Intermittent Fasting Diyeti İle Zayıflama Deneyimlerimiz

Selamlar bugün yine eksiyle başladım. Mutlu oldum azar azar gidiyor kilolar :super: Dün 2 öğün yaptım.Dünkü menüm;
Öğlen : 40 gr beyaz peynir
Akşam: 400 gr fırında patates yağsız
250 gr yoğurt
Patatesten biraz korkmuştum ama birşey olmadı dondurulmuş elma dilim aldım ön pişirme yapıldığı için ekstra yağ koymadım buzlu haliyle fırın tepsisine yaydım kekik,pul biber ve tuz serptim pişirdim harika oldu ve de çok iyi doyurdu yahu.Paketin üstünde 100 gr’ı 112 kalori yazıyordu valla tavsiye ederim hanımlar.

Merhaba, ben Diyetisyen Tuğçe Sert eşliğinde if diyetimin 5. günü. (sabah 10-akşam 6)Bankacıyım ve 99,9 kiloyum :KK43: bir yandan pkos da devam ediyor tabi. ama 5 günde hemen bir mide kısmım süzüldü ve pantalonlarıma rahatlama geldi.
Diyetim de şöyle,
sabah: 2 dilim halk ekmek organik tam bugday ekmeği, 1 dilim peynir,bol yeşillik
öğlen: pınar sade protein yoğurt, 3 kaşık yulaf,1 yeşil elma, tarçın (elmayı rendeleyıp hepsini karıstıyıroyum)
15.00: 200 ml laktozsuz süt,3 fındık,3 badem
akşam 18:00: 6 kaşık sebze yemeği+1 dilim ekmek yada tavuk göğüs ızgara,salata,1 dilim ekmek yada yeşillik içine 3 kaşık karabuğday,lor peyniri güzel bir salata

Haftaya 22 şubat kontrolum var bakalım kaç kilo vereceğim :) Detayları ileticem.

İyi akşamlar bu gün olan menüm
11:00
Haşlanmış yumurta
Peynir
3 zeytin
Çok az helva
1 veya 2 form etimek
Ara
2 kaşık kısır
Ara
Kahve
Akşam 18:30
2 kaşık tarhana çorbası
Ispanak
3 etimek ve kapanış 🤗
Kısır yemicektim ama ayıp olmasın diye 2 kaşık yemek zorunda kaldım 🙄
Bakalım yarın kaç çıkacağım eksi göremezsem yıkılırım heralde🙈

Şu menülerden sonra benim menüm çok fazla ve aşırı karışık. Farkındayım ama ne yapalım.bende işler böyle yürüyor
Oructum. Tek öğün yaptım doğal olarak.
6 30 da başladım.
İki parça simit.
Arabaşı çorbası iki kase bol tavuklu ve yanında büyük bir parça arabası hamuru ( arabaşı benim için yaş pastadan bile güzel diyebilirim)
Bir portakal
8/10 tane fındık
2 adet taze hurma
Sütlü az şekerli Nescafe

Size göre fazla biliyorum ama bir taraftan da yok canım çokta fazla değil diyorum. Çok kilolu iken de kendime yok ya çokta şişman değilim derdim🤪🤔 sonum hayrolsun
40 dakkaya yakın Leslie yaptım oleeeyy
Yarın oruç tutacagim. Tam karar vermedim ama belki iftarda sadece su içip 36 saatlik açlık yaparım.
Yarın tartı günü mü

Şu menülerden sonra benim menüm çok fazla ve aşırı karışık. Farkındayım ama ne yapalım.bende işler böyle yürüyor
Oructum. Tek öğün yaptım doğal olarak.
6 30 da başladım.
İki parça simit.
Arabaşı çorbası iki kase bol tavuklu ve yanında büyük bir parça arabası hamuru ( arabaşı benim için yaş pastadan bile güzel diyebilirim)
Bir portakal
8/10 tane fındık
2 adet taze hurma
Sütlü az şekerli Nescafe

Size göre fazla biliyorum ama bir taraftan da yok canım çokta fazla değil diyorum. Çok kilolu iken de kendime yok ya çokta şişman değilim derdim🤪🤔 sonum hayrolsun
40 dakkaya yakın Leslie yaptım oleeeyy
Yarın oruç tutacagim. Tam karar vermedim ama belki iftarda sadece su içip 36 saatlik açlık yaparım.
Yarın tartı günü mü
Allah kabul etsin canım bence karışık değil öyle düşünme bizim tüm gün aldığımız kalori ile senin iftarında aldığın kalori aynıdır gece bence çok yememeye özen göster 🤗🤗
Yarın sabah tartılma günü demiştik en son ben tartılıp yazıcam hoş daha başlayalı 4 5 gün oldu ama bakalım nasıl çıkıcak 💃🏻

Amin teşekkürler 😍
İftarimi açtıktan sonra yemiyorum. 6 30 -7 30 arası.
Ben zaten hergun tartilip not alıyorum. Ben başlayalı yarın 1 ay olacak. Ama en az 5 kez parti verdim ( yani bozup herşeyden yedim) 59 u görünce bir parti daha vereceğim 🤪

Amin teşekkürler 😍
İftarimi açtıktan sonra yemiyorum. 6 30 -7 30 arası.
Ben zaten hergun tartilip not alıyorum. Ben başlayalı yarın 1 ay olacak. Ama en az 5 kez parti verdim ( yani bozup herşeyden yedim) 59 u görünce bir parti daha vereceğim 🤪
1 ayda kaç kilo verdiniz acaba bide dikkat etmemiz gereken önemli noktalar ne oluyo gün içinde bile ağzıma tatlı koymuyorum tatlı bağımlısı değilim ama insan arada istemiyo değil 😂😂

1 ayda kaç kilo verdiniz acaba bide dikkat etmemiz gereken önemli noktalar ne oluyo gün içinde bile ağzıma tatlı koymuyorum tatlı bağımlısı değilim ama insan arada istemiyo değil 😂😂
Sanırım 5 kilo verdim. Bazıları normal beslenme düzenini if olarak ayarlıyor. Yani iki öğünde normal beslenmesini yapıyor. Hatta arada meyve falan yiyor
Ben zayıflama amaçlı yaptım. Öğlen kahvaltı akşam yemek şeklinde. Arada leptini kesintiye ugratmamak için sadece filtre kahve türk kahvesi ve yeşil çay tercih ettim. Sade maden suyu yada şekersiz bitki çayları da olur.
Ben 12/13/13 30 civarlarında kahvaltı yaptım. Ekmek tatlı yemedim. Çiğ kuruyemis yenebilir ekmek yerine. Ceviz özellikle
Akşam 6 yada 6 30 da yeme işini bitirdim. Un ve türevleri, pirinç patates yemedim ama sık sık patatesten yada bozdum.
Parti günlerimi oruçtan sonraki güne denk getirdim. Tek öğünden sonraya. O gün tek öğünde tatlı filan bir sürü yedim. Ama market ürünü değil. Serbest günün ertesi de tek ogunle beslenip hafif atlatmaya çalıştım.
Şimdi büsbütün serbest yapmıyorum ama bir sürü karışık yiyorum. Taze hurma baya kalorili. Çok şekerli yedikçe bırakamıyorum

Ben pazartesi den beri tartılmıyorum, yarın sabah bakacagim😊66 direnç kilom ama bakalım kırılacak mi ?65 leri görsem ne iyi olacak .Regl dönemim geliyor bu 3 4 gün bi durabilsem sonra daha kolay veririm .
Yarın sabah görüşürüz.
Abarttıginiz gün bile saatlere dikkat edin kızlar, ben normal düzenim bu olsun istiyorum .kilo sorunum olmasa da bunu yasam biçimi haline getirmek .insallah başarabiliriz, iyi uyuyalım da su tutmayalım sabaha 😁

Kızlar günaydın sabah tartıldım 5 günde sadece 200 gram verebilmişim şaka gibi moralmen yerle bir oldum çünkü çok azimli yaptım hiç değilse 1 kilo vermişimdir diyodum😔😔😔😔

Kızlar günaydın sabah tartıldım 5 günde sadece 200 gram verebilmişim şaka gibi moralmen yerle bir oldum çünkü çok azimli yaptım hiç değilse 1 kilo vermişimdir diyodum😔😔😔😔
Günaydın. 5 günde bende 200 Gr vermişim. Pofff yani. 61 den 60.8 e düşmüşüm. 1 şubattan 14 şubata yani iki haftada 1 kilo vermişim. Benim de canım sıkıldı. Öyle biraz ondan biraz bundan yiyerek kilo verilmiyor kendi adıma. Sürekli aç yaşayarak kilo verebiliyorum demekki. Tam olarak 5 kilo bile vermedim. Zaten o 5 kilonun 3 kilosunu son iki haftada almıştım. Yerleşik bir kilo değildi. İf de yapsan bildiğin diyet yapacaksın yoksa olmuyor. Bugün 36 saat açlık yapsam kilo verir miyim acaba. Versem ertesi gün çok yiyip abartirmiyim. Akşama doğru karar vereceğim.
Bir arkadaş 1 ayda 2.5 kilo verdim bir beden küçüldum yazmış. Valla ben 5 kilo da bir beden kuculemiyorum. Daha bana bir kişi zayıfladın demedi misal. Farkedilmiyor

65.7 🤗🤗🤗🤗
Nihayet 66 lardan düştüm.
Bu hafta veremem ama adet döneminden dolayı.
Pazartesi 66.4 gelmiştim
700 gr az görünse de tam olarak öyle değil çünkü ondan önceki pazartesi 66.1 dim .
Gıdım gıdım gidiyor yani ,olsun gitsin de
Zorlanmıyorum, görüntümden memnunum aynen devam ediyorum .Hedefim 60
Aslında 61 62 bana tam oluyor ama ,biraz fazla yesem 1 kilo fazla çıkıyorum o yüzden 60 a sabitleyeyim, 1 2 kilo oynayabilir diye düşünüyorum.

2 3 kiloyu insanlar farketmiyor hemen zaten kızlar moralinizi bozmayın
200 gr az gelebilir ama yarın da 500 ekşi çıkabilirsiniz çok ta önemli değil.
Bakin yukarda yazdım önceki hata pazartesi 66.1 gelirken diğer hafta 66.4 gelmiştim 1 hafta da +300
Ama bu kilo demek değil, şu tüketimi, ilaç kullanımı, uyku süresi, regl dönemi bunlar hep etkiler kiloyu .
Bırakmayın, umutsuz olmayın devam edin
Benim 1 hafta sonra 2 ay bitecek zaman zaman vok zaman zaman az gitti bazen +geldi.
Ama şunu farkettim kendimde ara öğün yaptığım zaman hem zorlandım hem kilo etkilendi .
Ara öğünü tamamen keserek ya da azaltarak deneyin ,ama bırakmayın
Insanların farketmesine gelince 72 den 65 66 oldum daha yeni insanlar zayıfladın sen diyorlar .Moral bozmak yok kaldırın tartıları cumaya kadar ,aynen devam edin ,bi gün bozsanız ertesi gün kaldığınız yerden devam edin

65.7 🤗🤗🤗🤗
Nihayet 66 lardan düştüm.
Bu hafta veremem ama adet döneminden dolayı.
Pazartesi 66.4 gelmiştim
700 gr az görünse de tam olarak öyle değil çünkü ondan önceki pazartesi 66.1 dim .
Gıdım gıdım gidiyor yani ,olsun gitsin de
Zorlanmıyorum, görüntümden memnunum aynen devam ediyorum .Hedefim 60
Aslında 61 62 bana tam oluyor ama ,biraz fazla yesem 1 kilo fazla çıkıyorum o yüzden 60 a sabitleyeyim, 1 2 kilo oynayabilir diye düşünüyorum.
Tebrikler masallah

2 3 kiloyu insanlar farketmiyor hemen zaten kızlar moralinizi bozmayın
200 gr az gelebilir ama yarın da 500 ekşi çıkabilirsiniz çok ta önemli değil.
Bakin yukarda yazdım önceki hata pazartesi 66.1 gelirken diğer hafta 66.4 gelmiştim 1 hafta da +300
Ama bu kilo demek değil, şu tüketimi, ilaç kullanımı, uyku süresi, regl dönemi bunlar hep etkiler kiloyu .
Bırakmayın, umutsuz olmayın devam edin
Benim 1 hafta sonra 2 ay bitecek zaman zaman vok zaman zaman az gitti bazen +geldi.
Ama şunu farkettim kendimde ara öğün yaptığım zaman hem zorlandım hem kilo etkilendi .
Ara öğünü tamamen keserek ya da azaltarak deneyin ,ama bırakmayın
Insanların farketmesine gelince 72 den 65 66 oldum daha yeni insanlar zayıfladın sen diyorlar .Moral bozmak yok kaldırın tartıları cumaya kadar ,aynen devam edin ,bi gün bozsanız ertesi gün kaldığınız yerden devam edin
Haklısın. Tartilmazsam iyice bırakırım diye korkuyorum. Her an bileyim ne durumda oldugumu diye. Bende 59 lu rakamları görmek istiyorum. 55 hedefim ama 52 de filan iyi oluyorum. Boyum 1 55. Yalnız en son 4 yıl önce 57 idim. Onun için 55 ten önceki hedefim 57

Günaydınlar bugün canım sıkıldı hafta başındaki kilomla aynıyım. Yani düne göre artı çıktım. Halbuki kalori aşımı kaçamak vs hiçbirini yapmadım. Tek fark wc çıkamıyorum. Daha agresif bir yöntem bulmalıyım anlaşılan dünkü menüm
100 gr beyaz peynir
1 porsiyon mantarlı tavuk sote
200 gr yoğurt

bende üç gündür yapıyorum 16/8 şeklini. tartıda mucize tabiki beklemiyodum ama yine 250 300gr gitmiştir diye düşünmüştüm. ama tık yok. kilo kaybı baya bi süre sonra görülcek galiba Bozmadan devam edin

Herkese selam 🙋🏻‍♀️ Ben de hala 72.4 üm 🤦🏻‍♀️
74,7 ile 4 şubatta başladım. 10 günde 2.300 aslında iyi ama insan hemen gitsin istiyor tabi 😅 olsun inşallah , hedeflerimize ulaşacağız .
Ben gün içinde de kalori hesabı yapıyorum . Ama 2 gün çok az beslendim vücudum o yüzden tutuyor olabilir .
Herkese bol şans 🤗

Bugün devlet hastanesi destekli bir obezite merkezine gittim beklediğimin aksine çok ilgilendiler. IF yapıyorum deyince ilgilerini çekti anlattırdılar baya. Orda tartıldım evdeki tartıdan 2 kilo eksik çıktım🤔Üstelik giyinik koca koca botlarımla falan tartıldım. Pazartesi erkenden tahlillerimi yapacaklar çok merak ediyorum bakalım ne çıkacak. Bu arada bugün kendime izin vermek zorunda kaldım. Kan şekerim düştü aç bilaç gezdiğim için kendimi bulduğum ilk pastaneye attım hâttâ şimdi ordan yazıyorum 2 tane peynirli poğaçayı hüpletiyorum. Napim ya dayanamadım oluyor böyle kazalar. Hepinize mutlu günler diliyorum hanımlar👋

Hiç sorun yok böyle kaçamak olduğu günler de bile açlık pencerende olsun
Önceden bunu da yapmıyor gece gece neler yiyordum ben 🙄
Ne kadar uyarsak kardır
Hedefe ulaşmadan pes etmek yok
Er ya da geç
Yavaş ya da hızlı
Yaza kadar zaman var
Bozmayın

X