Intermittent Fasting Diyeti İle Zayıflama Deneyimlerimiz

günaydın kızlar sabah tartıldım 69,4 cıktım.Yani koca hafta da sadece -200 g.Ama inat ettim devam etcem.3-4 gün sonra regl olcam.En azından yeme krizlerini atlatırım oruç saatlerinde.

Ben dun kayinvalidemde tartildim, digital degildio yuzden net bilemiyorum ama 3 hafta once 56.8 dim. Dun tarti 54-55 arasi bir yerde durdu tok karnina. Eger tarti dogruysa sanirim 54 kg olmus olabilirim.
10 gun sonra spor salonunda tartilacagim. Net sonuc o zaman belli olacak.

tebrik ederim.Neler yaptınız çok güzel kilo vermişsiniz.Nasıl besleniyorsunuz örnek yazabilir misiniz.Benim neden olmuyor anlamıyorum

tebrik ederim.Neler yaptınız çok güzel kilo vermişsiniz.Nasıl besleniyorsunuz örnek yazabilir misiniz.Benim neden olmuyor anlamıyorum
Dun yediklerimi yazayim mesela.

Oglen 12ye kadar sekersiz cay, sekersiz turk kahvesi
Oglen 12 de yarim porsiyon domates corbasi, izgara kofte (pilavsiz ve ekmeksiz, salatayla)
1 saat sonra sade nescafe
Aksam 7 de 1 orta boy izgara levrek, biraz zeytinyagli pirasa ve salata ( yarim dilim de tam bugday ekmegi yedim. Balik acayip icimi bayiyor yoksa)
Aksam 8 itibariyle yemek yemeyi biraktim. Bir de 6-7 arasinda pilates yaptim.

Bugun ise
Sabah 9da kahvalti ( yarim simit, bol bol peynir ve zeytin, 1 yumurta sarisi
Oglen 12 gibi sade nescafe
Arada gidip gelip agzima bir iki ceviz badem attim, 1 tane elma yedim.
4 bucukta bir tabak bulgur pilavi uzerine haslanmis et
Sabah 9da basladigim icin 17.00 itibariyle yemek yemeyi kestim. Sadece su iciyorum.

Haftada iki gun, bazen uc gun spora gidiyorum.

Aslinda amacim kilo vermek degil. Karin yaglarimi eritmek ama bakalim, bence gozle gorulur bisey yok.

bu sabah 68.9 u gördüm.Dünden bugüne 500 g gitmiş.Çok mutlu oldumTam umudumu kaybetmek üzereyken iyi geldi.69 lu sayılarda takılıp kalmıştım.26 kasımdan bu yana 1..8 kg vermiş oldum.

ben de yaklaşık 1 ay 10 gündür uyguluyorum bu beslenme tarzını zaten kahvaltı yapmayı seven biri değildim iş yerinde de hep sağlıksız şeyler yiyordum simit vs. benim boyun 1.58 53 kg ım hedefim 47-48 kiloya düşmek vücut değerlerimi bozmadan çünkü 2-3 aya hamile kalmak istiyorum. beslenme saatim 12.45-20.45 tartıya çıkmıyorum henüz rakamlar motivasyonumu çok düşürüyor çünkü fakat görenler popon erimiş diyorlar ben de giydiklerimden anlıyorum inceldiğimi göbeğim hala yeteri kadar erimedi ama spor yapamıyorum malesef sporla desteklesem bence çok daha etkili olur fakat eve git yemek hazırla vs. derken enerji hiç kalmıyor

İyi akşamlar canlar 18 gundur yapıyorum 3 kilo gitti ama mesala arkadas toplantılarında yiyorum tokluk saatime denk geliyor sonrasında son öyünumu yemiyorum bir şey olurmu acaba

İyi akşamlar canlar 18 gundur yapıyorum 3 kilo gitti ama mesala arkadas toplantılarında yiyorum tokluk saatime denk geliyor sonrasında son öyünumu yemiyorum bir şey olurmu acaba
18 gunde 3 kilo cok iyi.Ben de regl donemindeyim ve yerli mali haftasi munasebetiyle resmen cozuttum.

öğlen 12de başlayıp akşam 8e kadarmı yemek yemek serbest
Bunun çeşitli şekilleri var bildiğim kadarıyla.

8 saat, 6 saat, 4 saatlik yeme pencereleri oluşturabilirsin. Bu senin belirlediğin bir zaman diliminde olabilir.

Eğer 8 saatlik bir yeme penceresi oluşturacaksan, bu 12:00-20:00 de olabilir, 10:00-18:00 de olabilir, 18:00-02:00 de olabilir. Tamamen sana bağlı.

Önemli olan açlık pencerende vücuduna enerji oluşturacak bir besin almaman. Eğer kilo vermeyi hızlandırmak istiyorsan tabi ki yeme pencerende ne tükettiğin önemli. Bu yöntem esasen yeme zamanlarını kontrol ediyor. Ne yediğin yine senin insiyatifinde.

16 saatten 18 saat açlığa geçtim kızlar
Sabah 7.30 kahvaltı arada şekersiz çay ceviz vs, sonra 12 1 arası öğle yemeği ve finito :)
İlk günlerde büyük büyük sivilceler çıktı yüzümde, çok su içtiğim halde idrar rengim koyulaştı amanın dedim noluyo, sonradan okuduğum kadarıyla vücut otofaji moduna girince böyle şeyler olabiliyormuş vücut temizliyo yani kendini
Şu an sivilceler söndü gayet iyiyim

Ben de de sivilce durumu olustu ki cildim kurudur ve ergenlikte bile sivilcem olmamistir.Dedim ne oluyor.Bunu duyduguma sevindim.Idrar rengi de aynen

Selamlar

Ben de bir sure 16/8 denemeyi dusunuyorum. Hergun ayni aralikta mi beslenmek gerekir?
Oyleyse bana 10.00-18.00 mantikli gibi geliyor..

Selamlar

Ben de bir sure 16/8 denemeyi dusunuyorum. Hergun ayni aralikta mi beslenmek gerekir?
Oyleyse bana 10.00-18.00 mantikli gibi geliyor..

8 saat tokluk 16 saat açlık olacak şekilde kendinize göre saatleri düzenleyebilirsiniz ama elbette aynı saatler olursa vücut daha çabuk uyum sağlıyor

8 saat tokluk 16 saat açlık olacak şekilde kendinize göre saatleri düzenleyebilirsiniz ama elbette aynı saatler olursa vücut daha çabuk uyum sağlıyor
Tamamdır bugün 10da hafif kahvaltıyla başladım. Öğle yemegi ve akşam da 18.00e kadar bitmiş olacak.
Bakalım faydasını görebilecek miyim..

Selam gençler, ben de iki hafta oluyo başlayalı.
Kilomu tartılmadım ama sıkılarla müthiş, gün içinde korse de kullanıyorum, çok farketti, bi beden kuculdum valla:) bugün bi tartiliyim.

Ha bide ben arada 16saatlik de yapıyorum o gün çok acikmadiysam, zorlamadıysa. Bugün mesela 12 yi çoktan geçti, direninden biraz daha:) sürekli şu içiyorum:))

Kızlar merhaba, yıl başı kutlamalarında biraz şaşmış da olsa düzen ben de devam ediyorum.

Şimdi size durumumu yazacağım, önerilerinize ihtiyacım olacak.

Hafta içi, kahvaltıyı atlayarak 12:00 - 20:00 arası besleniyorum. Bu beslenme aralığında sağlıklı yiyecekler tüketmeye gayret ediyorum. Proteinden ve sağlıklı yağlardan zengin beslendim bu zamana kadar. (Hemen hemen 2 aydır). Haftada iki gün pilates yapıyorum. Esas hedefim karın yağlarımdan kurtulmak aslında.

Güncel kilom 55. Başlangıç 56,8 idi. Yani 2 ayda yaklaşık 2 kilo verdim.

Yalnız, 3 gün önce kan tahlili yaptırdım ve kolesterolüm yüksek çıktı. Beslenme şeklimde yine değişiklik yapmam lazım. sanırım hayvansal proteini kesip baklagil, sebze ve balık ağırlıklı beslenmeye başlamam lazım. Ancak bu durum bedenimi güçsüz bırakır mı bilmiyorum.

Pilatesi özel ders olarak yapıyorum. Acaba haftalık derslerimden bir tanesini kardiyo bir tanesin pilates olarak yapsam (omurgamda muhtelif sıkıntılar var. Pilates çok iyi geliyor o yüzden vazgeçmek istemiyorum) kolesterol düşmesine faydası olur mu?

Egzersizi artıramıyorum, vaktim yok. Biri 3 buçuk yaşında, diğeri 21 aylık iki küçük çocuğum var ve çalışan anneyim desem vakit sıkıntısı sanırım anlaşılabilir :)

Ne yapsam, nasıl ilerlesem.. Var mı önerileriniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…