Intermittent Fasting Diyeti İle Zayıflama Deneyimlerimiz

günaydın kızlar bu sabah tartıldım hiç kilo verememişim artı 200 g almışım.Moralim bozuldu açıkçası.Ama devam tabi ki.Biraz bağırsak tembelliğim var onu bahane edeyim bari teselli olur:KK61:

Sabahları 2 kuru kayısı yiyip üstüne su içersen iyi gelebilir
Bana da kahve iyi geliyo o konuda

Sabahları 2 kuru kayısı yiyip üstüne su içersen iyi gelebilir
Bana da kahve iyi geliyo o konuda
canim dün yazdıklarını okudum ben de 4 te kapatıp daha sonra 3 e çekeceğim. ama benim fazlam 5-6 kilo olduğu için biraz da dikkat ederek. bakalım bu günden itibaren nasıl farkedecek

canim dün yazdıklarını okudum ben de 4 te kapatıp daha sonra 3 e çekeceğim. ama benim fazlam 5-6 kilo olduğu için biraz da dikkat ederek. bakalım bu günden itibaren nasıl farkedecek

Bana da antidepresan kilo aldırdı hamilelik harici gördüğüm en yüksek kg idi 60 ve antidepresana da hala devam
Bide şöyle düşünmeni öneririm evet kilo vermek güzel bir motivasyon ama vermediğinde de kendine şunu hatırlat verememiş olabilirim ama aç kaldığım süre bana her halükarda yarar sağlıyo organlarım rahatlıyo vücudum sindirime harcayacağı eforu başka sıkıntıları çözmek için harcıyor
Bende bi ara 57de takıldım sonra devamı geldi

Bana da antidepresan kilo aldırdı hamilelik harici gördüğüm en yüksek kg idi 60 ve antidepresana da hala devam
Bide şöyle düşünmeni öneririm evet kilo vermek güzel bir motivasyon ama vermediğinde de kendine şunu hatırlat verememiş olabilirim ama aç kaldığım süre bana her halükarda yarar sağlıyo organlarım rahatlıyo vücudum sindirime harcayacağı eforu başka sıkıntıları çözmek için harcıyor
Bende bi ara 57de takıldım sonra devamı geldi
evet doğru, açlığın çok yararlı olduğu aşikar gerçekten de. ama ben çok hızlı kilo alabiliyorum sence bunun sebebi ne olabilir? mesela 40 gün gibi bir sürede 9 10kg aldım.

Dün öğlen 2de tavuklu salata yemiştim bugün 12ye kadar yattığım için yemek yemem bu saati buldu :)
4 yumurta kırdım yeşil zeytin ve olmazsa olmazım kahve yarın sabaha kadar da bişey yemicem haftasonu açlık süremi daha uzun tutuyorum

İyi akşamlar bende devam ediyorum bir hafta oldu kilo vermeye başladım şükür. Hiç acikmiyorum kendimi hafif hissediyorum bu hafta 16,8 yaptım değiştirmem lazım is saatleri yoksa aynı devam edeyimmi

56dan 55 bandına indim kızlar 55.8 şu an
Sanırım bunu haftasonu açlık süremi uzatmama borçluyum haftaiçi 17 saat hafta sonu 20 saati bulan açlık süresine geçtim
54 hedef kilom boyuma oranlı olsun istiyorum

56dan 55 bandına indim kızlar 55.8 şu an
Sanırım bunu haftasonu açlık süremi uzatmama borçluyum haftaiçi 17 saat hafta sonu 20 saati bulan açlık süresine geçtim
54 hedef kilom boyuma oranlı olsun istiyorum
Harika,tebrik ederim.Benim hedef 62 daha cok yolum var.En son tartildigimda 69,6 idi.Devam ediyorum bakalim,yediklerimi 1200-1300 kalori arasi tutuyorum.

Herkese merhaba, yıllardır bir kaç kilo alınca diyet yapan biri olarak, ilk kez bu diyeti deneyeceğim.
Daha önce akşam 6 dan sonra hiçbir şey yememe diyeti yapmıştım,gayet başarılı idi, lakin evde akşamları da çayın yanında boş çay içemediğimden ve çay saati ortalama 19-20 arasına denk geldiğinden 12-20 diyeti denemeye dün itibariyle başladım.
Kilodan ziyade bedene bakıyorum ben, sıkılaşma sağlıyor bedeni küçültüyorsa olay bitmiştir.
Ben şuan 160-60 kg yum ama 38 bedenim, çünkü kemikliyim , kiloda kemiklerim ağır basıyor, bir de göğüslerim bedenime göre iri (90),36 bedene inmek istiyorum, bakalım neler olacak?
12 ye kadar limonlu su ve kahve ile geçiştirmeye çalışıyorum, migren hastası olduğumdan ve az az sık sık yemem gerektiğinden biraz zorluyor haliyle ama en azından 2 hafta deniycem.

Herkese merhaba, yıllardır bir kaç kilo alınca diyet yapan biri olarak, ilk kez bu diyeti deneyeceğim.
Daha önce akşam 6 dan sonra hiçbir şey yememe diyeti yapmıştım,gayet başarılı idi, lakin evde akşamları da çayın yanında boş çay içemediğimden ve çay saati ortalama 19-20 arasına denk geldiğinden 12-20 diyeti denemeye dün itibariyle başladım.
Kilodan ziyade bedene bakıyorum ben, sıkılaşma sağlıyor bedeni küçültüyorsa olay bitmiştir.
Ben şuan 160-60 kg yum ama 38 bedenim, çünkü kemikliyim , kiloda kemiklerim ağır basıyor, bir de göğüslerim bedenime göre iri (90),36 bedene inmek istiyorum, bakalım neler olacak?
12 ye kadar limonlu su ve kahve ile geçiştirmeye çalışıyorum, migren hastası olduğumdan ve az az sık sık yemem gerektiğinden biraz zorluyor haliyle ama en azından 2 hafta deniycem.
Limonlu su açlık süresinde tüketilmemeli,diyeti bozuyor bildiğim kadarıyla. Su, sade kahve, sade filtre kahve vs , sade soda, herhangi bir ilave olmadan bitki çayı, şekersiz çay tüketebileceğimiz içecekler. Yanlışım varsa düzeltin lütfen arkadaşlar.

Limonlu su açlık süresinde tüketilmemeli,diyeti bozuyor bildiğim kadarıyla. Su, sade kahve, sade filtre kahve vs , sade soda, herhangi bir ilave olmadan bitki çayı, şekersiz çay tüketebileceğimiz içecekler. Yanlışım varsa düzeltin lütfen arkadaşlar.
çok diyet yaptım limonlu suyun ters etkisini görmedim çok idrara çıkartır, sabahları aç karna limon suyu tüketimi yağ yakımını destekleyerek kilo vermeyi kolaylaştırır,Güçlü bir antioksidan ve lif kaynağıdır.

çok diyet yaptım limonlu suyun ters etkisini görmedim çok idrara çıkartır, sabahları aç karna limon suyu tüketimi yağ yakımını destekleyerek kilo vermeyi kolaylaştırır,Güçlü bir antioksidan ve lif kaynağıdır.
Evet limon çok faydalı bir gıda fakat ift de ki açlık süresinde tüketilebilecek bir gıda değil. Diyetin amacı midenin belirlenen süre zarfında aç kalıp leptin hormonunun salgılanmasını sağlamak. En basit haliyle limon az da olsa şekerli bir gıda dolayısıyla leptin hormonun salgılanmasını durdurur. Tercih sizin tabii ki ben sadece konu hakkında yorum yaptım.

zaten limon zararlı diye birşey yazılmadı , aç kaldığınız saatler süresince tüketmeyin şekerli olduğu için ifi bozar ,zararlı olmasıyla alakası yok keza faydali. sabah aç karnına tabiki içebilirsiniz yemek saatiniz geldiğinde.

Merhaba arkadaşlar, bu aralar ben de bu yöntemi araştırıyorum. Aslında 2 haftadır filan uyguluyor sayılırım. Benim saatlerim 12-20. Hafta içleri bu şekilde ilerliyorum. Yediklerime yine dikkat ediyorum. Gereksiz şişirmemeye çalışıyorum kendimi yediğim saatlerde. Aslında akşam daha erken kapatma şansım yeme faslını ama iki küçük çocuğum var. Sofra bilinçleri yerleşsin diye muhakkak ailece sofraya oturuyoruz akşamları. Dolayısıyla biraz gecikiyor akşam yemeğim.

Haftasonları da aynı şekilde. Kahvaltı ediyorum erken saatte ama bu sefer akşamüstü yeme faslını bitiriyorum.

Hedefim, kilo vermekten ziyade karın yağlarımdan kurtulmak. Haftada iki gün spora gidiyorum. Karın kaslarım iyi durumda ama istediğim görüntüyü elde edemedim henüz.

Kilom 2 hafta önce 56,8 idi. Boyum 1,59. Beden olarak 36-38 giyiyorum. Şu anki kilomu bilmiyorum. Evde tartım yok, çocuklar geldi hakkından :))

2 hafta sonra sporda tartılacağım yine.

Iyi aksamlar arkadaslar nasil gidiyor,ben aynen devam ediyorum.Inceldigimi hafifledigimi hissediyorum ancak gelgor ki kilo degismiyor pek.Tartilmaya korkuyorum desem yeridir.Haftanin 3 gunu spora gidiyorum.Artik ne yapsam bilemedim yani.Haftasinu tartilacagim mecbur:KK51:

X