İkiz bebeklerim olacakmış . İkiz anneleri yardım lütfen:(

İkiz annesi olarak sizin dediğiniz gibi tek evladınız iki çocuğa bedel olsa bile çocuğunuz ikiz değil İki bebeği aynı anda büyütmek gibi hiç değil.

Birde yakın yaş aralığında cocuk büyütenler hep der benimkilerin arası da su kadar aynı ikiz gibiydi cok fark yok bilmem ne diye aynı olmuyor maalesef ki. İki ayrı bebeği aynı anda büyütüyoruz aynı anda aglıyorlar aynı anda acıkabiliyorlar aynı anda anne istiyorlar vs.

Bu şekilde teselliler verildiğinde işin içinde olan biri olarak bir miktar sinir oluyorum acıkcası aynı kulvarlar degil cünkü
Hatta eşimle espirisini yaparız biraz zaman gecsin bi çocuk daha yapalım da tek cocuk büyütmenin rahatlıgını yaşayalım diye.

Bu dediklerim ilk kırk gün içinde geçerli tek bebekte belki dinlenme fırsatı uyuma fırsatı sogukta olsa yemek yeme fırsatı bulabilirsiniz ama ikiz bebekte o yemegi yiyebildigine şükrediyorsun bazen.
Evet cok zorlayıcı ama çok güzel aynı zamanda eşiniz yardımcı olan biriyse korkmayın üstesinden gelirsiniz. Çok ağlayıp yetemediğimde keske tek olsalardı ya da iki kucagım olsaydı diye cok agladığım zaman oldu ama düşününce ikisinden de vazgeçemiyorsun iyi ki diyorsunuz.

Sinir olacaginiz bı konu yok ortada ben ikiz annesi ile kendimi yaristirmiyorum veya ikiz annelerinin işi daha kolay da demiyorum.her çocuk farklıdır sizde bilmediğiniz bı konuda kolaymış gibi ima etmissiniz.
Masallah o kadar zor olduğunu yazmissiniz ki bana laf sokacağım derken konu sahibinin sahibinin ilk satirlarda gözü korkar sayenizde

Niye laf sokmak diye düşündüyseniz düşüncemi belirttim bende. Ki sadece ilk yazdığım kısmı size cevap olarak yazdım. Devamını üzerinize almanıza gerek yoktu, o yuzden boşluk bırakmıştım.

3. Satırda da sinir olduğunuzu belirtmişsiniz

Bu şekilde teselliler verildiğinde işin içinde olan biri olarak bir miktar sinir oluyorum acıkcası aynı kulvarlar degil cünkü

diye birisi sizin yazinizi alintilayip yazar ise siz laf sokmak olarak algilamazsiniz

Normal mi oldu . Sezeryan mı ? Masraf boyutu nasıldı ? Birde fetal dna yaptırdınız mı?

Normal mi oldu . Sezeryan mı ? Masraf boyutu nasıldı ? Birde fetal dna yaptırdınız mı?
Benim ikizlerim tek kese tek plesantaydı aynı zamanda da serklajlıydım o yüzden dogum planlı gerçekleşti sezeryan 34+6 da doğmaları gerekti.
Masraf boyutu bu sizin harcamalarınıza göre degişir bi durum aslında. Tabiki tek bebege göre daha masraflı ama ben hamile oldugumu öğrendiğim andan itibaren ufak ufak alışverişe baslamıştım son aylarda yüklü ödemeler gerçekleştirmeyelim diye.
Fetal dna yaptırmadım.

Size kötü şeyler söyleyen kimseyle görüşmeyin. Ben de hamileyim, hamileliğimin başında biri bana öyle şeyler söyledi ki eşime dedim ki ‘şuan gerçekten hormonlarımın esiri olsam da bu kadını ciddiye alsam bu çocuğu aldırmaya giderdim.’. Demem o ki milletin ağzı torba değil, ne gelirlerse konuşuyorlar. Evet bebek sayısı arttıkça zorlukta artacak ama şöyle düşünün bir yaştan sonra birbirleriyle oynamaktan sizi bırakacaklar.

Herkes bişey diyor, belki de dedikleri gibi olacak belki de olmayacak zaten anneliği ilk defa yaşayacak endişeli olan bi insana böyle abuk sabuk konuşulması hiç doğru değil. O gün o muhabbetten sonra artık bişey diyecek olanı ya susturuyorum ya da dinlemiyorum bile. Keşke o zaman o kadını da sustursaydım ama işte ilk tecrübem oldu diyeyim o saatten sonra bitti benim için başkalarının fikirleri. Siz de dinlemeyin kimseyi, bu sizin hayatınız sizin çocuklarınız olacak, sizin tecrübenizle başkasının tecrübesi asla bir olamaz.

Ayrıca ne insanlar nasıl çocuk bakıyor bu kadar endişeli, düşünceli bir insan olarak siz mi bakamayacaksınız Allah aşkına?

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Hamilelik hormonları artı benim evhamlı kişilik yapısı birleşince böyle oldum . Kolay bir süreçtende geçmiyorum elbetteki. Ama sonuçta onlar artık benimle. Allah ikisine yetecek kadar sabır güç sevgi enerji maddi manevi kuvvet versin diyorum

bende biliyorum evet çok isteyen var bende istiyordum ama olunca hazır değilim gibi gelmeye başladı birden anne olmak yaşlanmış gibi iki bebek üzerimde tır geçecek hissi
Evet canım tır geçiyor o konuda haklısın.ikilerim var. Ama yani her güzel şeyin zorluğu var bunu kabullenince daha iyi hissedersin . Hiç olmasa evladın hayatında büyük bi boşluk oluyor. tek olmasının da kendine göre zorluğu var hep ona arkadaş olmak zorundasın onunla sen oynamak zorundasin . İlk yıllar zor ama sonrasında rahatlama oluyor .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…