İkinci evliliğiniz ve yine aldatildiniz busefer birde çocuk var...

Merhaba herkese,
Benim durumumda siz olsanız ne yapardınız. Şuan kendimi çok çaresiz hissediyorum.
İlk evliliğimde çok gencim aldatıldım ve aile desteğiyle hemen boşandım. Zor atlattım tam 12 sene üstüne tekrar birine güvenip sevip evlenmeye karar verdim.
Busefer narsist bir kişiyle evlendigimi öğrendim, o sırada hamileydim kolay ayrılamadım. Sevgisizlikten sürekli azarlanmaktan ağlayarak geçti 2 senem.
Şuan kızımız 1 buçuk yaşında, bunca işkenceye birde aldatma eklendi üstüne.
Şuan ayrıldık çok zor bir süreçti, hergun mesajlar geliyor ve yine beni manipule etmeye çalışıyor. Bidaha şans ver sevgini göstereyim diye. Aldattığını inkar ediyor yeminlerle hersey ortada olduğu halde.
Boşanmaktan başka bircare göremiyorum. Ama ikinci kez bunu yaşamak üstelik şuan birde çocukla çok zoruma gidiyor. Toplumda ikinci kez ayrıldı diyecekler. Annem üzgün tabiki hepsi arkamda.

Benimle aynı kaderi yaşayan varmı?
İkinci kez evlenip tekrar ayrıldınız mı?
Elalemin ağzı torba değil ki ayrılmışsiniz zaten tekrar düzen bozmayın bebeğiniz için zaman geçtikçe aynı evde babaya daha çok alışır babasından ayırmak da zor olur bide buna vicdan azabı yaparsınız.

Aldatmak insanı okadar anlatılması zor değersiz hissetiriyor ki, birdaha bu duygulari yaşayacağımı hiç düşünmezdim. En ağir olanıda, eşimden ayrılırken bana ikinci elsin dikkat et dışarıdaki erkekler bak gör sana nasıl yaklaşacak dedi. Kendi kız kardeşlerimde ayrıldı halbuki.
Dediniz gibi kendimi toparlamam gerek
Sen de onlardan birisin kişinin fikri neyse zikri de odur deseydiniz.İnanın bana aldatilmaktan daha ağır zor şeyler var ,evladiniza iyi bakın sizin dalginliginizdan dolayi ona bi zarar gelirse bu en büyük vicdan azabı, yaşıyorum çünkü.

Bende 2. evliliğimi yaptım. Hatta başka sayfalarda yazılarımda oldu. Bu tarz bir birliktelik ya da evlilik geçirenlere yorum yazıyorum. Bende çok erken evlendim ve ilk evliliğimden 2 oğlum oldu. 11 sene evli kaldım. Aldatma, kumar harici herşey vardı. Psikolojik şiddetin dozu öyle bir hale geldimişti ki sadece ben değildim hedefi, çocuklarımın da psikolojisi bozulunca cesaret ettim ve boşandım. Bu arada oldukça kariyerli, hukukçu bir bayanım. İktisat mezunuydum. Evliyken önce kpss ile memur oldum. Memurken sınavlara hazırlandım hukuk okudum,avukat oldum. Kendi Kurumumumda görevde yükselme sınavı ile avukat kadrosuna yerleştim. Asla pes etmedim, kendimi bırakmadım. Çocuklarımla 3 kişilik bir hayat kurdum. Annemden miras olarak ev kalmıştı, evliyken araba da almıştık. Ama maalesef arabayı eski eşe vermek zorunda kaldım. Tüm yaptıkları kanıtlı ve deliller ortada olup herşey lehime olmasına rağmen (ki ben hukukçuyum %100 kazanacağım yüksek tazminatlı bir davaydı) dava süreci istinaftı, yargıtaydı en az 4 yıl süreceğinden göze alamadım. Anlaşmalı boşansın diye arabayı teklif ettim. Oda kabul etti çekti gitti. Araba oldukça yüksek modeldi. Şuan fiyatı 2 milyon civarıdır. Başka türlü kısa yoldan ondan kurtulamayacaktım. Boşanma süreçlerini en detayıyla bildiğimden göze alamadım. En nihayetinde kurtuldum dedim. 2 sene kendi halimdeydim. Sonra şimdiki eşim karşıma çıktı. 9 ay sevgili olduk. Oda kamuda çalışıyor bende kamuda çalışıyordum. Ayrı şehirlerdeydik ve bende 2 çocuk olduğundan görüşmelerimiz çok zor oluyordu. Eş durumu tayini yapalım aynı şehirde olalım en azından dedik. Onun kurumu tayin talebini reddetti. Dava açtık. Bu arada evleneli şuan 6 ay olmuştur. Evlendiğimiz andan itibaren adam çok değişti. Narsist kişilik özellikleri göstermeye başladı. O kadar tutarsız, saçma hareketleri var ki yazarak burda zaman kaybetmek istemem. Benimle sürekli bir ego savaşı halinde. Her daim çekip gitmeleri var. Ki biz ayrı şehirlerden evlilik yürütüyoruz arada aynı eve giriyoruz. Ne zaman aynı evde olsak olaylar bitmek bilmez. Eve gelmez, yüzümüze bakmaz, instagramdan fake hesaptan bana mesaj gelir başka kadınlardan, benim eski eşi problem eder, çocukları en başında severken babasına mı versek demeye bile başlamıştı. En ufak şeyde hep çekip giden taraf oldu. Ben asla onun bu manüpüle edici oyunlarına gelmedim, kavga etmedim, kendimden ödün vermedim. O çekip gittiyse nereye bile demedim. Herkes bulunduğu evdeki kapının yerini bilir. Gitmek isteyen her zaman gider. Asla dur demem. Tüm süreç sonunda boşanmaya karar vermiştim ama bu süreçte hamile olduğumu öğrendim. Şimdi niye çocuk yaptın demeyin bazen korunsanızda olabiliyor. Aldırmak istedim baba onayı istediler. Adam zaten benden ayrılmak istemiyor ki ve de ilk çocuğu asla vazgeçmez bebekten. Sorsanız beni çok seviyor, bensiz ölür. Gerçekte durum çok farklı, o hiç hayatımda yok ki. Hala aynı karardayım onu ikna etmeye çalışıyorum anlaşmalı boşanmak için. Yalvarışları devam etmekte...
Bu yaşadıklarımdı. Hepsini ben yaşadım ve benim kararımdı. Yaptıklarımın arkasındayım. Alnım açık ve kendimle gurur duyuyorum. Kendime yakışmayan ya da gayrı meşru bir ilişkide bulunmadım. Ben sadece sevmek ve sevilmek istedim. Sırtımı yaslayacak birini istedim. Ama sonuç hüsran oldu. İnan insanların ne söyleyeceği düşündüğüm son şey. Yine yeniden önüme bakıyor hayatıma devam ediyorum. Bizler çok güçlüyüz. Sende, bende başaracağız. Buna çok içten inanıyorum...

Merhaba herkese,
Benim durumumda siz olsanız ne yapardınız. Şuan kendimi çok çaresiz hissediyorum.
İlk evliliğimde çok gencim aldatıldım ve aile desteğiyle hemen boşandım. Zor atlattım tam 12 sene üstüne tekrar birine güvenip sevip evlenmeye karar verdim.
Busefer narsist bir kişiyle evlendigimi öğrendim, o sırada hamileydim kolay ayrılamadım. Sevgisizlikten sürekli azarlanmaktan ağlayarak geçti 2 senem.
Şuan kızımız 1 buçuk yaşında, bunca işkenceye birde aldatma eklendi üstüne.
Şuan ayrıldık çok zor bir süreçti, hergun mesajlar geliyor ve yine beni manipule etmeye çalışıyor. Bidaha şans ver sevgini göstereyim diye. Aldattığını inkar ediyor yeminlerle hersey ortada olduğu halde.
Boşanmaktan başka bircare göremiyorum. Ama ikinci kez bunu yaşamak üstelik şuan birde çocukla çok zoruma gidiyor. Toplumda ikinci kez ayrıldı diyecekler. Annem üzgün tabiki hepsi arkamda.

Benimle aynı kaderi yaşayan varmı?
İkinci kez evlenip tekrar ayrıldınız mı?
Çok geçmiş olsun sizi çok iyi anlıyorum gerçekten çok zor bosan demek kolay geliyor ama yaşayan bilir hakkınızda hayırlısı olsun ama hayata bir kere geliyoruz çekmeyin derim...şuan bende bosanma aşamasındayim bende eşimin narsist olduğunu düşünüyorum örnek verirseniz ne özellikleri narsist oldugunu düşündü sizi?

Hayat sizin , gerekirse 5 kere daha yıkar baştan başlarsınız. Kime ne ?
Hem bu kez evlilikten bir kazancınız da olmuş , kızınız ♥️
Yol devam ediyor , sakın kim ne der diye düşünmeyin . Yolda sizinle olanlarla devam 🌸
Evet tamda öyle teşekkür ederim güzel yorumunuz için ♥️

Evin içinde yaşanılanları çekilenleri huzursuzlukları kavgaları kimse bilmez hepsini siz çektiniz yaş kaç olursa olsun kaçıncı evlilik olursa olsun boşanılması gereken durum varsa boşanılacak yapacak birşey yok. Herkes kendi hayatına baksın. Bende boşanınca elalem ne der psikolojisine girmiştim hatta konumda vardı ama şu an hayat o kadar zor ki herkes lerde bir imtihan herkes kendiyle uğraşıyor konuşacaklar tabi bir bir hafta bir ay bir sene! Elalem ne der diye yaşamayı düşünmeyi bıraktım. hiç olmazsa hayata bundan sonra belki yalnız (!) ama daha huzurlu mutlu ve onurunuzla yaşamaya devam edersiniz
Evet aynen öyle herkesin imtihanı farklı, güçlü olmalıyız ❤️

Merhaba canım benim hoşgeldin sefa geldin :KK200: Yanımda olsaydın sana KOCAMAN sarılırdım. :KK36:
Mesajının sonunda ikinci kez evlenip tekrar ayrıldınız mı ? diye sormuşsun. Ben varım. 3.evliliğim gülüm :halay:Yaş 35.

Majör depresyonlar, Diazem - Lustral - Zestat üçlüsü ile ayakta kalmaya çalışmıştım, gözpınarlarımda yaş kalmamıştı ağlamaktan. Boşanma davam sürer iken ( 1.5 yıl sürdü ) şimdiki eşim ile tanıştım. Hiç umudum yoktu kendisinden ayrıca ben birileriyle ciddi düşünebilecek durumda da değildim, sağlık sorunlarım vardı , kariyerimi toparlamaya çalışıyordum, derslerim zordu sınavlarım çoktu yoğun çalışma temposundaydım.

Şimdiki eşim elimden tuttu ayağa kaldırdı beni. Sevginin iyileştirici gücü yadsınamaz. :KK71:

Amiyane tabir ile ifade etmek gerekirse delikli boncuk yerde kalmaz . Sen ikinci kez boşandın (bundan da mı boşandın ayol) diye eleştirenler, seni dibe çekmeye çalışanlar, geçimsizlikle yaftalayanların kim olduğuna dön de bir bak..

Bir gecede 4 farklı erkekle sex yapmayı maharet sayan, evlilik veya boşanma ile ilgili açılan her konuda evli kadınları aşağılayan, evlilik kurumunu çağdışı niteleyen, erkeksi yüz hatları ve vücut yapısıyla kendini güzel sanan, post moderen ebedi loserlar bir kere bile evlenemedi, demek ki hitap etmiyorlar hiçkimseye. Onlar bulamıyor diye imkansız olmuyor. Günün sonunda akşamları herkes kapısını örttüğünde bir başlarına yapayalnız kalıyorlar.

Bir kadın için düzinelerce erkek sıraya giriyor. 2 kez evlenip boşanmanız sizin toplumda evlenilecek kadın olarak görüldüğünüzün ve tercih edildiğinizin göstergesidir.

Telli duvaklı evden çıktın. Toplumun, devletin ve Tanrı nın gözünde bir birliktelik yaşadın. Olmadı, olduramadın. Evlilik tek taraflı yürümez ki. Yuvayı dişi kuş felan da yapmıyor ayrıca, hayvanlar aleminde her canlının erkeği yuvayı yapıyor.

Bir erkeği evlenmeden tanıyamazsın. Aynı evde 3-4 yıl nikah akdi olmadan yaşayanlar, evlendikten 2-3 ay sonra neden boşanıyor ? Çünkü o imza atıldığı andan itibaren eş ailesi devreye giriyor. Ayrıca nikahsız birliktelikler erkeğin işine geliyor, sorumluluk almıyor, canı sıkılınca ceketini alıp çıkıyor gidiyor, olan kadına oluyor, kadın yıkıma uğruyor. Toplumda hele ki Eskişehir'den ötede yaşıyorsa vay haline.

Erkeğin Allah bir dir dediğine inanmam ben..aynı yatakta başka kadınla bassak yemin ederler. Herkes kendi yoluna.

Birgün onla, bir bununla, adı konmamış ilişkiler yaşayıp, daldan dala gezen, geçmişinde partner sayısı fazla olan erkeklerin hastalık bulaştırma ihtimali çok fazladır. Tanrı dedikodudan, iftiradan, hırsızlıktan uzak durun diyor da zina dan kaçın diyor.

Aldatan kocanı bırakmaz isen sonun böyle olacak. Bu üyeye çok üzülüyorum.

Eşimden hastalık kapmışım
Bende size buradan kucak dolusu sevgiler yolluyorum vakit ayırıp beni rahatlattiginiz içinde teşekkürler yorumunuz gerçekten çok iyi geldi.
Annemde eski kafa olduğu için ikinci evliliğin de bozuldu diye çok aşırı kafaya takıp benide etkiliyordu depresyona girmeye az kalmıştı. Benimde yaşım şuan 35, hep olumlu düşünmeye çalışıyorun herseye rağmen işin iyi yanından bakmaya çalışıyorum ve tek başıma olmadığımi bilmek güç kuvvet veriyor ❤️❤️❤️

Cinsiyetten bağımsız iç işleri kadar karışık bir geçmişe sahip bir partnerle veya eş ile dış işlerinde diplomatik bir ilişki kurulamaz. Zaten bu tarz kişilerle one-night-stand den öteye gidilmiyor, ortaya bir ciddiyet konulmuyor.

Zina eden kadın veya erkek bunu yaparken karşısındaki de aynı çirkin fiili işler, yani bir kimse diğeri ile zina ediyorsa karşı tarafın fiili de ancak zina olur. Yok öyle erkek yaparsa elinin kiri, kadın yaparsa o...u ! Namus sadece kadına özgü bir şeyse , Yusuf Peygamber in sakındığı neydi ?

Karşılıklı olarak zina yapmayı âdet haline getirmiş olanlar, bunda sakınca görmeyenlerle evlilik yoluna girilmez. Tüm dinlerde bu böyledir.

Aldatan adamın üzerine hooopp sifonu çek ve devam et hayatına. Sen aldatsaydın seni affedecek miydi ? Şu an toprak altında olurdun.

Ne olmuş yani çocuk varsa ? Daha güzel işte evlat sahibi oldun..Kız çocuk rahmettir berekettir, kız çocuğu bulunan eve gökten hergün rahmet iner, melekler o evi gece gündüz ziyaret eder.

2 kez evlenip boşandın diye sakın kendini başarısız görme. Hayatın doğal akışında var evlenmek ve boşanmak.

Boşanmış kadınlar daha çok tercih ediliyor merak etme. Emin ol erkekler kendi aralarında şöyle iğrenç muhabbet çeviriyor '' 30 yaşına kadar neden evlenemedi ki bir kusuru mu var tercih edilmedi de bana yamayacaklar '' Böyle sıkıntılı yoz bir toplumda emin ol eşinden ayrılmış kadınlara çok da kötü gözle bakılmıyor, boşanmak artık bir tabu değil, bilakis nikahsız birliktelikler yaşamış kadınlar tercih edilmiyor ya da kimsenin istemediği vasıfsız tipsiz incel tarzda olanlarla evlenmiş olmak için evleniyorlar. Hayatını yalnız geçireceğin yanılgısına da düşme güzelim.

Erkekler yalnız bırakmıyor sürekli ilgi gösteriyor. Sen yeter ki kartlarını açık oyna, hanımefendiliğinden ödün verme, kariyerine odaklan, evladını sarıl..Koca her daim bulunabilecek birşey. Kafana tokadan başka birşey takma.

3.evlilikten bildiriyorum .. Yeniden sevip sevileceksin yuvanı kuracaksın. Herşey gelip geçici bu gezegende.
Böyle seyler duymak inanın çok iyi geldi tamda depresonya girmeye az kalmışken. Yanında bu durumu paylaştığım. Birtek annem var oda eski kafa olduğu için çok takıyor bende bundan etkileniyordum.
Keşke dediniz gibi herkes öyle düşünse, etrafda neredeyse sadık olan dursut insan kalmamış gibi.

Öyle yapıcam yorumunuz için teşekkür ederim ❤️

Bu arada yüksek ihtimalle bende aldatıldım. Ama maalesef elle tutulur kanıtım yok.
Bende eve birgun pantolonda kadın saçı varken geldi şüphelendim, sonra birgun makjay iziyle geldi, ve sorduğumda saçma sapan travestler geldi yanımıza onları itiklerken bulaşmıştır dedi, gulsemmi aglasammi bilemedim. Aranda kadına saçı çıktı.
Sonra bana sana birdaha güvenem bu ayrılma sebebi beni ihanetle suçladın diye ayrılmak istedi. Üste çıktı yani ben bile knedidmen şüphe etmeye başlamıştım. Bukadar iyi manipüle ediyorlar.
Allah yardımcımız olsun ❤️

Toplum sizin karnınızı doyurmuyor, toplum sizin çocuğunuzun okul masraflarını karşılamıyor, toplum sizin arkanızda destek değil. O yüzden lütfen karar verirken toplum asla sizi yönlendirmesin. Herkes 1-2 gün konuşur, 3. gün kendi mutsuzluklarının, iç sıkıntılarının derdine düşer. Valla yemişim toplumu, herkes kendine bir dönsün baksın önce, boşverin.

Çok geçmiş olsun sizi çok iyi anlıyorum gerçekten çok zor bosan demek kolay geliyor ama yaşayan bilir hakkınızda hayırlısı olsun ama hayata bir kere geliyoruz çekmeyin derim...şuan bende bosanma aşamasındayim bende eşimin narsist olduğunu düşünüyorum örnek verirseniz ne özellikleri narsist oldugunu düşündü sizi?
Size de Rabbım kolaylık versin inşallah.
Ben önce anlamadım tabi tam 1 yıl ağlamaklı geçen evlilikten sonra yaşadıklarımı birebir gören annemle vardık bu kanıya yoksa kafayı yemek üzereydim. Kitap yazabilirim bu konu hakkında. Neden başlasam söyle kısa Bi şekilde özet geçeyim.
Evlenmeden önce beni gölete çıkardı sevildiğimi ve değer gördüğümü sanıyordum. Evlendikten sonra aynı evin içine girince birden bana sevgi cümleleri yani aşkım vesayre dyie hitap etmedi gözlerime yüzüme bakmadı, sarılmadı hicbirsey konuşmadı. Sevmiyordu birden bire beni bu araç olarak kullanıyordu sofrayı kursana hadi evi temzilensen kadınsın senin görevin diyordu. Hamile kaldım hemen işe gidiyordum oda çalışıyordu aynı ikimizde 40 saat çalışıyorduk, eve geliyordum ayak üstüne atmış hadi yemeği hazırla acıktım diyordu. Sen bana neden böyle davranyorsun hani seviyordun diye çok ağladım izlerdi ve ağlama diye bana kızardı ağladığım için de suçlu ben olurdum çok zor gecdi hamileliğim.
Annesi tarafından hicbirzaman sevilmemiş bunu evlenmeden öncede biliyorduk ailecek annesi bireke bile oğlum dememiş sürekli evden kovmuş onu istememesi. Bende acıdım ona daha çok sevdim ama hataymış bilemedim.
Annesi bizi evden kovuyordu ağlayarak zorla benimde goturuyordu.
Sürekli kendimi değersiz hisset iriyodu ve bundan zevk duyuyordu ben ağladıkça o menmin oluyordu bende buna kabullenip anlamam tam 2 senemi aldı. Ama şuan herseyi görebiliyorum

Size de Rabbım kolaylık versin inşallah.
Ben önce anlamadım tabi tam 1 yıl ağlamaklı geçen evlilikten sonra yaşadıklarımı birebir gören annemle vardık bu kanıya yoksa kafayı yemek üzereydim. Kitap yazabilirim bu konu hakkında. Neden başlasam söyle kısa Bi şekilde özet geçeyim.
Evlenmeden önce beni gölete çıkardı sevildiğimi ve değer gördüğümü sanıyordum. Evlendikten sonra aynı evin içine girince birden bana sevgi cümleleri yani aşkım vesayre dyie hitap etmedi gözlerime yüzüme bakmadı, sarılmadı hicbirsey konuşmadı. Sevmiyordu birden bire beni bu araç olarak kullanıyordu sofrayı kursana hadi evi temzilensen kadınsın senin görevin diyordu. Hamile kaldım hemen işe gidiyordum oda çalışıyordu aynı ikimizde 40 saat çalışıyorduk, eve geliyordum ayak üstüne atmış hadi yemeği hazırla acıktım diyordu. Sen bana neden böyle davranyorsun hani seviyordun diye çok ağladım izlerdi ve ağlama diye bana kızardı ağladığım için de suçlu ben olurdum çok zor gecdi hamileliğim.
Annesi tarafından hicbirzaman sevilmemiş bunu evlenmeden öncede biliyorduk ailecek annesi bireke bile oğlum dememiş sürekli evden kovmuş onu istememesi. Bende acıdım ona daha çok sevdim ama hataymış bilemedim.
Annesi bizi evden kovuyordu ağlayarak zorla benimde goturuyordu.
Sürekli kendimi değersiz hisset iriyodu ve bundan zevk duyuyordu ben ağladıkça o menmin oluyordu bende buna kabullenip anlamam tam 2 senemi aldı. Ama şuan herseyi görebiliyorum
Benimki tam tersi annesi hep arkasını toplamış babası ise sürekli aşağılamıs beceriksizsn yapamazsin diyerek ve en kötü yanı küserdi sessiz kalırdı günlerce hatta aylarca ve en kötüsü çocukları bile aramaz sormazdi

Benimki tam tersi annesi hep arkasını toplamış babası ise sürekli aşağılamıs beceriksizsn yapamazsin diyerek ve en kötü yanı küserdi sessiz kalırdı günlerce hatta aylarca ve en kötüsü çocukları bile aramaz sormazdi

İşte bu hicbirzaman sevmediklerini gösteriyor. Kızımızı ayrıldıktan sonra haftalarca görmedi sormadı

İkinci kez evlendim.Fakat hiç ikinci kere bosansam ne derler kafasında değilim.Benim hayatımın şoförü benim.Benim sectigim yollara kimse karışamaz yada ben istemedikçe bunun kritigini yapamaz.O tarz insanları barindirmiyorum çevremde Sadece ben ikinci evliliginde flört dönemini tanıma dönemini çok uzattım çok.Ve çok ince eledim çok düşündüm her yerde aynı evde bile herşeyiyle tanımaya baktım karşımdakine guvenmekten çok kendi ekonomik durumuma yani aksi birşey olursa tekrar maddi manevi yola devam edebilir miyim edeceksen hayatımda bu evlilik için neleri değiştirmeli ve degistirmemeliyime baktım.Kendime güvenim ve sonra ona güvenim aşk mantık orda tamam dedim Kusursuz değiliz kusurluyuz başa cikilamayacak kusurlar değil iyi.İleriyi bilemem hayat ne getirir başa cikabilecek durumda olduğumu bilmek önemli benim için.Sizinde bir işiniz varsa ona sarilabilir bu evreden cikabilirsiniz evlilikler de kadının sonsuz bir güvenle ekonomisi tamamen karşı tarafa bırakması bana inanılmaz geliyor.Ben yapamazdim .Sorun ekonomi değil duygusalsa sizde halledersiniz yani tek başınıza da bunun yanında ekonomik olarak da bu evliliğe bagliysaniz o zor işte

Aldatmak insanı okadar anlatılması zor değersiz hissetiriyor ki, birdaha bu duygulari yaşayacağımı hiç düşünmezdim. En ağir olanıda, eşimden ayrılırken bana ikinci elsin dikkat et dışarıdaki erkekler bak gör sana nasıl yaklaşacak dedi. Kendi kız kardeşlerimde ayrıldı halbuki.
Dediniz gibi kendimi toparlamam gerek
Sizi aldatan o mahluk kaçıncı el oluyor o zaman? Terbiyesiz adam

Bende 2. evliliğimi yaptım. Hatta başka sayfalarda yazılarımda oldu. Bu tarz bir birliktelik ya da evlilik geçirenlere yorum yazıyorum. Bende çok erken evlendim ve ilk evliliğimden 2 oğlum oldu. 11 sene evli kaldım. Aldatma, kumar harici herşey vardı. Psikolojik şiddetin dozu öyle bir hale geldimişti ki sadece ben değildim hedefi, çocuklarımın da psikolojisi bozulunca cesaret ettim ve boşandım. Bu arada oldukça kariyerli, hukukçu bir bayanım. İktisat mezunuydum. Evliyken önce kpss ile memur oldum. Memurken sınavlara hazırlandım hukuk okudum,avukat oldum. Kendi Kurumumumda görevde yükselme sınavı ile avukat kadrosuna yerleştim. Asla pes etmedim, kendimi bırakmadım. Çocuklarımla 3 kişilik bir hayat kurdum. Annemden miras olarak ev kalmıştı, evliyken araba da almıştık. Ama maalesef arabayı eski eşe vermek zorunda kaldım. Tüm yaptıkları kanıtlı ve deliller ortada olup herşey lehime olmasına rağmen (ki ben hukukçuyum %100 kazanacağım yüksek tazminatlı bir davaydı) dava süreci istinaftı, yargıtaydı en az 4 yıl süreceğinden göze alamadım. Anlaşmalı boşansın diye arabayı teklif ettim. Oda kabul etti çekti gitti. Araba oldukça yüksek modeldi. Şuan fiyatı 2 milyon civarıdır. Başka türlü kısa yoldan ondan kurtulamayacaktım. Boşanma süreçlerini en detayıyla bildiğimden göze alamadım. En nihayetinde kurtuldum dedim. 2 sene kendi halimdeydim. Sonra şimdiki eşim karşıma çıktı. 9 ay sevgili olduk. Oda kamuda çalışıyor bende kamuda çalışıyordum. Ayrı şehirlerdeydik ve bende 2 çocuk olduğundan görüşmelerimiz çok zor oluyordu. Eş durumu tayini yapalım aynı şehirde olalım en azından dedik. Onun kurumu tayin talebini reddetti. Dava açtık. Bu arada evleneli şuan 6 ay olmuştur. Evlendiğimiz andan itibaren adam çok değişti. Narsist kişilik özellikleri göstermeye başladı. O kadar tutarsız, saçma hareketleri var ki yazarak burda zaman kaybetmek istemem. Benimle sürekli bir ego savaşı halinde. Her daim çekip gitmeleri var. Ki biz ayrı şehirlerden evlilik yürütüyoruz arada aynı eve giriyoruz. Ne zaman aynı evde olsak olaylar bitmek bilmez. Eve gelmez, yüzümüze bakmaz, instagramdan fake hesaptan bana mesaj gelir başka kadınlardan, benim eski eşi problem eder, çocukları en başında severken babasına mı versek demeye bile başlamıştı. En ufak şeyde hep çekip giden taraf oldu. Ben asla onun bu manüpüle edici oyunlarına gelmedim, kavga etmedim, kendimden ödün vermedim. O çekip gittiyse nereye bile demedim. Herkes bulunduğu evdeki kapının yerini bilir. Gitmek isteyen her zaman gider. Asla dur demem. Tüm süreç sonunda boşanmaya karar vermiştim ama bu süreçte hamile olduğumu öğrendim. Şimdi niye çocuk yaptın demeyin bazen korunsanızda olabiliyor. Aldırmak istedim baba onayı istediler. Adam zaten benden ayrılmak istemiyor ki ve de ilk çocuğu asla vazgeçmez bebekten. Sorsanız beni çok seviyor, bensiz ölür. Gerçekte durum çok farklı, o hiç hayatımda yok ki. Hala aynı karardayım onu ikna etmeye çalışıyorum anlaşmalı boşanmak için. Yalvarışları devam etmekte...
Bu yaşadıklarımdı. Hepsini ben yaşadım ve benim kararımdı. Yaptıklarımın arkasındayım. Alnım açık ve kendimle gurur duyuyorum. Kendime yakışmayan ya da gayrı meşru bir ilişkide bulunmadım. Ben sadece sevmek ve sevilmek istedim. Sırtımı yaslayacak birini istedim. Ama sonuç hüsran oldu. İnan insanların ne söyleyeceği düşündüğüm son şey. Yine yeniden önüme bakıyor hayatıma devam ediyorum. Bizler çok güçlüyüz. Sende, bende başaracağız. Buna çok içten inanıyorum...
Size kocaman kalp gönderiyorum ❤️
Neler yaşıyoruz hem anne hem baba oluyoruz dediğiniz gibi biz kadınlar çok gucluyiz herseyin üstesinden geliriz inşallah 🤲 zaten siz çok şey başarmışsın maşallah size ❤️
Şimdik arkamdan tanıdıklarla mesaj göndermiş ben karımı çok seviyorum aşığım dyie. Resmen adam iki yüzlü dışa çok iyi evde cehennem. Buda bizim imtihanımız demekki.

Size kocaman kalp gönderiyorum ❤️
Neler yaşıyoruz hem anne hem baba oluyoruz dediğiniz gibi biz kadınlar çok gucluyiz herseyin üstesinden geliriz inşallah 🤲 zaten siz çok şey başarmışsın maşallah size ❤️
Şimdik arkamdan tanıdıklarla mesaj göndermiş ben karımı çok seviyorum aşığım dyie. Resmen adam iki yüzlü dışa çok iyi evde cehennem. Buda bizim imtihanımız demekki.
aynen öyle bu tiplere el iyisi deniyor. bu insanlar sadece psikoloji bozuyor. enerjimizi emiyor. önümüze bakamaz oluyoruz. kurtulmak lazım bunlardan. bende size kocaman bir kalp gönderiyorum. 💕

Bir dakika bile düşünmeyin. Çocuğunuza da aslanlar gibi bakarsınız. Şansınızın farkında olun aileniz yanınızda , elalem kimin umrunda. Yeniden sever,yeniden sevilirsiniz isterseniz tekrar evlenirsiniz. Bir kere geldik hayata,sizin mutluluğunuzu sizden başka kimseyi alakadar etmez. <3

X