İkinci evliliğiniz ve yine aldatildiniz busefer birde çocuk var...

Melsaaaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2024
25
21
35
Merhaba herkese,
Benim durumumda siz olsanız ne yapardınız. Şuan kendimi çok çaresiz hissediyorum.
İlk evliliğimde çok gencim aldatıldım ve aile desteğiyle hemen boşandım. Zor atlattım tam 12 sene üstüne tekrar birine güvenip sevip evlenmeye karar verdim.
Busefer narsist bir kişiyle evlendigimi öğrendim, o sırada hamileydim kolay ayrılamadım. Sevgisizlikten sürekli azarlanmaktan ağlayarak geçti 2 senem.
Şuan kızımız 1 buçuk yaşında, bunca işkenceye birde aldatma eklendi üstüne.
Şuan ayrıldık çok zor bir süreçti, hergun mesajlar geliyor ve yine beni manipule etmeye çalışıyor. Bidaha şans ver sevgini göstereyim diye. Aldattığını inkar ediyor yeminlerle hersey ortada olduğu halde.
Boşanmaktan başka bircare göremiyorum. Ama ikinci kez bunu yaşamak üstelik şuan birde çocukla çok zoruma gidiyor. Toplumda ikinci kez ayrıldı diyecekler. Annem üzgün tabiki hepsi arkamda.

Benimle aynı kaderi yaşayan varmı?
İkinci kez evlenip tekrar ayrıldınız mı?

Merhaba herkese,
Benim durumumda siz olsanız ne yapardınız. Şuan kendimi çok çaresiz hissediyorum.
İlk evliliğimde çok gencim aldatıldım ve aile desteğiyle hemen boşandım. Zor atlattım tam 12 sene üstüne tekrar birine güvenip sevip evlenmeye karar verdim.
Busefer narsist bir kişiyle evlendigimi öğrendim, o sırada hamileydim kolay ayrılamadım. Sevgisizlikten sürekli azarlanmaktan ağlayarak geçti 2 senem.
Şuan ayrıldık çok zor bir süreçti, hergun mesajlar geliyor ve yine beni manipule etmeye çalışıyor. Bidaha şans ver sevgini göstereyim diye. Aldattığını inkar ediyor yeminlerle hersey ortada olduğu halde.
Boşanmaktan başka bircare göremiyorum. Ama ikinci kez bunu yaşamak üstelik şuan birde çocukla çok zoruma gidiyor. Toplumda ikinci kez ayrıldı diyecekler. Annem üzgün tabiki hepsi arkamda.

Toplum seninle o süreci atlatmadiysa konuşsun dursun. Sen ağlarken bak ya 2. Evliliği yüzü gülmedi yerine bak bundan da boşandı diyenleri sil at hayatindan. Çocuğunu Allah bağışlasın da narsist adamdan koştur koştur ne diye çocuk yaptın ? Üstelik 12 yıl yediğin darbeden sonra beklemisken ...

Merhaba herkese,

Bir kere yapan bir daha da yapar neden yapmasın manipüle edebiliyor geri döndürmeyi başarıyorsa.Durumun farkındasınız toplum canı ne isterse onu konuşur siz kendi hayatınıza bakın.Hicblr şey ya da hiçbir düşünce sizin yaşadıklarınızdan kıymetli değil

Toplum kim ya! Ahlaksızlık mı yaptınız! Toplum mu çekecek o narsistin işkencelerini. Çok daha iyi olacaksınız. Keşke bir tanısaydınız bebek kararı vermeden önce ama okuyan gençlere ders olsun.
Siz iyi olun kızınız iyi olsun. Önemli olan o.

Toplum seninle o süreci atlatmadiysa konuşsun dursun. Sen ağlarken bak ya 2. Evliliği yüzü gülmedi yerine bak bundan da boşandı diyenleri sil at hayatindan. Çocuğunu Allah bağışlasın da narsist adamdan koştur koştur ne diye çocuk yaptın ? Üstelik 12 yıl yediğin darbeden sonra beklemisken ...
Çok haklısınız, bu sürecte insan zaten yalnızlasiyor, sahte insanları ayiklayarak.
Yaşım 33 dü, kadın doktorum erken menapoz başlamış hamilelik zor demişti, hiç aklımın ucuna bile gelmemişti, anne olmayı tabiki çok istiyordum.
Bunca kötü şeyin içinde iyi olan tek şey aslında Allahın bana hiç aramadan hemen bir evlat vermesiydi.
Umudum yoktu hiç.
Tabi böyle olacağını bilmiyordum

Çok haklısınız, bu sürecte insan zaten yalnızlasiyor, sahte insanları ayiklayarak.
Yaşım 33 dü, kadın doktorum erken menapoz başlamış hamilelik zor demişti, hiç aklımın ucuna bile gelmemişti, anne olmayı tabiki çok istiyordum.
Bunca kötü şeyin içinde iyi olan tek şey aslında Allahın bana hiç aramadan hemen bir evlat vermesiydi.
Umudum yoktu hiç.
Tabi böyle olacağını bilmiyordum
Allah bağışlasın. En azından çocuğunuza mutlu bir hayat sunabilirsiniz inşallah. Maddi açıdan rahat misiniz ? Baba Yok olacak hazirlikli olun da.

Bir kere yapan bir daha da yapar neden yapmasın manipüle edebiliyor geri döndürmeyi başarıyorsa.Durumun farkındasınız toplum canı ne isterse onu konuşur siz kendi hayatınıza bakın.Hicblr şey ya da hiçbir düşünce sizin yaşadıklarınızdan kıymetli değil
Aldatmak insanı okadar anlatılması zor değersiz hissetiriyor ki, birdaha bu duygulari yaşayacağımı hiç düşünmezdim. En ağir olanıda, eşimden ayrılırken bana ikinci elsin dikkat et dışarıdaki erkekler bak gör sana nasıl yaklaşacak dedi. Kendi kız kardeşlerimde ayrıldı halbuki.
Dediniz gibi kendimi toparlamam gerek

Merhaba herkese,

Canın sağolsun, elalemi boşver, çay suyu gibi kaynar kaynar durulurlar. Bugün bu adamla barışsan çocuğun büyümeden tüm sabrın, neşen bitecek kızına harcayacak sabrın, neşen kalmayacak, ister istemez kızını incittiğin, kırdığın anlar olacak. Hayatı hep şüpheyle geçireceksin. Kocanın peşinde sinirini, sabrını kaybedeceksin, psikolojin bozulacak. Kızın niye böyle kötü evde büyüsün. Adam kızından bile utanmamış, kızıma ileride "bak baban anneni aldatmış" diye laf ederler diye düşünmemiş. Belki o da senden görüp "annem aldatılınca affetmişti ben de affetmeliyim" diyecek o da aldatıldığında affedecek. Kızına yapma bunu.

Aç davayı boşan, kendine ve kızına göre yaşa hayatını. Sabrın, neşen sana kalsın. Birkaç ay belki üzülürsün, ama evde rahat kafayla çay içerken kafan rahat olacak.

Toplum kim ya! Ahlaksızlık mı yaptınız! Toplum mu çekecek o narsistin işkencelerini. Çok daha iyi olacaksınız. Keşke bir tanısaydınız bebek kararı vermeden önce ama okuyan gençlere ders olsun.
Siz iyi olun kızınız iyi olsun.

Teşekkürler yorumunuz için.
Haklısınız ama maalesef gittiniz ortamlarda o tuhaf bakışları yorumları hala görüyoruz.
İkinci evliliğimi 33 yaşımda yaptım, çocuk olmaz sanıyordum, erken menaooz vardı, ama hiç beklemeden hemen oldu.

Allah bağışlasın. En azından çocuğunuza mutlu bir hayat sunabilirsiniz inşallah. Maddi açıdan rahat misiniz ? Baba Yok olacak hazirlikli olun da.
Amin inşallah 🤲 ailem destek oluyor çok şükür, baba şimdiden nafaka vermemek için işsizliğe başvurdu. Şuan kızımız üzerinden beni tehdit ediyor ama daha dün mesajında ayda birkere görürüm yeter dedi.
Farkındayım hiç sevmedi ki zaten çok acıyorum geleli kızım adına bir baba okadar önemli ki.
Gittimde bir kaç hafta sonra unuturum diyordu hep duygusu olmadı
İçin

Canın sağolsun, elalemi boşver, çay suyu gibi kaynar kaynar durulurlar. Bugün bu adamla barışsan çocuğun büyümeden tüm sabrın, neşen bitecek kızına harcayacak sabrın, neşen kalmayacak, ister istemez kızını incittiğin, kırdığın anlar olacak. Hayatı hep şüpheyle geçireceksin. Kocanın peşinde sinirini, sabrını kaybedeceksin, psikolojin bozulacak. Kızın niye böyle kötü evde büyüsün. Adam kızından bile utanmamış, kızıma ileride "bak baban anneni aldatmış" diye laf ederler diye düşünmemiş. Belki o da senden görüp "annem aldatılınca affetmişti ben de affetmeliyim" diyecek o da aldatıldığında affedecek. Kızına yapma bunu.

Aç davayı boşan, kendine ve kızına göre yaşa hayatını. Sabrın, neşen sana kalsın. Birkaç ay belki üzülürsün, ama evde rahat kafayla çay içerken kafan rahat olacak.
Okadar güzel anlattınız ki,
Tamda dediniz gibi, hep kızım için devam ediyordum ama şuan yine kızımi ve kendimi düşünerek ayrılmam gerekiyordu. Sürekli gergin ve üzgün ağlayan bir anne, sürekli kızın gözü önünde öfke krizleri geçirip bağırıp duvara vuran bir baba dan başak birsey goremiyorduki yavrum.
Çok üzülüyordum kızım adına, şimdi yine ona böyle bir baba seçtiğim için üzülüyorum. Ama dediniz gibi buda geçecek elbet. Güzel yorumunuz için teşekkürler

Evin içinde yaşanılanları çekilenleri huzursuzlukları kavgaları kimse bilmez hepsini siz çektiniz yaş kaç olursa olsun kaçıncı evlilik olursa olsun boşanılması gereken durum varsa boşanılacak yapacak birşey yok. Herkes kendi hayatına baksın. Bende boşanınca elalem ne der psikolojisine girmiştim hatta konumda vardı ama şu an hayat o kadar zor ki herkes lerde bir imtihan herkes kendiyle uğraşıyor konuşacaklar tabi bir bir hafta bir ay bir sene! Elalem ne der diye yaşamayı düşünmeyi bıraktım. hiç olmazsa hayata bundan sonra belki yalnız (!) ama daha huzurlu mutlu ve onurunuzla yaşamaya devam edersiniz

Merhaba herkese,

Merhaba canım benim hoşgeldin sefa geldin :KK200: Yanımda olsaydın sana KOCAMAN sarılırdım. :KK36:
Mesajının sonunda ikinci kez evlenip tekrar ayrıldınız mı ? diye sormuşsun. Ben varım. 3.evliliğim gülüm :halay:Yaş 35.

Majör depresyonlar, Diazem - Lustral - Zestat üçlüsü ile ayakta kalmaya çalışmıştım, gözpınarlarımda yaş kalmamıştı ağlamaktan. Boşanma davam sürer iken ( 1.5 yıl sürdü ) şimdiki eşim ile tanıştım. Hiç umudum yoktu kendisinden ayrıca ben birileriyle ciddi düşünebilecek durumda da değildim, sağlık sorunlarım vardı , kariyerimi toparlamaya çalışıyordum, derslerim zordu sınavlarım çoktu yoğun çalışma temposundaydım.

Şimdiki eşim elimden tuttu ayağa kaldırdı beni. Sevginin iyileştirici gücü yadsınamaz. :KK71:

Amiyane tabir ile ifade etmek gerekirse delikli boncuk yerde kalmaz . Sen ikinci kez boşandın (bundan da mı boşandın ayol) diye eleştirenler, seni dibe çekmeye çalışanlar, geçimsizlikle yaftalayanların kim olduğuna dön de bir bak..

Bir gecede 4 farklı erkekle sex yapmayı maharet sayan, evlilik veya boşanma ile ilgili açılan her konuda evli kadınları aşağılayan, evlilik kurumunu çağdışı niteleyen, erkeksi yüz hatları ve vücut yapısıyla kendini güzel sanan, post moderen ebedi loserlar bir kere bile evlenemedi, demek ki hitap etmiyorlar hiçkimseye. Onlar bulamıyor diye imkansız olmuyor. Günün sonunda akşamları herkes kapısını örttüğünde bir başlarına yapayalnız kalıyorlar.

Bir kadın için düzinelerce erkek sıraya giriyor. 2 kez evlenip boşanmanız sizin toplumda evlenilecek kadın olarak görüldüğünüzün ve tercih edildiğinizin göstergesidir.

Telli duvaklı evden çıktın. Toplumun, devletin ve Tanrı nın gözünde bir birliktelik yaşadın. Olmadı, olduramadın. Evlilik tek taraflı yürümez ki. Yuvayı dişi kuş felan da yapmıyor ayrıca, hayvanlar aleminde her canlının erkeği yuvayı yapıyor.

Bir erkeği evlenmeden tanıyamazsın. Aynı evde 3-4 yıl nikah akdi olmadan yaşayanlar, evlendikten 2-3 ay sonra neden boşanıyor ? Çünkü o imza atıldığı andan itibaren eş ailesi devreye giriyor. Ayrıca nikahsız birliktelikler erkeğin işine geliyor, sorumluluk almıyor, canı sıkılınca ceketini alıp çıkıyor gidiyor, olan kadına oluyor, kadın yıkıma uğruyor. Toplumda hele ki Eskişehir'den ötede yaşıyorsa vay haline.

Erkeğin Allah bir dir dediğine inanmam ben..aynı yatakta başka kadınla bassak yemin ederler. Herkes kendi yoluna.

Birgün onla, bir bununla, adı konmamış ilişkiler yaşayıp, daldan dala gezen, geçmişinde partner sayısı fazla olan erkeklerin hastalık bulaştırma ihtimali çok fazladır. Tanrı dedikodudan, iftiradan, hırsızlıktan uzak durun diyor da zina dan kaçın diyor.

Aldatan kocanı bırakmaz isen sonun böyle olacak. Bu üyeye çok üzülüyorum.

Eşimden hastalık kapmışım

Merhaba herkese,

Cinsiyetten bağımsız iç işleri kadar karışık bir geçmişe sahip bir partnerle veya eş ile dış işlerinde diplomatik bir ilişki kurulamaz. Zaten bu tarz kişilerle one-night-stand den öteye gidilmiyor, ortaya bir ciddiyet konulmuyor.

Zina eden kadın veya erkek bunu yaparken karşısındaki de aynı çirkin fiili işler, yani bir kimse diğeri ile zina ediyorsa karşı tarafın fiili de ancak zina olur. Yok öyle erkek yaparsa elinin kiri, kadın yaparsa o...u ! Namus sadece kadına özgü bir şeyse , Yusuf Peygamber in sakındığı neydi ?

Karşılıklı olarak zina yapmayı âdet haline getirmiş olanlar, bunda sakınca görmeyenlerle evlilik yoluna girilmez. Tüm dinlerde bu böyledir.

Aldatan adamın üzerine hooopp sifonu çek ve devam et hayatına. Sen aldatsaydın seni affedecek miydi ? Şu an toprak altında olurdun.

Ne olmuş yani çocuk varsa ? Daha güzel işte evlat sahibi oldun..Kız çocuk rahmettir berekettir, kız çocuğu bulunan eve gökten hergün rahmet iner, melekler o evi gece gündüz ziyaret eder.

2 kez evlenip boşandın diye sakın kendini başarısız görme. Hayatın doğal akışında var evlenmek ve boşanmak.

Boşanmış kadınlar daha çok tercih ediliyor merak etme. Emin ol erkekler kendi aralarında şöyle iğrenç muhabbet çeviriyor '' 30 yaşına kadar neden evlenemedi ki bir kusuru mu var tercih edilmedi de bana yamayacaklar '' Böyle sıkıntılı yoz bir toplumda emin ol eşinden ayrılmış kadınlara çok da kötü gözle bakılmıyor, boşanmak artık bir tabu değil, bilakis nikahsız birliktelikler yaşamış kadınlar tercih edilmiyor ya da kimsenin istemediği vasıfsız tipsiz incel tarzda olanlarla evlenmiş olmak için evleniyorlar. Hayatını yalnız geçireceğin yanılgısına da düşme güzelim.

Erkekler yalnız bırakmıyor sürekli ilgi gösteriyor. Sen yeter ki kartlarını açık oyna, hanımefendiliğinden ödün verme, kariyerine odaklan, evladını sarıl..Koca her daim bulunabilecek birşey. Kafana tokadan başka birşey takma.

3.evlilikten bildiriyorum .. Yeniden sevip sevileceksin yuvanı kuracaksın. Herşey gelip geçici bu gezegende.

Merhaba herkese,

İkinci kez evlenip tekrar ayrıldınız

Toplum = elalem adı üstünde elalem yani kime ne kimseyi ilgilendirmez ki hayat senin yaşantı senin

X