İkinci evliliğimi kabullenemeyen kızım

Herkes konu sahibini linclemis ama bu 15 yasindaki kizcagizin bir babasi da var muhakkak degil mi? Herif senelerdir kimlerle takiliyor kim bilir, belki coktan evlenmistir yeni bi aile kurmustur bile. Böyle cok sözde babalar var. Ama tabii babayi kimse sormuyor bile. 😒 Herkes kadinin anneligini sorgulamis, halbuki bu yasa getiren de anne zaten. Yazik, bizim kadinlarimiz bu kafada oldugu sürece erkeklere hersey serbest, hep kadin herseyden sorumlu ve hayatini hep cocuklarina siper etmeli.

İzlediğiniz yol yanlış. Ebeveynlerim ben 23 yaşındayken boşandılar. Ama benim iki kardeşim daha var en küçüğü 8 yaşındaydı o zaman annem eğer ki evlenseydi ilk önce benimle tanıştırır onayımı alır sonra diğer ikisi ile tanıştırırdı onların da onayını aldıktan sonra evlenirdi. Annemin de boşandıktan sonra sevgilisi oldu farklı bir şehire gideceği sordu benimle gelir misiniz diye ben de dedim ki ben sizinle aynı evde yaşamam anneannemlerde kalırım onu dediğim andan itibaren vazgeçti yani bizi bırakmak istemedi. Nasip değilmiş sonra da evlenmedi zaten 😅 yani sizinle izleyeceğiniz yol bu olmalıydı ben de anneme çok bağlıyım ama bencilce davranmadım hiç. Şu an olmuşla olmuse çare yok o yüzden kızınıza bir uzman desteğiyle desteklemeniz gerekiyor.

Ben konu sahibini tek bir açıdan yanlış buldum, bu sürece bir uzman desteği eklemeliydi ve çocuğu evden uzaklaştırmamalıydı.

Sevdiği, hayatını birleştirmek istediği bir adam çıkmış karşısına. Hayır çocuğun yok git evlen çocuk yap boşan sonra gel mi deseydi? Çocuk kararını da tabi ki çocuğa sorarak almayacak. Evlenmiş, mutlu iki insan bu evliliğe bir çocuk da katmak istiyorsa bu karara bir şey söylenemez gayet haklı ve normal.

Kız 15 yaşında. Üniversiteye en az 4 sene var o da ilk yıl yerleşirse. Bu kadın 44-45 yaşına kadar bekleyecek miydi, mutlu olma şansını tepecek miydi? Hayır kız da maksimum 10 sene sonra annenin yüzüne bakmayacak muhtemelen kendi hayatını kurup. Bu kadın kurusun kalsın sırf kızının kaprisi yüzünden.

Kk bazen çok tuhaf oluyor.
Valla konu sahibi bende aynen sizin gibi ikinci evliligimi yaptım derdin çözümünü burda aramayın.Hata.En azından bu konuda Bunu uzman çözer anlatabiliyor muyum benimde kızım var sizi çok iyi anlıyorum konu başlığını görünce hemen geldim siz yukarıdaki yorumu iyi okuyun.Ben buraya yazmadım benim hayatım için en iyi uzmanlarla görüştüm ben hallettim mutluyum darısı başınıza diyorum .Benim kızım bana dediki evet anne ben sonsuza kadar sana hayatımı adamam kararlarina güveniyorum yanındayım bu cümleleri duymanızı dilerim.Fakat bunun için iyi bir rehber şart .Yoksa evlenmek istemek hayat arkadaşı istemek mutlu olmak her kadının hakkı.Erkeklere bu kadar doğal hoşgörülü olan ki hepsi boşanıp evleniyor bekar kalanı yok hepsinin peşinde heder olan bir eski eş niye konu kadın olunca paranın tura yüzüne döner ben sadece kendimi bilirim.Fakat kendinize hayata ekonominize de güvenin bunlarla beraber olur niye olmasın miss gibi hemde.

Hem şimdi evlenmek isteyip evlenemeyen var ikinci eşi icin kalan hayatını ölmeden gömen var evlilikten nefret eden var evlenmeyip öyle takılan var da var hayat .Yani o nedenle bu kadar hayati bir kararı uzmanla çalışarak verin .Yoksa kiminin çevresi kiminin kendi hayatından olan guzellemeler sizi geriletir .Anlatabildiysem ne mutlu.Bazen hani bilirsiniz arının iğnesi misali yada çuvaldız iğne hesabı.Bu nedenle hani hepimiz önce evimizin önünü supurelim gibi .Siz bunu isterseniz ve o adam buna degiyorsa asarsiniz.

hayatımda böyle bencil yorumlar okumadım. herkes kızı düşünüyor, anneyi düşünen var mı? ilk evliliği 2 yıl sürmüş, sonra kızını belki de tek başına büyüten, 39 yaşında genç bir kadın. sırf anne diye bir kadının birini sevme hakkı, bir adamla bir hayat kurma hakkı neden olmasın? 15 yaşında bir kız, bu kız üç seneye kalmadan üniversiteye başlayacak, ergen ama ergen olarak kalmayacak. neden sırf kızının birkaç yıl içinde geçecek ergenlik kini yüzünden genç bir kadın tüm hayatından vazgeçiyor? emin olun kızının zaten birkaç seneye annesine karşı duyduğu o çocuksu bağ kalmayacak ortada, kendisi zaten kendi hayatını kurmaya başlayacak. kızı zaten kendi hayatını kuracakken konu sahibi neden kurmasın? annelik önemli bir kavram ama her şeyden önce konu sahibi bir kadın. kendi hayalleri, kendi arzuları var, belki de yaşayamadığı bir hayat var. yorumlarda okudum, biri çıkmış şuursuzca "kızınıza veremediğiniz aile sıcaklığı..." falan diye girmiş konuya. pardon? her anne kızına aile sıcaklığı vermek ister, eğer veremediyse mutlaka partnerinden de kaynaklanan sorunlar olmuştur.
ben konu sahibini haksız görmedim, aksine oldukça haklı. sadece yanlış yaptığı tek yer kızına anneannesiyle ayrı bir ev açmak. kesinlikle kızı kendisine bağırsa, çağırsa da, konuşmasa da yanından ayırmamalıydı.
Birebir aynı şeyleri düşünmüşüz..

Cennetten düşen ilk namuslu ana taneleri hepsi.
Çocuğunu 15 yaşına kadar getirmiş ve sonra en doğal hakkı yuva kurmak olan kadını koca delisi olmakla suçluyorlar bir de gsgsgsgs
Hani insanın hiç mi muhakeme yeteneği olmaz yav koca delisi kadın 15 sene bekler mi gibi en ufak mantık çıkarımını bile yapamamak nasıl mümkün oluyor ben anlamıyorum
14 yıl bekar gezmiş kadına koca delisi, seks için evlendin yazanların yorumları çok terbiyesizce zaten.

Genç kadın genç kadın, aman da ihtiyaçlar cart curt deyip duruyor bazı üyeler de.genç falan değil arkadaş.gelmiş 40 yaşına.5 sene sonra bitti gitti işte.ne bu abartı yani.yok sevmek yok sevilmek yok arzulanmak...bak bak laflara bak.buradakiler de kafayı erkeklerle ve arzulanmakla bozmuş. Eee ölümüne arzulanmak istiyorsunuz madem yapmayın çocuk mocuk.ömür boyu arzulanin istediğiniz gibi.gelmişsin gidiyorsun işte.bu ne hırs ya.yok o hakkım yok bu da hakkım.bir kudurmayın yani.haddinizi bilin biraz.herkeste bir afralar tafralar egolar...
Ya şu rezil yoruma olumlu emojiler veren insanlar biz konu sahibinin evlenmesine karşı çıkmadık taam mı diyor kaç sayfadır. İşine gelince ferhansın bel altı çirkin yorumlarını gayet de sempatik bulanlar oluyormuş. Şu yoruma beğenmedim dışında emoji veren kimse burda evlenme demedik falan demesin rica ediyorum :d

Konu sahibi hala burayı okuyorsanız yumurta dondurma sürecini arastirmanizi öneririm. Çevremde yapan arkadaşım çok var. Böylece üzerinizdeki yaş ve zaman baskısını ekarte etmiş olursunuz, evlilik oturup kızınız duruma alışana kadar çocuk için bekleyebilirsiniz.

Tabi ki kızınızın annem evlenmesin isteği makul değil ama o daha çocuk. Annesini kaybetmekten yabancı bir adamla yaşamaktan korkması çok normal. Bu süreçte evleri ayirmaniz çok kötü bir mesaj vermiş çocuğa. Bence çocuğa sen benim cocugumsun senden asla vazgeçmem ama sen büyüyeceksin ben de hayatımda biri olsun istiyorum merak etme önceliğim sensin mesajı vermek çok önemli. Eşinize alışana kadar sürekli düzenli vakit gecirin. Uyeler demis belli ki imkaniniz var cocugun da rahat edebileceği kendi alanını kurabilecegi bir eve taşınin beraber dekore edin şu yaşında senin yerin annenin yani ve burası senin evin mesajını durmadan verin. Şu an çocuk yaparsanız bu sürece vakit ayiramazsiniz. Biraz daha çaba göstermeniz lazım çocuğu kazanmak için.

Yaşınız çok genç bu arada katılıyorum. Ben de 36yim mezara girmedik yani hepimiz sevmek sevilmek istiyoruz. Ama süreci gerçekten kötü yönetmiş gibi duruyorsunuz mesajınızdan, yalan yok. Daha stratejik davranmanız lazım ki çocuğu kazanin.

Genç kadın genç kadın, aman da ihtiyaçlar cart curt deyip duruyor bazı üyeler de.genç falan değil arkadaş.gelmiş 40 yaşına.5 sene sonra bitti gitti işte.ne bu abartı yani.yok sevmek yok sevilmek yok arzulanmak...bak bak laflara bak.buradakiler de kafayı erkeklerle ve arzulanmakla bozmuş. Eee ölümüne arzulanmak istiyorsunuz madem yapmayın çocuk mocuk.ömür boyu arzulanin istediğiniz gibi.gelmişsin gidiyorsun işte.bu ne hırs ya.yok o hakkım yok bu da hakkım.bir kudurmayın yani.haddinizi bilin biraz.herkeste bir afralar tafralar egolar...
Kafayı erkeklerle bozmuş birini tanıyorum ama kim olduğunu söylemicem.

Sadece bu yorumu midenizi bulandırmeye yetmiş :) Bir gecede 4 farklı erkek ile aralıksız sex yaptım, yazmıştı. Şok olmuştum. Sex ile kafayı bozmuş durumda. Yorumları ve açtığı konular tamamen sex üzerine. Profilinden eski mesajlarına bakabilirsiniz. Herhangi bir eğitimi, hobisi, hayat meşgalesi yok bunu kendisi de defalarca yazdı şu hayatta tek umursadığım şey SEX diye yazmıştı.

39 yaş bitti gitti .. ile başlayan cümlede kahkahalara boğuldum. Kendisi 36-37 yaşında ama berbat ötesi bir hayatı var.

Ailesi yok, anne babası ile görüşmüyor, bence kendisini sildiler böylesine korkunç bir yaşam tarzı olduğu için. Memur olduğunu iddia etse de böyle birini memurluktan atarlar. Ailemin yarısından çoğu devlet görevlisi memur. Hele bir de küçük yerlerde doğu illerinde oluru yok yani.

Şizofreni olduğunu tahmin ediyorum ya da başka yollardan geçimini sağladığı için artık neyin doğru neyin yanlış olduğunun ayrımına varamayacak kadar bilincini kaybetmiş. Kullandığı psikiyatrik ilaçlar çok ağır ve halüsilasyonlar görmesine sebep oluyor.

Yorumlarının çoğunda evlilik kurumunu ve anneliği küçümsüyor, aşağılıyor. Aradan 2-3 hafta geçiyor, bu defa evlilik ile ilgili açılan konularda evlenilecek adam bulamıyorum, çok yalnızım, neden seçilmiyorum, artık sevişecek adam da bulamıyorum diye dert yanıyor konu açıyor.

Çocuk sahibi olmayı iğrenç bir üslupla aşağılıyor bir süre sonra acaba hamile kalabilecek miyim diye rastgale önüme gelen adamla korunmadan seviştim ha ha ha diye cevap yazıyor.

Evli kadınlara çirkin olduklarını söyleyip duruyor. Kendisinin çok güzel harika bir kadın olduğunu , güzellerin şansının olmadığını, Allah ın kendisine çirkin şansı vermesini dilediğini yazıp duruyor.

Evli ve çocuklu kadınları inanılmaz kıskanıyor. En azından sen evlisin kocan var bak bana yapayalnızım yazmış geçen hafta gördüm. Git gelleri çok fazla ve kesinlikle toplum içerisine sokulmaması gereken biri.

Van'da yaşadığını iddia ediyor. Teyzemin kızı ve eniştem Van'da görev yapıyor polisler. Diğer eniştem zaten savcı. Bu üyenin yorumlarını üçüne de okuttum. Bu tarz durumların o bölgede yaşanması ve bu kişinin memur olmasının imkansız olduğunu ısrarla yinelediler. Ayrıca memur vakarına yakışmayan tutum ve davranışlarda bulunmayanlara 657 kanun 125.maddesi gereği disiplin cezası verilir dedi eniştem.

Bu üyenin yorumlarını göz ardı et seçeneğine bastığım halde nasıl karşıma çıkabiliyor cidden anlayamıyorum bu sitenin formatını.

Konu sahibi misler gibi kızını büyütmüş 15 yıl beklemiş, karşısına kendisini seven güzel bir adam çıkmış, yuvasını tekrar kurmuş 2.kez evlenmiş ya çok kıskanmış. 2. evliliğini 3.evliliğini yapan kadınlara çemkiriyor sürekli '' ben bir kere bile evlenemedim siz çirkinsiniz erkekleri kandırıyorsunuz sitenin en güzel kadını benim '' şaka gibi kaale alınmayacak bir üye.
ben kendisinin troll olduğunu düşünüyorum
bir keresinde birinin konusuna, eli yüzü düzgün çoğu kadına sosyal medyadan yazıyor zaten erkekler, gayet normal şeyler paylaşmama rağmen instagramda dm'de birikmiş (birikmiş adı üstünde, kim bilir ne zamandır bakmamıştım onu yazdığımda oraya aslında) 80-90 kişi var gibi bişey demiştim
sanırım artık insanların birbirine ulaşmasının ne kadar kolay olduğunu tanışmanın çok kolay olduğunu belirten bişeyden bahsediyordum
geldi bana dedi ki, hava atıp durma sen kendini ne sanıyorsun vs biz burada yokluk çekerken sen reklam mı yapıyorsun demişti :KK70:
polemik çıkarmıştı
değişik yorumları var ama en aklımda kalanı buydu bana sataştığı için

Tüm yorumları okumadım. Ama okuduğum kadarıyla bazı yazılanlar yanlış anlaşılmış. Kimse kadına " ömür boyu kızının dibinden ayrılma" dememiş. " Kızının onayını alman gerekirdi" denilmiş, ki haklılar. Buna illa " onay" dememiz gerekmiyor , kızın bu evliliğe gönlü olmalıydı. Konu sahibi, kızını evliliğe ikna etmeliydi, şu anki eşiyle kızı arasında iletişimi güçlendirmeliydi. Sonra evlenmeliydi.

Kız şu an 15 yaşında. Bu sene " hayır" dediğine seneye " evet" deme ihtimali yüksek. Veya 18 yaşına gelip evliliğe çok gönüllü olmasa da annesini anlayacak olgunlukta olabilir , sonuçta 15 yaşla 18 yaş arasında düşünce tarzı, hal hareket olarak epey fark olur. Kız 18 ine gelince en kötü şunu diyebilirdi; " benim bu evliliğe pek gönlüm yok aslında ama senin de ömür boyu yalnız olmanı istemem. Üniversite okuyacağım için sadece tatillerde görüşebiliriz. O zamanlarda da bir şekilde aynı evde idare ederim, olmazsa anneanneme giderim" .

Ben bu konuda en çok kıza üzüldüm. Kendimi onun yerine koydum. Annesiyle babası ayrılmış. Annesiyle bir hayat kurmuş ama elin adamı gelmiş, düzenlerini bozmuş, annesini elinden almış veya annesi onun duygularını önemsemeyip elin adamını ona tercih etmiş. . Annesi onu anneanneye postalamış. Annesi kendi ailesini kurmuşken kız yapayalnız kalmış.

Annesinin şimdiki kocasından çocuğu olsa 3 kişilik tatlı (?) bir aile olacaklar. Kızın ise ne annesi ne babası var. Hayatındaki tek kişi yaşlı bir kadın ( anneanne).

15 yaşındaki bir kız yaşlı bir kadına kendini en fazla ne kadar yakın hissedebilir, rahatça dertlerini, sevinçlerini paylaşabilir muaamma.

M Melek04140

Son düzenleme:
Herkes konu sahibini linclemis ama bu 15 yasindaki kizcagizin bir babasi da var muhakkak degil mi? Herif senelerdir kimlerle takiliyor kim bilir, belki coktan evlenmistir yeni bi aile kurmustur bile. Böyle cok sözde babalar var. Ama tabii babayi kimse sormuyor bile. 😒 Herkes kadinin anneligini sorgulamis, halbuki bu yasa getiren de anne zaten. Yazik, bizim kadinlarimiz bu kafada oldugu sürece erkeklere hersey serbest, hep kadin herseyden sorumlu ve hayatini hep cocuklarina siper etmeli.
Konuda kızın babası hiç geçmeyince millet babayı çoktan biptir etmiş gitmiş afedersin. Ben de ettim vallahi. Çünkü belli ki adamın boşandıktan sonra kendi çocuğuna hayrı olmamış. Bu saatten sonra en azından zararı olmasın.

bir de aile olmaktan bahsediyor
kızınızla aile değil miydiniz
illa koca olunca mı aile olunuyor
her şey falso bu konuda
kızına bunu söyledin veya hissettirdiysen neler düşündüğünün farkında mısın çocuğun

Arkadaşlar ilk evliliğim iki yıl sürdü ve o evlilikten bir kızım var. Şu an 15 yaşında. Kızım bu yaşa gelene kadar evlilik düşünmedim. Ancak gerek toplum baskısı gerek iş hayatında bile yalnız bir kadın olduğunda yaşanan zorluklar, kısacası hayat beni çok yordu. Karşıma çocuğu olmayan, çok düzgün bir insan çıktı, sevdim de onu, ancak evlenmek istediğimde kızım buna çok karşı çıktı. Kıyametleri kopardı. Bana çok bağlı olduğu için beni kimseyle paylaşmak istemiyor. İleride beni anlayacağını düşünerek bu yaz evlendim. Evlendikten sonra da kızım bizimle yaşamayacağını söyleyince bir ev alıp bana yakınlarda anneannesi ile birlikte yaşaması için onlara ev düzenledim. Eşim ona ne kadar baba gibi yaklaşsa da o beni kız arkadaşlarımla bile paylaşamayan biri olarak beni ondan kopardığını düşünerek eşime çok kinli, yüzüne bile bakmıyor. Şimdilik bunu zamana bırakıyoruz. Yeni eşim çok iyi bir insan ve baba olmayı, yaşı geçmeden bir çocuk sahibi olmayı da çok istiyor. Kızım ise bugün bana şunu söyledi: "eğer benden başka bir çocuğun daha olursa beni hayatının sonuna kadar göremezsin" gibi cümleler sarf etti. 39 yaşındayım, yaşım geçmeden ben de bir daha anne olmak istiyorum. Ama çok ikilemde kaldım. Sizce kızımı kaybeder miyim böyle bir durumda? Ona kulak vermeli miyim?
Çok bencil davranıyor, sevmek sevilmek aile olmak benim de hakkım değil mi? Hayat içerisinde yaşadığım bütün zorluklara bizzat kendi şahit oldu oysa ki...
Herkes çocuk doğurmasın bak hastalara bilmem nelere anne olmayın diyorsunuz alın normal insanlardan anne örneği size.kadın kocayla kafayı bozmuş ilkine bakmış da ikinciyi yapacakmış ilkini sepetleyip. ne harika bir anne bravo

bir de aile olmaktan bahsediyor
kızınızla aile değil miydiniz
illa koca olunca mı aile olunuyor
her şey falso bu konuda
kızına bunu söyledin veya hissettirdiysen neler düşündüğünün farkında mısın çocuğun

Kiz sanki secebildi annesini babasini, anne bile kizina bencil demis bu hayatta ne kdr eksik ne kdr geride baslamis su konu icime cok yara oldu. Keske yurda verseymis, bari yok bilirdi sirti devlete dayanirdi

Kiz sanki secebildi annesini babasini, anne bile kizina bencil demis bu hayatta ne kdr eksik ne kdr geride baslamis su konu icime cok yara oldu. Keske yurda verseymis, bari yok bilirdi sirti devlete dayanirdi
ay bu da vardı ya
velinin biri yeni sevgilisi istemiyor diye yedi yaşında kızını yurda vermişti

Bence bencil olan biri varsa sensin. Kızının onaylamadığı bir evliliği asla yapmamalıydın. Onu razı etmek için elinden gelen herşeyi yapmalıydın olmadı mı evlenmemeliydin. Hadi evlendin hata ettin üstüne bir de yeni bir çocuk. Hali hazırdaki çocuğu heder etmişsin yeni bir çocuğa nasıl bakacaksın? Ne malum o adamın da basıp giymeyeceği? Onu da mı annene bırakıp yeni koca bulacaksın? Önce evlat gelmeli yazık yani. Sen elindeki çocuğunu kazanmaya bak yol yakınken

X