İkinci evliliğimi kabullenemeyen kızım

Aksine erkeğinki daha çok kanıksanmış. Burda kaç kadın çocuğu babaya bıraktı diye linç yedi sayamadım. Adamlar bi gün birinin öbür gün birinin koynunda geziyo onlara laf diyen yok. Kadın bi 5 yıl sonra konu açsa yalnızım diye, o zaman herkes diyecekti çocuğun ağzı ile iş mi yapılır, çocuk her şeyi ister. Bu kız yarın okumaya gidecek, iş bulacak, evlenecek, anasına bişey sormayacak. Az ağzını açsa benim hayatım karışma lafı duyacak konu sahibi.
Ay 14 yıl kendini çocuğuna adayıp bekar kalan ve tek başına çocuğu büyüten erkek var mı ya? Hem de 20li yaşlarında bekar kalacak ve onca yıl tek başına kalıp kendini çocuğuna adayacak. Var mı bu model erkek? Varsa bırakın linci adama devlet nişanı verilmeli, koruma altına alınmalı 😂

Valla ayrı ev süper olmuş niye linclendi anlamadim aynı evin içinde yabancı adamla genç kiz olur mu? Çocuklarını başka adamla aynı evde buyutmemek icin kaç tane kadın kocasını çekiyor ?

14 yıl kendini çocuğuna adayıp bekar kalan ve tek başına çocuğu büyüten erkek var mı ya? Varsa bırakın linci adama devlet nişanı verilmeli, koruma altına alınmalı 😂
Adam anladığım kadarıyla insan evladıymış. Zararı yokmuş. O kız ergenliği az atlatınca adamın yanına geçecek zaten gördük bunları. Bu günler geçecek. Hep böyle kalmayacak. Aile bu, arada çok kötü şeyler olmadığı sürece bugün küsülür yarın öpüşülür barışılır.

Biz burada birbirimizi yiyoruz ama konu sahibi hayat yolunu zaten çizmiş.
Kız anneannede yaşamaya baslamıs
Konu sahibi de kocasıyla çocuk yapma girişimlerine baslamıs
Haklı görsek ne haksız görsek ne
Olan olmuş biten bitmiş
Aniden evlenip kızına ben evlendim hadi anneanneye deyip hayatına zaten çoktan yön vermiş.
Olan bize oluyor çatışarak 😀

15 yaşında kendi anne babasından da çocuk istemeyen çok oluyor. Sonradan kardeşe alisiyorlar seviyorlar iyiki olmuş diyorlar.
Bence destek almalısınız. Hatta evlenmeden önce alsanız iyi olurdu.

İlk defa bir konuda iki tarafında kendınce haklı oldugunu gördüm.anne olmak cok zor gerçekten, baska biri dese sana bunları vasat fikrinin ne önemi var der geçersinde,karşındaki evlat olunca yapamıyorsun. Umarım halledebilirsiniz anne kız

Konu sahibinin banı kalkana kadar konuya yazmayacaktım aslında. Çünkü konu sahibi olmayınca boşa yazıyormuş gibi hissediyorum ama yazdığınızı görünce benim de aklıma çevremdeki birkaç örnek geldi.

Benim yakın arkadaşımın eşinin babası da daha bebekken vefat etmiş. Ve kardeşi de yokmuş adamın. Kvsi de evlenmemiş bir daha. Kv ne eşi ne başka bir çocuğu olmadığı için fazlasıyla oğluna bağımlı olarak yaşıyor. Tatile gidiyolar yanında götürüyolar, bir etkinlik yapıyolar yanında götürüyolar. Götürmezseler vicdan azabı çekiyolar çünkü kadının başka kimsesi yok. Kardeşleri, arkadaşları var ama hepsi kendi eşiyle tatile çıkıyor. Keşke evlenseymiş kadın çünkü bu şekilde çocuğunun özel hayatı yok resmen. Bu kadar bağımlı bir ilişki sağlıklı değil maalesef. Çocuk yetişkin olunca yalnız olan ebeveyni çocuğuna bir sorumluluk olarak yükleniyor. Çocuğun kendi hayatından taviz vermesi gerekiyor. O ebeveyninin evlenmesini istemeyen çocuklar ebeveyni kendilerine yük olmaya başlayınca keşke evlenseymiş diyecek. Bu yüzden insanlar eğer düzgün, iyi bir hayat arkadaşı bulduysa çocuk için kendini bile isteye yalnız bırakmamalı diye düşünüyorum. O evliliğe karşı çıkan çocuk için yük olacaklar bir süre sonra çünkü. Doğanın kanunu.
Uzaktan konuşunca böyle oluyor. Ama sizin anlattığınız hikayede telef olmuş çocuk yok. Yük olmuş gibi görünen kv var. Öz babası olanların bile kv yanlarında gidip gelmek istiyor. Ama şöyle bir ayrıntı var artık. Kadın 65 yaşına kadar çalışıyor. Bir arkadaş çevresi olur konu komşusu olur. Ben de 2 çocuğumla birlikte yaşıyorum. Baba piyasa da yok. Oğlum 11 yaşında. Ona evleneceğim diye söyleyemem bile. İçinde be fırtınalar kopar. Bir gün ev taşıyordum okuldaydı oğlum. Kızım da kreşte. Oplum geç kalabilirim. Eğer geç kalırsam güvenlik ablanla dur dedim. Güvenliğe de söyledim. Neyse taşımacılar evi yükledi diğer eve boşaltırken güvenlik aradı ağlıyor dedi. Evi adamlara bırakıp çıktım. 45 dakika beklemiş oldu. Ben de onu terk ettim diye düşünmüş anladım. Tembihleyip anlatmama rağmen böyle düşündü. Yani dünyaya çocuk getiriyorsak ona göre yaşamalıyız. Allah korusun 15 yaşında kız evden kaçsa yanlış arkadaşlıklara bulaşsa anneye ders olsun diye telef olup gitse nolacak? Önemli olan evdeki koca mı olacak? Empati yaparak düşündüm ama yok yani önemli olan canım çocuklarım. Allah elimden almasın inş. Çok da koca istiyorduysa da 3-4 yıla üniversiteye gidince kız evlenebilirdi

Uzaktan konuşunca böyle oluyor. Ama sizin anlattığınız hikayede telef olmuş çocuk yok. Yük olmuş gibi görünen kv var. Öz babası olanların bile kv yanlarında gidip gelmek istiyor. Ama şöyle bir ayrıntı var artık. Kadın 65 yaşına kadar çalışıyor. Bir arkadaş çevresi olur konu komşusu olur. Ben de 2 çocuğumla birlikte yaşıyorum. Baba piyasa da yok. Oğlum 11 yaşında. Ona evleneceğim diye söyleyemem bile. İçinde be fırtınalar kopar. Bir gün ev taşıyordum okuldaydı oğlum. Kızım da kreşte. Oplum geç kalabilirim. Eğer geç kalırsam güvenlik ablanla dur dedim. Güvenliğe de söyledim. Neyse taşımacılar evi yükledi diğer eve boşaltırken güvenlik aradı ağlıyor dedi. Evi adamlara bırakıp çıktım. 45 dakika beklemiş oldu. Ben de onu terk ettim diye düşünmüş anladım. Tembihleyip anlatmama rağmen böyle düşündü. Yani dünyaya çocuk getiriyorsak ona göre yaşamalıyız. Allah korusun 15 yaşında kız evden kaçsa yanlış arkadaşlıklara bulaşsa anneye ders olsun diye telef olup gitse nolacak? Önemli olan evdeki koca mı olacak? Empati yaparak düşündüm ama yok yani önemli olan canım çocuklarım. Allah elimden almasın inş. Çok da koca istiyorduysa da 3-4 yıla üniversiteye gidince kız evlenebilirdi
Bu anlattıklarınızın benim anlattığım hikayeyle bir alakası yok ama siz bilirsiniz 😬 o bahsettiğiniz konu komşuların hepsinin kendi ailesi, kocası oluyor kimse sizinle tatile, geziye vs gelmiyor. Çocuklar ilerde ailelerini terk eder demiyorum bu arada ama kendi hayatlarını kuracaklar ve yaptıkları her şeyi kendi sevgilisi, eşi, arkadaşlarıyla yapmak isteyecekler. Ki bu çok normal bu arada. Kim çocuğuna her şeyi kendi akranlarıyla yapmak istiyor diye kızabilir ki? Bu yüzden düzgün, ahlaklı, efendi bir hayat arkadaşı bulan bırakmasın çocuğunu alıştırmaya çalışsın diyorum ben. Konu sahibi kızına dan diye evlenicem demiş hiç tanıştırmadan, alıştırmadan. Keşke yol yordamı gözeterek yapsaymış. Ama bir hayat arkadaşı bulması kendine iyi olmuş. Size de çocuklarınıza da güzel bir hayat diliyorum sevgiler.

Aksine erkeğinki daha çok kanıksanmış. Burda kaç kadın çocuğu babaya bıraktı diye linç yedi sayamadım. Adamlar bi gün birinin öbür gün birinin koynunda geziyo onlara laf diyen yok. Kadın bi 5 yıl sonra konu açsa yalnızım diye, o zaman herkes diyecekti çocuğun ağzı ile iş mi yapılır, çocuk her şeyi ister. Bu kız yarın okumaya gidecek, iş bulacak, evlenecek, anasına bişey sormayacak. Az ağzını açsa benim hayatım karışma lafı duyacak konu sahibi.
Orası öyle Katip. Ama bir de şu var, tamam babalar boşanınca çocuğu da boşuyor. Baba ilgilenmiyor, umursamıyor diye anne de mi öyle davranmalı? E o zaman bu çocuklar ne olacak? Çocuğu yaparken çocuğa sordular mı bak biz boşanırsak ortada kalabilirsin, ona göre doğmak istiyor musun diye? Babası kötü bakmıyor, annesi de mi benim hayatım daha önemli diyecek?
Ben kimseyi kendi hayatımın önüne koyabileceğimi düşünmediğim için 30'lu yaşlarıma geldiğim halde çocuk yapmadım henüz. Yaparsam da babasının bir hıyar çıkabileceği her zaman aklımın köşesinde duracak. Allah göstermesin de bana bir şey olursa da umarım babası çürük çıkmasın da baksın diye dua ederim herhalde.
Valla ne diyeyim her çocuğun en azından bir ebeveyninin ilgili olmasını dilerim.

Ay 14 yıl kendini çocuğuna adayıp bekar kalan ve tek başına çocuğu büyüten erkek var mı ya? Hem de 20li yaşlarında bekar kalacak ve onca yıl tek başına kalıp kendini çocuğuna adayacak. Var mı bu model erkek? Varsa bırakın linci adama devlet nişanı verilmeli, koruma altına alınmalı 😂

Eşimin akrabasi var, yani ogluna bakan baba. Başindan beri oğlunun velayeti kendisindeymiş kendisinin cok ilgili bir baba oldugunu soylerlerdi ben de gordum ki cocugun okuluyla hayatiyla cok ilgiliydi.
Evlilik planlari yapiyor simdi hayatindaki kadinla ama cocugu universiteye gidiyor. Cocuk ergenken koşup evlenmemiş.
Cogunluk doğru seyler yapmiyor diye doğru olmayan şeye iyi yapmis mi diyecegiz?

Hic bir koşulda 15 yaşindaki cocugu ayri eve birakarak bir evlilik yapmamaliydi.
Kimseye cocuk gökten düşmüyor zorla yaptirilmiyor. Evliyken bir numara cocuk oluyor kocadan/kadindan bosaninca yok benim hayatim yok arzularim...
Hic bir evliligin bitmeme garantisi yok. Her bosaninca otekini anneanneye babanneye birakip yeni evlilige yenisi mi yapilacak?
Daha kac ay olmus bebek diyor yine.

Cocuk o kadar kolay bir şey degil ben cesaret edemedim 10 senelik evliyiz cocuk yok herkes yapmak zorunda degil. Madem cok cesaretliymis yapmiş aynen hayatini cocuga göre yaşamak zorunda o cocuk kendi hayatina bakana kadar.

X