Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne kitabını okudum ne filmini izledim
Haadiiii gelinnn üstümeeeee korkmuyorum
Filmini her yıl tekrar tekrar izlerim çok severim. Tv de denk gelsem kanalı değiştirmem izlerim. O kadar severim. Aslında çok şanslısın

BALIKESİR SAAT KULESİ

Kulenin giriş kapısı üzerinde yer alan kitabeye göre 1827 (h. 1243) yılında Silistre Valisi Girit-i Zade Mehmet Paşa tarafından 5 katlı olarak yaptırılmıştır. Eser yapı itibarıyla Galata Kulesi’ne benzetilmektedir. Saat Kulesi 1897 yılında meydana gelen bir depremde yıkılmıştır. Yıkılan kule mutasarrıf Ömer Ali Bey tarafından 1901 yılında yeniden yaptırılmıştır. 1962 yılında ise kitabesi onarımdan geçmiştir.

5 katlı olarak inşa edilen kule 20 metre yüksekliğindedir. Hüdavendigâr salnamesinde (h.1325) ve Ircıca’nın arşivindeki fotoğraflarla bugünkü inşa edilen kule arasında hiçbir fark bulunmaması, kulenin aslına uygun bir şekilde modernize edildiğini göstermektedir.

27 Kasım 2013 tarihinde Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve 27 Kasım 2015 tarihinde satıştan kaldırılacak olan Saat Kuleleri Serisi No:3 isimli Balıkesir Saat Kulesi Hatıra Parası basılmıştır. 925 ayar gümüşten yapılan ve 38,61 mm x 28 mm boyutlarında, 15,55 gram ağırlığında olan 2.000 adet basılan madenî para ₺55,00 karşılığında satışa sunulmuştur. Madenî para ₺50 TL ibarelidir.

Günaydınlar ve Hayırlı Cumalar herkese

Bugün günlerden Kitap fotoğrafı paylaşma günü. Akşama herkesten fotoğraf bekliyorum. C Capanin Gururu Teyom senden de

Jawlensky
kk birinci noteri
Life light
Eleadora
Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge
Bonus
WOMAN
Kukrim
JES
K Kitapkontesi
Nosking
Oriana
Natsume
D dgdln
Limonsuzzcay
nemesis
dayler dayler
Keira-
elektra
astrojurnal
firdefs
mimesis
ummhnisa
sudem34
Nikinik
Alp_BuRc
X xnobodyx
A Arrietty_
Aspasiaa
Black Light
Mrsay
L LADY VEGA
D Dutt
HAbibte
fesang
A Aylakkadin
ssevilll
Boncobo
Disipline Girmis BirKadin
Homer Simpson
E Emine1990
A Atalanteda
Gelincik78
berresuu
yet07

Günaydın

Günaydın arkadaşlar hayırlı cumalar

Günaydın herkese

Günaydın

Teşekkür ederim Haziran listeme ekleyeceğim
Korkma yalnız değilsin bilim kurguya ön yargım var film olarak da izlemem eşim milyon kere yüzüklerin efendisi serisini izler ilgimi çekmiyor nedense ben anca Yeşilçam
Tam olarak böyleyim bilim kurgu hiç sevemedim ben malesef zaten çoğunlukl film de seyretmem ben diziciyim eşim filmci
Filmini her yıl tekrar tekrar izlerim çok severim. Tv de denk gelsem kanalı değiştirmem izlerim. O kadar severim. Aslında çok şanslısın
Bi posta da benim yerime otur seyret bahane buldum bak

Günaydın hayırlı cumalar canlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…