Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Günaydın herkesin kandili mübarek olsun

Sefiller 2. Cilt / 350
Burda işler karışıyor Dallas’a dönecek sanki ortalık dur bakalım hayırlısı
Yaa asıl aksiyon 2.ciltte demek heyecanlandırıyorsun bizi ,keşke o 350 sayfayi ben okumus olsaydım
Dedigin gibi o uzayan kısımların dışında akıcı ve güzel. Ama 1700 sayfa olunca ucunu göremediğimiz tünelde gibi hissediyoruz sanırım. Neyse ki % 50sini okudum şükür
Sefiller ile alakalı değil aslında benimki. Mart ayında daha hiç okumadım. 15 gündür okumayınca Sefiller yordu beni. Şu kitabı bitireyim bir de öyle bakacağım
Aslında sen Sefillere başlayınca acaba başka bir kitapla mi açılış yapsan diyecektim ama , kendin daha iyi bilirsin diye birşey demedim. Şimdi elindeki kitapla eski tampona dönersin ınsallah

Victor Hügo'nun bu anlatım tarzını seviyorum ben. Dolaylı yoldan anlatıyor. Sonra uzaktan da olsa asıl olaya bağlıyor. Bahsettiğin içerikle alakalı değil canım. Seninle aynı fikirdeyim. Notre Dame'dan da yola çıkarak erdemli bir yazar olarak görüyorum onu. Hayatında da tek eşli yaşamış. Birçok çocuğu kendi hayattayken ölmüş. Derin acılar yaşamış.

Jean de kendini mi anlattı bilmiyorum ama kitapta kendi siyasi görüşlerini gizleyemediği çok açık ki bunu Noter Dame da da çok yapmıştı. Bir de aşırı memleket sevgisini de gizleyemiyor, he beni Tolstoy un Levin i anlattığı kadar sıkmadı o da ayrı.

Kesinlikle öyle, erdemli olmasa zaten bu kadar kült bir eser ortaya çıkaramazdı. Bir çok farklı alanı bir arada harmanlayarak güzel bir armoni oluşturmuş
Teyo duymasın da Levin gibi sıkmıyor zaten Çünkü Jean tam Monte Kristo Kontu tarzı bir adam

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…