Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında birkaç kez yazmıştım buraya istanbul falan diye, hatta Akm ye gittim falan demiştim. Biliyorsunuz sanıyordum 😌
valla yok bende. Başka şehirdesin diye beynimde öyle kodlanmış ki öyle yazdıysan bile es geçmişimdir

Güzel gidiyor ama bir olay bekliyorum sanki okurken.
Tarık Tufan okurken de öyle oldum kaybolan kitabında daha derin sarsıcı bir şey bekledim sanki.

Dediğin gibi sesine verdiği duyguya bir sevgi var bizde kitap onu veremiyor ama yine de diğer kitaplarını merak edip okumak istediğim için uygun zaman oldukça alıyorum. Doğan kitabın kapaklarını hiç sevmiyorum 100.kere bir daha yazayım
Aynı duyguyu ben de yaşadım kitabın ortasına kadar birşeyler olacak diye bekledim ama mücellâ ile ilgili birşey bekleme. Kitap zaten hayat akıp giderken onun kendi kabugunu kıramadığı için hayatinda hiçbirşey olmadan yaşlanmasını anlatıyor. Çevresinde olaylar oluyor ve onun tanıklığı yardımları ..Ama çok akıcı hemencecik okunuyor eline alabilirsen
Tarık Tufana gelince dediğim gibi deneme tarzı kitapları için söylüyorum onun dışında güzel yazıyor. Hayal Meyal Kukrim Kukrim de de var☺

Aynı duyguyu ben de yaşadım kitabın ortasına kadar birşeyler olacak diye bekledim ama mücellâ ile ilgili birşey bekleme. Kitap zaten hayat akıp giderken onun kendi kabugunu kıramadığı için hayatinda hiçbirşey olmadan yaşlanmasını anlatıyor. Çevresinde olaylar oluyor ve onun tanıklığı yardımları ..Ama çok akıcı hemencecik okunuyor eline alabilirsen
Tarık Tufana gelince dediğim gibi deneme tarzı kitapları için söylüyorum onun dışında güzel yazıyor. Hayal Meyal Kukrim Kukrim de de var☺
Aynen hiç sıkmıyor 😌

Tufan ne yazsa okurum ❤

Ya tabi bi anda oldu bitti ,alındım mi ? Bilmem 🙈
Bence alınmalısın. Ben olsam alınırdım 😑 ama ben seni gerçekten şehir dışında diye biliyorum ya. Nasıl olabilir böyle bir şey :skandal:Neyse bu ilk ama son olmayacak. Daha Life light Life light gelecek😍

Aynen hiç sıkmıyor 😌

Tufan ne yazsa okurum ❤
Denemelerini okudun mu hiç ? O kadar melankolik yazmış ki özelllikle çok gençken ,onu tutup o ruh halinden cikarasim geliyor . Seviyoruz tabi gecenin bi yarısına kadar dinlediğimiz günlerin hatırı var ☺

Bence alınmalısın. Ben olsam alınırdım 😑 ama ben seni gerçekten şehir dışında diye biliyorum ya. Nasıl olabilir böyle bir şey :skandal:Neyse bu ilk ama son olmayacak. Daha Life light Life light gelecek😍
Cumartesi buluşmuştunuz sanırım , ben o gün de çalışıyordum zaten gelemezdim ama hani yine de azıcık üzüldüm ama az 🤭

Denemelerini okudun mu hiç ? O kadar melankolik yazmış ki özelllikle çok gençken ,onu tutup o ruh halinden cikarasim geliyor . Seviyoruz tabi gecenin bi yarısına kadar dinlediğimiz günlerin hatırı var ☺
Okumadım. Kekeme çocuklar korosunu unutmuş gibiyim tekrar okumak istiyorum.
Radyodan esinlenmeler vardı diye hatırlıyorum sadece. 20 sene olmuş okuyalı

Okumadım. Kekeme çocuklar korosunu unutmuş gibiyim tekrar okumak istiyorum.
Radyodan esinlenmeler vardı diye hatırlıyorum sadece. 20 sene olmuş okuyalı
Okudum onu evet radyocu üniveristeli bir adamin yani kendisinin halüsinasyonlarla karışık duyguları ve yaşadıklarını anlatıyordu.

Katse Dam Eki Görüntüle 3008938

Maletsunyane Falls SemonkongEki Görüntüle 3008940

Morija Museum & ArchivesEki Görüntüle 3008942

Our Lady of Victory CathedralEki Görüntüle 3008943

LESOTHO

Afrika kıtasının güneyinde yer alan bir ülkedir. Ülke topraklarının tamamı Güney Afrika Cumhuriyeti toprakları ile çevrilidir. 1868 yılından Birleşik Krallık'tan bağımsızlığın kazanıldığı 1966 yılına kadar Basutoland olarak adlandırılan ve parlamenter monarşi ile yönetilen ülkenin başkenti Maseru'dur.

Ülke ismi olan Lesotho 'Sotho dilini konuşan insanların ülkesi' anlamına gelmektedir. Bağımsızlığın kazanıldığı 1966 yılına kadar kullanılan isim olan Basutoland ise Basotoluların yaşadığı ülke anlamına gelmekteydi.

Ülkenin güney yarıküre bölümünde yer alması ile mevsimler kuzey yarıküre ülkelerinin tersi olarak yaşanmaktadır. Ülke genelinde ılıman bir iklim hüküm sürmektedir. Kış aylarının yaşandığı Haziran-Ağustos ayları çoğunlukla çok soğuk olmakta, ülkenin doğu bölümündeki yüksek alanlarda kar yağışları yaşanabilmektedir. Kış aylarında bile güneş gün içerisinde kendini sık bir şekilde göstermekte olup, yıl içerisinde güneş yaklaşık olarak 300 gün boyunca gözlemlenebilmektedir. Yaz mevsiminin yaşandığı Kasım-Mart aylarında sıcaklık yüksek seyretmektedir. Ülkede çoğu yaz aylarında olmak üzere 100 gün sağanak yağışlar yaşanmaktadır. Ülkede yüksek rakım nedeniyle gün içerisinde çok yüksek sıcaklık farkları yaşanabilmektedir. Kışın −15 °C olarak ölçülebilen gece sıcaklığının yanı sıra, yazın 30 °C'den fazla sıcaklık ölçülebilmektedir.

Ülke coğrafi konumu gereği dış ticaret faaliyetlerini çok büyük bir oradan SACU ülkeleri ile gerçekleştirmektedir. Lesotho ithalatının %89,5 gibi bir oranını SACU ülkelerden gerçekleştirirken, bu oran içerisinde Güney Afrika Cumhuriyeti'nin oranı %99 seviyesindedir. Geriye kalan ithalatın %7'lik bir bölümü ise Asya ülkelerinden sağlanmaktadır. Ülkenin en önemli ithalat kalemlerini gıda maddeleri, yapı malzemeleri, otomobil, makina ve ilaç oluşturmaktadır. Yüksek meblağlarda gidere neden olan ithalata rağmen, tiftik, tekstil ürünleri, koyun yünü ve canlı hayvan ihracatından elde edilen gelir düşük düzeyde kalmaktadır. Ülke ihracatının %53,9'u SACU ülkelerine, %45,6'sı ise Kuzey Amerika'ya yapılmaktadır. Ülke gelirlerinin, giderlerini karşılamaması nedeniyle Lesotho Amerika Birleşik Devletleri, Dünya Bankası, Avrupa Birliği gibi kurumlardan maddi destek elde etmektedir.

Lesotho, 1980'li yıllardan itibaren ülkeyi turizme kazandırmak için çalışmalar yürütmektedir. Bu alanda sunduğu yürüyüş parkurları ve binicilik ile Maloti dağı önemli bir merkezi oluşturmaktadır. Ayrıca ülkenin doğusunda yer alan Lesotho'nun tek kayak merkezi Afri-Ski de son yıllarda ziyaret edilmektedir.

Ülkenin önemli turizm bölgeleri şu şekildedir:

• Başkent Maseru
  • Drakensberg Sıradağı ve Sani Geçiti
  • Ülkenin güneydoğu bölümünde yer alan Sehlabathebe Ulusal Parkı
  • Maseru yakınında bulunan Basotho kalesi Thaba Bosiu
  • Katse Barajı
  • Afri-Ski kayak merkezi

Günaydınlar ve Hayırlı Cumalar Herkese :KK68:
Bugün fotoğraf paylaşım günü. Akşam herkesten kitap fotoğrafları bekliyorum ❤️

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
Life light Life light
Eleadora Eleadora
@Levaiz
Mehfam Mehfam
@Teyocan
@UcanSupurge
Bonus Bonus
@WOMAN
Kukrim Kukrim
@JES
K Kitapkontesi
@Nosking
@Otrera
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
@sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
@Balkiz94
@Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@ASSOSyal
@Buralardutluuugdu
@HAbibte
@fesang
@Cordelia
@Less-is-More
@Aylakkadin
@ssevilll
@Brahma90
@Cledyana
@Bencebuarkadas
Disipline Girmis BirKadin Disipline Girmis BirKadin
Günaydın herkese🥰

K Kitapkontesi geçmiş olsun 💐

Geçmiş epey birikmiş bir an hiç bitmeyecek sandım 🤔neyseki satır atlamadan okudum bitti.😍

Neyse gideyim de yatayım tatlı arkadaşlar kalmış yine her zamanki gibi tam da bu saate 😍

İyi geceler ❤️

Kukrim Kukrim kitap okuyor galiba göremedim bu akşam 😌
Küçük kızım rahatsızlandı biraz onunla ilgilendim canım 😌
Siz nasıl oldunuz🥰

Henüz okumadım merak ediyorum bakalım ,dün geldi kargom 🥰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X