Hoşbeş Sayfası

Önce yemek,sonra çayın yanında ne olursa artık.Meyve de saat onbire doğru.Bu ara çayı hurmayla içtiğim için pek tatlı istemiyorum.O karşılıyor tatlı ihtiyacımı.Yoksa Memati eniştem gibi ben de tatlısız yapamazdım.

Konu zorunluluk olunca ben de sevmem.Canım isterse yaparım.Merak ettiğim bir tarifi denemek heyecanlandırır beni.Sırf merak yani.

işte bende o heyecan olmadığı gibi merakta yok Aslı'cım .
Ama sen hep merak et meraklı ol ki ...Bizde nasiplenelim senin meraklarından.

Bir Derdim Var bölümünde Bakımsız Kadın diye bir başlık açılmış.Ben de toplumda yaşıyorsak herkes temiz olmak zorunda tezimi savundum.Yok imkanı yokturdan tutun da,yok sananeye kadar vardı iş.Baktım sözlerim sertleşecek ban yiyeceğim çıktım oradan.Su var sabun var yahu.Bu devirde pis olmak da neyin nesi.

işte bende o heyecan olmadığı gibi merakta yok Aslı'cım .
Ama sen hep merak et meraklı ol ki ...Bizde nasiplenelim senin meraklarından.

Olmayınca olmuyor işte.Benim bir ablam da öyle.Hiç merağı yok.Ben yaparım sen hiç merak etme.

Bizdeki sıralama şöyleki: önce yemek, ara vermeden kaçıyo ya akabinde meyva , sonra çay yanında tadlı yoksa paket paket çukulata .Çayı hurmayla mı içiyorsun şeker niyetine bak bu da iyiymiş.Ben şekersiz içtiğimden hiç bir şey aramam yanında .
Ama hurmaya bayılırım eltimin oğlu umreye gitti çeşit çeşit hurma ısmarladım kendisine oturur bir kilo hurmayı yerim . Okadar severim yani.

Aslıcım imkansızlık değil tembellik pasaklılık var ondan işlerine gelmemiştir senin sözlerin.Şimdiki gençlik yerinden kalkmaya üşeniyor ama akşamgece yarılarına kadar nette fink atmasını biliyorlar.Ayy bak ben de sinirlendim şimcik.

Meyveyi bir saat sonra yesin bari kilo yapar yemeğin üstüne.Evet abla hurmayla yiyorum.Ben pek aramam hurmayı.Çayla mecbur içiyorum işte.Hem yararlı bir bakıma.Şekersiz çaya ne yaptıysam alışamadım.Bazen şekerli,bazen şekersiz,bazen de hurmayla idare ediyorum işte ruh halime göre.

Hay ağzına sağlık abla.Tembel milletiz.Birisi adetim hepi topu dokuz gün sürüyor yıkanmıyorum o zamanda demiş.Kokar insan kokar.

Ama çok beğeni aldım düşüncelerimden dolayı bu beni mutlu etti:9

Son düzenleme:
Hay ağzına sağlık abla.Tembel milletiz.Birisi adetim hepi topu dokuz gün sürüyor yıkanmıyorum o zamanda demiş.Kokar insan kokar.

kız o ne öyle bari çıksın sokaklarda çöp toplasın diycem ama neyse olur böyle..

iyiki o kadar sürüyormuş ya 15 gün olsaydı adet ki olmazda varsayalım oldu nneolcek...hımm

Amanınnn pisliğe bak iğrençççç ...hem nasıl kokar Allah su sabun vermiş gir haşla sabunla kendini .
Dokuz günde kurtlanır insan.

Tabi ki alırsın yavrum senin gibi temiz marifetli çalışkan insan nerde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…