Kendim için yapmaya çalıştıklarım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evde küçük çocuğu olan tek kadın siz değilsiniz. Herkes geçti bu yollardan ben de dahil. Çalışanlar eve gelip sizin yaptığınız ev işini birkaç saate sığdırıyorken bu öldüm bittim olayını anlamak mümkün değil. Dünyada küçük çocuğu olan ve eşi çok çalışan tek hatun siz değilsiniz
Kadın yorulmuş bunalmış dertleşmek için konu açmış hemen küçümseyici mesajlar,
en güçlü kadın sizsiniz evet bravo

Adam 06:30 da evden çıkmış 18:30 da baygın eve girmiş evde telefonu hiç susmuyor 2500 personelle ilgileniyor ve büyük sorumluluğu var . Eşime işe yaramaz diyemem çünkü gayet fazla çalışıyor telefon kayıtlarına baktım az önce kendi özel telefonundan 75 kişiyle konuşmuş daha dahili telefonu bilmiyorum kim bilir kaç ? Netice de eşimi suçlayamam yorum için teşekkür ederim
Bir gün tabiri caizse sigortanız atıp her şey dank ettiğinde bu yorumunuzu okuyup bir kez daha kızın kendinize.:kahve:

Bir gün tabiri caizse sigortanız atıp her şey dank ettiğinde bu yorumunuzu okuyup bir kez daha kızın kendinize.:kahve:
Valla benim durumum herkese örnek olsun benim annemin beni yetiştirildiği gibi kızlarınızı yetiştirmesin diyeceklerim bu kadar 🤦🏻‍♀️💆🏼‍♀️

Evde küçük çocuğu olan tek kadın siz değilsiniz. Herkes geçti bu yollardan ben de dahil. Çalışanlar eve gelip sizin yaptığınız ev işini birkaç saate sığdırıyorken bu öldüm bittim olayını anlamak mümkün değil. Dünyada küçük çocuğu olan ve eşi çok çalışan tek hatun siz değilsiniz
İnsanların bir şeyde zorlanması için dünya üzerinde ilk o şeyi yapan insan tanesi olması gerekmiyor.

Sabah asistana msj yazdım anlattım durumumu beni dersten çıkarın dedim 🥹 üzgünüm ama üzerimden bir yük hissi gitti

Evet maalesef ki öyleyim . Öyle bir ailede büyüdüm ben annemin sürekli bana karşı yetersizlik hissi vardı çok fazla sorumluluğu vardı bana ve kardeşime de yetişmeye çalışıyordu. Anneannem de öyleymiş . Yani demem o ki atalardan gelen aktarımlarımız var . Onlardan kurtulmaya annemle bu tarz konularda bağlarımı kesmeye çalışıyorum. Bazı şeyler de karakter meselesi tabi büyük ölçü de değişmiyor . Belki de ben değiştirmek istemiyorum çünkü aslında böyle mutluyum bilemiyorum . Şuan mutsuz değilim olduğum durumda konumdan . Sadece başladığım işi tamamlayamadığım ve olmayacağını hissettiğim için içime hüzün geldi . Onun dışında evde bir program var . Pazartesi çaeşamba cuma süpür sil toz al günü cumartesi nevresim değişir sabahtan . Şuan için konuşayım . Sabah 07:00 kalkıyoruz yataklar toplanıyor okula hazırlık kahvaltı beslenme . 08:30 da gidiyoruz bırakılıp dönüyorum 09:30 a kadar kahvaltımı yapıp mutfağı topluyorum bugün böyle yaptım zaten sabaha yeni geçti o yüzden yeni düzen kuruyorum evde . Geçen sene öğlenciydi farklı bir düzen vardı . Mutfağı topladım kiler dolabı kirlenmiş karışmış hemen orayı temizledim ütü yaptım evi süpürdüm balkonu sildim evdeki hayvanları temizledim tuvaleti temizledim kendime çeki düzen verdim ve saat 12:00 oldu oğlumu almaya gittim geri dönüşte üst değişti eller vs temizlendi o yemek yerken ben akşama yemek yaptım . 14:00 oldu saat 1.5 saat kahve içtim Lego yaptık 15:30 da markete oradan parka gittik . 18:30 da eve döndük eşim yemeği ısıttı sofrayı kurdu bende çocuğu yıkadım 19:00 yemek yedik ben toparlarken eşimle oğlum birlikte zaman geçirdi . Eşim çocuğu yatırdı dersim başladı o ara derse girdim ama bunaldım o an eğitimi bırakmaya karar verdim 🤣cumartesi eşim yarım gün çalışıyor pazar günü evde sebze vs o gün alışveriş yapıyoruz ve öğleden sonra tamamen dışarda zaman geçiriyoruz cumartesi de o işten gelene kadar öğlene kadar yani kahvaltı evi süpürüyorum tuvalet ve çocuklar temizleniyor nevresim değişip akşam yemek yapıyorum . Öğlen eşim geliyor kahvaltı yapıyoruz öğlendennsonra tamamen sokaktayız park piknik bisiklet sürmek vs
Mutfak harici evi iki günde bir silmeye gerek var mı 🙃 herkesin temizlik düzeni farklıdır tabi ama siz ne annenizsiniz ne de anneanneniz. Günün sonunda belli bir yaşa gelince kendim için hiçbir şey yapmamışım diyerek pişman olmanız büyük olasılık. Annelerimizin hayatı algılama biçimi, beklentileriyle bizimki farklı ya da öyle olmalı. Siz şimdi oğlunız ilkokula başlayınca da dersler,ödevler derken iyice zorlanacaksınız. Hayatınızda sadece kendinize ait olan bir alan açmalısınız. Bunun içinde mevcut düzende bekli değişiklik ve rahatlama gerekiyor bence.

Son düzenleme:
İnsanların bir şeyde zorlanması için dünya üzerinde ilk o şeyi yapan insan tanesi olması gerekmiyor.
Ah cidden mi… ben zorlandığım zamanlarda bu işin doğası bu, herkes yaparken ben neden yapamayayım, kendime nasıl alan açabilirim gibi şeyler düşünüp teskin olurum. Her şeyi her gün yapma zorunluluğum yok mesela. Çocuğu parka götürdüğüm, akşam yıkadığım, yemek yaptığım gün başka bir iş yapmayabilir insan.

Mutfak harici evi iki günde bir silmeye gerçek var mı 🙃 herkesin temizlik düzeni farklıdır tabi ama siz ne annenizsiniz ne de anneanneniz. Günün sonunda belli bir yaşa gelince kendim için hiçbir şey yapmamışım diyerek pişman olmanız büyük olasılık. Annelerimizin hayatı algılama biçimi, beklentileriyle bizimki farklı ya da öyle olmalı. Siz şimdi oğlunız ilkokula başlayınca da dersler,ödevler derken iyice zorlanacaksınız. Hayatınızda sadece kendinize ait olan bir alan açmalısınız. Bunun içinde mevcut düzende bekli değişiklik ve rahatlama gerekiyor bence.
Söyledikleriniz çok doğru olduğu için karşılığında verecek cevabım yok 😍

Ah cidden mi… ben zorlandığım zamanlarda bu işin doğası bu, herkes yaparken ben neden yapamayayım, kendime nasıl alan açabilirim gibi şeyler düşünüp teskin olurum. Her şeyi her gün yapma zorunluluğum yok mesela. Çocuğu parka götürdüğüm, akşam yıkadığım, yemek yaptığım gün başka bir iş yapmayabilir insan.
👏 süpersiniz

Daha fazla salamıyorum ya bu kadar oluyor devamı benim karakterime ters açıkçası .şimdi eğitimi bırakmak istiyorum ben akşamları bi dizi izlemek istiyorum boş durmak istiyorum hakkım değil mi ya ? İnsanlar nasıl gün gün gezme gezme geziyorlar nasıl aylaklık ediyorlar merak ediyorum benim hiç zamanım olmuyor gündüz . Akşam da halim olmuyor
Ben haftada 40-45 saat çalıştığım halde hem hobilerime hem sporuma vakit ayırabiliyorum
Sizin bukadar bunalma sebebinizi anlamadım açıkcası.

Herkese selam birileriyle paylaşma ihtiyacım olduğu için buraya yazmak istedi. 5 yaşına yaklaşmış bir oğlum evde bir kedimiz bir papağanımız var . Evlendikten sonra eşimin işi sebebiyle çalışmayı bıraktım doğuda küçük bir şehre yerleştik oğlum doğdu vs vs . Neyse oğlum artık 4 yaşına gelmeye yakın okula başladı geçen sene yarım gün 13:00 de bıraktım 16:45 aldım . Bu arada artık kendim için birşeyler yapma ihtiyacım oldu annem kardeşim kuzenim spiritüel çalışmalar için ders almaya başlamışlardı bende meraklıyım başlayayım dedim dinlerim biraz meditasyon vs öğrenirim vs . Bu arada kitap okumaya çalışıyorum o ara hayatım sadece ev çocuk eş olmasın kendime bir şeyler katayım diye . O dersler öyle böyle gitti ben meditasyon vb şeyler beceremiyorum çünkü bedenen ruhen çok yorgun oluyorum zaten yanlız çocuk büyütüyorum eşim yoğun . Sabahtan yemek beslenme kahvaltı çocukla etkinlik öğlen onu bırakıp gelip yemek yiyordum sonra temiz topla temizle evdeki canlılarla ilgilen bakım yap koşarak çocuğu okuldan al git eşimi bekle onun işten al yemek telaşı banyo çocuğu yatır ders olsun gözlerin kapana kapana dinle pratik yapma derken o olaydan vazgeçtim kapattım defteri . Hemen ardına Türkiye’de çok ünlü bir astrologdan ders almaya başladım bu benim hobiydi meraklıydım öğrenmek istiyordum başladım 6 ay geçti eğitim 9 ay bu arada . Hoca mesela Salı ders anlatıyor perşembe veya cuma ders kaydını yolluyorlar ben yeniden dinleyip ağzından ne çıksa ( hızlı konuşuyor ve her söylediği çok önemli oluyor ) not alıyordum sonra defterime geçiriyordum . Mesela 2 saatlik dersi5-6 saatte dinliyorum Buda 3 akşam demek oluyor not çıkarıyorum bir daha dönüp bakmaya okumaya zaman kalmadan yeniden ders günü geliyor . Akşamları bi aylaklık etmek istiyorum mesela haftasonunu yatışı misafir geldi 1 dk oturmadım ve geçen haftanın dersi hiç dinlemeden yeni ders günü geldi . Oğlum akşamları erken yatıyor ama gerçekten ben git gel in çık topla temizle çocukla ilgilen derken halim kalmıyor ve kendim için birşey yapamıyorum . Evde işlerimi hallederken kulaklıkla storytel den kitap dinliyorum artık sadece o oluyor . Bende mi gariplik var bilemiyorum ki ev düzgün temiz olmazsa evdeki çocuklara bakılmazsa olmuyor zaten . Şimdi astroloji eğitimini de bırakmaya karar verdim galiba ama vicdan yapıyorum kendi kendime 🥹
Şimdi kış gelince eşim motorsikletiyle işe gidip gelemez olacak ve akşam çocukla çıkıp eşimi işten almam gerekecek daha çok git gel olacak .
Öyle yazıp paylaşmak istedim 😔
Yani sizin evde savaş mi çıkıyor da sürekli bir iş halindesiniz ? 1 çocuk var. Hadi kedinin tüyü falan neyse de sürekli hareket halinde olacak ne oluyor evde ? Kaç saat uyuyorsunuz ? 24 saatin 20 sinde kosturuyor gibi anlatiyorsunuz.

Ben haftada 40-45 saat çalıştığım halde hem hobilerime hem sporuma vakit ayırabiliyorum
Sizin bukadar bunalma sebebinizi anlamadım açıkcası.
Demekki ben sizin kadar yetenekli değilim yapamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X