Kendim için yapmaya çalıştıklarım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendine yediremiyorsun o yüzden ama öne kendi mutluluğunu huzurunu al, belki de fark etmeden çevrem ne der diye düşünüyorsun, insanları boşver gitsin sen kendine bak
Evet aynen tamamen sorunum bu benim

Daha fazla salamıyorum ya bu kadar oluyor devamı benim karakterime ters açıkçası .şimdi eğitimi bırakmak istiyorum ben akşamları bi dizi izlemek istiyorum boş durmak istiyorum hakkım değil mi ya ? İnsanlar nasıl gün gün gezme gezme geziyorlar nasıl aylaklık ediyorlar merak ediyorum benim hiç zamanım olmuyor gündüz . Akşam da halim olmuyor
Dersleri haftada 1 yapsanız hoca kabul eder mi? 6 ay emek vermişsiniz çoğu bitmiş azı kalmış. Evi de azıcık salsanız...
Bir de ne kadar egoist olursanız o kadar kıymete biniyorsunuz. Böyle de bir ironi var. Deneyin biraz.

Dersleri haftada 1 yapsanız hoca kabul eder mi? 6 ay emek vermişsiniz çoğu bitmiş azı kalmış. Evi de azıcık salsanız...
Ders haftada 1 akşam Salı günü 3 saat filan sürüyor . Hoca hızlı anlattığı için ve anlattığı herşey çok önemli olduğu için dersten sonra yollanan kaydı dinleyip not çıkartıyorum. 3 saatlik dersi ayrıntılı düzgün not çıkartmak için 3 akşam uğraşıyorum kaydı durdur yaz yeniden başlat şekilde oluyor Buda yorucu zaten olay zor yeniden dönüp yazdıklarımı ezberlemem gerekiyor ezberlemeye zamanım kalmıyor benim de kaldı ki arada mesela bir akşam yorgun olsam bir yere gidecek olsak veya bi misafirim gelecek olsa zaten o hafta yetişmiyor mesela bu hafta kayınvalidemler geldi ve ben geçen hafta dersini hiç dinlemedim bu akşam yeni ders vardı bunaldım dinleyemedim çıktım . Gündüz çalışmam gerek birde akşam işte yapamıyorum evi idare et çocuğu et kendimi et hayvanları temizle bak ilgilen derken olmuyor açıkçası .

Hayır eşim yapar annesinde evinde de yapardı . Sorun o değil ama tamamen benim yetiştiğim ev böyleydi bende öyle bir evde büyüdüğüm için toparlayamıyorum kendimi. Ama bakın kp mesela bir adam çocuğa baktığı zaman laf ediyor buna sinir oluyorum . Bakacak tabi 40 elimiz yok ya . Bende arkamdan dedikodu eder diye korktuğum için biraz kendi üzerime sorumluluk çok alıyordum bu kez saldım ne derse desin hiç umurum değil

Evet aynen tamamen sorunum bu benim
İki mesajinz için de başkalarının dusuncelerini çok önemsiyorsunuz, kardeşim bu konuda terapi aldı çok iyi geldi ona, düşünce okuma varmış öyle demiş terapist...ayrıca siz sürekli aman kp arkamdan bişey demesin diye cabaladikca daha fazlasını beklerler, sen kendin ol onlar sana alışır kesinlikle emin ol buna...bak ne güzel salmissin böyle devam et en fazla arkandan konuşur sanki çok önemli konuşmaları sonra onlar da normal kabul eder alışır, sen mutlu olmaya bak...eşinle de birbirinizi anlayarak destek oluyorsanız daha ne yoksa sen çok iş yaptın ben az yaptım hesabı kimseyi mutlu etmez, yorgun olduğunda yapamadiginda karşında destek varsa, sorumluluk alan bir adam varsa gerisi kolay...mutlu değilsen bırak astrolojiyi

İki mesajinz için de başkalarının dusuncelerini çok önemsiyorsunuz, kardeşim bu konuda terapi aldı çok iyi geldi ona, düşünce okuma varmış öyle demiş terapist...ayrıca siz sürekli aman kp arkamdan bişey demesin diye cabaladikca daha fazlasını beklerler, sen kendin ol onlar sana alışır kesinlikle emin ol buna...bak ne güzel salmissin böyle devam et en fazla arkandan konuşur sanki çok önemli konuşmaları sonra onlar da normal kabul eder alışır, sen mutlu olmaya bak...eşinle de birbirinizi anlayarak destek oluyorsanız daha ne yoksa sen çok iş yaptın ben az yaptım hesabı kimseyi mutlu etmez, yorgun olduğunda yapamadiginda karşında destek varsa, sorumluluk alan bir adam varsa gerisi kolay...mutlu değilsen bırak astrolojiyi
Yarın hocanın asistanına yazacağım ve bırakacağım yapamıyorum. Dün akşam annem ve kardeşimle msjlaşıyorduk grubumuz var . Orada misafirle ilgili ciddi sinirlendiğim şeyler oldu arabada kp çocuğun yanında sigara içmiş çocuğu yalnız başına ön koltuğa oturtmuş vs vs bunları söyledim biraz saydırdım sinirimden kardeşim hemen herşeyi normalleştirip insanların arkasından böyle konuşamazsın bilmem ne diye söylendi en sonunda gruptan çıktım kimseyle görüşmüyorum . Herkes ne düşünürse düşünsün cidden kp dedikodu yapsa ne yapmasa ne gerçekten

Sizi anlıyorum benim de 3 yaşında oğlum var ve o 1 yaşına geldikten sonra bir şey üretmem lazım diye çırpınıyorum. Bu sene daha verimli geçti benim için ve bir düzen kurdum gibi. Sizin de evden yapabileceğiniz bir iş olsa motive eder diye düşünüyorum. En basiti örgü örüp satmak. Bu çok sıradan da sizin becerilerinize göre bir şey?

Tabi o kadar yapıyorum 6 aydır mesela her akşam 2-3 saat dersi yeniden dinliyorum notları geçiriyorum vs hiç birşey yapmıyor değilim . Yani demekki bende bir sorun var sizi tebrik ediyorum inşallah bende daha fazla kendime alan açabilirim
Hic olur mu oyle sey sorun yok tabikii sadece daha cok kendinize free zaman ayirabilirsiniz cocugunuzla oyun saati ozellikle dozunda olmasi size fayda saglar

Yarın hocanın asistanına yazacağım ve bırakacağım yapamıyorum. Dün akşam annem ve kardeşimle msjlaşıyorduk grubumuz var . Orada misafirle ilgili ciddi sinirlendiğim şeyler oldu arabada kp çocuğun yanında sigara içmiş çocuğu yalnız başına ön koltuğa oturtmuş vs vs bunları söyledim biraz saydırdım sinirimden kardeşim hemen herşeyi normalleştirip insanların arkasından böyle konuşamazsın bilmem ne diye söylendi en sonunda gruptan çıktım kimseyle görüşmüyorum . Herkes ne düşünürse düşünsün cidden kp dedikodu yapsa ne yapmasa ne gerçekten
Arabada sigara içmiş hem de çocuğun yanında 😱 bir de ön koltuğa tek mi oturtmuş gerçekten anlamıyorum insanları, ya iyi yapmışsın çıkmakla ailenle de sertleşmeye eksen, eşin birşey demedi mi babasina ya da sen bir şekilde söylesen ama sonra inadına daha cok yapar mi

Arabada sigara içmiş hem de çocuğun yanında 😱 bir de ön koltuğa tek mi oturtmuş gerçekten anlamıyorum insanları, ya iyi yapmışsın çıkmakla ailenle de sertleşmeye eksen, eşin birşey demedi mi babasina ya da sen bir şekilde söylesen ama sonra inadına daha cok yapar mi
İnadına yapıyorlar ya dışarı çıkıyorlardı eşimle ben o an evden kalacaktık eşimle ben lütfen marketten abur cubur almayın dedik hakkını yiyemem eşimde dedi o an . Biz öyle dememişiz gibi gidip 2 dondurma almışlar çocuğa ve yemek saati gelmişti allahtan eve geldiler çocuğu ikna ettim de dolaba koyduM yedirmedim . Daha ne inatla yapıyorsun ? Bana mı inat geliyor ben anlamıyorum . Sigara araba olayında eşim yoktu ben msj yazdım ona. . Anlattım ama olan olmuş artık adam ne yapacak 🤦🏻‍♀️ kayınvalidemi aramıyorum ben ama beni ararsa ( aramaz ama ) aklımdakileri saymak istiyorum çok sinirlendim. Bu eğitimi bırakma hissi de yetersizlik duygumdan geldi

Ben sizin genel yorumlarınızdan da ev, çocuk konusunda çok fazla mükemmeliyetçi olduğunuzu düşünüyorum. Zaten okula gidecek çocukla her gün etkinlik mi yapıyorsunuz öğlene kadar? Kaçta kahvaltı yapıyorsunuz bilmiyorum ama oğlunuz okula gidene kadar biraz ev işi ya da akşam yemeği yapabilirsiniz. Kendinize öğleden sonrası için zaman bırakırsınız böylece. Çok küçükte değil o evdeyken de yapılır bir seyler. Çocuk içinde kendi halinde olması bunu öğrenmesi önemli. Her gün ev temizliği ne kadar süre alıyor mesela? Belli bir düzen içindeki evin günlük temizliği uzun sürmez normalde.
Bende çocuklarla evde kaldım uzunca süre vikiyı bu süreçleri. Kendinize alan açmak biraz sizin elinizde.

Herkese selam birileriyle paylaşma ihtiyacım olduğu için buraya yazmak istedi. 5 yaşına yaklaşmış bir oğlum evde bir kedimiz bir papağanımız var . Evlendikten sonra eşimin işi sebebiyle çalışmayı bıraktım doğuda küçük bir şehre yerleştik oğlum doğdu vs vs . Neyse oğlum artık 4 yaşına gelmeye yakın okula başladı geçen sene yarım gün 13:00 de bıraktım 16:45 aldım . Bu arada artık kendim için birşeyler yapma ihtiyacım oldu annem kardeşim kuzenim spiritüel çalışmalar için ders almaya başlamışlardı bende meraklıyım başlayayım dedim dinlerim biraz meditasyon vs öğrenirim vs . Bu arada kitap okumaya çalışıyorum o ara hayatım sadece ev çocuk eş olmasın kendime bir şeyler katayım diye . O dersler öyle böyle gitti ben meditasyon vb şeyler beceremiyorum çünkü bedenen ruhen çok yorgun oluyorum zaten yanlız çocuk büyütüyorum eşim yoğun . Sabahtan yemek beslenme kahvaltı çocukla etkinlik öğlen onu bırakıp gelip yemek yiyordum sonra temiz topla temizle evdeki canlılarla ilgilen bakım yap koşarak çocuğu okuldan al git eşimi bekle onun işten al yemek telaşı banyo çocuğu yatır ders olsun gözlerin kapana kapana dinle pratik yapma derken o olaydan vazgeçtim kapattım defteri . Hemen ardına Türkiye’de çok ünlü bir astrologdan ders almaya başladım bu benim hobiydi meraklıydım öğrenmek istiyordum başladım 6 ay geçti eğitim 9 ay bu arada . Hoca mesela Salı ders anlatıyor perşembe veya cuma ders kaydını yolluyorlar ben yeniden dinleyip ağzından ne çıksa ( hızlı konuşuyor ve her söylediği çok önemli oluyor ) not alıyordum sonra defterime geçiriyordum . Mesela 2 saatlik dersi5-6 saatte dinliyorum Buda 3 akşam demek oluyor not çıkarıyorum bir daha dönüp bakmaya okumaya zaman kalmadan yeniden ders günü geliyor . Akşamları bi aylaklık etmek istiyorum mesela haftasonunu yatışı misafir geldi 1 dk oturmadım ve geçen haftanın dersi hiç dinlemeden yeni ders günü geldi . Oğlum akşamları erken yatıyor ama gerçekten ben git gel in çık topla temizle çocukla ilgilen derken halim kalmıyor ve kendim için birşey yapamıyorum . Evde işlerimi hallederken kulaklıkla storytel den kitap dinliyorum artık sadece o oluyor . Bende mi gariplik var bilemiyorum ki ev düzgün temiz olmazsa evdeki çocuklara bakılmazsa olmuyor zaten . Şimdi astroloji eğitimini de bırakmaya karar verdim galiba ama vicdan yapıyorum kendi kendime 🥹
Şimdi kış gelince eşim motorsikletiyle işe gidip gelemez olacak ve akşam çocukla çıkıp eşimi işten almam gerekecek daha çok git gel olacak .
Öyle yazıp paylaşmak istedim 😔
Çocuğu tam gün okula ver
Sabah eşin alsın arabayı çocuğu okula bıraksın akşam da alsın geri gelsin
Ama yok ben evdeyken çocuğu yarım gün gönderirim dersen sabah okula gitmeden önce evde temizlik yemek vs yap
Akşam eşin işten servisle, arkadaşının arabasıyla, toplu taşımayla gelsin

Çocuğu tam gün okula ver
Sabah eşin alsın arabayı çocuğu okula bıraksın akşam da alsın geri gelsin
Ama yok ben evdeyken çocuğu yarım gün gönderirim dersen sabah okula gitmeden önce evde temizlik yemek vs yap
Akşam eşin işten servisle, arkadaşının arabasıyla, toplu taşımayla gelsin
Çocuğu tam gün okula verecek okul olsa zaten veririm eşim bırakacak olsa zaten bırakır bunları bende görüp düşünebiliyorum. Doğuda görev yapıyoruz birde ilçede mahrumiyet bölgesi 4 bin nüfus tek devlet okulu onda da sabahçı . Başka bir seçenek yok . Toplu taşıma veya servis yok .

Çocuğu tam gün okula verecek okul olsa zaten veririm eşim bırakacak olsa zaten bırakır bunları bende görüp düşünebiliyorum. Doğuda görev yapıyoruz birde ilçede mahrumiyet bölgesi 4 bin nüfus tek devlet okulu onda da sabahçı . Başka bir seçenek yok . Toplu taşıma veya servis yok .

İlk mesajda yazmıyor nasıl bilebiliriz ki, seçenek sunmaya çalıştım
Daha çok eşine kıyamayan bir kadın var her şeyi üstüne almış gibi izlenim bırakıyor ilk mesaj.

Ben sizin genel yorumlarınızdan da ev, çocuk konusunda çok fazla mükemmeliyetçi olduğunuzu düşünüyorum. Zaten okula gidecek çocukla her gün etkinlik mi yapıyorsunuz öğlene kadar? Kaçta kahvaltı yapıyorsunuz bilmiyorum ama oğlunuz okula gidene kadar biraz ev işi ya da akşam yemeği yapabilirsiniz. Kendinize öğleden sonrası için zaman bırakırsınız böylece. Çok küçükte değil o evdeyken de yapılır bir seyler. Çocuk içinde kendi halinde olması bunu öğrenmesi önemli. Her gün ev temizliği ne kadar süre alıyor mesela? Belli bir düzen içindeki evin günlük temizliği uzun sürmez normalde.
Bende çocuklarla evde kaldım uzunca süre vikiyı bu süreçleri. Kendinize alan açmak biraz sizin elinizde.
Evet maalesef ki öyleyim . Öyle bir ailede büyüdüm ben annemin sürekli bana karşı yetersizlik hissi vardı çok fazla sorumluluğu vardı bana ve kardeşime de yetişmeye çalışıyordu. Anneannem de öyleymiş . Yani demem o ki atalardan gelen aktarımlarımız var . Onlardan kurtulmaya annemle bu tarz konularda bağlarımı kesmeye çalışıyorum. Bazı şeyler de karakter meselesi tabi büyük ölçü de değişmiyor . Belki de ben değiştirmek istemiyorum çünkü aslında böyle mutluyum bilemiyorum . Şuan mutsuz değilim olduğum durumda konumdan . Sadece başladığım işi tamamlayamadığım ve olmayacağını hissettiğim için içime hüzün geldi . Onun dışında evde bir program var . Pazartesi çaeşamba cuma süpür sil toz al günü cumartesi nevresim değişir sabahtan . Şuan için konuşayım . Sabah 07:00 kalkıyoruz yataklar toplanıyor okula hazırlık kahvaltı beslenme . 08:30 da gidiyoruz bırakılıp dönüyorum 09:30 a kadar kahvaltımı yapıp mutfağı topluyorum bugün böyle yaptım zaten sabaha yeni geçti o yüzden yeni düzen kuruyorum evde . Geçen sene öğlenciydi farklı bir düzen vardı . Mutfağı topladım kiler dolabı kirlenmiş karışmış hemen orayı temizledim ütü yaptım evi süpürdüm balkonu sildim evdeki hayvanları temizledim tuvaleti temizledim kendime çeki düzen verdim ve saat 12:00 oldu oğlumu almaya gittim geri dönüşte üst değişti eller vs temizlendi o yemek yerken ben akşama yemek yaptım . 14:00 oldu saat 1.5 saat kahve içtim Lego yaptık 15:30 da markete oradan parka gittik . 18:30 da eve döndük eşim yemeği ısıttı sofrayı kurdu bende çocuğu yıkadım 19:00 yemek yedik ben toparlarken eşimle oğlum birlikte zaman geçirdi . Eşim çocuğu yatırdı dersim başladı o ara derse girdim ama bunaldım o an eğitimi bırakmaya karar verdim 🤣cumartesi eşim yarım gün çalışıyor pazar günü evde sebze vs o gün alışveriş yapıyoruz ve öğleden sonra tamamen dışarda zaman geçiriyoruz cumartesi de o işten gelene kadar öğlene kadar yani kahvaltı evi süpürüyorum tuvalet ve çocuklar temizleniyor nevresim değişip akşam yemek yapıyorum . Öğlen eşim geliyor kahvaltı yapıyoruz öğlendennsonra tamamen sokaktayız park piknik bisiklet sürmek vs

İlk mesajda yazmıyor nasıl bilebiliriz ki, seçenek sunmaya çalıştım
Daha çok eşine kıyamayan bir kadın var her şeyi üstüne almış gibi izlenim bırakıyor ilk mesaj.
Aslında öyle değilim neden öyle imaj oluyor pek anlamadım açıkçası

Yok değil aslında da öyle biz evde oyalanıyoruz dalga geçiyoruz eğleniyoruz
Evde küçük çocuğu olan tek kadın siz değilsiniz. Herkes geçti bu yollardan ben de dahil. Çalışanlar eve gelip sizin yaptığınız ev işini birkaç saate sığdırıyorken bu öldüm bittim olayını anlamak mümkün değil. Dünyada küçük çocuğu olan ve eşi çok çalışan tek hatun siz değilsiniz

Evde küçük çocuğu olan tek kadın siz değilsiniz. Herkes geçti bu yollardan ben de dahil. Çalışanlar eve gelip sizin yaptığınız ev işini birkaç saate sığdırıyorken bu öldüm bittim olayını anlamak mümkün değil. Dünyada küçük çocuğu olan ve eşi çok çalışan tek hatun siz değilsiniz
Evet çok haklısınız ne desem bilemedim Buda benim başarısızlığım . Çalışan kadınlar çok yoruluyor bende öyle mız mızlık yapıyorum. Kendime bi çeki düzen vereyim en iyisi !!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X