Ah TüpBebek Şimdi Sana Daha Sağlıklı Gözle Yorum Yapabilirim :)

Herkese Selamlar benim aynı yolda yürüdüğüm canım kadınlar, anneler, anne adayları :)
Bir zamanlar bu sitede inanılmaz çok zaman geçirirdim sonra bebeğim oldu hayata karıştım derken en son 2018 yılında online olduğum buraya yeniden bir bakmak istedim.

İsmim Emel, eskiden çokca takipcisi olan tupbebekhikayem sayfasının kurucusuydum ( artık aktif değil o sayfa ) ve bu platformdan çok çok güzel dostluklar edindim. Sözü uzatmadan kısaca içimden geçenleri iletmek istiyorum.

Ben 2 aşılama 3 tüp bebek tedavisi sonrası Anne oldum o sürecte yaptığım hatalardan söz etmek istiyorum.

ilki deliler gibi internette dolaşıp belirti aramaktı. Tedavi sonrası aldığımız ilaçlardan dolayı zaten belirtiler oluyor, belirti olmasa da zihnimiz uyduruyor, uydurmasada neden belirti yok diye strese giriyoruz. Lütfen araştırmayı bırakın hepimizin hormon yapısı farklı.

diğer hatalarımdan biri tedavimi olur olmaz herkese söylerdim. Bu sonuc olumsuz olduğunda herkesin sonucu merak etmesi ile birleşince büyük kaos oluşturuyor. Ne kadar az kişi bilirse o kadar iyiymiş.

Transferden önce çok su içerdim ve o kadar sıkışırdım ki beklerken, işlem anında altıma kaçırmamak için kasılırdım. Buna gerek yokmuş. Öncelikle ne kadar iste yada isteme altına kaçıramıyorsun çünkü idrar alanı kapatılıyor ikincisi sadece dr yolu görsün diye su içiyoruz aşırı aşırı su içmeye gerek yokmuş.

Duş almazdım ne alakaysa halbuki kolları havaya çok kaldırmadan ılık su ile sınırsız duş alabiliriz.

Ananas yemiştim birinde bolca bir yerden okumuştum aslında çok yendiğinde düşüğe sebep oluyormus.

Yatardım.. hareket etmezdim.. Hayır normal yaşama devam etmek gerekiyor ağır şeyler yapmadan rahme kan pompalanması için.

yaşadıklarımdan bazıları bunlardı, aklıma geldikçe yazacağım.

Sizde durumlar nasıldı? Ahh bunu yapmamalıydım dediğiniz birşey var mı?
ne güzel çocuğunuz olmuş. darısı tüm isteyenlerin başına..
bende 1 aşılama bir tüp bebek deneyimim var. maalesef olumsuz. geçen hafta 14 yumurta toplandı ama döllenme gerçekleşmediği için tedavi yarıda kaldı.
35 yaşındayım 7 yıllık evliyim. sağlık sorunumuz da yok.3 seneden fazla denememize rağmen olmuyor.
çok zor bir süreç gerçekten. nasıl aşacağım bilmiyorum

ne güzel çocuğunuz olmuş. darısı tüm isteyenlerin başına..
bende 1 aşılama bir tüp bebek deneyimim var. maalesef olumsuz. geçen hafta 14 yumurta toplandı ama döllenme gerçekleşmediği için tedavi yarıda kaldı.
35 yaşındayım 7 yıllık evliyim. sağlık sorunumuz da yok.3 seneden fazla denememize rağmen olmuyor.
çok zor bir süreç gerçekten. nasıl aşacağım bilmiyorum

tüm değerleriniz normal ise zihnini çok yoruyor olabilir misin? Çok istediğimizde olmuyor bazen. Ben kafayı yerdim herşeyi okurdum ağlardım çığlıklar atardım sonra vazgeçtim. Olacaksa olur olmayacaksa olmaz dedim. Bir arkadaşım bana Düşünce Gücüyle Tedavi diye bir kitap önermişti ve bana çok faydası oldu. İncecik bir kitaptı ama etkisi bugun hala devam ediyor.

Sanırım biraz kendimizi çok dinliyor ve yanlış yönlendiriyoruz. Savaşma kendinle olur mu, hormonların keyifle olursa daha kolay olur süreç.

Not: Çok şanslısın benim her tedavide 2 yumurtam zor oluyordu. Son tedavi de 1 tane oldu o da gelişti mi gelişecek mi ne olacak derken bak Bora 8 yaşında. Zamanı gelince nasibimizde varsa oluyor ..

tüm değerleriniz normal ise zihnini çok yoruyor olabilir misin? Çok istediğimizde olmuyor bazen. Ben kafayı yerdim herşeyi okurdum ağlardım çığlıklar atardım sonra vazgeçtim. Olacaksa olur olmayacaksa olmaz dedim. Bir arkadaşım bana Düşünce Gücüyle Tedavi diye bir kitap önermişti ve bana çok faydası oldu. İncecik bir kitaptı ama etkisi bugun hala devam ediyor.

Sanırım biraz kendimizi çok dinliyor ve yanlış yönlendiriyoruz. Savaşma kendinle olur mu, hormonların keyifle olursa daha kolay olur süreç.

Not: Çok şanslısın benim her tedavide 2 yumurtam zor oluyordu. Son tedavi de 1 tane oldu o da gelişti mi gelişecek mi ne olacak derken bak Bora 8 yaşında. Zamanı gelince nasibimizde varsa oluyor ..
yumurta sayı olarak güzel evet. başka değerlerde iyi sorun yok. doktor çok şaşırdı zaten embriyo oluşmamasına. her şey güzel giderken.
haklısın takıntı yapmak iyi değil ama bazen elde olmuyor.
kitap önerisi için teşekkür ederim. alıp okuyacağım

X