Hiç ev işi sevmiyor ve beceremiyorum.

benim kardeşim hasta olduğu için annem devamlı hastanede olurdu dolayısıyla bütün işler ablamla bana kalırdı. 10 yaşımdayken koca evi döküp temizleyip yerleştirdiğimizi bilirim. bide üstüne yemek yapardık
çekirdekten yetiştim şimdi kaynanam görüyor iş yaparken nişanlıma bu kız "ateş gibi" diyomuş :KK70:

biraz da şartlar insanı zorluyor nasıl alışırsan öyle gidiyorsun işte :dondurma:

benim kardeşim hasta olduğu için annem devamlı hastanede olurdu dolayısıyla bütün işler ablamla bana kalırdı. 10 yaşımdayken koca evi döküp temizleyip yerleştirdiğimizi bilirim. bide üstüne yemek yapardık
çekirdekten yetiştim şimdi kaynanam görüyor iş yaparken nişanlıma bu kız "ateş gibi" diyomuş :KK70:

biraz da şartlar insanı zorluyor nasıl alışırsan öyle gidiyorsun işte :dondurma:
Maşallah becerikliymissin doğru nasıl alışırsın öyle gider. Ben tembel büyüdüm:KK70:

Çok tatlı görünüyorsun buradan,ne güzel bak,elin ayağına dolaşmaz bebeğin olunca,mutluluklar diliyorum şimdiden...

Canım saat 7:30 kalkıyorum,kızımı okula bırakıp geliyorum hemen çarşaflarımı değiştiriyorum makinada çamaşır yıkanırken yemeğe geçiyorum ki yemek kokusu ben evi temizleyene kadar gitsin. camlara girişiyorum büyük odamdan başlıyorum her camını sildiğim odanın yerlerini siliyorum silme süpürme bitince yıkanan kuruyan çamaşırları alıp ütüye geçiyorum.hatta bugün ben yaptım her ne kadar dizlerimden altını hissetmesemde yarın keyifle gezebilirim :halay:
Bu her gün böyle değil di mi? :stop:

Vallahi bende kaynanama ateş gibi gelmiştim nişanlıyken. Bulaşıkları elimde yıkamalar defalarca süpürdüğüm yerleri tekrar süpürmeler. Ama evlenince onun içimdeki ateşten kaynaklandığını anladı :KK53:

Yaşım geçkin, yani küçük degilim. 8 yıllık evliyim. Yaptığım yemeği güzel yaparım ama çeşit az. Temizlikten pek anlamam ve daha kötüsü nefret ederim. Sadece bebek ütüsü yapmayı severdim ama artık büyüdüler. Misafir geleceği zaman elim ayağıma dolaşıyor, bu yüzden pek o işlere de girmem. Benim ilk sorunum sevmemek, ikincisi yapamamak. Tembel biri değilim. Birazcik daha iyi olabilmeyi çok isterdim, çünkü super olamayacağım kesin.

Temizliğe 15 günde bir abla geliyor, 2. Hafta ben elbette bir şeyler yapıyorum ama çoook isteksizce. Abla gelene kadar biri gelecek olsa kafayı yiyorum.

Bazı kadınlar zevkle yapiyor, imreniyorum. Çocuklarım ilerde benden öğrenecek bu işleri. İkisi de kız. Ne yapacağım ben?

Ağır işçi modunda temizlik yaparım, çeşit çeşit yemekler, kışlık-yazlık mutfak hazırlıkları, misafirler, işler...
Her bir tarafa yetişirim, bir de 23 yıldır çalışıyorum
Noldu heykelimi mi diktiler, yapma şu üç günlük dünyada evin, eşyanın kölesi olma....

:KK70::KK70:Kadıncağız aklından şüphe etmiştir,ama gördüm,yapıyordu,gözlerimle görmüştüm diye:confused::confused:
Su içtiğim bardağı bile makinaya koyuşumdan anlamıştı artık.. Haa bir ara karton bardak kullanmaya kalkmam da ayrı bir travma idi onun için.. Ama çalışıyorum ben yazık değil mi bana.. :sus:

Son düzenleme:
Çok tatlı görünüyorsun buradan,ne güzel bak,elin ayağına dolaşmaz bebeğin olunca,mutluluklar diliyorum şimdiden...

teşekkür ederim canım :) inşallah bi bebişim olur bu sefer fişek gibi olurum :KK70:

Vallahi bende kaynanama ateş gibi gelmiştim nişanlıyken. Bulaşıkları elimde yıkamalar defalarca süpürdüğüm yerleri tekrar süpürmeler. Ama evlenince onun içimdeki ateşten kaynaklandığını anladı :KK53:

ne yani ateş söndü mü :KK70:

yemeyi sevdiğiniz şeyleri yapmayı deneyin. ben mesela düdüklüden çok tırsıyorum. o yüzden hayatta kuru fasulye nohut pişiremiyorum. ama çiğ köfte çok severim. oturur 2 saat uğraşır yoğurur yapar yerim :)

damak tadı meselesi. hiç ömrümde fırın kullanmışlığım yoktu. ama baktım canım kek istiyor ee yapacak adam yok 1 2 sefer hazır aldım ama aldığımı beğenmedim mecbur öğrendim yapmayı. şimdi annem günü olunca bana sipariş veriyor keki :)
bende dudukluden korkuyorum ama normal tencerede kuru fasulye yapiyorum :) daha guzel oluyot erimiyor ilk once suda hasliyorum pisince suzup salcaliyorm birazda salcali kayniyor cok guzel oliyor :)

X