Hiç adet görmemiş olanlar

Selam arkadaşlar bende hipo hipoluyum yıllar önce benimde rahmim görüünmüyordu yumurtalıklarım görülmüyordu ilaçla adet gördüm ben ...ve ömür boyu kullanmak zorundayım çokmu sorundu evet özellikle bekarlık yıllarında herkes genç kızlığa adım atarken sen öyle kaygı ile bekliyorsun ve birşeylerin ters gittiğini görüyorsun doktora gittiğindede ki ben 96 yıllarında gitmiştim doktorlarında umutsuz vakaymş gibi davranmaları bizi bunalıma sürüklemişti belkide bize öyle gelmişti bana sadece bir tane doktorun bu çok basit bir hastalık hormonlarla hipfiz bezin uyarılcak oda yumurtalıkları uyaracak bu sekilde hamile kalacaksın demişti beni çok şaşırtmıştı ve çok genç bir doktordu yeni mezundu diyebilirim sanırım bu doktorum hayal kuruyor demiştim pek ciddiye almadım adamı .... bunu yaşayanlar çok iyi bilir birde aşık oluyorsun evlenmek istiyorsun ilerde çocuk sorunun olacak endişesiyle yaşıyorsun kimilerimiz evlenecek kişiyle bu sorununu paylaşıyor kimimiz saklayabiliyor ama yıllar geçtiki öğrendimki bunu için yıllar geçti sizde geçmesin diye yazıyorum özellikle bekar olanlara bu sorunu evrende tek sende varmış gibi görmeyin ümitsiz bir vakaymışıınız gibi görmeyin kendinizi insanlar ne ilaçlara maruz kalıp ömürlerini sürdüyorlar ve şunu unutmayın tedavisi en kolay hasta gurubuyuz z ilk önce bunu bilin ilaçlarınızı zamanında ve düzenli içerseniz sorunlar zamanla ortadan kalkıyor bende tüp bebek tedavime başlarken ki eşimdede sperm sorunu çıkmıştı yoksa ilk önce aşılama yapacaklardı aşılama ile hamile kalan bir sürü arkadaşımız var sevgili hopede çok iyi ibiliyor yaklaşık iki ay önce doğum yapan bir hiplo arkadaşımız daha henüz yeni aşılama ile ikiz gebe olan tek gebe olan arkadaşlarımız var daha önce böyle sorunu olup kendiğinden hamile kalan ve ikincisi için tedaviye başlayan arkadaşlarımız var vee bende üçüz gebeyim banada mucize gibi geldi düşünün rahmim görülmüyordu meğersem ne çok insan varmış doğum yapan ve sonradan bu hastalığa yakalanan insanlarda oluyor dikkatinize ama hayatın sonu değil bu inşallah bende sağlam biir şekilde evlatlarmı kucağıma alırım bundan sonraki çıkacak herhangi bir sorun ki inş çıkmaz benim hipo hastası ollduğumdan değil gebelikte herkesin başına gelebilecek durumlardan kaynaklanabilir..

canim benim yazilarinizi bastan sona okudum cünkü bi insanin böyle bir derdi olunca her yerde arastirma yapiyor öncelikle gecmis olsun sakin ümütsizllige kapilma verenede alanda yüce allah ..bak ilk basta rahmim yok dmeisisn ve caresine bakinca rahmin oldugunu ögrenmisisn ne güzel bisey olsun kücükte olsa varmis..büyümez deme büyürde ilac kullan bitkisel ilaclar kullan oda olur.
yumurtaligim yok demisisn hicmi yok canim ..
bak bende sana derdimi anlatim hani derler ya derdini söylemeyen derman bulmaz ..
bende 3 yillik evliyim adet görmüyorum sadce ilacla adet göryorum doktorlara gttim bana yumurtaligin kücük rahmin kücük dediler ilac kullandim sadce adet gördüm ve artik cocuk isteme durumu oldu baktik denemelere ragmen olmuyor dr gttim baktilar ilac su bu dediler yok ilac kullaninca gayet güzel adet göryom.en son gttigim bir kac doktor bana yumurtaligimin dogustan olmadigini bunun icin hic bi tedavi olmadigini söylediler ben yikildim bittim(((((((((esimle aramiz acildi oda benim kadar üzüldü tabi halada öyle elimizden geleni yapmak istiyoruz doktorlarin tek dedigi yumurta nakli baska caresi yokmu buda türkiye ve almnyda yasak ben almnydayim cünkü kibris ve yunanistanda yapiliyor maaliyeti 7 bin euro bunun icin ben kibrisa gtcem ve baska kadinin yumurtasi bana verilcek ozmn hamile kalma imkanim var bakalim rabbim insallahda öyle biseye gerek kalamdan bana gönderir evladimi dualrimizda birbirimizi unutmuyalim canim arkadaslarim..

çookk teşekkürler yaa gerçekten çokmuş hipolular allah senden razı olsun ben sayfa sayfa arıyorum bir hipolu bulurmuyum diye burda birsürü

menegon iğne 11 yada 12 olması lazım 1 kutu sabah akşam olmak üzere 1 günde bitti sonra çatlatma iğnesi yedim ovitrelle o göbekten yendi ... toplam 8 yumurtam vardı yumurta toplama esnasında 4 tane sağlam çıktı 4 düde döllendi yumurta toplama işleminden sonra birkaçgün antibiyotik içtim enfeksiyon kapmıyaıym diyie bebe aspirini içtim ilk 3 aya kadar ( hamileliğimin) haftada 1 ovitrelle iğne yedim göbekten ...bu çok önemli bunu heryerde yapmıyorlar...hamileliğin 3, ayına kadar progesteron jel sonra gerek yok plesanta üretiyor bizde yok diyede üzülme ..

yok canım bende tanıştıktan sonra öğrendim şu an kayserili bir arkadaş yakında doğurcak aşılama da değil ilaç tedavisi ile hamiş bir kızı olucak

merhaba kızlar benim ablamda 25 yaşında hayatında 1 kere adet oldu yıllarca tedavi gördü beyni süt salgılıyor falan dediler bişeyler bişeyler dediler netice adet olmuyor üzülüyor tabi bu duruma ped kullanmak nasıl bir duygu çok merak ediyorum diyor yumurtalıkları rahimi falan herşeyi var ama gelişmemiş gelelim bana bende 20 yaşıma kadar hiç adet görmedim ailede sadece ikimizde görülen bişey herkes şaşkın evlendim 2 yıl oldu ve 2 yıldır adet oluyorum doktorlar bile şaşırdı hadi adet görüyorsun açıldı falan neyse ama hormonların nasıl düzene girdi diyolar çocuğum yok kesin bendendir diye doktora gittim inanırmısınız doktorum hiçbirşeyin yok yumurtan çatlıyor herşeyin normal 28 günde bir adette görüyorum hatta ovülasyon günümü bile tahmin edebiliyorum birde eşim gitti doktora varikosel çıktı sorun sende demiş doktoru allahın işi işte inş ablamda benim gibi olur.

sen şanslı gurptanmışsn canım allh gönlünüze göre verir inşş merak etme olur benim eşimdede azosperm çıktı ama yinede rabbim ol deyince oluyor

aslında eşimin varikoselide çok sorun değil sperm değerleri iyi doktor kendi kendinize deneyin hemen ameliyat olma demiş eşime şuanda biraz gebelik belirtisi yaşıyorum kahverengi leke falan geldi benden bakalım artık hayırlısı.
rahimim küçük ama doktorum üstüne düşmedi bile demekki çok küçük değil yumurtalıkları ve rahimi olmayanlarda gebe kalabilir ama biraz maddiyata bağlı allah inş yardımcımız olur.

(bu yazımı görenler konunun en başından başlayarak okusun)
sevgili arkadaşlarım, dert ortaklarım;
tedavime başladım, daha bir ay oldu, adet görmedim diye üzülüp duruyordum, ilacın ikinci paketine daha başlamadım,ama yeni öğrendimki, daha ilk ay etkisini göstermeyebiliyormuş,işe yarayacakmı, rahim ve yumurtalıklar büyüyecekmi hiç bilmiyorum ama ümit ışığım yeniden doğdu.
hepinizin iyileşmesi, tedavi olması,amacınıza ulaşmanız konusunda duacıyım, siz de benden dualarınızı esirgemeyin,
Allah hepinizin yardımcısı olsun

üzülme kardeşim,Allah neleri vermiyor ki yürekten isteyene.umarım senin de duaların kabul olur bu mübarek ayda...:teselli::

benim arkdaşımında hiç adet olmamış şimdi çocuğu olmuyor ve yumurtalıları çok küçükmüş oda gitmedi dr kalmadı ama olmuyor kocasıyla kaç kere boşanmanın eşiğinden döndüü dr senin olmaz demişş:gitme:

benim teyzemin ev sahibi 63 yaşında kadın hayatında hiç adet görmemiş hatta ilk gece kan bile gelmemiş düşünün o devirleri adet görmeyen kadını taşlarlar kocası bunu bir tıp fakültesine götürmüş doktorlara bakın bakalım bu kadınmı erkekmi hiç adet görmüyor demiş doktorlar bakmışlar falan tedavi derken yok 1 damla kan bile yok ama 5 tane çocuğu 8 tane torunu var eğer spiral taktırmasaydım 15 tane olurdu diyor kadın.işte burda insan gerçekten allahın hikmeti diyor tabi ablamda sordu doktoruna bu mümkünmü diye her adet gören kadın her istediğinde hamile kalabiliyormu çok sağlıklı kadınlar var ama gebe kalamıyor bu nasıl mümkünse hiç adet göremeyeninde hamile kalması o kadar mümkün demiş.

ablam evli değil 25 yaşında erken olduğunu düşünüyor.bilmiyorum gebelik olurmu olmazmı?benim herşeyim düzene girdi ama bu seferde eşimden dolayı anne olamıyorum allah nasip etmedimi etmiyor işte bu arada rahim ve yumurtalık büyütmek için ilaç kullanıyorsun sanırım hiç merak etme büyüyor annemin komşusu hamile kalmış 1 2 saat önce öğrendim rahim ve yumurtalıkları çok küçükmüş ilaçla büyümüş ve gebe kalmış çok sevindim onun adına darısı tüm isteyenlerin başına.
arkadaşım inş seninde büyür ve bu sorun ortadan kalkar adet görmemenin zorluğunu iyi bilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…