Hiç adet görmemiş olanlar

Merhaba bende sizle aynı durumdayım rahmim 2 cm mis bugün film çekildim 25 inde cikcak sonuclar keşke benimde rahim olsaydı sizin kaç milimdi ben hiç adet göremedim ve hiçbir doktor beni tedavi etmek istemiyor kahroluyorum nasıl hangi doktor a gittiniz neden heekez beni tedavi yok deyip birtane ilaç bile yazmıyor bukadar mi umutsuzum ben ağla ağla kahroldum neler yaptınız ne olur yardım edin Rabbim sizlere bağışlasın evlatlarinizi çok guzel bir aşama sizin gibi azimlilere imrenmemek elde değil bana da yardım edin ne olur nerden başlamam gerekli İzmir'de hiçbir doktor tedavi etmiyor hangi şehirde siniz
aydındayım. devlette hiç bi doktor kabul etmez cunku istisnalar hariç hastalıgı bilen yok. ben aydındayım. bende kendı cabalarımla cocuk sahıbı oldum ve hatta bı kac doktora ben anlattım. teşhisin ne onu ogrenebilirmiyim

aydındayım. devlette hiç bi doktor kabul etmez cunku istisnalar hariç hastalıgı bilen yok. ben aydındayım. bende kendı cabalarımla cocuk sahıbı oldum ve hatta bı kac doktora ben anlattım. teşhisin ne onu ogrenebilirmiyim
Merhaba tekrardan ama benim teshisimi bile söylemedi doktor Aydın'a gelip gidebilirim yeterki bir Dr önerin bana bende izmirdeyim bana yakın olur helal olsun size büyük bir başarı neler yaptınız Rabbim cabalarinizin karşılığını vermiş bende bisiler yapmak istiyorum ama nerden başlayacağı mi bilmiyorum gidip geliyorum mr den sonra söyler belki ümitle bekliyorum peki rahim ve yumurtalık eğer çok kucukse sizce gelisirmi rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

fsh lh değerin nedir. 0 ise ikiside benim hastalıktansın ve yumurta takıbıylede cocugun olur. ben burdan bi ark sayesinde biriyle tanıstım. raporu ve aşamaları onla yaptım. doktor sadece yumurta ölçtü. hamile kaldım ama kan sulandırıcı kullanmadım kaybettim 8. haftada. sonrakı tedavilerde kan sulandırıcıyı atlamadım. 2 tedavi sonra ıkızlerim oldu. allah isteyen herkese nasip etsin. eger hastalıgın benle aynıyda izmirde o arkadas aliağada onla devam edersin. severek yardımcı olur. once rapor cıkartır ilaçları ındırımlı alırsın. sonrada tedavine baslarsın.

Arkadaşlar ben de doğuştan hiç adet görmedim, halen ilaç kullanmazsam adet olmuyorum. Ama çok kilo aldırdığı için ilacı bıraktım. Primer Amenore teşhisi kondu ve gittiğim tek doktor da tıbbın şimdiki imkanlarıyla çocuğun olmaz dedi. Başka bir doktor için kocamı ikna etmeye çalışıyorum. Hiç adet görmemenin fiziksel sıkıntıları bir yana, bir de sinir yapıyor bende ve bu derdi kimseye anlatamıyorum.. Yani ben anlatıyorum da anlayan olmuyor, adım kaprisliye sinirliye çıkıyor.. Zaten bin türlü sıkıntı yaşıyorum bir de etrafın yok çocuk baskısı yok çok sinirlisin kadın dediğin biraz pasif olur saçmalıkları.. Ben ve benim gibilerin işi çok zor Allah yardımcımız olsun.. Benim gibi olanlar varsa dinlemek dertleşmek isterim.. iyi günler...
rahatsızlıgımız aynı. ve benım ıkızlerım var. bende hiç adet görmedim hatta rahim bile gözükmüyodu 17 yasında. ama benden sıze tavsıye sızın ilacınız cyclo prognova ve tuzu fazla kullanmadıgınız zaman oyle kılo aldırmıyor.
konu sahıbı arkadasım sende istanbulda celalettin peru var bı ona gözük. adam dahiliyeci ama erkek bayan ınfertılıtede 10 numara.ümitsiz olmayın ve iyi bir doktor arastırın

Ultrasonda görülmeyen, izlenemeyen rahimi yok biliyordum, o kadar alıştırmışım ki kendimi, bi kere bile gitmedim doktora bi daha, gerek yoktuki,rahim nakli yok, yapılacak hiçbişey yok,meğer ultrasonda görülemeyecek kadar küçükmüş, ama varmış,rahimin en iç tabakası asıl hamilelik için gerekli olan kısımdır,olmayabilirdi,benim rahimim sadece bir et parçasından ibaret olabilirdi, ama kan geldiğine göre var:))
herkesin duacısıyım, ben dualarla kavuştum bu duruma, ben kendime dua etmezdim, Allahım nolur benim rahimim olsun demezdim, adet göreyim diye dua etmezdim,olmayan bişey için dua etmek anlamsızdı, Allahtan ümidi kesmişim ki en büyük günahlardan biridir,bu aralar af dilemekle meşgulüm:)
bende buradaki herkesin duacısıyım, hemen her gün:)
bana mesaj yazıp cevap vermediğim arkadaşlar, konudaki yazıları okudunuz dimi? cevabınızı buradan verdim
Konunuza denk geldim. Çok geçmiş . İnşallah Allah gönlünüze göre vermiştir. Ben sizinle aynı durumda değilim ama zor şeyler yaşadım diyelim. Eğer bi bebeğiniz olmazsa üzülmeyin öyle olunca insan hayatındaki diğer güzel şeyleri göremiyo. Allah size ve sizler gibilere hayırlı huzurlu hayatlar versin. Siz şimdi ne durumdasınız

Bu durumlar çok hassas konular. Rahim olmayan kadınlarımız için artık rahim nakli imkanı var. Tabi ki bu çok ağır bir tedavi olduğu için herkes istemez, nadir bir tedavi de zaten. Ama anne olmanıza engel bir durum değil.

Evlat edinebilirsiniz. Ben illa kendi biyolojik çocuğumu istiyorum derseniz de Türkiye’de yasak ama yurt dışında taşıyıcı annelik var. Sizin yumurtanız ve eşinizin spermi tüp bebek yöntemindeki gibi dışarıda birleştirip oluşan embryonuz taşıyıcı annenin rahmine konuluyor. 9 ay sonra doğduğunda çocuğunuzu kucağınıza alabiliyorsunuz.

Çok geçmiş olsun.

Bu durumlar çok hassas konular. Rahim olmayan kadınlarımız için artık rahim nakli imkanı var. Tabi ki bu çok ağır bir tedavi olduğu için herkes istemez, nadir bir tedavi de zaten. Ama anne olmanıza engel bir durum değil.

Evlat edinebilirsiniz. Ben illa kendi biyolojik çocuğumu istiyorum derseniz de Türkiye’de yasak ama yurt dışında taşıyıcı annelik var. Sizin yumurtanız ve eşinizin spermi tüp bebek yöntemindeki gibi dışarıda birleştirip oluşan embryonuz taşıyıcı annenin rahmine konuluyor. 9 ay sonra doğduğunda çocuğunuzu kucağınıza alabiliyorsunuz.

Çok geçmiş olsun.
Rahim nakli ilk kez duydum.. Ama gerçekten çok iyi.. En azından rahimi olmayan arkadaşlarımıza umut olur..

Söylediğiniz taşıyıcı annelik durumu da rahimi olmayan bir kadın için mümkün değil ki 🤔

Taşıyıcı annelik mümkün :)

Rahim ayrı yerden yumurtalıklar ayrı yerden gelişiyor anne karnında. Yani rahimi olmayan kadınların yumurtaları büyük ihtimalle vardır. Her ay düzenli de yumurtlarlar. Sadece rahim olmadığı için yumurta tüpe ve rahime geçemez, sperm de vajinanın ötesinde bir rahim olmadığı için orada kalır. Döllenme ve rahime yerleşme olamaz. Ama yumurtlama vardır.

Tüp bebek yönteminin ilk zamanları yumurta geliştirme. İlaçlarla kadının yumurtaları büyütülür ve küçük bir ameliyat ile vajinadan bir iğne ile yumurtalıkların içindeki yumurtalar toplanır. Eşten sperm alınır ve dışarıda döllenir. 3 ya da 5 gün beklenir embryo olanlar anne rahmine bırakılır.

Bu durumda rahime bırakma dışında her aşamayı dışarıda hallediyorlar ve büyük ihtimalle para karşılığı bir kadının rahmine yerleştiriyorlar. Kadın 9 ay o çiftin çocuğunu taşıyor, ve doğum sonunda bebeğiniz oluyor :). Biyolojik olarak tamamen sizin çocuğunuz ama hamileliği başka kadın yaşıyor.

Tabi tekrar belirteyim Türkiyede yasak. Yurt dışında yapılabilir ancak. O kadar uğraşmaya değer mi bilmiyorum. Evlat edinmek daha mantıklı gibi geliyor bana.

Taşıyıcı annelik mümkün :)

Rahim ayrı yerden yumurtalıklar ayrı yerden gelişiyor anne karnında. Yani rahimi olmayan kadınların yumurtaları büyük ihtimalle vardır. Her ay düzenli de yumurtlarlar. Sadece rahim olmadığı için yumurta tüpe ve rahime geçemez, sperm de vajinanın ötesinde bir rahim olmadığı için orada kalır. Döllenme ve rahime yerleşme olamaz. Ama yumurtlama vardır.

Tüp bebek yönteminin ilk zamanları yumurta geliştirme. İlaçlarla kadının yumurtaları büyütülür ve küçük bir ameliyat ile vajinadan bir iğne ile yumurtalıkların içindeki yumurtalar toplanır. Eşten sperm alınır ve dışarıda döllenir. 3 ya da 5 gün beklenir embryo olanlar anne rahmine bırakılır.

Bu durumda rahime bırakma dışında her aşamayı dışarıda hallediyorlar ve büyük ihtimalle para karşılığı bir kadının rahmine yerleştiriyorlar. Kadın 9 ay o çiftin çocuğunu taşıyor, ve doğum sonunda bebeğiniz oluyor :). Biyolojik olarak tamamen sizin çocuğunuz ama hamileliği başka kadın yaşıyor.

Tabi tekrar belirteyim Türkiyede yasak. Yurt dışında yapılabilir ancak. O kadar uğraşmaya değer mi bilmiyorum. Evlat edinmek daha mantıklı gibi geliyor bana.

Konu ile ilgili daha detaylı bilginiz varmi acaba turkiuede yapan yoksa yurt dısında mi olmak zorunda dogum da turkiyede dogum olursa kimligi kendi adımıza cikartabiliyormuyuz bilginiz varmi

Türkiyede yasak taşıyıcı annelik. Yurt dışında anlaşılıyor. Taşıyıcı anne doğurunca yurt dışında bebeğinizi alıp Türkiyede nüfusunuza kaydediyorsunuz sanırım. Bu işlemi yapan klinikler çok daha ayrıntılı bilgi verir :)

Türkiyede yasak taşıyıcı annelik. Yurt dışında anlaşılıyor. Taşıyıcı anne doğurunca yurt dışında bebeğinizi alıp Türkiyede nüfusunuza kaydediyorsunuz sanırım. Bu işlemi yapan klinikler çok daha ayrıntılı bilgi verir :)
O halde mecburen yurt dısında dogum olacak yani bi akraba yaparsa diye dusundukte o nedenle arastiriyorum

O halde mecburen yurt dısında dogum olacak yani bi akraba yaparsa diye dusundukte o nedenle arastiriyorum

Aslında kızının bebeğini doğuran anneler var :) linki veriyorum:

Akraba olması daha garanti tabi, çocukla kaçar mı düşüncesi olmaz en azından.

Aslında kızının bebeğini doğuran anneler var :) linki veriyorum:

Akraba olması daha garanti tabi, çocukla kaçar mı düşüncesi olmaz en azından.
Bu konuyu ben bi klinige sormustum klinik annemin yaşından dolayı biraz endise etti yani aslinda yaparlarmiydi bilemiyorum ama simdiki durumda en azindan tanidik olması dedigim gibi biraz daha sıcak baktiriyo tek sorun nerde yapilacağı yada turkiye de yapilmaz ise dogum turkiyede olurmu of cok karisık hissettiriyo

Bu konuyu ben bi klinige sormustum klinik annemin yaşından dolayı biraz endise etti yani aslinda yaparlarmiydi bilemiyorum ama simdiki durumda en azindan tanidik olması dedigim gibi biraz daha sıcak baktiriyo tek sorun nerde yapilacağı yada turkiye de yapilmaz ise dogum turkiyede olurmu of cok karisık hissettiriyo
Bu konuda bilgi sahibiyim. Bana yazabilirsin canım :)

merhaba:) buraları terkettiğinizi düşünmeye başlamıştım. ne yazık ki size telefondan ulaşamıyorum hattımla alakalı bir problem yaşadım. nasılsınız ne yapıyorsunuz hayırlı haberlerinizi duymak istiyorummmm...
ben yılbaşı günü bi devlet hastanesinden rastgele bi doktordan randevu aldım, gittim uzun uzun durumumu anlattım.haliyle buradan da bahsettim :KK70: ilk kullandığım ilacı söyledim- doktorun yorumu: niye doktor o kadar düşük dozla başlamış ki ben olsam daha yüksek bi doz tercih ederdim. oldu- buse hanım doktora gittiğimde sizin söylediğiniz ilacı kullanıyordum doktor onu bitirince kullanmam için başka 2 ilaç verdi -daha yüksek dozdaymış, arttırması için verdi- ona başladım. galiba en mutlusu da reçete de tanı kısmında HİPOGONOTRAPK HİPOGONODİZM yazıyor olmasıydı. çocuk için çok büyük sıkıntı çekmezsin diye düşünüyorum dedi. yıllardır doktora giderim ilk defa bi doktor bu kadar güzel şeyler söyledi :KK70:

merhaba:) buraları terkettiğinizi düşünmeye başlamıştım. ne yazık ki size telefondan ulaşamıyorum hattımla alakalı bir problem yaşadım. nasılsınız ne yapıyorsunuz hayırlı haberlerinizi duymak istiyorummmm...
ben yılbaşı günü bi devlet hastanesinden rastgele bi doktordan randevu aldım, gittim uzun uzun durumumu anlattım.haliyle buradan da bahsettim :KK70: ilk kullandığım ilacı söyledim- doktorun yorumu: niye doktor o kadar düşük dozla başlamış ki ben olsam daha yüksek bi doz tercih ederdim. oldu- buse hanım doktora gittiğimde sizin söylediğiniz ilacı kullanıyordum doktor onu bitirince kullanmam için başka 2 ilaç verdi -daha yüksek dozdaymış, arttırması için verdi- ona başladım. galiba en mutlusu da reçete de tanı kısmında HİPOGONOTRAPK HİPOGONODİZM yazıyor olmasıydı. çocuk için çok büyük sıkıntı çekmezsin diye düşünüyorum dedi. yıllardır doktora giderim ilk defa bi doktor bu kadar güzel şeyler söyledi :KK70:

X