Her Gün Yeni Bir Kaynana

ay herhalde yaa ben hayatımda bu kadar büyük terbiyesizlikler görmedim aaa hayretle okuyorum yani diyecek birşey bulamıyorum artık sabırki ne sabır versin kardeşine rabbimm

ayy kal geldi yemin ediyorum okudukça..

vallahi bu kaynanaları ne yapıcaz bilmiyorum.

hepsinin köküne kibrit suyu.

nedense hiç kız anneleri böyle değil ne varsa erkek annelerinde var..

ayy kal geldi yemin ediyorum okudukça..

vallahi bu kaynanaları ne yapıcaz bilmiyorum.

hepsinin köküne kibrit suyu.

nedense hiç kız anneleri böyle değil ne varsa erkek annelerinde var..

idare edilebilecek gibi olanlar da çok fazla.

benim kayınvalidem de tam aksi kanatsız bir melek

ama kardeşimin kayınvalidesi eşine benzerine az rastlanan türden. kızlarına damatlarına da aynı. hepsi yaka silkiyorlar. oğluyla gelini aynı şehirde olduğu için ceremesini onlar çekiyor. damat ne yapsın? anne iyi olduğu için sevilmiyor ki anne olduğu için seviliyor. çok şükür ki damadımız kardeşimin kıymetini çok iyi biliyor. çok saygılı ve çok koruyucu. annesini de atamaz işte. burda dert diye anlatılanların büyük bir çoğunluğu bence dert değil

ufak tefek kıskançlıklar, ufak tefek çekememezlikler olabilir. insan yaşamadığının cahilidr derler. öyle yapan kaynanalar da bir gün olur yaptıklarının yanlışlığını anlarlar. ama böylesi anlamaz. o zaten ben ne yapıyorum diye düşünmüyor kioğlumu üzüyorum, mutsuz ediyorum diye aklından geçirmiyor. kızları senede bir kere ya geliyorlar ya gelmiyorlar. damatlar yüzüne bakmıyor kadının.

birini seviyorsun evleniyorsun ailenin ne önemi var diyorsun aslında çooook önemi olduğunu sonradan anlıyorsun. eğer damadımız ilkokuldan sonra yatılı okumasaydı o terbiyede büyür ve o da belki öyle olurdu. işte hem koca kötü hem kaynana o hiç çekilmez. beterin beteri var

okudukça gözlerim büyüdü ve moralim bozuldu allah kardeşine sabır kaynanasınada biraz insaf medeniyet saygı sevgi vicdan versin ne diyeyim allahım bunları okuduktan sonra kaynanam melek kaldı ya inanamıyorum kızın annesine kalkıp nasıl der kocan para verdimi burada ne yiyip içeceksin yuhhhhhhhhhhhhhhhhh allah akıl versin kusura bakma arkadaşım ama hödüğün önde bayrak taşıyanıymış o kadın ne diyeyim kii gerçekten üzüldümmmm

bugün komşumuz geldi çay falan yaptık işte ben dün polip aldırdım yazmıştım ya çok rahat yürüyemiyorum sancım var hala.neyse kaynanam mutfak dolabından bişey alcak uzanamadı bana dedi.bende tek elim karnımda yavaş yavaş yürüyerek dolaba uzanmaya çalışıyorum.amaaaannnn diyo bi hasta gelin aldık ki sorma diyo komşuya espri yapıyo güyaaaa susarmıyım ben hayır tabikii komşuya dönüp bende gülerek onun uyguladığı taktiği kullanarak kaynanayla kala kala onun gibi hastalıklı oldum napıyım artık birbirimizi böyle idare etcez dedim

o suratının halini görmek bana zevk veriyooooooo

işte 12 den vurmak böyle olsa gerekkkkkkupa seninnn

doğrusu kadın hödüklüğüne mi yapıyor, yoksa akıl sağlığında sorunları mı var biz de çözemedik

düşünün şimdi kızkardeşim meslek sahibi olmayabilirdi, dolayısıyla tek maaşla geçinen bir aile olabilirdi. kaynananın maaşı yok, evi yok. ne yapacaktı damat? belki birlikte oturmak zorunda kalacaklardı. allahım korusun! işte o zaman seyreyleyin cümbüşü

şükür ki ikisi de doktor. maaşları dolgun. maddi yönden sıkıntıları yok anneye ayrı ev tutabilmişler, mutfak masraflarını karşılayabiliyorlar. en azından evi yeri ayrı. gerçi beraber oturmak için çokl diretti. hatta annemler bile bir kaynanayı çekemeyecek misin diye kardeşime çok baskı yaptılar. kardeşimin nerdeyse aklını çeliyorlardı. ama damat annesini biliyor asla aynı evde oturmam deyip kestirip attı.

işleri çok zor arkadaşım. ama işte bunları düşünüp ay yine yanımda bari değil deyip seviniyor garibim

aman allah korusunnn agzından yel alsın öyle bir kadınla aynı evde yaşamakmııı düşmanımın başına gelmesin anlayamadıgım kadına ev tutmuşlar mutfak masraflarınıda karşılıyorlar kardeşin iyi davranıyor kadının amacı neyy neyin peşinde ne olsun istiyorr damadıda tebrik ettim valla iyiki aynı evde tutmamış karısını

bir amacının da olduğunu sanmıyorum. fenalık, huysuzluk işte. sadece oğluna gelinine yapmıyor ki. kızlarına damatlarına, diğer torunlarına da aynı. kardeşleri geleceğinde damatla kardeşim gidip dolabını doldururlarmış. onlar geldiğinde o yok bu yok ağlanırmış. onlar da annelerinin huyunu biliyorlar tabi evi ararlarmış. ordan burdan yiyecek çocuklar için abur cubur çıkarmış. e anne bunlar ne? abim ya da kardeşim almış işte derlermiş. onlar misafirler için dermiş

gelen kızların, torunların. gelinin esrgemiyor oğlun esirgemiyor alıyor da sen nasıl olur da yedirmeye gocunursun hayret bişi yaa

kadın fena yani. fenanın da kolayı bulunmuyor demek ki. sussan olmuyor konuşsan olmuyor zor valla yaa

aslında başkalarının yanında bişey demek istemiyorum ama kendi başlatıyo.o başkasının gözünde ezik gelin olmamak için söylüyorum bende napiyimmmmmmmmmm

valla arkadaşım bence hiç yüz göz olma. allah dermansız dert vermesin bunlar gelip geçici deyip lafı kapa. insanlar inan ki kimin ne olduğunu dışarıdan bakan gözle çok daha iyi anlıyor. böyle demekle ezik gelin olmazsın tam tersi olgun, idareci gelin olursun. yine de sen bilirsin tabi canım

sende haklısın ama yapmadım mı sanıyorsun ilk zamanlarda ne derse desin ses etmezdim.hanımlık bende kalsın derdim hep.insanlar beni yanlış tanımasın kötü sanmasın.bunu hep söylüyorum yine söylicem ben ne kadar susarsam o o kadar çok konuştu,ben ne kadar aldırmazsam o okadar iğneledi,sustukça rencide etti... senin kişiliğine,zevkine,düzenine,yattığın yatağa,banyona....aklına gelebilcek herşeye laf söylemeye başladı.hadi yalnızken he he hıhı diyosun başka odaya geçiyosun cevap vermiyosun ama bi başkasının yanında niye kendime kötü dedirtiyim.bu hastalık mevzusu başkasının yanında konuştuğu ilk laf değil ki.bende insanım ya benimde sabrımın bi sınırı var.tepeme çıkardım,el üstünde tuttum da noldu karşılığında ne gördüm.daha fazla iğneleme,şaka yollu laf sokma ee biyere kadar ben tepkileri,duyguları,sinirleri olan allahın yarattığı bi kulum melek değilim

tabi ki yaşadıklarını en iyi sen bilirsin canım. bir de böylesini dene bakalım belki yola gelir

tabi ki yaşadıklarını en iyi sen bilirsin canım. bir de böylesini dene bakalım belki yola gelir

canım benim yazının başını okumadın heralde.

sende haklısın ama yapmadım mı sanıyorsun ilk zamanlarda ne derse desin ses etmezdim.hanımlık bende kalsın derdim hep.

Yazdıklarınızı okudum hepizine Allah yardım etsın en rahat benım herhalde kaynanam yok evli değilim korktum valla evlenmekten kaynanadan

canım benim yazının başını okumadın heralde.

sende haklısın ama yapmadım mı sanıyorsun ilk zamanlarda ne derse desin ses etmezdim.hanımlık bende kalsın derdim hep.

okudum canım. ben de yeni uyguladığın çata çat laf deme yöntemin için bir de bunu dene dedim

bu konuyu çooook sevdim ben mervecim sağol her gün yeni bir koca diye konu varmı yoksa açmak istiyorum malum bnm yüzüm kocamdanda gülmediki

Son düzenleme:
Heyyy maşallah 100. sayfaya gelmişiz. Rojdaa, çok güzel cevap vermişsin bravo. Bir insanı hastalığından vurmak nasıl bir acımasızlıktır anlamadım. Bu arada çok geçmiş olsun, takma sen kafaya.
umudumyok, kızkardeşini takdir ettim nasıl dayanıyor o kadına Allah sabır versin, Allahtan eşi iyiymiş o konuda çok şanslı. Eşi annesini tutsa çok moral bozucu olurdu. Bence kayınvalidesinin bir an önce tedavi olması gerek. Bir insanda bu kadar kötü niyet, bu kadar nefret olması iyi değil. Ya bazılarına iyi de olsan kötü anlar, hep kötü düşünür kızkardeşinin kaynanası da öyle galiba.

Haa bu arada ben bugün görümcemle konuştum, valla bir sürü laf söyledim içimde kalan tabi tatlı dille.
Benim istemediğim, onların ısrar ettiği evi kiraladık, şimdi boşaltmak zorundayız. Bize ev alın diyor ben de birikmiş paramız yok, araba aldık taksitleri var, ayrıca eşimin kardeşinin borcu var 5-6 bin civarı onu eşim ödücek. Onu söyledim X'in borcunu ödücez, birikmiş paramız yok nasıl alalım dedim.
Hem bu evin böyle olacağı belliydi, başımıza iş aldık bir yıllık evliyiz ikinci kez taşıncaz üçünçü evimiz olcak taşınınca. Ev sahibi haklı başında söylemişti, ben oraya taşınmayalım demiştim dedim.
Sinir oluyorum ya hiç destekleri yok, eşime şunu niye yapmıyorsun diye söylerler açık açık, herşeyimize karışırlar mantıksız fikirlerini zorla uygulatırlar, nefret ediyorum onlardan.
Borçlardan bahsedince paranız var ki ödüyorsunuz diyor gel de nefret etme.

paraniz var ki ödüyorsunuz... canim kusura bakma nolur ama söylemezsem catlarim...
o ne ya??? yüzsüzlükte son nokta.................. insan tesekkür eder, kuru bi tesekkür...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…