Her Gün Yeni Bir Kaynana

kızlar kaynanam geldi kayınpederimle demiştim ya. gittiler az önce de bizim apartman merdivenlerini yıkayan kadın geldi aidat topluyomuş. kadına ne sormuş biliyo musunuz. sen temizliğe geliyon mu bizimkilere demiş. kadın da yooo ben hiç girmedim evine kimseyi de görmüyorum girerken ne oldu demiş. ne bileyim kendi yapamaz bu temizliği dedim demiş. allah var bi kere de evime kadın çağırmadım temizliğe. hem çağırsam sana ne di mi sinir oldum

kızlar bende çıkıyorum.kociş gelir az sonra.yeni kaynana maceralarıyla görüşmek üzere hoşçakalınnnn

çatlaaaaa kaynanaaaa

selam
bu başlık bi süredir gözüme takılıyordu, bi türlü girip bişeyler yazamadım, zira bnm kaynanamın bombaları annlat anlat bitmez sora dün akşam kayınvalideceğizim yine incilerini döktü ben de sıcağı sıcağına yazayım dedim
gece 12 olmuş, ertesi gün iş var ben bulaşıkları toparlıyorum, kv de bilgisayarda okey oyunuyor.
kızım çok sıkıştım tuvalete gidicem gelip şu oyunu idare etsene dedi.(ki onun bi tuvalete gitmesi en az 15 20 dakka sürer ) bende anne biz gidiyoruz yarın iş var az sık dişini, oyunun bitince gidersin dedim. işimi de bitirdim ellerimi kuruluyodum.
o sırada eşim geldi. oğlum gel şu oyuna bak ben tuvalete gidicem daisiesssin işi var mutfakta o yüzden gelemiyo dedi. ne alakaaaa işimin bittiğini görüyosun yani ne alaka... eşim cevap vermedi.
ben de gittim içeri montlarımızı getirdim hadi hayatım gidelim, anne sen hiç rahatsız olma biz çıkarız dedim. çıktık geldik

senin kaynana bizimkilerdeen ilerdeinternet falanya işte oğluna illa söleyecek ya bi sekılde ne yapsın kadınnn...

Son düzenleme:

sen de az değilsin ama :) sırf kaynanan yenilsin okey masasında diye yerine bakmamışsın kadıncağızınşaka bi yana valla senin kaynana çağ atlamış nette okey partileri falan. allah kolaylık versin sana şimdi o buraya da üyedir bakarsın. yazdıklarını okur mazallah

okusun ya napıyim
sonuçta çalışan insanlarız, gözümüzden uyku akıyo, onun oyun keyfini mi beklicem
düşünmesi lazım gece yarısı ben bu çocukları bekleticem. neden??? okeyde yenilmemek için, çok saçma . ya da bi sor gel otur deme.
o bana emrivaki yapmaya çalışırsa ben de ona yaparım napym

selam kızlar,
kaynana gelin konusu olunca topik coşmuş:) bu ilişki biraz da kişiliklerle alakalı mı acaba? ben kayınvalidemi çok severim. çok hakkaniyetli, sınırlarını bilen, fedakar, herşeyden önce çok iyi bir insandır. aynı kayınvalide eltilerimein de kayınvalidesi. ortanca eltim kadın ne yapsa suç eder mesela. diyelim eltimin işi var, kızım ver çocuğu ben sallayım sen işini yap dese vayyy benim çocuğumu benden uzaklaştırmak istiyor der. ne alaka? kayınvalidem bizim evlerimizde, ama mutfakta ama başka yerde bir eksiğimizi görse, onu özel bir günü bahane eder alır sağolsun. ben çok mutlu olurum. eltim biz almayı beceremiyor muyuz da evimizin düzenine karışıyor der. şuyun eksikti diye de söylemez hiç kadıncağız. d.günü, evlenme y. dönümü bahanesiyle hediye alır. en son eşim yurt dışında, evlenme yıl dönümümüzde yemek takımlarımın bazı parçaları kırıldı diye bana kalkmış y. takımı beğenmiş. ben çok mutlu oldum. açık kapı da bırakır istersen başka desen bak kızım der. eltim ise böyle davranışlarına kızıyor. yapmamış olsa gelin ayırıyor, evlat ayırıyor diyormuş. şaşıp kalıyorum.
bana göre k.validem çok ince fikirli, kibar bir kadın, eğitimli. ama eltime göre görgüsüz. bana göre bir şeyimize karışmaz etmez, ona göre evindeki eksiklerini gözlüyor ayıbını ortaya çıkarmak için hediye bahanesiyle alıyor.

bu işler biraz da baktığımız yönle de alakalı galiba. bazen büyüklerin işi daha zor diye düşünüyorum. tabi ki her büyük için değil. burda bir çok arkadaş öyle şeyler yazmış ki, böyle anne olur mu ya deyip kaldım. zor bu işler.

ben k.validemi çok severim. onun da beni sevdiğini bilirim. nazar değmesin. eltim onu böyle kırdığında çok üzülüyorum. aralarına girmemek için de yorum yapmıyorum. ama gözleri bulutlanıyor sarılasım geliyor sizce eltim neden böyle davranıyor?

bu ara kaynanamla bile ugraşasım yok eşim beni yeterince üzüyor zaten..
kaynanam istedigi kdr üzse bile umursamıyorum ama eşimmm üzünce dayanamıyorum kızlar

hislerime tercüman olmuşsun resmen

günaydın bugün yine nefret ediyorum senden...
bir arkadaş bu ilişkiler kişilikle alakalıdır demiş eltisiyle kendisini kıyaslamış... şimdi benim kaynana yemeği yap demez temizliğimi yap demez yemek pişir demez bunu yap onu et demez biryerde birşey görse alır hem kendine hem bana ama lazım değil luzümsüz eşyalar ıvır zıvırşeylerle doldurur ortalığı,
hani yiğidi öldürürsünde hakkını yemeyelim bari dersin ya o misal
matematik problemleri vardı hepimiz biliriz iyi kötü problemi çözmek için verilenler yazılır sonra istenenler yazılır en sonunda da çözüm için yollar aranır...
verilenler :
yemeğini yaparım, temizliğini yaparım,evine birşeyler alırım,gezmeye götürürüm kocana bakarım, kızına bakarım,peşine takılırım, lafını ederim, icabında azarlarım, surat asarım , başkalrına olan sinirimi senden çıkartırım,ne giyeceğine karışırım, nereye gideceğine karışırım, ne yiyeceğine ,ne zaman temizlik yapılacağına, kızına nasıl bakacağına, ne zaman kalkacağına, kiminle arkadaşlık komşuluk yapacağına karışırım vs.vs....
istenenler :
sadece güler yüz......

matematiğine güvenen varsa buyrun çözsün

Son düzenleme:

Burada sorun sizin eltinizde oluyorKalbi temiz olan bir insan kensidise yapilan iyilikte kotuluk aramaz, suphe etmez.Allah akil versin eltinize.

kızlar dün akşam kaynanayla kaldık başbaşa.
tv izliyoruz.
geçen hafta annemlerde gelırken pasta koydu annem.
biz unutmuşuz o pastayı kurumuş..
buzdolabını açtım aaa anne pasta vardıya sayii unuttuk yemeyi dedim..
ben görüyorum onu ama karışmak gibi olmasın diye söylemedım dedi.
(ne alaka yaa)

dedim nası yani burda pasta var unutmayın yiyin demek karışmakmı oluyo dedim.
sen karıştırıyosun dedim.
karışmak başka bişeydir dedim.
sen söylenmicek şeyleri söylüyosun söylenecek şeyleri söylemiyosun dedim..

çok acayip bi kadın yaa..saçma saçma konusuyo.
geline söylenmicek seyleri söylüyo böyle basit şeyleri karışmııym dıye söylemdım dıyo..

bide dün hap almış.. eve gelmiş.
eczane ağrı kesiciyi vermeyı unutmuş.
parasını vermiş ama eczacı vermemiş hapı.

sankı çok mühim bişeymiş gibi o kadar abartıyo ki..
ayy eczacı koymamış bak onu ben şimdiş napıyorum falan...
cadaloz karı ya..

ya olabılır unutmuştur.
gidersın istersin bukadar basit..

bide bigün kaynan dışarıya cıkacak.kapının önündede bi sürü kadın var..
kadına 'çekil şurdan' dedi.
bide kadını tanımıyo.
dedim anne nie oyle sert konustun kadına çekil şurdan falan..
öyle konuşmassan tepene çıkarlar dedi..(hey allahım dedim..)

dedim bak boyle yapıyosun millet seni kötü konusuyo fena karı dıyolar dedim..

kızlar düşündümde bu kadının kımseye güveni kalmamış.
kaynanasından çekmiş , kocasını kandırmışlar zamanında
bunu kandırmışlar abılerı bız sana bakıcaz ev vercez sen imza at demiş..

yani bu kımseye güvenmiyo artık anladıgım kadarıyla o yuzden zamanla böyle katı olmuş..
halbuki bı musade edeın dıyebılır kadına..
yahu kadın sana bısey yapmadıkı sen onu tanımıyosunkı nıe senın tepene cıksın demi.?

sanki adam hapını vermeyecekmış gibi huysuzlandı..
sabah olsunda 9 da gıdecem acar acmaz dıyo..

bunu eskıden kandırdıkları için bu kadın çok cektıgı ıcın fevrileşmiş iyice..
katı kalpli olmuş..
kötü sözlü olmuş..

bide tv izliyoruz durup duurken ortam sessiz falan..

'' İŞTE BEN TELEFONU ALO DİYE DEĞİL EFENDİM DİYE AÇARIM ' DEDİ.

alakaya maydonoz. yani konu o degıl kı sana soran oldumu..
eee nolmuş yanı teli oyle acıyosan.
yani kızlar sizin kaynanaızda böylemi yaa..

ortada laf yokken ne konuştugunu bilmneyen tiplerdenmi?
ayy deli olacam yaa.. Allah bi çene vermiş gerisini koyvermiş..

bazen çok komikler ya bizimki birine oturmaya gitse geldiğinde başlar anlatmaya ben pek dinlemem başkasıyla ilgili anlattıklarına tvye bakarım ya da pcyi açarım en fazla hııı derim şimdi bu çatlıycakya atlatmazsa durur durur anlatır ama şuan yazarak olmuyor görmeniz lazım bu anlarını şimdi yazarak tasvir edemiycem

inanamıyorum yaaaa.daha önce konular açmıştım kaynanamla ilgili. teyzemin kızı kaynanamın en yakın komşusunun oğluyla nişanlandı. bizimki kıza ne demiş: onlar öyle cimri insanlar ki 1.5 tl verip dolmuşa binmiyorlar da yürüyorlar. hiç mi düşünmüyosun be kadın. hadi o kız gitti kaynanasına yetiştirdi bunları. ne yapacaksın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…