Her ay en az bir altın

Merhaba canım
Öğretmenim

Altınların kaynağı

19 gram altın bir miras meselesi
77 gr 2 adet altın günümün hasılatı
17 gr maaştan birikime ayırdığım
Öğretmenim deyince dikkatimi çekti özel sektörde mi, devlette mi öğretmensiniz? Devletse eğer maaşa dokunmuyorsunuz sanırım değil mi? Ben şu an doğum izninde olduğum için ek dersim yok, e bir de yeni doğum/bebek masrafı derken ele avuca pek bşr şey kalmıyor Allah paranızın bereketini artırsın

Devlette çalışıyorum 23 seneyi geride bıraktım
Evim var ,küçük bir ilçede yaşıyorum, kocayı tek kuruş almadan boşadım

Devlette çalışıyorum 23 seneyi geride bıraktım
Evim var ,küçük bir ilçede yaşıyorum, kocayı tek kuruş almadan boşadım
ben bekarken daha iyi para biriktiriyordum. Sizinki de buna iyi örnek oldu bekarken 25 gr altın alıyordum girdiğim günle, şimdi aylık 5 gr anca tabi İstanbul’da yaşamanın da etkisi var ama Allah bereketini versin

ben bekarken daha iyi para biriktiriyordum. Sizinki de buna iyi örnek oldu bekarken 25 gr altın alıyordum girdiğim günle, şimdi aylık 5 gr anca tabi İstanbul’da yaşamanın da etkisi var ama Allah bereketini versin
Amin ,Allah razı olsun
Elbette küçük ve de hayat şartlarının günlük koşullarımızla kıyaslandığında oldukça iyi seviyede olduğu bir yerde yaşamak bir avantaj birikim yapabilmek açısından

Çok doğru. İstanbul'da yaşayıp mümkün değil maaşa dokunmamakİki kişi bile anca bu kadar oluyor bizde

Çok doğru. İstanbul'da yaşayıp mümkün değil maaşa dokunmamakİki kişi bile anca bu kadar oluyor bizde

Maalesef canım bence ücretlendirme de bölgelere göre olmalı
Aynı maaşı alıp ay sonunu getiremeyen de var bir maaşın %60 70 'ni birikime atabilen de var

Yıllarca değil büyük şehir kendi il merkezimde bile yaşamayı düşünmedim

Ilçemde kazanıp biriktirmeyi yılın birkaç günü farklı yerleşim yerlerine gezip görmeyi yemeyi içmeyi tercih ettim

Türkiye' de çoğu yeri gezdim gördüm
Yurtdışı olarak Kıbrıs'a gittim
Bundan böyle yurtdışı turlarına katılmak istiyorum Balkanlar gibi bazı Avrupa ülkelerine ,umreye Hacca gitmek istiyorum
Oğlanlarla birlikte gezmek istiyorum artık onlarla vaktimiz örtüştüğü müddetçe

ozrengin peki bizim gibi dolar Euro hisse de alayım demiyorsun.acaba özel bir nedeni yoksa sadece altına yönelmenin sebebi nedir.sakın beni yanlış anlama benimkisi sadece merak
Merhaba canım yanlış anlaşılacak bir durum yok kesinlikle art niyet aramıyorum ve de kimseye art niyet beslemiyorum önce bunu belirterek yazıyorum bütün samimiyetimle...

Bazı hassasiyetlerim doğrultusunda hareket etmeye çalışıyorum birikim konusunda

Dolar ve euro' ya ihtiyaç duymadıkça almam bunlara yatırım yapmam (ihtiyaç duyma nedenim şunlar olabilir yurt dışına kurban bedeli , birisinden döviz borçlanmış olmak gibi)
Tl ya da döviz olarak bankada para bekletmem
Bankadan altın alım satımı yapmam
Borsadan hisse senedi ve coin alım satımı yapmam
Faizli işlem yapmam
Borç paraya ihtiyacım olduğunda altın ya da döviz borcu alırım

Altını fiziki olarak kuyumcudan alırım
Yatırım yapabileceğim bir seviyeye geldiğinde farklı bir kulvarda değerlendirmeye çalışırım (gayrimenkul ,toprak vs gibi)

İşte böyle

Allah gönlüne göre daha cok versin inşallah

Ben hic elimde para tutamazdım bu grup cok iyi oldu tesvik etti sükürler olsun kimbilir birikim yerine ne bos seylere gidecekti bu biriktirdiklerim
Önemli olan birşeylerin farkına varmak , yanlış olduğunu düşünüyorsan yaptıklarının düzeltme gayretinde olmak
Hayatta hiçbirşey için geç değil
Bundan sonrası için bol bereketli birikimlerin olsun canım

B Buffalosos ben de bu zamana kadar elimde hiç para tutmazdım Eylül ayından beri bu grup beni de motive ediyor.geriye dönüp keşke dediğim çok oluyor ama zararın neresinden dönersek kardır deyip kendimi teselli ediyorum
Bu grubu Burhan a borçluyuz ama o da hiç görünmüyor inşallah iyidir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…