Hamileyken boşanmak...

Canım üzülme korunuyormuşsun bebeğin olmuş spiralli bile hamile kalanlar var bu bizim elimizde değil kendini suçlama yorumlar seni kırar çünkü hamilesin duygusalsın malesef buradaki bazı insanlar bunu hiçe sayarak yorum yapıyorlar aldırma hakkında hayırlısı ne ise o olsun aldır bebeği diyenler bile olmuş bebeğinle mutlu bi hayat yaşayabilirsin belki o senin mucizen olacak ona sıkı sıkı tutunmalısın

Valla üzmek istemiyorum da orman yanmış siz hala anneme selam vermedi de öylede böylede.Bebegi bilmem sadece sizin bu evlilik yürümez ayrı ev yok eşiniz de size karşı sevgi yok saygı yok uyum yok aranizda aileler zaten aynı şekilde.Yani bayram bayram üzmek istemiyorum da bu hamileyim beni üzme falan böyle zorlamayla böyle bu şekilde bebek var diye falan ancak bı iki sene daha gider en nihayetinde belki şiddet bile görebilirsiniz.O zaman susun yani yok kayinvalide odaya girmiş falan girer yarın çocuğa da karışır herşeyde olur yani bu böyle üzgünüm

Yani bı cizgi var vlilikte bir sınır gecilmemesi geteken sevgi saygı sınırı sizde çoktan aşılmış.Bu herşeyi aşındırıcı yıpratıcı bunlar unutulmaz sürekli tekrarlanır size hatırlatılır bu kadar laflar küfürler vs Yani gorumcenin kayınvalidenin istemesi değilki eşinizle uyumunuz yok birbirinize tahammülünüz bebekle dahada zorlaşacak inşallah hakkınızda iyi olsun ben yazdiklarinizdan zaten eşinizin sizi bebek olmasab kesin bosamak istediğini anladım ilerde zaten bebek yüzünden seni bosamadim diye yapmadığı kalmayacak ki bu çok kötü.mecburiyet

Ayy bu devirde erkekler edepsiz olmuş yeminle önceden damatlar saygılı usturuplu olurdu, günah olduğunu biliyorum ama malesef böyle rezil insanlarla aramda hiçbir bağ kalmasın diye aldırırdım bebeği

bence boşan ve hemen çocuğu aldır. böyle insanlarla tek bir bağın bile olmasın. o adama hemen yeni eş bulurlar evlendirirler sen artık çocuklu kadın olarak kalırsın seni sevmeyen bir adamın cocuguna 3 kuruş nafaka ile bakarsın. yada boşanmayı çekişmeliye çevir bir avukata git hemen kesinleşmemiş ise dosya. o devrettikleri malları da geri alırsınız ayrıca öyle kolay değil o işler

Güncelleme; eski eş kişisi çok pişmanmış sözde üzüntüden mahvoluyormuş. Yarın eşyalarımı topalamaya gitmemeliymişim. Bende bizim dini nikahımız bitti resmi olarak bosandığımız için seninle aynı yerde bile durmam dedim. Kesinleştirme imzası atmadık dedi. Bu saatten sonra beni unut dedim. Bebek var dedi. O konuda inşallah ölür dediğin için söz hakkına bile sahip değilsin daha fazla konuşmak istemiyorum bu saatten sonra da beni millete kötüleme dedim. Annesi ve kardeşiyle mutlu huzurlu hayatları olsun. Bende bitti.

Ayyy cok üzüldüm ya, gözümün önünde kac kere cocuga neler yaptilar yazmissiniz, peki siz ne yaptiniz? Uyarip kizmadinizmi o babaanne denen canavara, gidip sikayet niye etmiyorsunuz, okul falanda yok yazmisiniz, kacinci devirde yasiyoruz ya, siz neden bu cocugun zulmüne sessiz kaliyorsunuz?

Kesinlikle. Asla inanmayın o yalandan pişmanlığa.

Sen bunların peşine gidersen ilerde çok başını duvarlara vurursun. kurtulma imkanın var fırsat ayagına gelmiş kurtul bunlardan nafaka illaki artacak ilerde işe girer çalışır kazanırsın. Benişe odaklanmaya çalış eşin benekten sonra daha beter bir hal alacaktır kaynanan ve görümcen eşyanı verip ahını alıp çekip çıksınlar hayatından reziller. Bugün tek bir hedefin olmalı bunlardan tamamen kurtulmak

Uyarmamış olmam mümkün mü sizce? Bildiğin gibi değil tıpkı annesi gibi eğitilmemiş bilmem ne salak sulak cümlelerle içlerinde bitmeyen hırsla kinle çocuğu suçluyorlar. Ne diyebilirsiniz böyle insanlara yenge günah sizin onu pamuklara sarmanız gerekiyor zaten anne baba ayrı hep bir yanı eksik vs vs neler neler söylesem de kalpleri kararmış insanlara laf anlatamazsınız. Şikayet etmedim yalan söyleyemem, ama okul konusunda şikayet edildi bu dönem sonunda lütfetmişler göndermeye kurumdan falan gidilince

1500 lira para mı? Bu insan adam mı? Hala düşünüyorsunuz şaka gibi. Boşanın lütfen. Bu adam sizi sevmediğini daha nasıl belli etsin? İlan mı vermesi lazım? Bebek için bir şey diyemem din kültürü öğretmeni olduğum halde. İnanın bunu eşim yapsa asla 1 dk düşünmezdim

Gercekten cok üzüldüm o yavrucaga, Rabbim o canavar ruhlularin kalbine merhamet versin

Canım taktir ettim tükürdüğünü yalasın inş eğer dini nikah bittiyse malesef birleşmek amca günah olur Allah seni asla reisl etmez üzülme

Arkadaşlar eşyalarımı toparladım. Kaynanam ve görümcem de gelmişti. Sırf huzur bozmaya. Anneme ve bana sürekli olarak laf soktular sizi parçalayacağız gibi ithamlarda bulundular. Kardeşimin nişanlısına sende böyle olacaksın diyip beddua ettiler. Babama bile kaynanam karını susturamıyorsun dedi. Benim eşyalarımı kullanacaklarmış sürekli teftiş ettiler toplarken. O kadar zor bir gün atlattım ki Allah yukarda ona havale ettim. En son yüzüğümü istediler. Takılan altınlardan bir tek o kalmıstı gerisinin hepsini satmıştı vermedim. Vermem dedim. Rezil oldum rezil. Yaşadığımız yer küçük bir yer korkuyorum peşimi bırakmaz rahatsız ederler diye. Sizden sadece dua bekliyorum. Benim için dualarınızı eksik etmeyin.

Bu aile bebek oldugunda pesinizi asla birakmaz, ne o cocukta ne de sizde huzur birakmazlar. Gunah gunah diye dusunmenin hicbir faydasi yok ne yazik ki. Cocugunuzun muhtemel gelecegi icin dogru karar vermek zorundasiniz, olaylara duygusal yaklasamazsiniz

bak kesinleşme olmadıysa istinafa taşı öyle bomboş boşanma bırak o sürünsün düğün takıları iste devrettiği malları tapu iptal ile geri alabilirsin hemen yakınında güvendiğin bir avukata git.

Okurken cıldırdım bunlar nerenin varoşu ya. Sen görümcesin kimsin de yüzük istiyorsun paçalarından rezillik akıyor. Kurtuldun diye coluk cocuk sevindir bence. Ben olsam cok pis yolardım o görümceni nasıl kuruldum ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…