Hamileyken boşanmak...

Hani bir laf var vur başına ekmeğini al diye, sana vurmaya gerek kalmadan - alın meh ekmek diyen bi cins olmuşsun. Bu hikâyede yanan çocuk olacak.

Hadi mahkemeye demiş gitmişsin tamam madem boşanılmasın demiş tamam demişsin.
Sonra yine mahkeme demiş gitmişsin..nafaka şu kadar demiş tamam demişsin..
Boşanmışsın.
Doğurma diyoruz yok tehdit etti doğurucam diyorsun..
Yapma Allah aşına ya bu kadar hayati konularda bir adamın her dediğine he diyemezsin dememelisin..
Beden senin büyütecek olan sensin hayat senin bunu gör anla bir kere de sen karar ver bir şeye yapma inan kolay değil bir çocuk büyütmek..
İstediği tehdidi savursun duysun bilsin hayatını mahvetmesine izin verme..

Adam elini kolunu sallayarak gezecek
Sen hamılelıgı tek basına gecırecek birsürü maddi manevi zahmete gireceksın
Sonrada adam babamı olacak
Insanlara kızmıssınız ama bende cocuk aldırma va konularına karsıyım .
Sizin konuda elle tutulacak bir bahane bulamadım
Doktor masrafı ,hastane masrafı
Dogumdan sonra bez masrafı ,maması vs
Onun dısında cocugun duygusal zedelenmesı
Birde eşin sana kesınlıkle cocuk ıcın nafaka fılanda vermez .

Ben bukadar olayda nasıl bosanmaya gıttıgınızde görümcenizin lafıyla boşanmayıp,kaynananın evıne cıktıgınızı merak edıyorum
Sizin kendi fıkrınız aklınız yokmu
Onlar boşanınca boşanılıyor ,eve cık dıyınce cıkılıyor

Kusura bakmayın kırmak ıcın soylemıyorum ama ben cocugu eşinizle iletişimde kalmak ve evlılıgınızı surdurmek ıstedıgınızden dolayı aldırmak ıstemedıgınızı düşünüyorum

Yoksa boyle bır adamla bırakın evlı kalmayı bir bireyin babası olmasını bile istemezsiniz

Ben bunu seneler sonra anladım eş secerken cocuguma baba olabılecekmı doyede bakmak gerekıyormus

Ya o hamilelik boyunca iletişimde olacak
Hamile diye adam yumuşayacak hersey düzelecek sanıyor
Ama bilmiyorki bunun hamılelıkle kadınlıkla alakası yok
Karsıdakın ınsan oluşu,vicdanlı,merhametli oluşu olmayışıyla alakalı..
Kusura bakma konu sahibi böyle birinden hala vicdan,merhamet ve ilgi beklıyorsun
Ama emın ol istedigini alamadıgın gibi daha cok uzuleceksın

Neyse kalemliğe girdik oradaki kadın annemi çıkardı görümcem kaldı. Her şeye görümcem karışıyor nafaka miktarına tefe tüfe oranına eşim de ne dese aynen öyle diyor. 1.500 nafakaya tamam dedim sana 500 bile fazla diyor eşim. Neyse ya sabır ya sabır çektim. Boşanma davası anında gözüktü. 15 gün sonra kesinleştirme imzası atacakmışız.

Mahkeme böyle mi oluyor.

Valla artık konunun gerçek olduğunu düşünmek istemiyorum.
Hadi mahkemeye deyip orda nasıl oluyor iki saniyede yazıyorlar anlamadım.
Zaten çok mantıksız istese şu aşamada aldırır çocuğu hukuki bir engel kalmamış sanki.
Ev yok iş yok elle tutacağı bir şey yok ama hamile… koca da yok yani deli cesareti..

Cuma günü dilekçeyi yazdırmıştık gün verilmişti zaten. Sabah bebeğin kalp atışlarını duyunca vazgeçtiler daha doğrusu görümcem abi bebek var günahına girmeyelim dedi. O da kuklamız tamam dedi. Annemle olay olunca adliyeye gittik tekrardan dosyamız duruyordu zaten kalemlik sadece nafaka miktarını düzeltti anlaşmalı boşanmada direkt görüldü. Hakimin uygunluğu olduğu için. Zaten dosya da halı hazırda vardı. Bebeğimi onunla iletişime geçmek için istemiyorum. Bu zamana kadar iletişime gećmeye çalıştı zaten. Kesinleştirme imzasını atma bile dedi. Bende hayır bu kadar olayı yapmadan önce düşünseydin dedim. Bebeği onunla iletişimde kalmak için ya da vicdani sızlasın birleşelim diye doğurmak tabiki istemiyorum. Ona karşı bir şeyler hissetmiyorum. Nefret bile yok nötr. Bu evliliği kafamda zaten bitirdim. Sadece bir can olması ve onun hiçbir suçu yokken bu hallere gelmesi beni üzüyor. Herkes olan olaylardan ben öyle yapmazdım diyor ama duygusal manipülasyonun insana ne kadar haksız hissettirdiğini bilemezsiniz. Odaya girme mevzusunu çok mu büyüttüm acaba diye düşündürdü. İnanın o durumda o psikolojik şiddette sizde öyle düşünürdünüz.

En çok bebeğe ve sizin ailenize üzüldüm. Maalesef size sadece kızıyorum böyle bi ortamda o bebeğin suçu neydi de kaşla göz arasında yaptınız o bebeği? Ailenizde iyi sabır varmış ağzını yüzünü dağıtmamışlar o kocanın. Seni zorla adliyeye götüren adamla barışıp gidip annesinin elini öpmen zaten kocana her türlü şeyi yapabilecek izni veriyor. Umarım bebeğin bahtı açık olsun, üzüldüm sabiye. Babaya bak

Odaya girme mevzusunu siz değil kv uzatmış bence..
Hem uzattınız ya da uzatmadınız sonucu bu kadar ağır şiddetli olmamalıydı.
Eşinizde ailesi de çok problemli insanlar.
Ben tekrar söyliyim elle tutulur bir durumunuz yok.
Hamile iken iş bulmanız çok çok zor.
Çocuk olduktan sonra çalışmanız uzun bir süre zor.
Tekrar hayata başlamanız zor.
Hadi şimdi anneniz var Allah korusun yarında sizinle olacağının garantisi var mı ?
Evet günah olabilir ama sizinki de bir can değil mi?
Bence bu açıdan bakın durumunuz belli..
Yapmayın etmeyin yasal süreniz dolmak üzere gecikmeyin.

Öyle deme rızkı veren Allah üstelik aldırmak günah.
İnanın evlat ne demek çok iyi biliyorum 5 aylık hamile ilen bebeğimi kaybettim ben. Şimdi tekrar hamileyim lavabo ihtiyacım dışında ayağa kalkmam yasak 8 aydır camdan dışarıya bakabiliyorum hastane dışında asla adım atamam dışarı. Bir bebeğin canın alınmasını en son istetecek insanlardan biriyim inanın aklım çıkıyor ya yine bişey olursa diye... ama gördüklerim yaşadıkları bu kadarını da yapmazlar ya dediğim insanlar öyle şeyler yaptılar öyle şeyler yaşattılar ki o zavallı çocuğa ve hala yaşatıyorlar hala ellerinin altında hizmetçi şuan 8-9 yaşlarındadır hem üvey annesinin geç babaannesinin hizmetçisi gerçekten okul falan yok,( evin içinde onu getir bunu götür bulaşık yıka gözümün önünden kaybol anneni hatırlatıyorsun bana midemi bulandırıyorsun)... bu şekilde bir hayat kimi görse bacağına sarılıp anne diyor bana bile kaç kez sarıldı beni size götürür müsün senin çocuğun olayım mı diyor nolursunuz gerçekçi olalım hayatın acı gerçekleri babaannesi onu pamukları sarması gerekirken ne hırsı sinir kini can sıkıntısı varsa hep bu sübyandan çıkarıyor. Ne malum bunların konu sahibinin başına gelmeyeceği o çocuğun hakkını kimden soracaklar

Ciddi değildim ironi yaptım. Yani bu şekilde düşünüp doğuruyorlar ve çocukların günahına giriyorlar anlamında yazdım

Ciddi değildim ironi yaptım. Yani bu şekilde düşünüp doğuruyorlar ve çocukların günahına giriyorlar anlamında yazdım
Özür dilerim ben farklı yorumladım. Hassiyetimden kaynaklı sanırım. Hepimiz hassasız çocuk konusunda ne bilim konu sahibinin aklı selim bir karar vermesi için gerçekten dünden beri aklımda inşallah en doğru hayırlı kararı verir.

Yaşadıklarınız kolay değil. Ortada bir baba, bir ev ve bir aile dahi yok. Eşinizle barışsanız dahi mutlu olamazsınız. Ne bu adam değişir ne de ailesini değiştirebilirsiniz. Bu zamana kadar evliliği ayakta tutmak için bir şekilde direnmiş tek taraflı çaba göstermişsiniz. Eğer adam boşanmak için bu kadar diretmemiş olsaydı ben sizin boşanacağınızı düşünmüyorum. Evet boşanmak, kendi ayaklarının üzerinde durmak, her şeye yeniden başlamak ve konfor alanından çıkmak kolay değil. Kendinize saygınız varsa çok geç olmadan bir şekilde adım atmanız gerekiyor. Bu adamdan ne köy olur ne kasaba. Eğer belli standartlarda ısrarcı olursanız bu adamdan çok daha iyisini kolaylıkla bulursunuz ve çok daha mutlu olursunuz. İnanın ikinci evliliklerinde mutluluğu bulan çok insan var. Boşanmayı en kısa süre içerisinde kesinleştirin. Sonra ailesini ve bu adamı her yerden engelleyin, size ve ailenize ulaşmasına engel olun. Bu adamın ve ailesinin manipülasyonları olmadan daha sakin bir kafayla düşünürsünüz.

Ortada bir çocuk olmadan yeni hayatınıza daha kolay başlarsınız.Hamile olabilirsiniz ancak ortada henüz bebek yok. Bebek olarak bahsettiğiniz şey fetüs. Çocuğu aldırmak günah da ona bir baba, aile ortamı, maddi ve manevi imkanlar sağlayamayacağınız ortadayken dünyaya getirmek günah değil mi? Bu çocuk çile çekmeye mi gelecek dünyaya. Hadi bu evlilik ve hayat sizin seçiminiz, ee bu çocuğun ne günahı var? İleride bu karaktersiz adamdan dünyaya çocuk getiren annesine hesap sormayacak mı? Ben bu durumda size üzülemiyorum açıkcası göz göre göre ateşe atıyorsunuz bir çocuğun geleceğini.

İnkar etseniz dahi evliliğe devam etmek için veya yeniden barışmak için bu çocuğu koz olarak kullanmak istiyorsunuz. Bu diretmenizin başka bir açıklaması olamaz.

Yarın evden eşyalarımı taşımaya gideceğim. Yapma etme demesine rağmen bunu yapacağım. Çünkü bu evlilik devam etse dahi daha beterleri olacağının farkındayım. Bebek konusunda bayramdan sonra özel hastaneyle iletişime geçeceğim inşallah. Çocuğumu koz olarak kullanmam. Benim annem beni 7 sene beklemiş. Bebeğin olmasının ne kadar mucizevi bir olay olduğunun farkındayım. Ve bunun bilincinde olarak bir şey yaparsam kendimi katil gibi hissederim. Bu sebeble düşünüyorum. Rabbim yardımcım olsun. Dualarınızı bekliyorum.

Benim de çok sinirim bozuluyor bu düşünce yapısına. Allah rızkını verir doğur günah doğur. Böyle böyle sefil ediyorlar zavallı sabileri. Kedi sahiplenmek bile kocaman bir sorumluluk kaldı ki çocuk ömür boyu bir sorumluluk. İnsanların bu kadar düşüncesiz olması beni çok sinirlendiriyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…