Hamileyken boşanmak...

Kesinlestir ve hemen bir avukatla nafaka artirma aç. Ya evlenirken düşünmüyorsunuz hersey pata küte bosanirken düşünmüyorsunuz o zaman da hersey pata küte. Paranız yok bi garantiniz yok bu ne rahatlık.

Evet cana koymak günah ama durumunuz ortada
Binbir zorlukla gebelik süreci devam eden bir anne adayıyım. Okuduklarım kanımı dondurdu ben okurken içim sızladı siz bu iğrençlikleri birebir yaşamışsınız-yaşıyorsunuz rabbim kolaylık versin. Rabbimin verdiği canı rabbim alır ama bu kaosun ortasında o çocuk ziyan olur. Sanıyor musunuz ki bu günaha alınacak diye siz giriyorsunuz en büyük vebali buna sebep olan eşiniz olacak deccal ve ailesinindir. Çok yakın bir akrabamızın gelini 1 aylık hamile ilken ayrılma kararı aldı sırf kız eve geri dönsün barışsın diye çocuğu aldırmak için imza vermediler. Sonuç ne mi oldu dersiniz, boşandılar çocuğu doğurdu bunların zoruyla asla nafakasını vermediler sürekli kavga gürültü dertleri çocuk değil kadının canını yakmaktı. Adam kendi evlendi başkasıyla çocuğu oldu ondan olanlara Gül gibi bakıyordu... kadında evlendi iki çocuğu olan bir adamla, adamda çocukları da bu zavallı çocuğu dövüp farklı davranışlarına da şahit olunca kadın 6 ay içinde ayrılıp geri baba evine döndü. Maddi imkansızlıklardan dolayı çocuğun velayetini babaya vermek zorunda kaldı ve nihayetinde çocuğu yanlarına aldılar daha 4-5 yaşlarında iken. Babaanne üvey anne kardeşler falan bu zavallı çocuğa köpek muamelesi yapıyorlardı. Gözümün önünde babaannesi olacak mahlukun basıl tokaylar atıp yerlere serdiğini kaç kez gözümle gördüm üvey annesinin çocuğun annesine ağına alınmayacak hakaretler çirkin ithamlarda bulunarak küçücük çocuğa senin annende böyle bir kadındı vs deyip küçücük çocuğa hizmetçilik yaptırıyordu. Diğer çocuklar çiçek gibi giyerken bu zavallıya bir toka dahi alınmıyordu. Ve daha neler neler...
O yüzden bu dünyada gözünüzün önünde hayatı ziyan olmuş bir çocuk daha zor olacak emin olun, günahsa en çok o mahlukların günahı. Ekonomik durumunuz olsa zaten kimseye eyvallahınız olmaz ama durumunuz ortada

Ben bu adamın kondom takıp korunabileceğine inanmıyorum.

Kendisinin de istemediği ve her çocuk gördüğünde tiksinerek baktığını ve çocuğun gereksiz masraf olduğunu söyleyen kendisi. Konuyu sırf benim canımı yakmak için sahipleniyor durumuna getiriyor. O çocuk doğsa yüzüne bile bakmaz eminim. Çünkü adam çocuk sevmiyordu. İnanın bebeğin kalp atışını duyduğunda bile yüzü şekilden şekile girdi.

Ailem düşecekse Allah'tan olsun her durumda yanındayız diyorlar. Onun harici herkes bir şekilde düşür. Düşürecek ilaç iç bitki çayı iç vs diyorlar da benim gönlüm el vermiyor. Ayrıca dediğim gibi tutunmuş gebelik bu saatten sonra ne yapsam boş diye düşünüyorum. Düşürme konusunda pek bir fikrim de yok açıkçası ne araştırdım ne sordum soruşturdum.

Anne babası boşanmış bir çocuk olarak yazıyorum. İnan cocuk tarafından bakınca çok çok daha zor hep bı tarafın eksik kalıyor.sana bebeği aldır yada aldirma diye yorum yapamam ama o çocuk hep arada kalacak diğer taraftan sevgi bile göremeyecek hep inatlaşma olacak kötü soze maruz kalacak.senin anan şöyleydi senin baban böyleydi diye .34 yaşındayım her bayram ilk babana mi gittin annem kızıyor anneme gitsem babam kızıyor .eşim çocuğum var hala zorbalik çekiyorum.

Binbir zorlukla gebelik süreci devam eden bir anne adayıyım. Okuduklarım kanımı dondurdu ben okurken içim sızladı siz bu iğrençlikleri birebir yaşamışsınız-yaşıyorsunuz rabbim kolaylık versin. Rabbimin verdiği canı rabbim alır ama bu kaosun ortasında o çocuk ziyan olur. Sanıyor musunuz ki bu günaha alınacak diye siz giriyorsunuz en büyük vebali buna sebep olan eşiniz olacak deccal ve ailesinindir. Çok yakın bir akrabamızın gelini 1 aylık hamile ilken ayrılma kararı aldı sırf kız eve geri dönsün barışsın diye çocuğu aldırmak için imza vermediler. Sonuç ne mi oldu dersiniz, boşandılar çocuğu doğurdu bunların zoruyla asla nafakasını vermediler sürekli kavga gürültü dertleri çocuk değil kadının canını yakmaktı. Adam kendi evlendi başkasıyla çocuğu oldu ondan olanlara Gül gibi bakıyordu... kadında evlendi iki çocuğu olan bir adamla, adamda çocukları da bu zavallı çocuğu dövüp farklı davranışlarına da şahit olunca kadın 6 ay içinde ayrılıp geri baba evine döndü. Maddi imkansızlıklardan dolayı çocuğun velayetini babaya vermek zorunda kaldı ve nihayetinde çocuğu yanlarına aldılar daha 4-5 yaşlarında iken. Babaanne üvey anne kardeşler falan bu zavallı çocuğa köpek muamelesi yapıyorlardı. Gözümün önünde babaannesi olacak mahlukun basıl tokaylar atıp yerlere serdiğini kaç kez gözümle gördüm üvey annesinin çocuğun annesine ağına alınmayacak hakaretler çirkin ithamlarda bulunarak küçücük çocuğa senin annende böyle bir kadındı vs deyip küçücük çocuğa hizmetçilik yaptırıyordu. Diğer çocuklar çiçek gibi giyerken bu zavallıya bir toka dahi alınmıyordu. Ve daha neler neler...
O yüzden bu dünyada gözünüzün önünde hayatı ziyan olmuş bir çocuk daha zor olacak emin olun, günahsa en çok o mahlukların günahı. Ekonomik durumunuz olsa zaten kimseye eyvallahınız olmaz ama durumunuz ortada
[/QUOTE]
Bu hikaye kalbimi acıttı . Burda günah kimin ? Eğer çocuğu aldırmak istemiyorsan ona iyi bir hayat sağlamalısın konu sahibi . Ailem arkamda diyorsun ama ekonomi ortada . Çocuk masrafı ortada . Ailen belli bir süre sonra rahatsız olabilir . Duygusalları bırakıp realist düşünmelisin .

Sakın kendi kendine düşürmeye çalışma zaten. Kendine de zarar verirsin Allah korusun.

Annene hiç öyle deme,sana sahip çıkmış.Bu adam en ufak bir bahane de senin kolundan tutup zaten adliyeye götürecekmiş ,kabahat annen de değil.Çocuk doğduktan sonra da kucağında çocukla iteklerdi adliyeye,karakteri yok çünkü.

Bebek konusunda sana şöyle yap böyle yap diyemem ama bu adam kim seni kolundan tutup adliyeye götürmek kim.. hadi gidiyorsun, gidiyorsun yine geri adım attıp ikinci kez yine götürülüyorsun.. 1500 nafakaya evet diyorsun niye?(500 mu hakediyosun 5000 mi bırak mahkeme karar versin) Adın dula mi çıkar kimle evlenirsin onuda hiç alakadar etmez.. seni ekstra ekstra ezip kendini faydasız hissettirmeye çalışıyor şaşırt şu adamı...

Böyle bir adamın çocuğunu neden doğurmak istiyorsunuz. Biliyorum bir anneye aldır demek çok zor ama hayat boyu bu adamla kopmaz bir bağınız olacak. Hamileliğiniz doğumunuz yalnız olacak. 2 küçük çocuğum var emin olun korkunç masraflı çocuk. Yani bütün bunlara gerek var mı bilemiyorum. Evlattan vazgeçmek zor günah diyorsunuz da böyle bir babayla babası varken babasız yaşayacak bir çocuğu bu kadere mecbur kılmak günah değil mi. Ne diyim hakkınızda hayırlısı

1500 nafaka konusunda evet dememin sebebi Ailem daha fazla uğrasmak istemedi çekişmeli davada bu çok pisleşir ne iftiralar atar yaşadığımız yer küçük babam tanınan birisi bu yüzden çekişmeli dava istemediler. Ben yoksa bana yaşattıklarının bedelini ödetmek isterdim. Anneme müdahale olmasaydın keşke dememin sebebi de onlar herkese bizi suçlu gösterip anlatmışlar hiç fırsat vermeseydik keşke diye düşünmemdi. Annem de zaten iyi ki müdahale olup ôyle cirkinleşmesini görmüşüm hiç de pişman değilim dedi.

Inancim var cok sukur ama asla bu adamin cocugunu dogurmazdim. Hele ki imkaniniz yok maddi durum yok adam zaten istemiyor nafaka davasi dahi acsaniz suruneceksiniz belli

Öyle deme rızkı veren Allah üstelik aldırmak günah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…