Hamileyken boşanmak...

Maddi durumum yok yazmış. Durumu iyi olsa ihtimal dahilinde düşünürdüm sanırm. Doğursa bu pislik aile ile bağları hiç kopmayacak. Şeyi de anlamıyorm nafakanı düşürüyorum demiş adam sen kim köpeksin de bana nafaka veriyorsun der s.ktiri çekerdim ben olsam adliyeyede gitmezdim.

Herif o kadar salak ki nafakayı kendi tayin ediyor zannediyor keko böyle bir heriften çocuk yapmış birde full korunuyormus bla bla bla . Korunma yöntemleri olmuş 1500 adet. Zaten konu sahibinin anlattıklarına istinaden sosyo kültürel olarak korunacak zihin ve bilinç seviyesinde olduğunu hiç ama hiç zannetmiyorum. Bu tarz konular beni inanılmaz geriyor. İnsan hiç mi yavrusunun akıbetini düşünmez.

Şuanda hamile kalmasaydın yorumları beni daha fazla üzüyor çünkü oldu bitti
Allah tamamına erdirsin bebekle ilgili yorumlara da üzülmeyin, siz duygusal bakıyorsunuz yorum yazanlar da mantıken bakıyor duruma, sizden boşanmak isteyen ağzına geleni söyleyen inşallah doğmaz o bebek diyen eşinizle ailesi bebek doğunca başınızın derdi olacaklar, hamileliğiniz boyunca maddi manevi hiçbir faydası olmayan bu insanlar sırf canınızı acıtmak için velayet kavgası bile yapacak, bebeğinizin üzerinden ellerinden geleni ardlarına koymayacaklar bunlara da hazırlı olun maalesef.

Maddi durumum yok ama aldıramam günah yazmış cok garip geliyor bana..

Ne demek dul kalırsın çocuklu biriyle evlenirsin ancak, önce orda bi höt dursun .Onu Allah bilir,evlenen ayrılan kadın da ayrıca dul değildir ,ikiniz de eşiniz şartlarda olacaksınız o boşanmış bi adam sen boşanmış bi kadın .Onun senden bir üstünlüğü yok bu konuda.

Diğer konuları bilmiyorum aile dinaminiğinizi,biliyorum günah ama bu şekilde tek başına çocuk bakmak senin için çok zor olacak bunu iyi düşün aldırmak sanki en doğru çözüm gibi ,çünkü babası zaten babalık yapmayacak belli.

Boşanmak dünyanın sonu değil süreç çok zor onu tahmin edebiliyorum ama acı çeksen de hep derim duvara vur ama karşındakine belli etme ,sen de güçlü olmaya çalış bu duygusallığından beslenmelerine izin verme kimsenin.

Umarım bebeğinizi gerçekten istediğiniz için dünya ya getirirsiniz. O koca dediğiniz sizi asla istemeyen sürekli boşamaya götüren kişi geri dönsün Bebek doğarken yanımda olur düşünceleriyle değil. İyi düşünün amacınız buysa kesinlikle dünyay getirmeyin çünkü bir yerden sonra bebek çocuk baba tarafından intikam alma aracına dönüyor. Yazık

Arkadaşlar mantıksal bakıyor olabilirsiniz ama çok sert yorumlarınız var. Üzülmeyeyim diyorum ama elimde değil. İnanılmaz acımasız yorumlar yapanlar var. Okurken boğazım düğüm düğüm oldu. Kültürsüz ve bilinçsiz biri değilim. Instagram kullanmıyorum. Post veya story atmak gibi dertlerim yok. Korunmasam korunmadım derim zaten sosyal ortam yüz yüze gelmeyeceğim. Hamileliğimi bilmeden bir sürü bitki çayı adet söktürücü bile kullandım. O kadar ki ihtimal vermiyordum hamile kalacağıma. Çok fazla üstüme gelen olmuş. Şuan zaten üzgün durumdayım. Sizin yaptığınız bu yorumlar beni çok daha fazla üzüyor. Sizden güzel yorumlar beklemiyorum ama bebeği story atacağım yalancılıkla suclanacağım yorumlar da çok ağır.
Off yalan dolan aldirirsa instagrama iyikimsinnnn annem diye post koyamaz veya story atamaz . Ondandır .

Anlaşmalı boşanma gerçekleşti. 15 gün sonra kesinleştirme imzası atacağım. Kendi ne yapmak istiyorsa yapsın. 24 Haziran'da çalışmaya başlayacaktım eşimin akrabası referanıyla girmiştim bu durumlar olunca ben çalışmak istemedim. Başka dershanelerde işe bakacağım inşallah.

Bebeği dünyaya getirmeye kesin kararlı mısın

Bebeği dünyaya getirmeye kesin kararlı mısın
Hayır ama bunun üzerine bir sürü dini yazı okudum. Bu dünya için ahiretimi yakmak istemiyorum. Farkındayım yaşanılacak zorlukların o bebeğin çekeceği çilenin o ailenin pisleşeceğinin. Kalbim ve aklım iki farklı düşüncede. Kürtaj baba onayıyla olması gerek. Eşim sırf inadına onay vermez biliyorum. Sırf acı çekeyim diye. Düşük yapma durumu da bebek 7 haftalık gayet tutunmuş durumda bu saatten sonra olmaz. Ki dediğim gibi bilmeden bitki çayları tükettim olmadı. Şuanda sadece Bir tek Allah istemezse olmaz. Onun için de ben şuan sadece Rabbim hayırlısını ver diye dua ediyorum.

Bebeği istememiş nafaka vermem demiş güle oynaya onay verir.

Bebeği istememiş nafaka vermem demiş güle oynaya onay verir.
Konuştum bu konuyu. O cümleler sinirle söylediğim cümleler nafakayı sana vermem ama çocuğuma veririm. Bir cana kıyamam dedi. Tabiki samimi olmadığını ve sırf bana acı vermek için onay vermediğini düşünüyorum.

Ailen ne diyor bebeği aldırma konusunda? Eğer onlar dogurmana destek oluyorsa annen bebeğe baksın sende işe girip çalış. Ama yarın birgün bakamıyorum diyip yurda verme sakın. Bebek maddi manevi büyük sorumluluk istiyor üstüne birde bu çirkef aileyle görüşmeye devam etmen gerekecek. O yüzden iyi düşün.

Şuanda aldıramıyor musunuz peki bebeği boşanmış sayılmıyor musunuz?
Bence bir doktorla görüşün durumunuzu anlatın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…