Hamileyim Ve Çok Canım Yanıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayatım olmuş bikere kendini suçlamanın bir manası yok şuanda. Bazı şeyleri istediğin kadar planla hayatın ne getireceğinin garantisi yok. Bundan 7-8 ay önce kendileri için en uygun zaman diye düşünerek bilinçli hamile kalmış olanlar şuan koronanın pik döneminde doğum yapacak. Yaptıkları bir hata ya da ihmal var mı yok. Hayattaki bazı şeyler için en uygun zamanın ne olduğunu bilemeyiz sadece.

Sende belki büyük konuşmamak, herşeyi kontrol edemeyeceğini öğrenmek, bazı şeyleri oluruna bıraktığında çok daha güzel sonuçlar alacağını görmekle ilgili bir ders alıyorsun şuan evrenden. Zaten bilmiyorum astrolojiye ne kadar inanıyorsun ama bütün astrologlar sene başından beri bu yılın özelliğinin katı bir öğretmen olması olduğunu, olaylar bizi üzse kırsa dahi uzun dönemde faydalarını göreceğimizi söylüyor.

İnan hamile kalmak için o kadar da kötü bir dönem değil şuan. Karantinadayken isteyip ulaşamayacağın kendini ve bebeğini mahrum bırakacağın ne var ki? Takip ettiğim çoğu özel muayene 4 mayıstan itibaren çalışmaya başladı. Eminim gelişimini takip ettirecek fazla yoğun olmayan bir muayehane bulursun ki acelesi bile yok aslında bunların.

Sen vitaminlerini al, hazır işe gitmen gerekmiyorken bol bol uyu, hamileliğin o uyku bastıran dönemlerini evinde geçir oh mis. İlla birşeyler yapıp durumu kontrol altına almak istiyorsan o yaratan, besleyen, büyüten kadın tarafınla bağ kurmana yardımcı olabilecek şeylerle uğraşmayı dene.

İlla çocuk doğurmak istemesine gerek yok. Her kadının içinde bu birşeyler yaratıp geliştiğini görme isteği vardır. Mesela boşuna Toprak Ana demiyoruz. Tohumdan ektiğin bir bitkinin filizlendiğini, baktığın çiçeğin açtığını görüp yaşadığın tatmin buradan gelir. Aynı şekilde şuan ekmek yapmanın çılgınca popüler olmasının sebebi de bu. Sıfırdan iki üç malzemeyi kararak ellerinle yaptığın hamurun canlı olduğunu, kendi kendine 2 katına çıktığını görmek, ondan yararlı birşey, bir ekmek yaratabilmek.

Bu tarz küçük aktiviteler deneyip senin için ne kadar tatmin edici olduğunu farkedip bu tatminin nerden geldiğini tanıdıkça o içgüdüsel annelikle bağ kuracaksın inan şu an yazdıklarım saçmalık gibi gelse de. :)

Öncelikle sakin olun :) aldırma gibi bir niyetiniz yoksa, ki olmadığını anladım konuşmanızdan, zaten yapacak birşey yok. Hayatın size verdiği bir hediye olarak bakın olaya. Zaten planlamışsınız. Belki korona sonrası bir türlü cesaret edemeyecektiniz yine ve erteleyecektiniz. Şunu düşünün ki herşeyin bir vakti var ve en hayırlısı oluyor bizler için.

Kafanızda acaba iyi bir anne olur muyum gibi sorular varsa çok iyi anne olursunuz emin olun. Kendinizi sorguluyorsunuz, binlerce annenin yapmadığı birşey bu. Şu an hormonlar da tavan yapıyor kafanız ve duygularınız bu yüzden de karışık. Hamileliğimde ilk 4 ay depresyondaydım ben de :)

Şu an gerçekten anlayamazsınız anneliği. Ve hatta doğum sonrası ilk 3-4 ay da anlamayabilirsiniz bende öyle olmuştu. Ya gerçekten anlatılmayacak birşey annelik. Sadece tatmanız lazım. Zaman verin kendinize. Çok takmayın sorgulamayın koronayı falan :)

Bakin artık herşey geç o bebeği artık içinizden cikarmqzsiniz bunun dönüşü yok önce bunu anlayın kabul edin
Ve şunu düşünün hiç ummadiginiz anda hamile kalmak en güzeli ne oldu bitti o stresi yasmadin daha şanslısın
Bu ay tuttumu şu ay tuttumu diye beklemek daha zor bunu yaşayanlar anlatsın ne kadar zor olduğunu sen bilemezsin bunun kıymetini bil
Ah keşke bende kazayla hamile kalsam
İnan boyleis daha iyi
Şimdi yapman gerekn bundan sonrası artık sen yoksun bir bebek var gobusunde
O a ne iyi gelecek Yemen'e icmene moraline dikkat edeceksiniz
Onun için ne iyi geliyorsa onu yapicaksin

Gerçekten kendine haksızlık ediyorsun. 6. haftada bu şekilde düşünmen normal ama aşırısı sana zarar stres ediyorsun kendini. Bilgilerini gitmişsin şu an ağzı karaciğeri yemek borusu falan oluşuyormuş. Sana gönderilmiş bir hediye o. Her insanın doğma günü önceden belirlenmiştir. Doğum-Nikah-Ölüm bu üç şeyin tarihi değişmezmiş. O bebek bilmiyor ki dışarda ne var. Sana gönderilmiş o da yaşamak için gün sayıyor. Sen kınadığım başıma geldi durumuna düştüm gibi düşünebilirsin ama yazılan bu, sen öyle demeseydin bile olsun diye uğraşsaydın bile zamanı bu zamanmış. 4. ayda falan kıpırtılarını hissedersin, o zaman bu düşüncelerden de kurtulursun. Duruma uyum sağla şimdi. Şu an durum bu ve tadını çıkar. Belki kız belki oğlan ama melek ve huzurla büyümeye çalışıyor. Annelik içgüdüsel baba olmak sonradan gelen bir duyguymuş. Eşine de gelmiş o duygu gerçekten mutlu ol ❤ ilk kucağına aldığın an anne olduğunu anlıyorsun. Senin içinde büyümüş bir canlı mis gibi kokusuyla boncuk boncuk sana bakıyor. İçin akar gider varya tarifi yok. Uykundan da vazgeçersin herşeyi ona iyi bakmak için şekillendirirsin. Onun gelme zamanı bu zamanmış suçlanacak bir durum yok. Bu olgunlukla bakınca demek istediğim anlam kazanır.

Neden biraz bırakmayı denemiyorsunuz? Neden böyle olmalıymış diyemiyorsunuz? Satirlarca ne kadar büyük bir aptallık olduğundan, zamanlamanin ne kadar yanlış olduğundan bahsetmişsiniz. Neden biraz isleri akışına bırakamıyorsunuz? Merak etmeyin bebeğe birşey olmaz, size de. Belki birkaç gün içinde sonlanacak bir gebelik, o kalp atışları duracak belki birkaç gün veya saat içinde. Bu son cümleler canınızı yakıyor degil mi? Öyleyse kendinize gelin. Ne kendinizi ne de başkalarını bu kadar yargılamayın.

Ah bi doğsun babasının aşkı seninkinin yanında sönmüş Volkan gibi duracak. Bu tarz konularda hep yazarım asla çocuk istemeyen böyle bir dünyaya çocuk getirirlir mi diyen biriyken kendimi anne olarak buldum. Geçen gün o kadar çok bunaldım ve ağladım ki kızım uyandı kucağıma aldım öptüm emzirdim kokladım. Yaşamak için ne kadar önemli bir sebebim olduğunu fark ettim. Öyle büyük bir güç veriyor ki sana o bebek. Şunu da söyleyim korkuların azalmayacak artacak. Ya bana bir şey olursa ona ne olur yA ona bir şey olursa naparım larla geçecek hayatın. Ama her geçen gün ona her baktığında hayatında yaptığın en büyük be en güzel çılgınlık olduğunu fark edecek ondan sonra tamamlanmışsın gibi hissedeceksin. Çok şapşik bir duygu bu. Çok tuhaf. Korona zamanı olması kötü olmuş. Ama bazı durumlarda kaderciiymdir ben. Elinden gelemi yap gerisini Allah a bırak. Seninki tamamen kendi seçmiş gelmeyi. Allah onu buraya göndermeye karar vermiş. Sen de ona sadece Hoş geldin de. Bu arada hamileliğin ilk 3 ayı rezil mide bulantıları ve halsizlikle geçiyor ona da hazırlan

O kadar seviceksiniz ki hiç korkmayın Rabbim ol.derse her sey olur suan kollarimda uyuyor ve ben izlemeye doyamamaktan yerine koyamiyorum ona resmen asigim iyiki dogurmusum hayatimda yaptigim en dogru sey böyle bir sevgi baglilik asla yasamadim ben ömrüm boyunca nolur guzel dusunun ve onu hissedin oda sizi cok seviyor

Ben yanlışlıkla hamile kaldığınızı asla düşünmüyorum.
Bilinçaltı denilen bir kavram var. Eşinizin isteğini bildiğiniz için bilerek unuttunuz..Daha doğrusu bilinçaltı sizi yönlendirdi.
5 yıllık evlisiniz. Yeni evli değilsiniz. Bilinçaltında bence sizde istediniz. Ve o yüzden beyin unutmayi seçti..

Sadece bunu demek için yazdım..

Sizi hatırladım. Bebek için cesaretlendirmiştik sizi :) hayırlı olsun, sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Böyle olumsuz hissetmeniz hormonlar sebebiyle merak etmeyin. Bir de abinizin tepkisi ve sizin isteksiz oluşunuz sebebiyle. Üç altı ay arası daha pozitif olursunuz, hamileliğin en iyi dönemi oymuş. Korona da yavaş yavaş düzene giriyor, onu da düşünmeyin. Şu gün bile doğum yapan insanlar var. Size tek tavsiyem şu: hamilelik ve bebeğe karşı yapabildiğiniz kadar olumlu düşünün. Çünkü bebekler gerçekten hissediyor ve negatif duygular, hormon ve vücut enzimleri aracılığıyla bebeği hem fiziksel hem ruhsal olarak etkiliyormuş yapılan çalışmalara göre. Çocuğun depresif ya da melankolik olmaması için buna mümkün olduğunca dikkat edilmeli bana göre. Tabii elden geliyor mu, o da ayrı bir sorun. Çok mutlu olun inşallah

Yani bana çok ilginç geldi sanki dünyanın em barbat şeyini yaşamışsınız gibi anlatmışsınız. Evet bir pandemi söz konusu hepimiz çok korkuyoruz ama bu düzenin bi sahibi var Allah nasip etmiş ve bi evladınız olacak bence şükretmelisiniz. Bu durumu yaşamak isteyen çok insan var inşallahh sağlıkla kucagınza alır korkularınızı yenersiniz

Annem de en olmayacak zamanlarda bana ve kardesime hamile kalmis uzun sure aldirmayi dusunmus hatta ikimizi de. ikimizde de o zamanlar mesleki ekonomik ruhsal anlamda hazir olmadigini ama bir noktadan sonra inanilmaz baglandigini soyluyor. Ikimiz de kardesimle (ufak tefek defolarimiz var tabi hehehe) cok mutlu gulec sen insanlariz annem de bana gore dunyanin en iyi annesi. Sen hele bu bilinc seviyesi bu karakterle cooook cok iyi anne olursun. Herkes ilk anda alisamiyor bunun icin sakin suclu hissetme bence.

Abla yapma etme olan oldu kimsenin ne dedigi degil senin ne istedigin onemli ne guzel bebeginiz olacak ben 3 aydir cabaliyorum olsun diye kimsi 6 ay kimisi 1 yil kimiside daha fazla ugrasiyor piskolojimiz bozuluyor her ay test ala ala yapa yapa kafayi yiyoz sukret be abla ne guzel sen bu piskolojiyi yasamadin degerini bil kiymetini bil bebegin dogunca onun mis kokusunu icine icine cekimce bu gunlere pisman olacaksiniz dua et saglikli olun burda okadar anne varki bebegini kaybeden dusuk yapan oyuzden kendizini uzup sagliginizi tehlikeye atmayin mutlu mesut sevinin bir ornek daha kuzenimin 3 yil cocugu olmadi dayanamadi tup bebek yapti cok sukur tuttu ama tutmiya bilirdi ve kuzenim boyle durumda olanlardan sadece 1 tanesi

Yazmistim size daha önce..simdi de yaziyorum lutfen endiselerinizi bir kenara birakin vardir her sey de bir hayir üzülmeyin siz istediğinizde belki olmayacakti.. size en büyük tavsiyem ne olacak die düsünmeyin lutfen ama lutfen akışına birakin her sey olacigana varıyor size bunj bir 4uz annesi olarak yaziyorum anin tadini cikarin olumsuz dusunceleri atin aklınızdan akisina birakin bebeginjzj uzmeyin cok gzuel bir anne olacaksinkz eminim

Allahin verdigi cana kiyacak kadar cahilsiniz madem istemiyorsa ozmn marketten pezeraktif alsaydi cok mu zor yada icine bosalsaymis zevki farkli sekilde yasasaymis zorla insanin agzini bozuyorsun allah sizi isllah etsin

Ay seni çok iyi anlıyorum şoktasın. Ben de yaşamıştım ilk bebeğimde hiç bilmediğin
bi duygu karmaşa oluyor
maalesef kaybettim bebeği sonra çok üzülmüştüm
Sonra alışacaksın zamanla bir anda hop diye moda girmene gerek yok biraz zamanlama kötğ ama diklat edersin inşaallah
Zaten daha 9 ay var ertesi gün doğmayacak
biraz seni rahatlatacak şeyler yap
Hemen hamile moduna girme zamanla alışacaksın herkes aynı tepkiyi vermiyor
Bende anneliğ hamileliğe çok uzak bi tiptim ama sonradan çok sevdim hamileliği

İnşallah aldirmayi dusunmuyorsunuzdur insan kendi evladını öldürür mü ya Allah muhafaza..ne büyük bir nimet evlat zerzenis edecek bişey yok..onun kokusuyla sesiyle nasıl için huzur dolacak bunları düşün niye hep en kötüsünü düşünüyorsunuz..

Kurtaja hic ama hic karsi degilim bence Cana kiymak degil ama konu sahibi bu secenegi belirtmemis demek ki istemiyor. Ben de o yuzden cesaretlendirici yorumda bulundum. Aldirmak isterse tabi kendi secimi. Ama ilk haftalarda herkes ayni seyleri yapiyor bebege hicbir sey olmaz o konuda endiselenmesin bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…