Hamileyim Ve Çok Canım Yanıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oysa ben planladığım zamanda olsa her şey mükemmel olacak diye düşünüyordum hep.

Bu duygu karması em9n olun hamilelik hormonlarindan herkes yaşıyor böyle karmaşık duygular rabbim verdiyse bir bildiği vardır bu kadar umutsuz olmayın çaresiz hissetmeyin zamanla onun hareketlerini içinde hissediceksin doğduğunda iyiki diyeceksin böyle bir zamanda olmuşsa olmuş neden bu kadar karamsarlığa kapildiginizi anlamıyorum

Bende en cok bunu merak ettim konuda .))

Mideniz mi agriyor acaba? Saglikla gelsin insallah yavrunuz
Valla ilk 4 ay bulantı ve yanma vardı, bulanti azaldı bu sefer inanılmaz bi yanma başladı. Ama nasıl yanma. 2 aydır doktora girmiyordum sırf yanma için 2 hafta önce gittim doktor bi hap verdi çok şükür bıçak gibi kesti. Ilaç piyasadan çekilir üretimi durur bisey olur diye geçen hafta 3 4 kutu stok yaptım sagolun inşallah bu arada:)

Oysa ben planladığım zamanda olsa her şey mükemmel olacak diye düşünüyordum hep.
Inanın olmayacaktı. Hatta düşünürseniz eğer ikinci çocuğunuzda zamanında olursa görürsünüz. Hep şu düşünce olacak "acaba iyi mi ettim, basarabilecek miyim, bu sorumluluğun altından kalkabilecek miyim hayatim farklı boyuta geçecek yeni rolüm olacak buna uyum sağlayabilecek miyim" gibi. Herkes bunun bebekle tanışınca geçtiğini söylüyor hatta bi arkadaşım doğurduktan 2 3 ay sonra bebeğini gerçek anlamda sevdiğini bağlandığını söylemişti

Allah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin.
Sizde farkettiğim bir sey var: siz herseyi çok uçlarda yasıyorsunuz kendinize çok yukleniyorsunuz. Cok zor degil mi böyle yaşamak sizin ve etrafınızdakiler için? Önceki konularınzı da hatırlıyorum biraz. Her seyi biraz fazla dramatize ediyorsunuz bence

Düşündüm bunu iki gündür sık sık. İstiyorum. Ama çok da korkuyorum.

Öyleyse tebrik ederim. Korkucaksiniz tabii, bi can dünyaya getiriyorsunuz sonuçta, hayatınız boyunca korkucaksiniz çünkü o sizin canınızdan bi can, annelik böyle bişey. Güzel bı evliliğiniz, bebeğine şimdiden tapan, sizi seven bı eşiniz var ve isteyerek anne oluyorsunuz. Bence çok güzel deneyimler sizi bekliyor :)

Teşekkür ederim

Her şeyi değil aslında ama ebeveynlik konuları olunca gerçekten tam bir drama queen oluyorum. Onun dışındaki mevzularda normalim. Görüp görebileceğiniz en sakin insanlardan biri olabilirim. Bir günü beraber geçirsek bunları yazanın ben olduğuma inanamazdınız :)

Merhaba
Ben 6 yıldır evliyim bizde ebeveyn olmaya yeni karar verebilmiş çift olduk.suan 5 aylık hamileyim.ne kadar kendini hazır etmeye çalışsanda hazir olmuyorsun hamile oldgunu öğrendiğinde o şoku acabayi yaşıyorsun.bende cok gittim geldim belki bana kalsa hiç hamile kalmayabilirdim.ilk 3 ay zordu.ama suan cok keyifli bi kızım olacak.tekmelerini. hissediyorum ve cok mutlu oluyorum.bebek eşyalarına bakıyorum onunla konuşuyorum falan.bence gayet iyiyim.oyle cok abartmıyorum.zaten o duygu hemen oluşmuyor bu cok normal hic birşey hissedemeybilirsin.git geller yaşayabilirsin.herkesin süreci farkli.bebek bakımı eğitimi konusunda çokta büyütme gözünde. Kitabı var doktoru var videosu var.inan bana imkanlar bizim icin fevkalede.allah yeterki saglik versin sağlıkla al kucağına.hersey guzel ilerlesin.canindan bir parça o sevdirecek kendini zaten.kaygilarinin olması cok normal olmaması tuhaf olurdu.akisa bırak ve bu yasadigin tüm duyguların normal olduğunu bil.3 ay sonra daha farklı hissedeceksin.hayirli ve sağlıklı bir hamilelik dilerim

Bana da emek verdikçe büyüyen bir sevgi olduğunu söylerler hep.

Olmaz olmaz. Minik bi kelebek olur ancak. Esimde simdi kiz bebek istiyor benden. Yakinda bi konuda benden gelir. 1 yilin var dedi bi ne yapacaksak 3 cocugu.
Abim de aynı şekilde kızı olsun çok istedi. Üçüncü bebeği yaptılar ve o da erkek oldu. Şimdi 3 yaşında küçük. Ondan beri benden kız bebek bekliyor

Çok teşekkür ederim Sağlıkla alın bebeğinizi kucağınıza.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…