Hamileyim Ve Çok Canım Yanıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bir noktada da takdiri ilahi. virüsü atlatıp atlatamamak birçok faktöre bağlı. viral yük, sigara kullanımı, bağışıklık sistemi, uyku düzeni....... liste uzar gider. dışarıdan sağlıklı gözüken insanların içinde ne olduğunu bilemeyiz. ben işin sıkıcı yanından ziyade çoğu kişinin silkelenip kendine geldiği bir dönem olarak görüyorum. şahsen ben çok ders çıkardım. virüs hepimize bulaşacak ondan kaçışımız yok. sadece ne kadar geç olursa o kadar iyi. belki insanoğlu olarak böyle soluklanmamız gerekiyordu. gebelik konusuna gelince de “her nasip vaktine esirdir.” diyorum. sağlıcakla kalın

Koronavirusun erkeklerde kısırlığa sebebiyet verdiğini okudum birkaç yerde. Bu virüse birçoğumuz öyle ya da böyle yakalanacağız, o sebeple bu kısırlık olayını duyunca eşimle şimdiden yapsak mı dedik. Hayırlısı böyledir belki. Canınızı sıkmayın artık, gebeliginize odaklanin, tadını çıkarın.

Sadece bebeğe üzüldüm. Yazık!
Bebeğe ben de çok üzülüyorum. Milletin annesi bir heves bebeğinin gelişini müjdelerken, şekerler şerbetle haber verirken onunki "naptım ben" diyor. Diğerlerinin annesi karnıyla konuşurken onun annesi "nasıl yapacağız biz seninle" diyor sadece. Başka bebeklerin anneleri bebeklerini organik sebze meyvelere, yogalara boğarken onun annesi sürekli ağlıyor. Yazık gerçekten.

Hediyelerin alasını hem annesinden hem babasından kabul edecek kişi belli ama
Artık ikiniz de minişe çalışırsınız
Bir heyecanla hediye seçtiğimiz o günlere gelebilsek keşke. Şimdi rüyamda ölü bebekler doğuyorum.

Tüm korunma yöntemlerini denedim bi türlü kazara hamile kalamadım bebişiniz hayırlı gelsin

Hala abisi minik kuşum diye seven şımarık birisiniz bu kadar abartma sebebinizi anlamadım geçen gün bana çocuk yapma diyenlerden biri belki de sizdiniz. Her neyse de insanlar yine hastaneye gidebiliyor hayatımıza bir yerden devam etmemiz gerekiyor fazla abartmış gibisiniz. Bu kadar istemeseydiniz mutlaka önlem alırdınız sıkı sıkı

Koronayı bahane etmeyin her şey daha kötüye gitseydi haklı olabilirdiniz ama hayat normale dönüyor artık

her kadın anne olmak zorunda değil ve hayatta anne olamamakla sınanmıyor. size bakıp da 'kaç yıldır deneyip anne olamayanlar var haline şükret!!' demek son derece lüzumsuz. sanki doğurmak ve içten gelerek anne olmak zorunluluk da doğuramayınca yaşadığımız hayatta şükredecek başka şeyimiz yok.

ben de anne olmayı anca kabusunda gören biriyim, sizin yazdıklarınızı okurken kabuslarımı hatırladım resmen. her yorumunuzu okuyamadım ama çocuk sahibi olmayı istiyor ancak ona yetemeyeceğinizi düşünüyorsanız bundan korkmayın, ciddiyim. 2010 yapımı babies diye bir belgesel var, psikoloji öğrencilerine izletiyoruz. afrikadaki annenin çocuğuyla ilgilenişini görseniz sizin çocuğunuzun ne kadar da her şeye sahip büyüyeceğini anlarsınız. kendinize güvenin.

ama eğer anne olmayı istemiyor, sadece eşinizi/ailenizi mutlu etmek için doğum yapacaksanız bunu 2 kez düşünmelisiniz bence. çocuk bu yani, sorumluluğu ömür boyu. hazır olmadığınız hiçbir şeyi yapmak zorunda değilsiniz, siz anneden önce bir bireysiniz. kendinizi hiçbir şeye mecbur hissetmeyin.

Tepkileriniz abartı geldi. Dünyanız başına yıkılmış gibisiniz. Niye kötü anne olacağınıza inandiriyorsunuz kendinizi. İlk kez çocuk sahibi olanlar çok mu bilgili. Bazı şeyler yaşarken öğrenilir.
Şu an yapmanız gereken tek şey doğuma kadar kendinizi hazırlamak.
Ben de çocuk sahibi olmak istiyorum. Evlendiğimiz zamanda borç vardı ödendi. Biraz evliliğe alisalim dedik.şimdi zaten gündemimizde değil. Erteliyoruz bebek sahibi olmayı. Sizin yerinizde olmak isterdim.
Bazen nette bebek kıyafetleri çıkıyor karşıma içim gidiyor.

Aradigim yorum aynen valla ya

Ayy oglusumu dogurmustum ayy o zibini giydirememistim hemsireyede söyleyemedim utandim esim geldi ben basladim aglamaya ben yapamicammmm edemicemmm deli gibi aglarken esim giydirdi bana gösterdi sonra tekrar soydu simdi sen dene dedi yaptim oldu cocugu maymun etmistik giy cikar ahahahha yapamam bakamam derken 3yil sonra ikinciyi yaptim

Kizz koy ver gitsin akisina birak dünyaya bir defa geldin bir tek bir sans anne olmadan mi gidicen cokkkk güzel bir duygu yaralarina merhem olur evlat candir nefestir onlar evde yokken ev sessiz cansiz onlar bi geliyo tadim tuzum enerjim geliyo sende alisirsin hatta iyiki senden vazgecmemisim korkularima yenik düsmemisim diceksin

Hamileliğinizi kendinize zehir etmeyin evet koronavirüs var ama bu dünyanın sonu değil ülkece durumumuz dahada iyi gidiyor elhamdullah . Böyle yaparak ya bebeğinize kaybetseniz daha mı iyi olacak daha mı mutlu olacaksınız . Demekki herkesin hayatına karısmanız çoda doğru değilmiş kimseyi yargılamayın ve bebeğinizi kucagınıza alacagınız güzel günler için dua edin . Hazırlıksız olmanın verdiği şok sadece bu onun kokusunu aldıgınız zaman hiçbir şeyin annelik kadar güzel olmadıgını anlayacaksınız . Güzel düşünün

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…