Hamileyim Ve Çok Canım Yanıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kendimi gördüm yazılarda resmen. Bende evlenip hemen hamile kalanlara ay salaklar hemen çocuk yapacağınıza az evliliğimizin tadını çıkarın diye hayıflanırken 40 gunluk evliyken nasıl olduğunu anlamadan hamile kalmıştım (çocuk yapmak için özelikle bir girişimde bulunmadık) Tabi plansız bir gebelik olunca ne yapicam ben ömrümün sonuna kadar bir sorumluluğum olacak iyi anne olabilecek miyim millet istiyo olmuyo ben istemiyorim neden hemen oldu isyanlari vb. herşeyi düşünüp ota b.ka ağlıyordum . Ama ya sonra? Her hafta gelisimlerini takip etmeye arastirmaya buyudukce icimde hissettikce o kadar farkli hissetmeye basladim ki :) ilk gebeliğin daha önce anne olmadığın için sana korkutcu geliyor ama bu hislerin hepsi zamanla geçecek. Şimdi oğlum 3 yaşında. Iyikide kazayla olmuş diyorum. Cunku bana kalırsa kendimi annelige hazır hissedicem diye beklemekten çocuk mocuk yapmazdım.

İyi ki varsın

O ilk tekmeleri hissedince o kaygılarınız azalacak, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Sonra bu küçük mucizeyi çok seveceksiniz..

Tüm mesajlarınızdan bebeği istemediğiniz gibi bir anlam çıkıyor, ah vah ediyorsunuz, pişmansınız. Ama istiyor gibisiniz de. Anlamadım. Bu kadar istemiyorsanız, hazır değilseniz, bakmayacaksanız aldırabilirsiniz, 5 haftalıkmış zaten.

Gün geçtikçe duygularınız değişecek sok olmuşsunuz onun etkisi şuan yaşadığınız duyu patlaması

İnşallah herşey güzel olacak üzmeyin kendinizi :)

Tam olarak abim beni bu şekilde sevdiği için mi şımarık biriyim

eski konunuzda üyeler size çocuğunuz olsun iyi anne olursunuz diye çok demişlerdi hatırlıyorum. artık sema kapıları mı açıktı, neydi, dua yerine gelmiş olan olmuş artık, üzülüp de sabiyi huzursuz etmeyin derim.

Bende hamileyim hiç istemedim olmasını hazır değildim hala hazır hissetmiyorum çok anaç biriyken kendi çocuğum olması fikrine alisamiyorum tekmelerini seversin diyenler falan oluyo onlar güzel şeyler hissetmiş o anda ne güzel benim zor bir hamilelik donemim oldu ve zor geçen bir gebelik belki ondan yiprandigim için sevemiyorum daha bir kıyafet bile almaya elim gitmedi doğum yaklaştıkça da gelmesini istemiyorum o günün... bazıları anne olmak için doğmuş gibi ama ben değilim sanırım defalarca kürtaja randevu almıştım hep biseyler o an engel olmuştu sonra da aldırma zamanı geçmişti kaldı öyle alışırım dedim ama yok olmuyo psikolojik sanırım. Yadirgamaya çalışanlar kendi hayatlarına bakmalı kimse kimsenin ne durumda olduğunu bilemez

Valla ben de bu sebeplerden istemedim. Ben anne olamam, ona yetemem, depresyondayım sürekli diye hep erteledim. Yaş 35 Bir de vajinusmus sorunum var. Tam yaş geçiyor, artık tedavi zamanı, antidepresanı bıraktım, doğurmam lazım dedim, corona çıktı. Ne zaman biter Allah bilir, belki tedavi cevap vermeyecek 40 yaşına gelicem, keşke hamile kalsaymışım dedim. Burada okudum geçenlerde, karantina hamilesi vardı. Benim arkadaşım da geçen hafta öğrendi hamile olduğunu, video hazırlayıp instagramdan yayınladı, çok heyecanlı :) İnstagramdan takip ettiğim bir fenomen de plansız şekilde hamile kaldı, çok mutlu, alışveriş yapıp duruyor online dan. Allah o iğneyi vurdurmamış size, böylesi hayırlıdır belki. Korkmayın, hastanelerde yoğunluk çok azalmaya başladı. Görümcem doktor, artık kliniği açıyoruz, normal hastalarım gelmeye başladı diyor. Ben çok isterdim şimdi..Evde oturuyoruz sürekli, bari hamileliğimi yaşardım..İşe başlayınca hem çalışacak, hem tedavi görecek, hem de olursa eğer hamilelik yaşayacağım. Hayırlı uğurlu olsun, sizin adınıza ben çok sevindim :)

Tebrik ederim. İstememenizin tek sebebi koronaysa endişe etmeyin lütfen, şuan hastalık baya bir kontrol altına alındı ki sonuçta hamilelik 9 ay süren bir olgu, o süreç içinde değişik değişik şeyler olabiliyor, virüsü falan düşünerek kendinizi harap etmeyin. Hiçbirimizin bir dakika sonrası belli değil sonuçta, üzüp sıkmayın kendinizi. Akışına bırakın, kendinizi şunu yaptım bunu yaptım diye suçlamayın lütfen. Allah gönlünüze göre versin.

Merhaba ilk mesajınızi müthiş bir içselleştirme ve empati ile okudum. Sizin yerinizde ben olsa idim hastanede aynı tepkileri verirdim sanırım. Tüm sayfaları titizlikle okudum. Okurken de mideme kramplar girdi.
Müsaadenizle sizi takip etmek ve ilerleyen günlerde bu sanatçı annenin ve ponçik babanın ruh değişimlerini satırlarınızda yakalamak istiyorum.
Keşke tüm evlatlarımızın anne babası böyle aydın olsa.
Sevgiler

Sanırım büyük konuşup yaşama durumu olmuş
Merak etmeyin çok da iyi anne olursunuz şaşkın olduğunuz için öyle geliyor
Demek ki şimdi olması gerekiyormus ve şimdi olmuş üzülmeyin stres yapmayın o size siz de ona çok iyi geleceksiniz görün bakın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…