Gebeliğe Hazırlık Hamilelik için EKİM EN GÜZEL AY diyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar birşey sorcam bilgisi olan paylasabilir mi? Ben 19 gün önce çatlatma iğnesi oldum 14.gunde de kan verdim negatif çıktı halada adet olmadim. Sizce geç döllenme olmuş olabilir mi? İhtimal var mı yani?

Esim tedavi vs. Konusalim doktorla diyor ben istemiyorum. Iyice yoruldum bide tedavi beklemek zorlar beni. Valla napicam bilmiyorum Allah sonumu hayir etsin
tedavılık bı durum varsa bır an once baslamanızda fayda var canım . allah su gıbı kolaylastırsın ıslerınızı

Kızlar bişey sorcam ya ben size ben şimdi 2 gün önce yani pazartesi günü adetime 5 gün varken kan vermiştim 2.3 çıkmıştı. Bugün öyle rast gele idrar testi yaptım çift çizgi çıktı pozitif çıktı yani hemen gidip öğlen saat 1 de kan verdim 30.02 betaHCG çıktı değerim. Adetime henüz 3 gün var. Akşam başka bir hastaneye gittim eşimle ordada kan istedi doktor ordaki değerimde 28 çıktı kimyasal olmasından çok korktum. Ordan çıktıkdan hemen sonra yine sabahki kan verdiğim hastaneye gittim ordada 35.8 çıktı yani artmış çok şükür ama yinede içimde bir korku var. Doktora sordum bu durumu aynı size anlattığım gibi bana verdiği cevap şu şekilde “olabilir öyle 1-2 değer oynaması normal benden sana tavsiye herzaman aynı hastanede kan ver her hastanenin cihazı referans aralığı ölçümü farklı olur”dedi. Ama şunuda söyledi “sen yinede çok ümitlenme biz 100 den düşük olan değerlere genellikle kimyasal gebelik gözüyle bakıyoruz”dedi . Ama benim adet günüme daha 3 gün var sizce kimyasal olabilirmi? Sabahki yaptığım hastanede 30.2 çıktı akşam aynı hastanede 35.8 çıktı arada 1 farklı hastanede var ordada 28 çıktı dediğim gibi sizce nedir durum . Çok korkuyorum. 2 düşüyüm var birde evladımı kaybettim.

Kızlar bişey sorcam ya ben size ben şimdi 2 gün önce yani pazartesi günü adetime 5 gün varken kan vermiştim 2.3 çıkmıştı. Bugün öyle rast gele idrar testi yaptım çift çizgi çıktı pozitif çıktı yani hemen gidip öğlen saat 1 de kan verdim 30.02 betaHCG çıktı değerim. Adetime henüz 3 gün var. Akşam başka bir hastaneye gittim eşimle ordada kan istedi doktor ordaki değerimde 28 çıktı kimyasal olmasından çok korktum. Ordan çıktıkdan hemen sonra yine sabahki kan verdiğim hastaneye gittim ordada 35.8 çıktı yani artmış çok şükür ama yinede içimde bir korku var. Doktora sordum bu durumu aynı size anlattığım gibi bana verdiği cevap şu şekilde “olabilir öyle 1-2 değer oynaması normal benden sana tavsiye herzaman aynı hastanede kan ver her hastanenin cihazı referans aralığı ölçümü farklı olur”dedi. Ama şunuda söyledi “sen yinede çok ümitlenme biz 100 den düşük olan değerlere genellikle kimyasal gebelik gözüyle bakıyoruz”dedi . Ama benim adet günüme daha 3 gün var sizce kimyasal olabilirmi? Sabahki yaptığım hastanede 30.2 çıktı akşam aynı hastanede 35.8 çıktı arada 1 farklı hastanede var ordada 28 çıktı dediğim gibi sizce nedir durum . Çok korkuyorum. 2 düşüyüm var birde evladımı kaybettim.
biraz sakin kalmalıyız sanırım rahat ol bence sağlıklı bir şekilde hamilesin. daha 3 gün varken gayet normal sonuç. aradaki fark da labaratuvar farkından. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. yerinde olsam 2 gün sonra son yaptırdığım yerde bir kez daha yaptırırım. 2 kat artmışsa 1-2 hafta beklerim sonra randevu alırım.

Canım daha adetine 3 gün varmış, bu süre için çok normal sonucun. Kabaca bi hesaplamayla bat gününde 100 civarı bi değer olucak normal bence. Hayırlısı olsun, her şeyi olumlu düşün. Sakın kendini şimdi boş yere strese sokma. Doktorun doğru söylemiş beta hcg ye her zaman bi tek hastanede baktır

canımmmm gözünüzz aydınnn. hayırlı ugurlu saglıklı bır bebiş olsun. allah saglıkla kucagına almayı nasip etsin canım. ekliyorum hamişleree
Ayyy kendimi hamişlerde görmekte vsrmış nasibimde ekle canım ekle en büyüğünden yaz beni   :anneadayı::halay:cok guzel bi duygu allah bi kere tattırdı kısa sürdü olsun ama tekrar nasip etti hamd olsun. Sizlerede duacıyım. Burası bırbırıne destek olmak ıcın harıka bıyer. Acını da paylasıyosun mutlulugunu da. :KK22:

Ayyy kendimi hamişlerde görmekte vsrmış nasibimde ekle canım ekle en büyüğünden yaz beni   :anneadayı::halay:cok guzel bi duygu allah bi kere tattırdı kısa sürdü olsun ama tekrar nasip etti hamd olsun. Sizlerede duacıyım. Burası bırbırıne destek olmak ıcın harıka bıyer. Acını da paylasıyosun mutlulugunu da. :KK22:
aynen canım ya ınsan kendı hamıle olmasada bakasını gorunce sevınıyor gercekten cok ıyı destek oluyor burası

kuzumm senın bat 18 ekim gozukuyrdu nasıl oldu?

Harika....
bence boşuna stres yapma tadını çıkar sevin mutlu ol canım

ahahah saka gıbı ayy kac gun surdu adetın ve adet bıttıkten kac gun sonra ogrendın. nasıl olduda suphe ettın?
Kız ben şüphe falan etmedim. Adet duzenleyıcı kullanıyodum gecen aydan beri adetım durmuyodu rahim kalınlaşması varmış 1.5cm sonra dr ılac verdı kesılmedı yıne. Sonra ıste o progynova dıye bı ılac kullandım dr korun falanda demedı bu ılac bıtınce adet olcaksınız adetın son gunlerı gelın dedı ama adet olmazsanızda gelın dedı. Sonra ben hapı bıraktıgımın ıkıncı gunu adet oldum ama nasıl adet bıldıgın şakır şakır parçalı bulutlu:KK61:zaten ümidim yoktuda normal zamanda olmayan hap kullanırken mi hamıle kalacak dedım saldım gıttı ama hep ovulasyon testı yapıyorum cayır cayır:KK53: hıc pik göremiyorum hatta buraya bıle yazdım benım ovu testlerım hep sılıl hatta sadece tek cızgı cıktı cogu zaman. Sonra adet bıterken dr randevu bulamadım bugune bulabıldım adetın 9.günü yani ben bildiin 6gün adet oldum temızlendım gıttım dr baktı vajinal ultrasondan. Kalınlasma duruyo ama normal degıl bu kanaman varmı dedı yok dedım damla bıle yok. Kese gıbı duruyo bı betaya bakayım ama olmaz yanı mumkun degıl dedı. Kan verdım sonrada hastanenın karsısında tam 5sigara ıkı turk kahvesı caktım salak bu dr dıyorum bosuna kolumu morarttı ıkı saat extra large bı sekılde bekledım barkodu okuttum 720yazıyo sonucta dr odasına kostum hasta varmıs ıcerdede lambur lumbur daldım ıcerı adama bagıra bagıra 720dıyorum adam ıyımısınız dıyo:deli: sonra bı baktı hahaha adam bıle mutlu oldu o bıle ınanamadı :halay:

Ayy tebrik ederim nasıl bir sürpriz yapmış senin minik inş sağlıkla büyüsün
Üzerine görme olayına ilk kez canlı şahit oluyorum hep oluyomuş diye duyuyordum
Allah’ın işi:))
Valla bende bu hatunlar abartıyo bu ustune gormeyı bıldıın adet nasıl olacaklar kı dıyodum kontrole gıtmesem bebegın cınsıyetını ogrenecekmısım az kalsın tekme atmasıyla :deli:

Çok sağol kuzum ya korkuyorum bunuda kaybedeceğim diye cuma tekrarlıyacağım testi. Artık bu 2 gün geçmek bilmez benim için
Evet canım adetten önce kan verip öğrenince bu kimyasal korkusu yaşanıyor benimde başıma gelmişti
Kötü düşünmek kötüyü çağırır hiç bozma kalbini inş katlanarak artacak değerlerin bol dua

Valla bende bu hatunlar abartıyo bu ustune gormeyı bıldıın adet nasıl olacaklar kı dıyodum kontrole gıtmesem bebegın cınsıyetını ogrenecekmısım az kalsın tekme atmasıyla :deli:
Yaa çok heyecanlı sen bir sonraki ayın çalışmalarına başlamak için mi gitmiştin dr yani yumurta takibi falan
Ve sana yumurta YÖK bebek var mı dedi
Harika bişey yaa valla normal testle öğrenmekten bin kat daha mutluluk verici
Geçmiş aylarda her ay okadar inanıyordumki hamile kalacağıma her adet oluşumda yıkılıyordum resmen adetliyken test yaptığım çoktur aynen senin gibi 3. Gün dr a gittiğimde bana da ‘ aaa kese görünüyor hamilesiniz ‘ dermi diye dr ağzının içine baktığım olmuştur
Tekrar tekrar tebrik ederim

Yaa çok heyecanlı sen bir sonraki ayın çalışmalarına başlamak için mi gitmiştin dr yani yumurta takibi falan
Ve sana yumurta YÖK bebek var mı dedi
Harika bişey yaa valla normal testle öğrenmekten bin kat daha mutluluk verici
Geçmiş aylarda her ay okadar inanıyordumki hamile kalacağıma her adet oluşumda yıkılıyordum resmen adetliyken test yaptığım çoktur aynen senin gibi 3. Gün dr a gittiğimde bana da ‘ aaa kese görünüyor hamilesiniz ‘ dermi diye dr ağzının içine baktığım olmuştur
Tekrar tekrar tebrik ederim
Valla bir tuhaf miniş hikayesi oldu benımkısı. Lap laap yuttum hapları ama çok şükür sıkıntı olmuyormuş dr kalp atısları duyulana kadar ıctıklerınızın pek onemı yok ama yıne de her dk ılac almamaya ozen gosterın dedı. Ee artık bende ogrendı bende de dogurursun dedı dogurtacak beni:halay:ılkınde dr ararken hangısı ıyı en ıyı derken telef oldum sımdı hangısı boşsa ona gittim şansıma dr mükemmel cıktı nerden bıleyım hamıle kalacagımı :KK45:otekınde ay bı ozele gıdeyım ertesı gun devlete de gıdeyım derken sınır stresten ustune bıde dusuk yaptım. Sımdı resmen rahata taktım artık ozelmıs bılmemneymıs umrumda bıle olmaz. Ben zaten olmaz dedıgım zaman hamıleymısım oyuzden stres en buyuk dusman dıyolardı dogruymus. Sende kendıne stres yapma sal gıtsın her dk test yapmayı kendımden bılıyorum ev ovu ve gebelık testı kaynıyo hep husran hep husran. Bıde belırtı olarak cok belım agrıyo ya aynı adet agrısı gıbı

X