Gebeliğe Hazırlık Hamilelik için EKİM EN GÜZEL AY diyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar ben de varım bat 8 Ekim. Klomen ve çatlatma iğnesi kullandım bu ay bugün iğnenin 10. Gunu
Canım bende bu ay başlayacağım bu tedaviye. Acaba değerlerin nasıl senin ? Eşinde binsıkıntı varmı? İlk defa yaptıracağım için bilmiyorum . Kimlere yapılıyor mesela bu klomen çatlatma iğnesi? Herkes için uygun birşeymi yani ?

Kızlar progesteron sonucuma şimdi internetten kendim baktım 13.29. Adetimin 21.günündeyim bende TSH da yüksekti 5-6 lardaydı. Oda düşmüş çok şükür 3.50 . Henüz istediğim kıvama gelmemiş ama olsun. Bu arada TSH için ilaç yazmadı bana doktorun biri sinir oldum zaten . Ben kendim dereotu kullanıyorum saraçoğlunun programında duydum demekki etki etmiş. Minik minik kistlerim varmış oda muhtemelen bu ayki kullandığım çörekotu bal tarçın küründen dolayı.Çok önemsemedi doktor kistleri.BetaHCG yede baktırdım gitmişken oda 2.3 çıkmış yani olmadı bu ayda. Artık gelecek ay yumurta takibi yaptıracağım inşallah klomen tedavisine başlayacağım. İple çekiyorum adetimin 3.gününü :). Bişey sorcam size ben ya bu kistlerin gitmesini istiyorum bir an önce tedaviye başlamadan, acaba bugün hemen soğan kürüne başlasam birşey Olurmu?
Birde kızlar eşinde hareketli sperm sayısı azlığı sıkıntısı olup klomen çatlatma iğnesi tedavisinden olumlu sonuç alan varmı acaba ?

canım yenı batını yazalım hayrlısı olsun bundada var bır hayır

Muhakkak öyle Allahın takdiri herşey, ama umudum tükendi muayne, kürler, ovülasyon takibi.. yorucu süreç gerçekten Allah yardımcımız olsun insanın umudu tükeniyor hiç olmıcakmış gibi geliyo cok uzak gibi geliyor.. Bidahaki ay muayneye gidicem iyi bir doktora belki başka bir yol izlenmesi gerekiyordur..

yeni batım 28 ekim

Canım benim bir kızım var ikinciyi düşünüyoruz. 6 ay denedim olmadı doktor klomen ve çatlatma iğnesi deneyelim dedi. Lh ve fsh biraz yüksek benim. Eşime hiç bakılmadi. Strese girilecek bir tedavi değil en basit tedavi bu. Problem olanlara da sebebsiz olmayanlara da uyguluyorlar. Bir nevi kontrol altında olmak için yumurtanin oluşup oluşmadığını çatlayip catlamadigini bilmiş oluyorsun sanırım en fazla 6 ay denenebiliyor. Sonrasında olmazsa aşılamaya geciliyor

Bi zararı yok değilmi canım ? Kaç acaba fsh değerin kuzum ?

Bende geçen regl olunca yasadım ufak bi depresyon. Yoruldum diye. Ama sabir herseyin ilaci onu da biliyorum. Cok zor Allah yardimcimiz olsun hepimizin. Icini ferah tut oyle biz zamanda gelecek ki bu gunlerimizi unutucaz insallah

Günaydın kızlar,
Ne zaman yumurtladığımı bilmiyorum. Biz 10 12 14 15 17 20. günler çalışma yaptık. Sat'ım 10 Ekim daha da çalışmaya gerek yok artık dimi.
İlk Hamileliğim adet bitiminde gerçekleşmişti.

Regl kac gunde bir oluyor. Yumurtadan eminseniz donemi bittiyse zaten yapsaniz da tutmuyor :)

normalde regl 29 günde bir oluyorum ama geçen ay 34 günde oldu.
Bak kurtaj oldum ben hep 27 28 olan adetlerim 25-35-26 geldi. Ovulasyonda yakaladim bu ay 30 olacak. Dengeleri bozan birseyler oluyor testle yumurtani takip et en azindan onu bilirsen 14 gun ustune beklersin

Benim kaldi 3-4 gün. Tabi uygulama diyor her an olursa olur belli olmaz. 16. Gun pik gördüm 29 30 gün bu dönem
Biz ilk defa korunmasız birlikte oldu oyüzden ovulasyon yapmadım . Telefondan takip ettim . Adet bitiminden sonra full yapmaya çalıştık. Ama o kdr düğün vardı ki 2 gun dolu 1 gun boş olarak geçmiş tesadüfi

21 22 / 24 25 / 27 28 / 30 1

Son gune kadar devam ederiz

Bak kurtaj oldum ben hep 27 28 olan adetlerim 25-35-26 geldi. Ovulasyonda yakaladim bu ay 30 olacak. Dengeleri bozan birseyler oluyor testle yumurtani takip et en azindan onu bilirsen 14 gun ustune beklersin
üzüldüm canım kürtaj olmana . Bu ay tutmazsa test ile takip edeceğim artık

kızlar yorumlar mısınız? hayalet mi sadece ben mi görüyorum? bat normalde dündü bu testi de dün yaptım ama 2 gün geç yumurtladım bu ay yani bat yarın diyebiliriz. yarın tekrarlayacağım testi

Eklentiler

• 89C89207-F9CB-4982-A1F3-0709CB52BE8A.jpeg
    83,6 KB · Görüntüleme: 67
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…