Görümcem bizimle yaşamaya başladı

Eşim sen ne dersen öyle yapalım diyor ama ben kötülük de çıksın istemiyorum bu gidişle çıkması gerekiyor gibi
Eşiniz annesi ilk aradığında sana danisacakti. Şimdi sen ne dersen öyle yapalım demesi birşey ifade etmiyor. Şimdi kaynana doyecekki gelin istemiyor. Hoş desin. Yeni evli çifte kızını göndermeden önce dusunseydim eşiniz emrivaki yapmış hata onda. Annesi arayınca ne işi var anne uzak degilki yeni evliyiz. İsrra ederse de eşime sormadan olmaz şimdi haber ederim deseydi. Bile bile kabul etmis.Yarım saat te uzak değil ayrıca. Tepkinizi koymazsamiz pişman olursunuz.

Bence konunun, onun kiz kardesine ozel olmadigini soyleyerek baslayin. Her kim olursa olsun, degil yatili kalmak, misafirlik icin bile olsa izinsiz habersiz gelemez, tepkim buna diyin. Ayni sey benim kardeslerim icin de gecerli, yarin kardesim gelip kalmak istese, ben sana danismadan olur demem, diyin.
Her ne kadar ailelerimiz, "oglumun, kizimin evi" dese de, artik bu evin icinde iki kisi oldugumuzu ve birbirimize danisarak plan yapabilecegimizi kabullendirmemiz lazim, diyin.
Kiz kardesi madem gelmis, simdi yollamak ayip olur bence. Ama abisi olarak, ne kadar sure kalmayi planladigini sorabilir, sizde kalma suresinin mumkun oldugunca kisa olmasi ve kiz kardesin kendi planlari olmasi gerektigini uygun bir dille anlatmasini ve bu konunun uzerinde durmasini isteyin.
Yani bir iki maas alana kadar mi kalacak? Yoksa bir sene mi? Plani nedir kibarca abisi sorsun.

İlçeye yarım saat uzaklıkta ise köyden ilçeye ulaşım yok mu, ne munasebet sizde kalıyor. Sanki 1000 km yoldan gelmiş.
ya kırsalda yaşayan insanlarda var bu kafa
yarım saat uzaklığı, 45 dk uzaklığı, 1 saat uzaklığı inanılmaz abartıyorlar ve korkunç bi mesafe sanıyorlar
halbuki büyük şehirlerde çoğu insan işe 1 saatten önce gidemiyor
şehrin hareketli, merkezi noktalarına gitmek de 45 dk 1 saat sürebiliyor
ama kırsaldakiler bi tutturuyor vay efenim ilçe yarım saat uzaklıkta
ne var ki yarım saatte?
benim üniversitede bi arkadaşım vardı, ailesiyle şehir merkezine 45 dk mesafede oturuyordu
kız mezun oldu iş hayatına girecek. ailesi istemedi merkezde çalışmasını. uzakmışmış.
gayet de ulaşım vardı saat başı şehir içi dolmuş kalkıyordu
rezillik ya.
yarım saat yol gitmemek için milletin evine mi yerleşilir, nasıl rahat edebiliyor bunlar?

Millet iki vasıta değiştererek günde iki saat yol çekiyor sırf işi için şaka gibi . Annesi kızını birazda abisi yengesi ilgilensin, baksın mantığıyla başından savmış, kız da bana da değişiklik olur mantığıyda kabul etmiş bence. Yengesi hizmet eder o da misafir gibi takılır mis gibi.
Durup durup abi evlendikten sonra işe girmek de zaten "abimin evi var orda kalırım" demek değil mi?

Benim bir arkadaşıma eşi danisarak getirdi kız kardesini ama kız kısa süreli diye kabul etti.
Uzak şehirdi iş buldu vs İstanbul'da kiralar pahalı asgari ücretli için neyse.
Baktılar kızı cikaramiyorlar kızı İstanbul'da o evde bırakıp arkadaşım iş bahanesiyle başka ile giderek kurtuldu🙃

Merhaba henüz evleneli iki ay olmadı. İlçede ikamet ediyorum. Kayınvalidem ve görümcelerim ilçeye yarım saat uzaklıkta bir köyde yaşıyor. Bir görümcem çalışmak için ilçede işe başladı. Sorun şu ki bizimle kalmaya başlayacağını bilmiyordum. İlk akşam eve geldi ertesi gün eşyalarını görünce eşime sordum. Eşim annem beni aradı böyle böyle dedi Bi süre kalsın dedi dedi. Ama benim bundan haberim yok. Bunun üzerine eşimle kavga ettim ve ilk kavgamızı etmiş olduk. Tepkim ilk olarak neden kimse bana bu evde olacaklar ile ilgili bir şey söylemiyor sormuyor. Çok zoruma gitti. Bir anda kendimi görümcem ile aynı evde yaşıyor olarak buldum. Henüz kimse ile bu konu hakkında görüşmedim. Kayınvalidemi ve görümcelerimin seviyorum aslında ama bu şekilde emri vaki ile karşılaşmam onların beni aynı sevgi ve saygı duymadıklarını hissettirdi. Şimdi kayınvalidem ve görümcem ile konuşmayı düşünüyorum. Bu konuda sınırımı nasıl çizeceğim ve bu durumdan nasıl kurtulacağım.
Okuyunca inanamadım.Bu nasıl rahatlık böyle.Daha çok yeni evliler.Burası neresi.Hangi il.Çok kabalık bu.Oralarda doğal mı acaba.Çok merak ettim.Sizin haberiniz yok görümce çıkıp geliyor.Biz aman o kırılacak aman bu kırılacak diye içimizde tutuyoruz.
Bir hafta geçsin sonra hep beraber otururken işi beğendin mi nasıl gidiyor kalıcımısın o işyerinde.Her şeye olumlu cevap verirse ee o zaman sana bir ev lazım.Yavaştan aramaya başlayalım hep beraber diyeceksin.Bakalım ne cevap verecek.Şayet ben sizinle kalmayı düşünüyordum derse hayatım elbette bizde isteriz ama bizde iki aylık evliyiz bende evliliğimi bileyim sende bu konuda anlayış göster bize diyeceksin.Kız hiç bir şey söylemedi kv aradı onada anneciğim çok isterim kalmasını ama sizden de anlayış göstermenizi istiyorum biz daha iki aylık evliyiz birbirimiz tanımadık bile diyeceksin.

Eşinizde de, kvdede, görümcede de sorun var. Sizin eviniz değil orası onların gözünde onların evi olmuş. Aşırı saygısız bir durum. Bence eşiniz size sormalı, kv veya görümce de bu konuyu ikinizle de konuşmalıydı öncesinde.

Benim bir arkadaşıma eşi danisarak getirdi kız kardesini ama kız kısa süreli diye kabul etti.
Uzak şehirdi iş buldu vs İstanbul'da kiralar pahalı asgari ücretli için neyse.
Baktılar kızı cikaramiyorlar kızı İstanbul'da o evde bırakıp arkadaşım iş bahanesiyle başka ile giderek kurtuldu🙃

Eside geldi mi, gorumce ne yapti?

Bazı insanlar duruşuyla bakışıyla bile sınırlarını belli eder.Siz ne kadar çok şeye müsamma gösterdiyseniz artık size danışma gereksinimi bile duyulmamış.

Merhaba henüz evleneli iki ay olmadı. İlçede ikamet ediyorum. Kayınvalidem ve görümcelerim ilçeye yarım saat uzaklıkta bir köyde yaşıyor. Bir görümcem çalışmak için ilçede işe başladı. Sorun şu ki bizimle kalmaya başlayacağını bilmiyordum. İlk akşam eve geldi ertesi gün eşyalarını görünce eşime sordum. Eşim annem beni aradı böyle böyle dedi Bi süre kalsın dedi dedi. Ama benim bundan haberim yok. Bunun üzerine eşimle kavga ettim ve ilk kavgamızı etmiş olduk. Tepkim ilk olarak neden kimse bana bu evde olacaklar ile ilgili bir şey söylemiyor sormuyor. Çok zoruma gitti. Bir anda kendimi görümcem ile aynı evde yaşıyor olarak buldum. Henüz kimse ile bu konu hakkında görüşmedim. Kayınvalidemi ve görümcelerimin seviyorum aslında ama bu şekilde emri vaki ile karşılaşmam onların beni aynı sevgi ve saygı duymadıklarını hissettirdi. Şimdi kayınvalidem ve görümcem ile konuşmayı düşünüyorum. Bu konuda sınırımı nasıl çizeceğim ve bu durumdan nasıl kurtulacağım.
Sen orada o evin uşağısın sanki de hiç soru sormayıp bi anda evini gasp ediyorlar. Kocanın da seninle kavga etmeye ağzı açılıyor da niye kardeşinin geleceğini haber etmede sus pus takılıyor? Ne kocanın ne ailesinin tavrını sevmedim. Tepkini net ortaya koy hiç imayla falan da uğraşma. İnsanlar her şeyi yapacak ama biz kırılıp üzülmesinler diye mi uğraşacağız? Yok öyle dünya.

5. Yıldan sesleniyorum hala bize gelecekleri zaman eşim aranir. Araba da yer yok diye gorumcemin kızı okula gidecekken bizde kalır fakat dayı kalabilir miyim der. Bisey desen surat düşer huzurun kaçar eşek başıyım evde diyorum okadar
Bizimki böyle başladı tepkilerine rağmen aynen devam. Sizin de böyle başlamış umarım devami gelmez
Aslında geldiklerine de bişey demiyorum insan fakat adam yerine koymamış gibi yada sanki o evde sen yaşamıyorsun gibi davranılması çok moral bozucu

Büyük şehirlerde insanlar yarım saatten çok daha fazla yol gidiyorlar işe ulaşmak için. Yarım saatlik yolsa gitsin gelsin evine,illaki ulaşım aracı vardır. Siz o ilçede olmasaydınız nasıl yapacaksa o şekilde yapsın. Özel bir durum olur hava bozuktur, yollar kar tutmuştur vs ayda alemde bir gelip kalır ama bu şekilde olmaz.
Bu konuyu şu an halletmezseniz zaten asla halledemeyeceksiniz muhtemelen.

X