Görümcem bizimle yaşamaya başladı

Merhaba henüz evleneli iki ay olmadı. İlçede ikamet ediyorum. Kayınvalidem ve görümcelerim ilçeye yarım saat uzaklıkta bir köyde yaşıyor. Bir görümcem çalışmak için ilçede işe başladı. Sorun şu ki bizimle kalmaya başlayacağını bilmiyordum. İlk akşam eve geldi ertesi gün eşyalarını görünce eşime sordum. Eşim annem beni aradı böyle böyle dedi Bi süre kalsın dedi dedi. Ama benim bundan haberim yok. Bunun üzerine eşimle kavga ettim ve ilk kavgamızı etmiş olduk. Tepkim ilk olarak neden kimse bana bu evde olacaklar ile ilgili bir şey söylemiyor sormuyor. Çok zoruma gitti. Bir anda kendimi görümcem ile aynı evde yaşıyor olarak buldum. Henüz kimse ile bu konu hakkında görüşmedim. Kayınvalidemi ve görümcelerimin seviyorum aslında ama bu şekilde emri vaki ile karşılaşmam onların beni aynı sevgi ve saygı duymadıklarını hissettirdi. Şimdi kayınvalidem ve görümcem ile konuşmayı düşünüyorum. Bu konuda sınırımı nasıl çizeceğim ve bu durumdan nasıl kurtulacağım.

Evi terk ederdim. Net.
Kardeşiyle yaşasın güzel güzel.

Eşiniz size sormama hakkını kendinde bulabilmiş demek ki bu rahatlığa erişmiş … bazen küçücük şeyleri kocaman sorunlar haşine getireceksiniz ki büyüklerini yapmaya çekinsin insanlar … önce eşinize sonra diğerlerine tepkinizi belirtin .
Çünkü amaaan biraz kalır gider eşim de söylememiş olsun bir daha yapmaz diye susarsanız tepenize çıkarlar önünü alamazsanız .

Eşimde annem böyle şeyleri düşünemiyor diyor
O düşünemiyor da çalışma yaşına gelmiş görümce de mi düşünmüyor?
Düşünce değil niyet meselesi, orası oğullarının evi siz kimsiniz yani?
İster gelir kalır ister çıkar gider ve çok enteresan orada çalışmak için sizin evin oluşmasını kurulu bir düzen olmasını beklemedilerse ne olayım😂😂

Eşim sen ne dersen onu yapalım diyor. Ben ne diyeceğim peki

Şu erkeklerin hersey olup bittikten sonra eee sen nedersen onu yapalım demesini çok ard niyetli buluyorum. Tamamen senin nabzını ölçme. Nasılsa sen kötü olmayı cesaret edemezsin diye. Valla rahmetli ananem hep kedinin bacağını baştan yırtacaksın derdi.

Kurnazlık yapıp emrivakiyle oldu bittiye getirmişler. Eşiniz bi zahmet size sorma nezaketinde bulunsaydı keşke. Kayınvalide ve görümcenin yaptığı da çok ayıp. Sanki o ev sadece oğullarının evi, siz de dış kapının mandalısınız. Mutlaka tavrınızı koyun yoksa ileride bu tarz olaylar yaşamaya devam eder ve siz üzülürsünüz. Eşiniz hayat ortağı olduğunuzu ve evle ilgili kararları birlikte almanız gerektiğini idrak etmeli.

Merhaba henüz evleneli iki ay olmadı. İlçede ikamet ediyorum. Kayınvalidem ve görümcelerim ilçeye yarım saat uzaklıkta bir köyde yaşıyor. Bir görümcem çalışmak için ilçede işe başladı. Sorun şu ki bizimle kalmaya başlayacağını bilmiyordum. İlk akşam eve geldi ertesi gün eşyalarını görünce eşime sordum. Eşim annem beni aradı böyle böyle dedi Bi süre kalsın dedi dedi. Ama benim bundan haberim yok. Bunun üzerine eşimle kavga ettim ve ilk kavgamızı etmiş olduk. Tepkim ilk olarak neden kimse bana bu evde olacaklar ile ilgili bir şey söylemiyor sormuyor. Çok zoruma gitti. Bir anda kendimi görümcem ile aynı evde yaşıyor olarak buldum. Henüz kimse ile bu konu hakkında görüşmedim. Kayınvalidemi ve görümcelerimin seviyorum aslında ama bu şekilde emri vaki ile karşılaşmam onların beni aynı sevgi ve saygı duymadıklarını hissettirdi. Şimdi kayınvalidem ve görümcem ile konuşmayı düşünüyorum. Bu konuda sınırımı nasıl çizeceğim ve bu durumdan nasıl kurtulacağım.
Tavrınızı başta koyun,sınırlarınızı çizin ;annem 20 sene ara ara kayınlarını çekti böyle.Kovunca da kötü oldu,kimse yıllarca baktı demedi.

Herkes ne kadar cici düşünmüş. Bunun kocası kaynanası görümceleri daha evlenmeden önce plan yapmışlar kesin!. Kıza da demeyiz birden olur sanır bir şey demez demişlerdir! Kesin böyle bu olay!
11 yıllık evliyim, kocam böyle bir hareket yapsa hepsini kovarım evden kocam da dahil! Ne münasebet!

Ya ablacım şimdi eski konularına baktım, dedim böyle bir adam kendini belli etmemiş olamaz. Sevgiliyken aldatmış, nişanlıyken borsada kumar gibi oynayıp para dünya para kaybetmiş daha da okumadım kapadım. Kör müsünüz, kafanız mı tuhaf çalışıyor ne yaşıyorsunuz da evleniyorsunuz boyleleriyle ya? Otur bak gorumcene de başka türlüsünü yapamazsın.
Abla deccalle evlenmiş mübarek absbasjslsks

Geçmiş olsun!!!!! sizi hesaba alıp bir soralim demeden görümceyi size attıklarına göre,bu evde hiç söz sahibi değilsiniz...Arada aslan ,kaplan diye ağzınıza bir parmak bal çalıp,birde çocuk yaptırdılar mi ooooo "dön izle ,yat izle otur ağla izle "sizin hayat buna dönecek.

Bekleyin bir hafta. Baktınız gitmiyor ev bakıyormusun vs deyin. Baktınız yine olmuyor b9yle olmaz dersiniz net bir şekilde

X