Görümcem bizimle yaşamaya başladı

QUOTE="dogadostupanda, post: 78118107, member: 660483"]
Eside geldi mi, gorumce ne yapti?
[/QUOTE]
Eşi ile gitti arkadaşım başka ile.
Görünce aynı evde hala o ilde çalışıyor.
Kira derdi vs yok.
Arkadaşım o evin kırasından oldu ama huzurluyum enazindan dedi.

Ayyy ben buradan sinir krizi geçirdim.ben evimde kendi istediğim gibi rahat edemeyeceksem niye evleneyim ki

Ahhh ahhh kendi gençliğimi hatırladım 😁 bende benzeri birşey yaşadım. Benim eski görümce de annesi ile kavga edip bir akşam bavulunu alıp bana geldi. Bundan sonra o evde yaşayamam burada kalıcam dedi. Bu arada ben caddenin üstünde kv de karşı tarafta sokak içinde oturuyor. Ben o zaman ki eski eşime ablanla konuş ben evimde kimse ile yaşamak istemiyorum dedim. Bir hafta boyunca tartıştık. Ablamı evden kovamam dedi. Ben de peki o zaman diyip tüm kıyafetlerini bavuluna koyup camdan aşağı caddeye attım. Kızılca kıyamet koptu. Rahmetli eski kp geldi bizimle konuştu ve bombaa eski eşe benim haklı olduğumu söyledi.
Gelelim son noktaya ailesinin söylediği herşeye tamam diyen adamdan koca moca olmuyor. Bu arada anlattığım olay 4/5 yıllık evliyken yaşandı. Siz daha çiçeği burnunda bir çiftsiniz. Sizin başbaşa kalmanız gereken zamanlar.

Bence konunun, onun kiz kardesine ozel olmadigini soyleyerek baslayin. Her kim olursa olsun, degil yatili kalmak, misafirlik icin bile olsa izinsiz habersiz gelemez, tepkim buna diyin. Ayni sey benim kardeslerim icin de gecerli, yarin kardesim gelip kalmak istese, ben sana danismadan olur demem, diyin.
Her ne kadar ailelerimiz, "oglumun, kizimin evi" dese de, artik bu evin icinde iki kisi oldugumuzu ve birbirimize danisarak plan yapabilecegimizi kabullendirmemiz lazim, diyin.
Kiz kardesi madem gelmis, simdi yollamak ayip olur bence. Ama abisi olarak, ne kadar sure kalmayi planladigini sorabilir, sizde kalma suresinin mumkun oldugunca kisa olmasi ve kiz kardesin kendi planlari olmasi gerektigini uygun bir dille anlatmasini ve bu konunun uzerinde durmasini isteyin.
Yani bir iki maas alana kadar mi kalacak? Yoksa bir sene mi? Plani nedir kibarca abisi sorsun.
Bende bu şekilde açıklama yaptım yanlış anlaşıldım. Eşimin ailesi tarafınca.

Konuştum. Şuan biraz limoniyiz eşimin ailesiyle. Ama çoğunluğu benim haklı olduğumu destekliyor. Şey diyorum içimden madem haklıyım neden başından böyle bir şeye ön ayak olup tatsızlık çıkmasına sebep olundu.
Çünkü denendiniz. Bu hadsizliğe susup kabullenseydiniz yıllarca görümce bakacaktınız sonra kendileri tebelleş olacaktı. Bu işler böyle.

Konuştum. Şuan biraz limoniyiz eşimin ailesiyle. Ama çoğunluğu benim haklı olduğumu destekliyor. Şey diyorum içimden madem haklıyım neden başından böyle bir şeye ön ayak olup tatsızlık çıkmasına sebep olundu.
Kızım niye doğru düzgün anlatmıyorsun ne dedin onlar ne dedi ?

Yarım saatlik yol için birinde kalmak iyi niyetli değil ki. Ben 2 çocuğumla hergün 1,5 saat gidip 1,5 saat geliyorum. Görümcen de çoluk-çocuk yok genç sağlıklı. Yol mu dayanır ona?

Merhaba henüz evleneli iki ay olmadı. İlçede ikamet ediyorum. Kayınvalidem ve görümcelerim ilçeye yarım saat uzaklıkta bir köyde yaşıyor. Bir görümcem çalışmak için ilçede işe başladı. Sorun şu ki bizimle kalmaya başlayacağını bilmiyordum. İlk akşam eve geldi ertesi gün eşyalarını görünce eşime sordum. Eşim annem beni aradı böyle böyle dedi Bi süre kalsın dedi dedi. Ama benim bundan haberim yok. Bunun üzerine eşimle kavga ettim ve ilk kavgamızı etmiş olduk. Tepkim ilk olarak neden kimse bana bu evde olacaklar ile ilgili bir şey söylemiyor sormuyor. Çok zoruma gitti. Bir anda kendimi görümcem ile aynı evde yaşıyor olarak buldum. Henüz kimse ile bu konu hakkında görüşmedim. Kayınvalidemi ve görümcelerimin seviyorum aslında ama bu şekilde emri vaki ile karşılaşmam onların beni aynı sevgi ve saygı duymadıklarını hissettirdi. Şimdi kayınvalidem ve görümcem ile konuşmayı düşünüyorum. Bu konuda sınırımı nasıl çizeceğim ve bu durumdan nasıl kurtulacağım.
Net bir şekilde istemediğinizi belirtin sizin sınırlarınıza saygı duyulmamış.

Merhaba henüz evleneli iki ay olmadı. İlçede ikamet ediyorum. Kayınvalidem ve görümcelerim ilçeye yarım saat uzaklıkta bir köyde yaşıyor. Bir görümcem çalışmak için ilçede işe başladı. Sorun şu ki bizimle kalmaya başlayacağını bilmiyordum. İlk akşam eve geldi ertesi gün eşyalarını görünce eşime sordum. Eşim annem beni aradı böyle böyle dedi Bi süre kalsın dedi dedi. Ama benim bundan haberim yok. Bunun üzerine eşimle kavga ettim ve ilk kavgamızı etmiş olduk. Tepkim ilk olarak neden kimse bana bu evde olacaklar ile ilgili bir şey söylemiyor sormuyor. Çok zoruma gitti. Bir anda kendimi görümcem ile aynı evde yaşıyor olarak buldum. Henüz kimse ile bu konu hakkında görüşmedim. Kayınvalidemi ve görümcelerimin seviyorum aslında ama bu şekilde emri vaki ile karşılaşmam onların beni aynı sevgi ve saygı duymadıklarını hissettirdi. Şimdi kayınvalidem ve görümcem ile konuşmayı düşünüyorum. Bu konuda sınırımı nasıl çizeceğim ve bu durumdan nasıl kurtulacağım.
Offf gel de çık işin içinden . Anneci bi eş . Düşünceniz görümce ve kayınvalide . İstemediğinizi net bi şekilde söyleyin . Daha çok yeni evlisiniz bu şekilde evde biri varken asla rahat edemezsiniz

X