Görümcem bizimle yaşamaya başladı

Ya ablacım şimdi eski konularına baktım, dedim böyle bir adam kendini belli etmemiş olamaz. Sevgiliyken aldatmış, nişanlıyken borsada kumar gibi oynayıp para dünya para kaybetmiş daha da okumadım kapadım. Kör müsünüz, kafanız mı tuhaf çalışıyor ne yaşıyorsunuz da evleniyorsunuz boyleleriyle ya? Otur bak gorumcene de başka türlüsünü yapamazsın.
Iyiki senin gibiler var🤩

Ee sonrada adamda onca hasar varken yinede israrla evlenip gelip burada birde konu acarlar saka gibi insanlar

düşüncesiz insanlara tahammülüm cidden yok , okurken kriz geçirmelik , eşinizle konuşun

Merhaba henüz evleneli iki ay olmadı. İlçede ikamet ediyorum. Kayınvalidem ve görümcelerim ilçeye yarım saat uzaklıkta bir köyde yaşıyor. Bir görümcem çalışmak için ilçede işe başladı. Sorun şu ki bizimle kalmaya başlayacağını bilmiyordum. İlk akşam eve geldi ertesi gün eşyalarını görünce eşime sordum. Eşim annem beni aradı böyle böyle dedi Bi süre kalsın dedi dedi. Ama benim bundan haberim yok. Bunun üzerine eşimle kavga ettim ve ilk kavgamızı etmiş olduk. Tepkim ilk olarak neden kimse bana bu evde olacaklar ile ilgili bir şey söylemiyor sormuyor. Çok zoruma gitti. Bir anda kendimi görümcem ile aynı evde yaşıyor olarak buldum. Henüz kimse ile bu konu hakkında görüşmedim. Kayınvalidemi ve görümcelerimin seviyorum aslında ama bu şekilde emri vaki ile karşılaşmam onların beni aynı sevgi ve saygı duymadıklarını hissettirdi. Şimdi kayınvalidem ve görümcem ile konuşmayı düşünüyorum. Bu konuda sınırımı nasıl çizeceğim ve bu durumdan nasıl kurtulacağım.
Kötüyü çağırmak gibi olmasın ama aynı olaydan dolayı kuzenim boşandı görümce geldi kalmaya evdeki olan biteni annesine anlatiyormus telefonda e tabi gelin bunu yakalayınca evden gönderdi kaynanası da cephe aldı geline 2 sene mahkemede süründüler 1 çocukla boşandılar görümce 2. Çocuğu yaptı merkeze taşındı :)

Merhaba henüz evleneli iki ay olmadı. İlçede ikamet ediyorum. Kayınvalidem ve görümcelerim ilçeye yarım saat uzaklıkta bir köyde yaşıyor. Bir görümcem çalışmak için ilçede işe başladı. Sorun şu ki bizimle kalmaya başlayacağını bilmiyordum. İlk akşam eve geldi ertesi gün eşyalarını görünce eşime sordum. Eşim annem beni aradı böyle böyle dedi Bi süre kalsın dedi dedi. Ama benim bundan haberim yok. Bunun üzerine eşimle kavga ettim ve ilk kavgamızı etmiş olduk. Tepkim ilk olarak neden kimse bana bu evde olacaklar ile ilgili bir şey söylemiyor sormuyor. Çok zoruma gitti. Bir anda kendimi görümcem ile aynı evde yaşıyor olarak buldum. Henüz kimse ile bu konu hakkında görüşmedim. Kayınvalidemi ve görümcelerimin seviyorum aslında ama bu şekilde emri vaki ile karşılaşmam onların beni aynı sevgi ve saygı duymadıklarını hissettirdi. Şimdi kayınvalidem ve görümcem ile konuşmayı düşünüyorum. Bu konuda sınırımı nasıl çizeceğim ve bu durumdan nasıl kurtulacağım.
Geçmiş olsun, susarsan çok çekersin , esin ve ailesi seni saymıyor, sakın hamile kalma , acil iş bul çalış ve sınırlarını çiz, eşin bu kafa ile devam ederse boşa...

Kötüyü çağırmak gibi olmasın ama aynı olaydan dolayı kuzenim boşandı görümce geldi kalmaya evdeki olan biteni annesine anlatiyormus telefonda e tabi gelin bunu yakalayınca evden gönderdi kaynanası da cephe aldı geline 2 sene mahkemede süründüler 1 çocukla boşandılar görümce 2. Çocuğu yaptı merkeze taşındı :)
Ben de aile düzeni kurana kadar çocuk yapmayı planlamıyorum

Eşim sen ne dersen öyle yapalım diyor ama ben kötülük de çıksın istemiyorum bu gidişle çıkması gerekiyor gibi
Bir süre kalsın demişlerde ne kadarlık bir süre mesela? Ev tutma gibi bir planı varmı? Ara kayınvalideye sor. Anne benim haberim bile yok, keşke bana da bir sorsaydiniz diye sitem et. Sonra da bir hafta kalsın o arada bir yer ayarlayalım, ben daha uzun kabul edemem de.

Ya ablacım şimdi eski konularına baktım, dedim böyle bir adam kendini belli etmemiş olamaz. Sevgiliyken aldatmış, nişanlıyken borsada kumar gibi oynayıp para dünya para kaybetmiş daha da okumadım kapadım. Kör müsünüz, kafanız mı tuhaf çalışıyor ne yaşıyorsunuz da evleniyorsunuz boyleleriyle ya? Otur bak gorumcene de başka türlüsünü yapamazsın.
Şöyle oğlu olan anneler bile yatıp kalkıp oğlanı evlendirdik diye şükür namazları kılacağına gelinle uğraşıyor. Eve görümce gönderip huzur bozmaya çalışıyor. Kaynanalik gerçekten psikolojik bir hastalık çeşidi 🙄

Bunun benzeri bir olay başıma gelmişti bana sorulmadan bana ait olan eşyayı eşimden istemişlerde. Eşim gelip bana söylemişti hemen,sen nasıl istiyorsan öyle yap demişti. Bu konuda ilk hatalı eşiniz. Kayınvalideniz onu aradığı zaman size gelip söylemesi lazımdı. Bir müddet bekleyin bence. Baktınız görümceniz komple yatılı kalıcı konuşursunuz fakat edemediğinizi söylersiniz.

Valla şimdi halletmezsen devamı gelecek. Eşinin halletmesi lazım bence. Ha ben olsam direk arar anne keşke bana sorsaydiniz ben yeni evliyim rahat olamıyorum evde derim

Ayyy bir sonraki level heralde cocuk. Konu sahibi bunun uzerine bir de cocuk yapar buyuk ihtimalle.
Kizlar anlayamiyorum ben gercekten, bu kadar belli bariz kirmizi bayraklar varken neden goz gore gore evlenirsiniz bu erkek tipleriyle...

Yarım saat işe gitmek için çok geliyorsa pes
Millet iki vasıta değiştererek günde iki saat yol çekiyor sırf işi için şaka gibi . Annesi kızını birazda abisi yengesi ilgilensin, baksın mantığıyla başından savmış, kız da bana da değişiklik olur mantığıyda kabul etmiş bence. Yengesi hizmet eder o da misafir gibi takılır mis gibi.

Millet iki vasıta değiştererek günde iki saat yol çekiyor sırf işi için şaka gibi . Annesi kızını birazda abisi yengesi ilgilensin, baksın mantığıyla başından savmış, kız da bana da değişiklik olur mantığıyda kabul etmiş bence. Yengesi hizmet eder o da misafir gibi takılır mis gibi.

evet istanbulda işe kaç saatte gidiliyor görümcesi bir araştırsın soruştursun Allah aşkına
kaynana kızıyla uğraşmamak için bunlara gönderdim bitti yapmış

Peki şimdi görümce gelmiş eve öyle yada böyle siz ne yapacaksınız önce bir kafanızdaki fikirleri düşünün. Yani görümcenin kalabileceği alternatif var mı ?
Yada bunu söylediğinizde nelerle karşılacaksınız ?

Ben de aile düzeni kurana kadar çocuk yapmayı planlamıyorum
Çocuğu geçtim Bilerek yapılmış bir durum bu .kendi evlerine kimseyi almazlar 1 gece misafirliğe size yerlesiyorlar bence sorunu başkasında değil eşiniz de arayın siz onun ailesine yatılı hizmet etmek zorunda mısınız sizin akrabanız gelse kalmaya hemen rahatsız olur

Görümce evlenince kimseyi evine almaz ama bu tipler öyle oluyor genelde. Kavga çıkacaksa şimdi çıksın ilerde nasılsa bu meseleden kötü olacaksınız. Hemen çözün. 2 aylık kişinin evine de yatılı kalmaya gidilmez. Görümceyi yollayın eşinize de bir daha yapmayacağı şekilde dersini verin .

X