Görümceeee 🫠

Neolacaksimdibuis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2021
665
1.175
Merhabalar , kısa keseceğim

Şimdiye kadar hiç bir zaman görümcelik yapmadım , gelinimizi severim de . O da beni sever şey der hatta hiç bir zaman bana görümcelik yapmaz hep ablamdır .. bunu dipnot olarak yazdım .

Ki banane derim hep, ben uzakta oturuyorum zaten , ne karışıcagım ..

Fakat bugün garip bişey oldu .
Biz ,(eşim 2 çocuk )ailemin yanına geldim memlekete . 10 saatlik yol .
Bizi cuma günü bize gelin çünkü haftasonu gezeriz kaybımız olmasın diye onlar çağırdı .
Tamam dedik , gelinle kardeşim ile görüntülü konuştuk .
Biraz yola geç çıktık , çünkü işleri vardı çocuğun kursu -gelin de arkadaşlarıyla dışarı çıkacaktı . Ben annemlere geçerim sorun yok dedim yok gelin siz bize dediler iyi dedim hep kardeşimle konuşuyorum bu arada . Annemlerde Yemek yedik sonra kardeşime geldik saat 22 gibi ..
şu an saat 01.25 gelin yok
Kardeşim de 12.45 gibi gelini alıp geleyim ben diye çıkmıştı ..
story üstüne storty bizde eşimle evde çocuk bakıyoruz işte birbirimize bakıp .😂

Yatsak yatamıyoruz çocukları yatırsak yatıramıyoruz 10 saat yol üstüne şu saat oldu çocuk sesi 😍

Erken gelsin demiyorum da gelmesi gerekmezmiydi yahu 24 cıvarı .. çünkü 19 da buluştular ..

Hayır bi ara mesela , hiç konuşmadık ne yoldayken ne de o yokken eve gelmişken ..
yılda 1 kere geliyorum o da 1 haftalığına .

Kardeşim ondan habersiz bizi çağırmaz mesela . Ben de pat diye gelmem . Sınırları biliriz .

kalkıp gitsem ailemde karışacak olaya diye kaldım , evleri havuzlu çocuklar plan yaptı havuzda oynayıp çosacaklar.
Akşama da canlı müzik planladı gelin yer ayırmıştı pazarda otele gideceğiz .
Hani bizi istemiyor tavrı de yok . Zaten 15 yıldır evliler yani anlardım mutlaka .

Garip geldi . Ben de mi sorun ?

Güncelleme : gece 2 de geldi .
Ben yatmıştım 🤪 eşim odaya geçerken yakaladı hiç bişey yok gibi naber abi , klimayı açık sıcak dedi falan filan . Ben çıkmadım odadan . Öylece kaldı .

Güncelleme 2 : sabah erken kalktık kardeşim ile yola çıktık zaten planlamıştık bunu . Sadece kardeşime sabah dedim kaçta gelnizi gece be , o da bilmiyorum ki dedi oğlum planınız varsa bizi beden çağırdınız annemlerde kalsaydık ya dedim bişey demedi . Uzatmadım . Gelin uyuyordu .

Güncelleme 3 . Kardeşimle gittiğimiz yerden 6 da geldik o da çocukları alıp restauranta gitmiş
Bizde oraya gittik bizi görünce kalktı hoşgeldiniz nasılsın abla , n’aptınız gayet neşeli filan dedi iyi dedim bende , siz n’aptınız dedim çocuklar havuza filan girmiş işte

Bende hiç bişey yok gibi davrandım kardeşimle markete gittiler biz evdeyiz işte .

Bu kadar .

Hiç bişey yok ki kapandı üstü .

Son düzenleme:
Hala yoklar ortada , çocukları yatıracağım çarşaf yok . Dolap karıştırsam bu sefer karıştı olacak . Yani bende çıkarım arkadaşlarım ile gezerim yerim içerim gece 12 de evde olurum , ama misafir varsa ararım geç geleceksem mesela en geç 10dur yani toplantı filansa … bin kere de özür dilerim üstüne .

Saat 1.40 hala yok mesela

Hala yoklar ortada , çocukları yatıracağım çarşaf yok . Dolap karıştırsam bu sefer karıştı olacak . Yani bende çıkarım arkadaşlarım ile gezerim yerim içerim gece 12 de evde olurum , ama misafir varsa ararım geç geleceksem mesela en geç 10dur yani toplantı filansa … bin kere de özür dilerim üstüne .

Saat 1.40 hala yok mesela
Anneniz uyanık mıdır? Ya da yedek anahtarı falan var mı? Gidin annenize bence.

En buyuk hataniz gelin yerine kardesinizle konusmaniz olmus. Bir hafta bence zaten uzun üzerine birde evin hanimi degilde kardeşinzle muhatapsaniz tepkisini belli etmek istemistir.
Ben aramadım ki , kardeşim aradı beni hep ..

2si plan yapıp kardeşim bana aktardı , ben yoksa anneme giderdim , ki kardeşimde kalmam genelde de . Sadece yeğenim çocukları çok istiyor. Sürekli gelin gelin gelin bize diye kızlara söylüyor .

01.55 geldi .. ben odadan çıkmadım uzanmıştım eşim ayakta idi ,onu yakaladı
hiç bişey yok gibi binbir keyifle abi nasılsın hoşgeldin şen şakrak sesle ..klimayı açın öyle yapın böyle yapın ..

Nasıl davranmalıyım bilemedim .

Şimdiye kadar hiç bir zaman görümcelik yapmadım , gelinimizi severim de . O da beni sever şey der hatta hiç bir zaman bana görümcelik yapmaz hep ablamdır .. bunu dipnot olarak yazdım .

Bizi cuma günü bize gelin çünkü haftasonu gezeriz kaybımız olmasın diye onlar çağırdı .
Tamam dedik ,
Biraz yola geç çıktık , çünkü işleri vardı çocuğun kursu -gelin de arkadaşlarıyla dışarı çıkacaktı . Ben annemlere geçerim sorun yok dedim yok gelin siz bize dediler iyi dedim hep kardeşimle konuşuyorum bu arada . Annemlerde Yemek yedik sonra kardeşime geldik saat 22 gibi ..

Yatsak yatamıyoruz çocukları yatırsak yatıramıyoruz 10 saat yol üstüne şu saat oldu çocuk sesi 😍

Erken gelsin demiyorum da gelmesi gerekmezmiydi yahu 24 cıvarı .. çünkü 19 da buluştular ..

Hayır bi ara mesela , hiç konuşmadık ne yoldayken ne de o yokken eve gelmişken ..

Bence siz de bir sorun yok. Misafir sayılırsınız uzakta oturuyorsunuz sonuçta ama şurada bir durum var dikkatimi çeken gelini şikayet ediyorsunuz kardeşiniz diyememiş mi eşine ablam geliyor diye ben her olayda denge kuranın erkek olduğunu düşünüyorum

Keşke annenizde kalıp sabah gecseymissiniz kardeşinize. Zaten saat 22:00'da gitmissiniz. 1-2 saat oturup yatılır. Gereksiz olmuş.
Ama gelin hanımın yaptığı coook ayıp. Bu saate kadar kaldığına göre de belli ki tavır yapıyor.
Evet ama onlar çağırdı , yarın için deniz planı yaptık havuza girecekti sabahtan çocuklar filan zatn erken gelsekte olmayacaktı ki 19 da buluştu.

diğer haftada yoklar 3 gün arkadaşları ile tgezi planlamışlardı . Tek haftasonunuz bu idi .

Tavır yapacak bi kişi değildir kendisi çünkü ortada tavır yapacağı bişey yok . Genelde kardeşime söyler planını o da bize söyler ama Yanyana isek sürekli kendi yapar ve arar yada söyler . İlişki dinamiğimiz hep böyledir .

Bence siz de bir sorun yok. Misafir sayılırsınız uzakta oturuyorsunuz sonuçta ama şurada bir durum var dikkatimi çeken gelini şikayet ediyorsunuz kardeşiniz diyememiş mi eşine ablam geliyor diye ben her olayda denge kuranın erkek olduğunu düşünüyorum
Yok kardeşim herkese karşı herşeyi söylerde gelinin ağzına bakar 😂

Burada düşünen gelin olmalıydı sanki ya ..

Bi aradı kardeşm 12 gibi gelmiyor musunu daha diye ama çokta etkili olmadı mesela .

Tamam dedik ,

Gelinin tavrı onunla değil kardeşinizle konuşmanıza olmuş ben hayatta yengemlere gitmem yengem arayıp çağırmadıkca

Evet ama onlar çağırdı , yarın için deniz planı yaptık havuza girecekti sabahtan çocuklar filan zatn erken gelsekte olmayacaktı ki 19 da buluştu.

diğer haftada yoklar 3 gün arkadaşları ile tgezi planlamışlardı . Tek haftasonunuz bu idi .

Tavır yapacak bi kişi değildir kendisi çünkü ortada tavır yapacağı bişey yok . Genelde kardeşime söyler planını o da bize söyler ama Yanyana isek sürekli kendi yapar ve arar yada söyler . İlişki dinamiğimiz hep böyledir .
Bence uzatmayın çok eğlenmişler ve biraz uzamış işte. Siz de yoldan geldiniz dinlensinler diye düşünmüştür. Gencler cocuk da yok anı yaşamışlar hiç uzatmayın.

Tamam dedik ,

Saçmalamış. Evde misafir o saate kadar dışarda olunmaz yani . Ki yılda bi kez gidiyormuşsunuz . Desem ki inat edin orda kalmayın kardeşinizin hatırı var ama bilmiyorum sanırım ben olsam eve geldiğinde “ rahatsız ettik keşke gelmeseydik “ derdim .

X