görümce

yazım hata

3 görümce var
tapu eşimin
eşim emanet edeyim misali görümceye verdi ama görümce geri vermiyor
evlada küslük olmaz diyen kv
kvyi tembihlemiştik fakat görüşme diye dinlemedi barıştı
İyi de tapu sizin adınıza değil mi görümce vermese de bildiğim kadarıyla onunla bişey yapamaz.

Yok veremez aç bak davalara görürsün kaç tane böyle şey bozuldu kaç tane davaya şahit oldum görümcenin de hakkı var yarı yarıya bozar
Önce mal paylaşımı yapılırken feragat edip tamamını konu sahibinin eşine verdi de şimdi fikir mi değiştirdi acaba? Bence konu sahibi de detaylara tam hâkim değil.

Yok veremez aç bak davalara görürsün kaç tane böyle şey bozuldu kaç tane davaya şahit oldum görümcenin de hakkı var yarı yarıya bozar
görümce çöp bile haketmıyor
Önce mal paylaşımı yapılırken feragat edip tamamını konu sahibinin eşine verdi de şimdi fikir mi değiştirdi acaba? Bence konu sahibi de detaylara tam hâkim değil.
bende öyle hissediyorum ev gidecek gibi hissediyorum

aynen öyle tapu elden gitti
Şu bilgileri şuraya yazalım da içiniz rahatlasın.

Tapu senedi kıymetli evrak değil aslında bir adi senettir.
Tapu senetlerinin ispat fonksiyonu bile yoktur.
Bir tapu senedinin tek işlevi, bir evin veya arsanın hangi tapu müdürlüğünde tutulan hangi sicilin (büyük defter) hangi sayfasında kayıtlı olduğunu göstermekten ibarettir.
Tapu senediniz kaybolduğunda bir şey yapmanıza gerek yoktur.
Tapu senedi, tapu müdürlüklerine gitmeden "e-devlet" üzerinden alınabilir.

ev kpden miras eşim üstüne aldı
ooovv, işin rengi değişikmiş.
miras kalan mal üste alınmaz, kanuna göre pay edilir.
böyle üstüne falan alabilmesi ilginç, görümcenize kağıt mı imzalattı eşiniz hakkından vazgeçsin diye.
yoksa usulsuz bir şeyler mi var, öyleyse davalık da olabilir eşiniz.
tapu kağıdının görümcede olmasından değil görümcenin dava açmasından korkun asıl.
sırf kız-erkek ayrımı vs. yüzünden de böyle bir şey olduysa sonuna kadar arasın hakkını zaten.

Aman konu sahibinden belli satış vs göstermişlerdir onlarda gidip bir avukata sorup akıl alacak şey yok gibi

görümce çöp bile haketmıyor

bende öyle hissediyorum ev gidecek gibi hissediyorum
Görümcenin neyi hak edip etmediğine siz değil hukuk karar verir. Kadın mahkemeye gitse o tapuyu iptal ettirir rahat rahat zaten. Siz de bakışır kalırsınız karı koca.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…