Aile Sıkıntıları

Eşiniz durumu biliyor ve kabul ediliyor.

Para kvalidenizin parası. Ailesinden kalmış. İstediği çocuğuna verir. Vermiş de zaten. Haksızlık boyutu eşi ve ailesini ilgilendirir.

Şuan eşimin (yarısını evlendikten sonra aldık aslında) ve annesinin ortak daireleri var. Kirayı annesi alıyor. Arada söylesem mi diyorum. Ki benim de hakkım var. Sonra aman boşver diyorum bitiyor 😁... Boşverin yani. Sizi ilgilendiren birşey yok.

bırakın avukat dava vs. karşılarını alıp konuşmuyor bile. ben en başından beri konuşun sorununuzu çözün bakın böyle daha kötü olacak durumunuz ben kendimi belkide gereksiz paraladım
Evet gereksiz paralıyorsunuz sizi ilgilendirmez bile. Eşinizin mirası eşiniz ölünce size bile kalmıyor. Başkalarıyla konuşuyosanız itici duruyor. Ayrıca görümcenizin okuduğu okuldan size ne görümce size gelip düğünde şöyle altın takıldı dese ne olur? Bu işlere eşler karışmamalı.

adam yerine konmamak onları fazlası ile adam yerine koyduğum için olabilir
Eşiniz durumu biliyor ve kabul ediliyor.

Para kvalidenizin parası. Ailesinden kalmış. İstediği çocuğuna verir. Vermiş de zaten. Haksızlık boyutu eşi ve ailesini ilgilendirir.

Şuan eşimin (yarısını evlendikten sonra aldık aslında) ve annesinin ortak daireleri var. Kirayı annesi alıyor. Arada söylesem mi diyorum. Ki benim de hakkım var. Sonra aman boşver diyorum bitiyor 😁... Boşverin yani. Sizi ilgilendiren birşey yok.
bizim durum farklı kadın oğluna kızımı tercih ettim diyor . eşimde melek bir evlat ve ben bu durumu sindiremiyorum eşimi bu aralar üzüyorum pasif kalıyor hakkını arasın istiyorum

Evet gereksiz paralıyorsunuz sizi ilgilendirmez bile. Eşinizin mirası eşiniz ölünce size bile kalmıyor. Başkalarıyla konuşuyosanız itici duruyor. Ayrıca görümcenizin okuduğu okuldan size ne görümce size gelip düğünde şöyle altın takıldı dese ne olur? Bu işlere eşler karışmamalı.
ona hep fazlası yapılmış yapılmayada devam ediyor bir anne nasıl böyle davranabiliyor yaşamayan anlamaz

Arkadaşlar herkese merhaba,

Aranıza yeni katıldım. Ama benim sıkıntım şu belki içinizden birileride böyle durum yaşamış olabilir belki bir fikir, belki bir yol gösteren olursunuz. 7 yıllık evlim bir kızım var 2020 tarihinde görme engelli kayınpederim zaten rahatsızdı ve birden hastalandı 10 gün kadar bir hastane sürecimiz oldu. tabi eşim 2 kardeşler kardeş kıskançlığının bolca yaşandığı bir aile eşim yüksek inşaat müh. devlet okulundan 1. likle meuzun kamuda başarılı biri. Kardeşide özel okullar okumuş güya psikolg babasının yazlığının satıp özel ünivresitede okutulmuş anesi hep arkasında oğluna yetiştirmek için hatta oğlunu geçsin diye aklınıza ne gelirse onun her dediğini yapan sanki oğlu yok tek kızını doğurmuş aşırı bir evlat ayrımcılığı yapan bir kadıncağız ona anne ile demiyorum bende anneyim ama hiç haketmiyor onlardan nefret ediyorum o nefret duygum de eşime aileme kızıma yansıyor. gelelim konuyakayınpeder rahatsızkken öncesinde belki 3-5 ay önce eşimin annesine kendi annesinde 300 bin gibi bir miras kaldı sene 2020 değerli bir para kızıda hep ayrı eve çıkmak istiyor ayrı ev alın diyor bana baba yazlık istiyor biz de eşim ile eviniz var baba hasta ona yazlık alın diyoruz ama kim dinler bizi kayınpeder hastalandı adam yoğun bakımda siz gidin o süreçte anne kız o evi alın adamcağızında kendi babasından kalan 100 bin küsür para var onuda mutlaka kullandılar ama bize anne-kız çetesi hiç birşey anlatmıyorlar. kardeşi sitede bie ev bulmuş lüxü çok sever bu arada eşime kalan eksiği tamamlala biraz sen birazda ben ortak olalım diyorlar eşim bana sordu bende tamam biz o ara arabamızı değiştircektik al dedim boşver arabamız var sonuçta neyse anlaştılar evet avin yarısı anneye diğer yarısı da 2 kardeşe bölüncek sonra benim kötü kalpli eşimin annesi eşimi arıyor sen yarın kira ver dersin diyor kardeşine işi bozuyor anlayacağın tabii bende o sıra bu lafları duyduğum içi -n kırılıyorum onlara çocuğum yeni doğmuş gelip giderler hizmet hürmet zamanım olmazdı kızımı emziremezdim düşünün eşim kızsa eleştirse ben izin vermezdim onlara azda olsa emeğim varsa helal etmiyorum kızlar bunu bilin. sonra eşim boşver ya onları biz keyfimize bakalım diyorlar kayınpeder o arada iyi fenalaştı ölüme yaklaştı yani ben eşime bab hasta para lazım olur boşver arabayı sonra değiştiririz dedim erteledim. sonrasında bunlar ne yapıyorlar baba hasta siz gidin anne kız o evi alın yarısını kendi üzerine yapıyor bunu eşim araştırıp öğreniyor kayınpeder vefat etti cenazeye gittik ama öyle böle moral her açıdan bozuk. eşim e diyorum ki bunlar sana hakkını vermez sonrasında kıızna araba lüx hayat herşey evrilmeye devam etti eşime 1 tl bile yok. bende diyorumki en son ramazan bayramda torunu ile gitme k istedi mesada gelmeyin yazdı böle bir anne için ne denir kızlar size soruyorum . kısacası eşimin hukuki yoldan hiç birşey yapamamasına çok kızıyorum bazen tarşıyoruz evliliğimize yansıyor ben onları sildim boşver diyor bu arada anenin kızına verceği para tutarı 15 milyon eşime 1 tl yok akıl verin kızlar ne yapmak lazım ben böyle evliliğimi sürdüremem giib eliyor birsürü şey söylemek istiyorum onlara ama yapamıyorum lütffen dahada olanlar varda bu şimdili özet giriş akıl verin fikirlerinize ihtiyacım var ... Neden bir anne 2 çocuğu arasında sağlıklı bir köprü kuramıyor şaşkınım.
Para eşinizin ailesinin parası. Eşiniz istemiyor ve uğraşmıyorsa siz niye dert ediyorsunuz ki? Görümcenizin ve kv lüks içinde yaşaması sizi ilgilendirmez.

ona hep fazlası yapılmış yapılmayada devam ediyor bir anne nasıl böyle davranabiliyor yaşamayan anlamaz
Canım yaşıyorum anlıyorum annem de aynı şeyleri yaşıyor ama yapacak bir şey yok. Erkeğe yapılınca kimse bir şey diyemiyor. Belli ki kızı bekarsa ondan böyle yapıyor kendi ayakları üstünde dursun istiyor. Kaldı ki kadının annesinden kalmış para. Görüşmeyin bu kadar basit.

Canım yaşıyorum anlıyorum annem de aynı şeyleri yaşıyor ama yapacak bir şey yok. Erkeğe yapılınca kimse bir şey diyemiyor. Belli ki kızı bekarsa ondan böyle yapıyor kendi ayakları üstünde dursun istiyor. Kaldı ki kadının annesinden kalmış para. Görüşmeyin bu kadar basit.
canım versin zaten ama yöntem doğru değil aslında anlatmak istediğim şey bu yanlış anlaşıldım belkide

canım versin zaten ama yöntem doğru değil aslında anlatmak istediğim şey bu yanlış anlaşıldım belkide
Eşinizin aklı da var fikri de gidip dava açıp hakkını talep edebilir. Siz hiçbir şey yapamazsınız size bile kalmaz ki mirası

Bu konuda sizi etkileyen ne anlamadım
Evet eşiniz annesi ve kardeşi tarafindan haksizliga uğramış tamam buna kizmaniz anlasilabilir
Ama burada eşiniz annesine kızıp size mi patlıyor, sizin evliliginiz nasil etkileniyor?
Anladığım kadarıyla soruma cevap hayir eşiniz icine atıyor o halde sizin fikir beyan etmeniz ne kadar doğru? Siz onlari elestirince esiniz size de kırılabilir. Böyle bir durumda onun yaninda olup biz birbirimize yeteriz demeniz lazim bence.
Sizden para istemiyorlarsa, aile hayatiniza çomak sokmuyorlarsa esinizin annesiyle iliskisine cok da müdahil olmayin derim. Sonra sen annem hakkinda olumsuz konustun der siz kotu olursunuz buna gerek var mı?
Sizi özel olarak etkileyen bariz bir durum yoksa bırakın esiniz kök ailesiyle kendi cozsun siz kendi kurdugunuz ailenize odaklanin.

bizim durum farklı kadın oğluna kızımı tercih ettim diyor . eşimde melek bir evlat ve ben bu durumu sindiremiyorum eşimi bu aralar üzüyorum pasif kalıyor hakkını arasın istiyorum
Eşimin babasından kalan diğer evdeki kirayı da görümcem hayattayken ikisi alıyordu. Sende iste demedim 🤭 annesi hayattaykrn eşime düşmez o karar verir...

Eşinizle 25 yıldır mı berabersiniz ? 38 yaşındaki görümcenizin özel okulda okutulmasını dahi yanlarında ve hayatlarında gibi yorumluyorsunuz. Belki de şu an yapılan sadece geçmişe dair kefaret ödemesidir.

Eşinizle 25 yıldır mı berabersiniz ? 38 yaşındaki görümcenizin özel okulda okutulmasını dahi yanlarında ve hayatlarında gibi yorumluyorsunuz. Belki de şu an yapılan sadece geçmişe dair kefaret ödemesidir.

Neyse siz beni anlamdınız ama yinede konuşmak iyi geldi yaşayınca anlarsınız

Bu konuda sizi etkileyen ne anlamadım
Evet eşiniz annesi ve kardeşi tarafindan haksizliga uğramış tamam buna kizmaniz anlasilabilir
Ama burada eşiniz annesine kızıp size mi patlıyor, sizin evliliginiz nasil etkileniyor?
Anladığım kadarıyla soruma cevap hayir eşiniz icine atıyor o halde sizin fikir beyan etmeniz ne kadar doğru? Siz onlari elestirince esiniz size de kırılabilir. Böyle bir durumda onun yaninda olup biz birbirimize yeteriz demeniz lazim bence.
Sizden para istemiyorlarsa, aile hayatiniza çomak sokmuyorlarsa esinizin annesiyle iliskisine cok da müdahil olmayin derim. Sonra sen annem hakkinda olumsuz konustun der siz kotu olursunuz buna gerek var mı?
Sizi özel olarak etkileyen bariz bir durum yoksa bırakın esiniz kök ailesiyle kendi cozsun siz kendi kurdugunuz ailenize odaklanigörüşmüyor eşim görmek bile istemiyor ama ben böyle olmasaydı keşke diyorum aslında eşime kızgınım sesiz kalmasaydı en başından belkide herşey çözülürdü oiçten içe zamanla insanın içinde kin ve nefret olıuyor

Sizde kin ve nefret olusturacak ne var ki? Yani esinize yapilan haksızlığa esiniz adina kızabilirsiniz de o kadar da esinizi kendinizmis gibi icsellestirmeyin
Es olmaniz en ince detayi bile kafaniza takmaniz ya da sorunu cozmek icin kendinizi paralamaniz anlamina gelmez
Esinizin sessiz kalmasi ya da ugranan haksizlik sizin kari koca hayatinizi neden ve ne sekilde etkiliyor?

Sizde kin ve nefret olusturacak ne var ki? Yani esinize yapilan haksızlığa esiniz adina kızabilirsiniz de o kadar da esinizi kendinizmis gibi icsellestirmeyin
Es olmaniz en ince detayi bile kafaniza takmaniz ya da sorunu cozmek icin kendinizi paralamaniz anlamina gelmez
Esinizin sessiz kalmasi ya da ugranan haksizlik sizin kari koca hayatinizi neden ve ne sekilde etkiliyor?
Hepiniz aslında haklısınız ama anlamıyorum evet ben niye kafaya takıyorum ara ara unutuyorum sonra yine dşününce kızıyorum belkide psikolojik destek almam lazım bu konuda

38 yaşındaki görümcenizin, 20 yıl önce okuduğu özel üniversiteyi dahi konuya dahil eden ve bununla ilgili kendinizde yorum yapma hakkını gören sizsiniz.
konu oda değil inşallah zamanla çözsünler istiyorum ben böyle bir durum kendi ailemde yaşamadığım için kabullenemiyorum.

X