Kaynanam ve kızları tam bir çiyan

Ne yaşadıysanız kendiniz yapmışsınız kusura bakmayın.
Kayınvalide kuma, siz 1 sene otururuz diye girdiğiniz evde yıllar geçirmişsiniz, evde beyaz eşya yok, ısınacak bir şey yok, lavabo bataryası yok ama çocuk yapıyorsunuz. Ablanıza, annenize söylenenleri söylemiyorum bile.

11 sene önce ülkede nasıl bir erkek kıtlığı vardı ki siz ve aileniz bunları çektiniz anlamadım. Siz evlenmeseniz insan nesli mi tükenecekti? Görücü usulü bir de, mantık temelli olması gereken bir iş güya.
Evlilikten vazgeçmek için 500, evlendikten sonra boşanmak için 500 sebep varmış. Devam etmeyi siz seçmişsiniz. Hala da aynı yerde oturuyorsunuz. Orada oturup sürekli yüz yüze geldiğiniz sürece bunları unutamamanız normal.

Böyle bir aileye, bir oturmak diye tabir edilen her seyi ortak yapacak şekilde evlenmeyi kabul etmişsiniz. Ne bekliyordunuz tam olarak? Ondan sonra da kayinvalidem şöyle, görümce böyle.
Madem ipler kopmuş önünüze bakın. Herkes kararlarının sonucunu yaşamış.

bu yoruma da çok katılıyorum, nişanlanmadan eşimle konuştuk anlaştık, hiçbir şeyimize ailelerimizi dahil etmeyeceğiz dedik, eşim dedi ki bize maddi destek vermelerine müsaade edersek hayatımıza karışma hakkını kendilerinde görürler.

gerçekten de nişan, düğün, ev eşyası vs. ikimiz gücümüzün yettiğince kendimiz yaptık. kv ye görümcelere anneme babama hiçbir şey sormadım, fikir dahi almadım, sonuç olarak 5 yıldır evliyiz, hayatımıza asla kimse karışamaz.. sınırı baştan çizdik, çok iyi yaptık.

Açıkçası keşke olsaydı da destek olsalardı maddi manevi destek olmalarını ben de beklerdim. Bizimkiler maddi olarak zaten kısıtlıydı. Biraz yorucu bir süreçti ev dizmek. Manevi destek fiziksel insan gücü olarak da ihtiyacımız oldu. Yine kimseden yardım istemeyi beceremedik biz kimse de bir şeye ihtiyaç var mı demedi gerçekten. Ama yoktular yani ve hayatımı bununla geçiremeyeceğim bitti gitti. Şimdi bir oğlum var yine ihtiyacım oluyor yine yoklar.
Bu konuda tek yapabileceğim geleceğe bakmak olur. yarın oğlumun bana ihtiyacı olduğunda istediği sürece dibine kadar yanında olacağım. İstemezse de çekilirim.

Açıkçası keşke olsaydı da destek olsalardı maddi manevi destek olmalarını ben de beklerdim. Bizimkiler maddi olarak zaten kısıtlıydı. Biraz yorucu bir süreçti ev dizmek. Manevi destek fiziksel insan gücü olarak da ihtiyacımız oldu. Yine kimseden yardım istemeyi beceremedik biz kimse de bir şeye ihtiyaç var mı demedi gerçekten. Ama yoktular yani ve hayatımı bununla geçiremeyeceğim bitti gitti. Şimdi bir oğlum var yine ihtiyacım oluyor yine yoklar.
Bu konuda tek yapabileceğim geleceğe bakmak olur. yarın oğlumun bana ihtiyacı olduğunda istediği sürece dibine kadar yanında olacağım. İstemezse de çekilirim.
bunun için kendinizle gurur duyun, demek ki güçlü bi çiftsiniz her şeyin üstesinden elele verip birlikte geliyorsunuz 💖
oğlunuz da bunu öğreniyor sizden.

eşimin ailesinin maddi gücü pek yoktu, benim ailem daha iyiydi ama onların da desteğini ben bi yere kadar kabul ettim çünkü iki tarafı eşit tutmak istedim.

kızıma 2 yıl annem baktı, eşimin ailesi yapabilecekleri halde parmaklarını oynatmadılar. çok zoruma gitti, çok üzüldüm ama atlattım, artık takılmıyorum, bu konuda bi sınır daha yediler.

ev alırken yine benim ailem destek oldu, onlardan 1.000 tl bile gelmedi, bunu da ne güzel evime asla karışamayacaklar diye düşünüp yine sindirdim..

aaaaaa bi bakmışım ki benim eşimin ailesi aslında yokmuş asfmgvldcnvkkxc

Bana yapılan onca şeye söyleyecek bir sözünüz varmı?

Kimse yaşattığını yaşamadan ölmez. Görümceminde yaşadığı doğru değil ama annesi çok insanın ahını aldı belkide bu şekilde çıkıyordur

Siz zamaninda gereken mesafeyi ve ayari verememenizden cekmissiniz. Onlar hayatlariniza bu kadar girebilmisse bu basta esinizin sonra sizin sucunuz. Kendi sorumlulugunuzu da kabul edin.

Kimse yasattigini yasamadan ölmez diyorsaniz o zaman kizinin dayak yemesinin annesinin ah almasiyla ne alaka?! Hepinizin zihniyeti benzer sekilde bozuk. Bir kadinin yüzü tanilmaz hale gelecek kadar dayak yemesine ilahi adalet diyen birine ne anlatmaya calisiyorum sanki. Ama.

ya siz ne yaşıyorsunuz allah aşkına?
yok bana elbise almadı, yok çeyizim, yok yüzüğümü seçmedi, her gün evini temizledim, kuzenime giderken eşimden izin aldım.
medeni kanundan haberiniz var mı sizin, nasıl bunları reva görüyrosunuz kendinize.
hiçbir kadın bu şekilde köle gibi muamele görmeyi hak etmez.
bu şartlarda yaşamak yerine çalılıp hiç evlenmemeyi tercih ederim.
gerçekten okuduklarımın gerçek olmamasını diliyorum, zira uzay çağında hala kaynanam, görümcem, eltim vs çok absürd.

Ne yaşadıysanız kendiniz yapmışsınız kusura bakmayın.
Kayınvalide kuma, siz 1 sene otururuz diye girdiğiniz evde yıllar geçirmişsiniz, evde beyaz eşya yok, ısınacak bir şey yok, lavabo bataryası yok ama çocuk yapıyorsunuz. Ablanıza, annenize söylenenleri söylemiyorum bile.

11 sene önce ülkede nasıl bir erkek kıtlığı vardı ki siz ve aileniz bunları çektiniz anlamadım. Siz evlenmeseniz insan nesli mi tükenecekti? Görücü usulü bir de, mantık temelli olması gereken bir iş güya.
Evlilikten vazgeçmek için 500, evlendikten sonra boşanmak için 500 sebep varmış. Devam etmeyi siz seçmişsiniz. Hala da aynı yerde oturuyorsunuz. Orada oturup sürekli yüz yüze geldiğiniz sürece bunları unutamamanız normal.
Hiç bir şeyi değiştirmeye çalışılmamış, mücadele edilmemiş.. sonrasında vazgeçilmemiş, terkedilip uzaklaşılmamış sorunlar

Tamamını okuyamadim tabi ki. Bile bile lades demissiniz resmen. Her seyin bboyle olacagi en bastan belliymis. Kocanizda dirayet olsa evini ayirirdi en azindan Kaynanaya gelene kadar kocandan beklentilerin olmali

Kayınvalidemle çok mesafeli bir ilişkim var. Dipdibe otursam ben de sorunlar yaşardım ama tabi ki bu konuda sizden şanslı olduğumu söylemeliyim. Kayınvalidem evlilik sürecimde hiç yoktu. Konu dışı kaldı. Çoğunlukla da hayatımın dışında o sebeple. Eşimle birlikte yaptık her şeyimizi. Benim annem de beni çok doldurmaya çalıştı şunu yapmadı bunu yapmadı aramadı sormadı bayramda hediye getirmedi. Kandilde aramadı. Bir kulağımdan girdi diğerinden çıktı. Hatırlamıyorum bile ben de 10 yıl olacak neredeyse evleneli. Benim farklı bir hayatım var o hayatta kv yok. Ben hayatıma bu tip insanları sokmam. Sizden ayrıldığım nokta bu. Bu sebeple konu ben değilim.
Ama herkes aynı kapasitede olacak diye bir şey yok. Ona da okeyim de.

Siz kimin ahini aldiniz da bedel odediniz peki?
Evlilik hazırlığı yapan sıradan bir genç kız, herseyin olağan akışında ilerlemesini uman ama kocasının ailesi tarafından uğramadığı haksızlık kalmayan biri olarak sizce ne gibi bir Ah almış olabilirim ?

Sizde beğenmediğiniz kayınvalidenizle aynı zihniyettesiniz. Enayi gibi her işini yapmasaydınız bi duruşunuz olsaydı bunları yaşamazdınız. Ayrıca kocanızda iş yok sizin tabi toz kondurmazsınız ama köle gibi kullanılırken kocanız nerdeydi? Kayınvalideniz iki tokat atsa tabirini kullanırken ne kadar düşük biriyse sizde görümcenizin ağzı burnu dağılana kadar dövüldüğünde “ilahi adalet” diyecek kadar düşüksünüz.

1.kısmı okudum ve dedim ki kadın zaten taaa en başta oğlum benden ayrılmayacak istersen sen ayrıl demiş. Bence konun en can lıcı kısmı orası. Zaten söylemiş yani ama siz devam etmişsiniz. Kadının kızının halılarına kadar yıkamışsınız baya hizmetli gibi her gün gidip işini yapmışsınız. Kadın kendini değiştiremeyeceğine göre demek yaşadıklarınızı istemişsiniz.

Bana yapılan onca şeye söyleyecek bir sözünüz varmı?

Kimse yaşattığını yaşamadan ölmez. Görümceminde yaşadığı doğru değil ama annesi çok insanın ahını aldı belkide bu şekilde çıkıyordur
Gelin kaynana toprağına çeker diye bunun gibi durumlar için diyorlar. Onlarla uğraşa uğraşa kıyıdan köşeden kapıyorsunuz huylarından farkında değilsiniz.

Evlilik hazırlığı yapan sıradan bir genç kız, herseyin olağan akışında ilerlemesini uman ama kocasının ailesi tarafından uğramadığı haksızlık kalmayan biri olarak sizce ne gibi bir Ah almış olabilirim ?
Görümceniz annesinin amelini çekiyorsa siz de pekala annenizin amelini çekiyor olabilirsiniz, onlarda oluyor sizde neden olmasın?

Merhaba Ben 11 yıllık evliyim Şimdi size evliliğimin ilk dönemlerinde yaşadığım ve bugün dahil etkisini üzerimden atamadığım olayları anlatacağım. Biraz uzun olacak sabırla dinlediğiniz için şimdiden teşekkürler (3 Kısım halinde anlatacağım)

1. Kısım

Biz eşimle 2013 yılında görücü usulü evlendik. farklı şehirlerde yaşıyoruz beni istemeye geldiklerinde eşimin erkek kardeşi 2 haftalık evliydi Kv o geline Ne yaptıysak Sana da aynısını yapacağız (altın, eşya vs ) aile apartmanında bir sene hesap kitap bir bi şekilde bizimle oturacaksınız bi sene sonra ayrılırsınız dedi Biz de kabul ettik 15 ay nişanlı kaldım. O dönem kvden bir şey görmedim arayıp sorardı bir şey Alınacağı zaman rengi, modeli hakkında fikrimi sorardı

kvler gelin almaya geldiklerinde onlar aile içinde bazı sorunlar yaşamıştı, (Kp vaktiyle ilk eşinden çocuğu olmadığı için kvyi kuma alıyor kendisi ve ilk eşi kvden 20 yaş büyük Bi gün çıkan Bi kavgadan sonra kp ilk eşinide alıp kiraya çıkıyor.) Biz kına hazırlıkları yaparken kv " kocam gitti ama oğlum anne ben senden ayrılmam seni bırakmam dedi belki kızınız ayrılmak ister ben orasını bilemem" dedi Biz şok tabii sonrasında "gelin alışverişini İstanbul'dan yapacağız bizim orada tanıdığımız mağazalar var" dedi Ayrıca altınları da kendisi alıp gelmişti ben yüzükleri beğenmedim gidince değiştirelim dediğimde yarı ağızda olsaa kabul etti ama değiştirmedi Neyse kınam yapıldı biz düğüne 2 hafta kala İstanbul'a gittik

düğüne kadar halamlarda kalacaktık önce evimi temizledik sonra çeyizi yerleştirdik üst katta oturan Kv bırakın yemek yapıp bizi davet etmeyi bir bardak su bile indirmedi Kızını da alıp Kendi düğünde giyeceği elbiseyi almaya gitti Bana da bir etek alıp gelmiş Annem kızımı alışverişe götürmeyecek misiniz diye sorduğunda kızılca kıyamet koptu "ben kocasız bir kadınım Siz benden her şeyi istiyorsunuz, kızınızı sürekli donduruyorsunuz" ben şunu yapamam bunu yapamam dedi geçiştirdi anlayacağınız bizi kandırdı beni gelin alışverişini çıkarmadı (bizim için mesele asla eşya, alışveriş olmadı Kaynanamın bize olan tavrı, tepkisiydi)

düğün günü geldi çattı hiçbir şey benim istediğim gibi olmamıştı hayal kırıklığına uğramıştım Ama eşimi seviyordum. salona girdik biz takılar takıldı eşimin tarafı ve ablamla gelin odasına çıktık ablam takı takmadığı için (o dönem eşiyle boşanma aşamasındaydı bir kızı var takıyı ben istemedim) büyük Görümcem laf attı ağız dalaşına girdiler kaynanam da dahil oldu kızına destek olarak, görümcem ablama "uğursuz dul senin burda ne işin var defol git" dedi eşim olanlara dayanamayıp cam kapıya yumruk attı eli kolu yırtıldı gelinliğim yerler her taraf kan revan, eşimi alıp acile götürdüler olanları duyan Kız kardeşim yukarı çıktı bi yandan gelinliğimin eteğini yıkayıp bir yandan hala bana çemkiren kvye cevap vermeye çalışıyordu sonra eşim geldi salona indik beş karış suratla düğünün bitmesini bekledim. ( çevreye kızın ailesi takıyı istedi o yüzden kavga çıktı demiş iftiracı mahluk) Bizim kaynana gelin ilişkimiz bu şekilde başladı

2. Kısım

Olan onca şeyden sonra biz hesap kitap bir bi şekilde yaşamaya başladık (eltimde aynı şekilde) kv her işi bize yaptırırdı sadece evin genel işi, yemek değil kazık kadar çocuklarınında (14, 15, 18 yaş ) işlerini bize yaptırırdı dolapları, odaları, yataklarının toplanması eltim sürekli yapardı Ben arada bir yaptığım için bana hep laf sokardı hep eltimi överdi şöyle iyi böyle hürmetkar. biz iki gelin birlikte hamile kaldık bize yaptırmadığı iş etmediği eziyet kalmadı Hatta kızının halılarını bile bize yıkatmıştı. Eşimle dışarı çıktığımızda, surat asar laf sokardı hatta Bi keresinde bana "inşallah dilenirsinizde bu masrafları karşılarsınız" demişti (kese bir olduğu için neden sade kendimize masraf yapıyormuşuz neden yanımızda eltimi ve görümcelerimi götürmüyormuşuz bu şekilde hakka giriyormuşuz )
yeni evli bir çift olarak baş başa gezmemiz kabahat oluyordu. eline geçen her fırsatta çocuklarını gelinlere karşı dondururdu eşlerimizi bize karşı, kocamı eltime karşı, kaynımı bana karşı doldurduğunu kendi kulaklarımla duydum sorduğum zaman inkar ederdi. Hatta Bi keresinde eşime "senin karının dili çok uzun 2 tokat atsan bu kadar yüz bulmaz" demiş ( ilahi adalet işte hamile halimle kocamın bana vurmasını isteyen kvnin kızı, 2 aylık lohusayken yüzü tanınmayacak hale gelene kadar dayak yemiş kocasından)

evli görümcem bir sokak aşağıda otururdu her sabah annesine gelir akşama kadar her şeye burnunu sokar, Benle eltime karışır, kardeşim için çeyiz yapıyorum diye sürekli laf sokardı. Kv bizi resmen esir almıştı eltim 2 haftadan erken annesine gidemezdi, benim ailem uzak tı halama ve kızlarına asla tek yollamaz O da yanımda gelirse gidebilirdim.
yaptığı şeylere Ben itiraz ediyor ona Karşılık veriyordum, ona boyun eğmiyordum diye adım dik kafalı aile terbiyesi almamış, saygısız gelini çıktı. Hatta bana açık açık bak eltin ne kadar sessiz sakin dediğimiz her şeyi yapıyor Sen de onun gibi ol seni de sevelim dedi.

Bir gün kv ile Bi tartışma sırasında bana "ya benim istediğim gibi olursun yada kapı orada" demişti. Ben 5 aylık hamileyken Kurban Bayramı oldu eltim annesine, kv kızını alıp bi akrabasına gitmişti bende eşimi arayıp yan binada oturan halamın kızına gitmek için izin aldım gittim büyük Görümcem durumu hemen anasına yetiştirmiş Kv beni aradı "senin ne işin var orada Kime sordun da gittin hemen eve git" dedi Ben de "kocamdan izin aldım geldim Sen kim oluyorsun da her şeye Burnunu sokuyorsun" diye telefonu kapattım suratına. Akşam barut fıçısı gibi eve geldi "Sen şöyle saygısız bir gelinsin böyle aile terbiyen yok İnşallah annenin başına da aynısı gelir o da gelin alacak" ve daha neler neler her fırsatta aileme beddua eder hakaret eder böylede ucuz biri bende "Yeter artık her konuda bizi kullanıyorsun, kuklan değiliz, bizden beklemediğin iş yok Resmen Hizmetçin olduk" (eltimide kastederek, çünkü o mal hiç bir konuda ağzını açmaz) dediğimde bana "Ben sizi boşuna mı aldım, Oğlumu boşuna mı evlendirdim eşek gibi mecbursunuz her işi yapacaksınız " dedi o laftan sonra eşim ve kendimle alakalı olmayan hiçbir işe dokunmadım Yapsaydımda mal eltime acıdığım için yaptığım durumlar olmuştu (bakmayın gelin aldım diye horozlanmasına oğlunun düğününe 2 bilezikten başka hiçbir katkısı olmamıştı 3 bileziği emanet getirip takmış, yapılan herşeyi eşim tek başına yaptı 2. Çocuğum 6 aylıkken evlilikle alakalı borçlar bitti)

Doğumum ocak ayının ortasına denk geliyordu evim müsait olmadığı için kırkım çıkana kadar kvnin evinde kalacaktım gönlüm istemesede bebeğim için razı geldim.

doğum yaptım Annem geldi Biz Kayınvalidemin evinde kaldık kv Güya annemle ilgileniyormuş gibi gösteriyordu Halbuki sabah çıkıyordu akşama kadar ortalıkta yoktu bir gün olsun annemin önüne Adam akıllı bir yemek koymadı bazen kahvaltıyı yemeyi ben hazırlardım Annem de lohusasın odadan çıkma hasta olacaksın diye uyarırdı (meğerse kv bunları duyup annemin beni onlara karşı doldurduğunu düşünmüş)

Ben her sabah evime iner işe gitmesi için eşimi uyandırırdım bu durum beni zorladığı için kvye annem gidene kadar annemle aşağıda uyuyalım sabahları in çık zor oluyor gün içinde yine yukarda olacağız dedim diye bir kıyamet daha koptu "Annen geldiğinden beri seni dolduruyor köşelerde fısır fısır konuşuyorsunuz gidin ne haliniz varsa görün annen gidince halan gelsin bebeğe baksın" dedi. Neyse ben sabah bebeğimide aldım yukarı çıkacağım, konu uzamasın dedim kapıyı açtım bide ne göreyim yukarıda ne kadar eşyamız varsa hepsini kapımın önüne yığmış bebeğimin ıslak kıyafetleri dahil Bu benim için bardağı taşıran son damlaydı eşimi aradım hüngür hüngür ağlayarak olan biteni anlattım "eve gel eksikleri hallet bundan sonra yukarıya hiçbir işimiz kalmıyor hesabı kitabı ayırın" dedim. bir iki gün içinde evin eksiklerini Hallettik usta geldi beyaz eşyalar takıldı, evin ısınma problemi giderildi annem mutfak evyesi için musluk alıp gelirken bahçede kv ile karşılaşıyor o Allahın cezası anneme sessizce beddua edip geçiyor Yanından annem de ne kadar edepsiz biri olduğunu bildiği için muhatap olmayıp eve geliyor.
Bu arada eltim benden 2 hafta önce doğum yapıp ayrıldı 25 gün sonrada ben ayrıldım görümcelerim her akşam işleri kim yapacak kavgasıyla birbirlerini yerlerdi bu durum azda olsa içimi ferahlatıyorldu. Ve sonradan duydum ki kv sağda solda gelinin annesi geldi Oğlumu doldurdu Oğlumu benden kopardılar diye iftira atmış anneme
Evet şu ana kadar dinledikleriniz 2 tane bekar kızı olan kayınvalidenin bana ve aileme yaptıkları ve bu anlattıklarım sadece bir kısmı

3. Kısım

2 görümcem evlendi ikiside melek gibi kaynanalara düştü, 4×4 lük şekilde gelin oldular. Kv'nin adının sonuna sultan ekleyerek hitap ederler (Ayşe sultan gibi) kızları her istediğini yapar canları her istediğinde annelerindeler, kv biz iyiyiz onlarda ondan iyi der Halbuki bana yapılanların 10/1'i onun kızlarına yapılsaydı o kaynananin ......... siz anladınız:) eşim ilk zamanlar babası annesini terk ettiği için onu üzmek istemezdi ama benide ezdirmezdi hatta bana sana bi laf ettiklerinde karşılığını ver alttan alma derdi kv beni oğluna şikayet ettiğinde oğlundan yüz bulmaz kızın üstüne gitmeyin dediği halde bizimki edepsizliklerine devam ederdi oğlunun ne kadar sinirli biri olduğunu bildiği, ondan çekindiği halde bunu yapardı. Zaman içinde eşimin annesi ve kardeşleriyle arası açıldı onların gerçek yüzünü gördü, eşimi yok saymaya başladılar bu durum git gide uzadı ve kv kendi hataları yüzünden oğlundan oldu,

bana yaptıklarıda ortada biz eşimle onlara karşı mesafeler koyduk eşim bana "annemi eve alma geldiklerinde müsait değilim de geri gönder yukarı çıkma elinden geldiğince uzak dur" demeye başladı. eşim 2 görümceminde düğününe gitmedi haliyle benide göndermedi kv bana hatalı olduğumu, kocamla aramı bozmak pahasına kızlarının düğününe gitmem gerektiğini, ele güne karşı rezil olduğumuzu söyledi evet yanlış duymadınız benim düğünümde onca çirkefliği yapan kadının söz konusu kızları olunca rezilliği düşünmesi...

Neyse bu güne gelecek olursak eşim ile ben kv ve çocuklarıyla görüşmüyoruz aile apartmanında yabancı gibi yaşıyoruz tüm bağları kopardık. Kv bi kıza daha sahip olmak varken kendini oğlundanda etti, evet bugün kafam çok rahat hiçbir şekilde Benle muhatap olamıyor ama kızları ve damatlarıyla olan ilşkileri beni çok rahatsız ediyor, vaktiyle bana yaptıkları yüzünden o günlerin etkisini bir türlü üzerimden atamıyorum ben yaparken kabahat olan şeyleri bugün kızları yaparken böyle normal karşılanmasını kabullenemiyorum

Biliyorum çok uzun oldu ama anlatmak istedim beni rahatlatır diye düşündüm, bugün dünya tatlısı 3 çocuğum, beni seven ve her konuda destekleyen bir eşim var onlardan tamamen bağımsızım ama ben bana yaşatılanların üzüntüsünü içimden atamıyorum
Esiniz yanınızda çocuklarınız sağlıklı eviniz huzurlu,bırakın ne halt yerlerse yesinler.
İletişim kurmayın aman günah diye gidip geleyim demeyin.Kendi yolunuza bakın.Geçmise takılı kalmayın ama yapılanları da unutmayın bırakın oldukları yerde kalsınlar.

Sizin aileniz yokmu? KV varsa senin anan yokmu? Senin Baban yokmu? Sana bu haksızlıklar yapilirken ailen nerdeydi?

Kp vaktiyle ilk eşinden çocuğu olmadığı için kvyi kuma alıyor kendisi ve ilk eşi kvden 20 yaş büyük Bi gün çıkan Bi kavgadan sonra kp ilk eşinide alıp kiraya çıkıyor.) Biz kına hazırlıkları yaparken kv " kocam gitti ama oğlum anne ben senden ayrılmam seni bırakmam dedi belki kızınız ayrılmak ister ben orasını bilemem" dedi Biz şok tabii
Şuradan sonrasını okumadım. Çünkü belli ki yine okurken hayat kalitemiz, eğitim seviyemiz düşecek. Görücü usulü bir nevi mantık evliliği değil midir? Kayınpederin bu çoklu ilişkisi sizin ailenin aklına nasıl yattı? Mesela bizim aile için tam bir fiyaskodur bu durum, ne biçim aileymiş der direkt reddederiz, öyle insanlarla muhatap bile olmayız. Siz böyle bir aileye nasıl bir motivasyonla gelin gitmek istediniz? Kaynana direkt manyaklığını belli etmiş bir de. Kendiniz kaşınmışsınız, ne yaşadıysanız kendi tercihiniz olmuş.

Ver Gülseren budayıcıoğkuna yazsın sana romanını.
Valla baştan sona fiyasko bana sorarsan. Evet eşin yanında gözüküyor şimdi ama alıp seni dibine oturtan da eşindi.
Yıllarca o işleri yaparken sesi çıkmayan da eşindi.
Görümcelerin laf konuşmasına izin veren de eşindi.
Ben eşime söylemedim haberi yoktu falan inandırıcı değil. Siz bu kadar mutsuzken sizin mutsuzluğunu farketmiyırs,ortada bir sorun sezmiyorsa o işine gelmemiş gittiği yere kadar ses etmeyim demiş

Sizin aileniz yokmu? KV varsa senin anan yokmu? Senin Baban yokmu? Sana bu haksızlıklar yapilirken ailen nerdeydi?
Ben ailemden uzaktaydim üzülmesinler diye Onlara pek bir şey anlatmıyordum kendim halletmeye çalışıyordum şimdiki aklım olsa durumlar çok daha farklı olurdu

X