Dünya etrafında dönüyor

Ya da şu sizce nasıl olur süreyi minimum tutmak 2 gün gibi. gittiğimizde de zoraki durumlar dışında hiç konuşmamak. Zaten gidince de hep onlarla oturmuyorduk arkadaşlarımız var onlarla görüşüyoruz geziyoruz. Şimdi direkt sabahtan çıkmak gibi. Kp özür dileyecek biri değil zaten. Eşim de söyledi. Haksız bile olsa gelip elini öper herkes öyle ancak barışır diye. Ben bu lafları duyup el öpmem zaten de. O da bizimle konuşmaz sanırım. Benim niye soğuk olduğumu sorgular ancak o zaman öğrenir bildiğimi.

Başka gelin yok. Kpnin bir hayatı da yok. Akrabaları ve biz dışında bir arkadaşı da yok.
İşte bazen de Rabbim keşke Elti verseydi diyorsun işi gücü olmadığından sana sarmış…

Bence kv küsmüşken eşinle konuş mesafeyi koyun az gidin az gelin iyice görüşmeler azalır o da alışır…

Nasıl savunma yapması gerektiğini bilmiyor ki. Ben de bilmiyorum. aslında benim babam bunu söylese eşim hakkında böyle konuşamazsın biz seni mutlu etmek için evlenmedik derdim ve ben babamla konuşmazdım. Burda kp bizimle küsüyor🤣 böyle birisine nasıl savunma yapabilir eşimle konuşacağım bunu
Valla bilecek bilmiyorsa öğrenecek. Kayınpeder boşananlardan örnek vermişte kendi bu kafayla giderse daha çok gelin boşanır bu aileden.

Kızmanız gereken kişi eşiniz.
Benim kayınvalidem ve ailesi hayatta bana böyle konuşamaz çünkü eşim direk tersler ve dengeyi kurar.
Ben olsam ne arar ne giderim.
Anca bayramdan bayrama belki.
Bana laf edenede ağzının payını veririm.
Ama dediğim gibi benim eşim her konuda arkamda olan biri.
Sizin eşiniz muhtemelen sorun çıkarır sizinle.
Eşim eskiden sorun çıkarıyordu çok tartıştık bununla ilgili. Bizim de sadece yıllık iznimiz var zaten gidebileceğimiz ya gidip hiç konuşmayacağım ya da gitmeyeceğim. Bir taraftan gitmemenin kpyi iyice kontrolsüz hale getireceğini düşünüyor bir yandan da bu söyledikleri gururumu incitti. Adamın ne yapacağını tahmin edemiyorum. Çünkü bakıyorsunuz gayet mutlu gibi beş ay sonra orda hoşuna gitmeyen bir şey olduğunu söyleyip eşimi suçluyor. Resmen anı biriktiriyor kinlenmek için.

Ben bu kayınpeder ile kavga eder ve iletişimi keserdim sanırım ya. Madem her türlü kötü olacağım başım ağrımasın boş yere. İnsanlar neden bu kadar yapışık olurlar anlamıyorum. Ben utanmasam nasılsın diye sorana bile nasıl olduğunu sormayacağim adam ayrı şehirdeki oğlu ve gelinini didikliyor. 🤷 Ama sonra eşin zırlamasın benim babamı sevmiyorsun beni uzaklaştırdın diye...
Eşim de bazen saçmalıyor ciddi anlamda. O kadar normalleştirmişler ki durumu kaç senedir ben anlattıkça ancak algılayabildi. Yoksa ben de eşim ve görümcem gibi olacaktım. Bir de gerçekten manipülatifler. Ben aileme, arkadaşlarıma, eşime rahatsız olduğum her şeyi söyleyip kendimi ifade edebilen biriyim. kv gile ben de edemiyorum. Çünkü asla evet hatalıyız duymadım hep iyi niyetten yapıyorlar her şeyi. Düşünüyorum insan kendinde bir kez olsun hata bulmaz mı? Bir de kvnin her şeyi kpye yetiştirme huyu var. Kp yanımızda olmasa da olumlu olumsuz yaşanan her şeye hakim. O yüzden kv ile de bir şey konuşmak istemiyorum

İşte bazen de Rabbim keşke Elti verseydi diyorsun işi gücü olmadığından sana sarmış…

Bence kv küsmüşken eşinle konuş mesafeyi koyun az gidin az gelin iyice görüşmeler azalır o da alışır…
Haklısınız zaten hep senede bir gideriz kp kışları gelmeye merak salıyordu artık o olmaz en azından

Haklısınız zaten fix senede 1di kp kışları gelmeye merak salıyordu artık o olmaz en azından
Allah yardımcın olsun üzüldüm vallahi
Sen sabırlısın bende o doldu bir noktadan sonra benim de kp melek gibi kv den çektim…

İnşallah her şey yoluna girer üstünü kapatma yine önüne çıkacak hayat arkadaşınla konuş🙏🏻

Hay aklınla bın yaşa tüm paragrafı bu cumleyi gormek ıcın okudum ama bı kez bıle yok yok yok evet.
Davranışı gerçekleştiren mi suçlu yoksa onu engellemeyen mi? Neden benim iyi olmam için birinin beni sınırlaması gerekir ki? Eşim dur diyeceği noktayı bilmeliydi ama a desen küsen, psikolojik şiddet uygulayan bir babayla büyümüş onu da anlamaya çalışıyorum. Ben aileme sınır koyabiliyorum çünkü sınır koyduğumda manipüle edilmiyorum suçlu hissettirilmiyorum. Eşimle ilgili varsa tavsiyeniz dinlemek isterim tabii ki. Çünkü ben de ona sınırlarını göstermeye çalışıyorum.
Eşimle zaten durumu konuşuyoruz. Onunla ilgili yardım isteyebileceğim bir şey olmadığı için onu yazmadım ve çok uzadı diye bazı detayları geçtim. Eşim de susup dinlemedi biz yeni evliyiz kendi hayatınıza bakın rahat bırakın artık dedi. Tabii ben eşimle ilgili nasıl böyle konuşursun gibi bir çıkış beklerdim ama bu kadarını yapabildi.

Merhaba benim kp tam anlamıyla dünya etrafında dönsün istiyor. Kayınvalidem 1 saat komşuya gitsin kpnin suratı asılıyor, laf sokuyor. Ben bir hafta aramadığımda kp, hemen kvyi aratıp bizi niye aramadın bu kadar arayı uzatma vs dedirtiyordu. Bu arada kv ile hiçbir zaman aramızda bir şey konuşamadık çünkü hep hoparlörde kp dinliyordu. Bunu şöyle anladım, kvye x babam ne yapıyor dediğimde direkt kp konuşmaya başlıyordu bu tarz şeyler… konunun ortasından muhabbete girince artık her seferinde onun da dinlediğini fark ettim.

Biz eşimle aileleri tanıştırdık 5-6 ay sonra nişan oldu. Tanıştığımız ilk aydan kp, görüşelim görüşemedik demeye başladı. Bu sırada daha nişan olmamıştı tabii. Eşim farklı şehirdeydi ben ve kp gil aynı şehirdeydik. Yani kv ile hiç oturup gelin kv kahve içme bile ayarlayamadık. Kp her planın içindeydi. Ben de görüşmedim nişanlım uzakta diye, o geldiğinde görüştük.

Onun dışında aşırı derecede hayatımıza dahil olmak istiyorlar. Evimize kimi davet edeceğimizden kime gideceğimize kadar tüm dünya kp ve akrabalarını memnun etmek zorundaymış gibi davrandı. Her şeyi hemen arayıp haber verelim istiyor. Örneğin tatile gideceğiz diyoruz gidiyoruz eşim gider gitmez arıyor. Ne zaman gittin, kaç gün kalacaksın, hangi gün dönüyorsun bir soru furyası başlıyor. En son gittiğimizde eşim yuvarlak cevap verdi tam belli değil kaç gün kalacağımız dedi. Kv 3-4 gün sonra aradı naptınız ne zaman dönüyorsunuz diye. Biz onlarla farklı şehirlerde yaşıyoruz bu arada. Herkesin ailesi bunları bu kadar merak ediyor mu? Uçağa biniyoruz uygulamadan kp uçağımızı takip ediyor, uçak inince kv yazıyor nasıl geçti yolculuk diye.

Bu arada eşimle görümcem 30 yaş üstüler hala aman babamızın suratı asılmasın diye pervaneler. Görümcem yemeğini bitirmiyor kp yiyeceksin diyor yemediğinde surat asıyor, küsüyor görümcem gidip kucağına oturuyor gönlünü alıyor. Çok üzülüyorum kaç yaşında insan neden yemeğini yemedi diye babasının gönlünü almak zorunda kalıyor? Benden de aynısını bekliyorlar. Yeni evliyken evimize geldiler. Eşim yaklaşık 12 saat kadar çalıştığı için sıkılıp akrabalarına gittiler. 2 hafta kadar vakit geçirdik. Kp giderken bu az oldu bunu saymıyorum seneye de buraya vakit ayırabilirim dedi. Kv daha uzun kaldı falan. Kendi kızlarından oğullarından beklemediği hizmeti benden bekliyorlar. Resmen gelin aldık sonuna kadar kullanalım modundalar.

Sonra ben aramayı azalttım diye bana laf dokundurmaları sonuç almayınca eşime söylemeye başladılar. Evdeyken de ara moontheyle konuşalım falan dediler. Bir iki aradık. Sonra eşim bu konuda bana baskı yapınca ben eşim deyince de aramamaya başladım. Ayda bir falan ve özel günlerde konuşuyorum. Tabii tek sebep bu değil. Lohusa insanın evine gidip haftalarca tatil yapıyorlar. Herkesin arasından konuşuyorlar, hakaret ediyorlar. Kv sürekli ben çok iyiyim ama yanlış anlaşılıyorum insanlar çok kötü niyetli diyip duruyor. Bana da, oğlumuz bizi arayıp haberdar etmiyor sen et diyorlardı. Arıyordum sonra onlar eşimi arayıp biz bunu karşı taraftan duyunca kalıyoruz sen niye önce haber vermiyorsun falan diyorlardı. Bu da önemli şeyler değildi üstelik. Örneğin ben tek başıma başka şehre gidiyorum bunun gibi şeyler. Ben bunları göre göre her şey sorun oluyor diye uzak kalmaya başladım.

Anlayacağınız ne yapsam da onları memnun edemeyeceğimi bildiğim için bir noktada mesafe koydum. Çünkü ne yapsam fazlası istendi. En son tatilden döndük. Kp eşimi aradı neden döndüğünüzü haber vermiyorsun dedi. Eşim de gece geldik zaten vakit olmadı sabah da kalkıp işe gittim dedi. Kp bir başladı. Bize kaç gün kaldığını söylemedin ne yapmaya çalışıyorsun? Çok yanlış yapıyorsun oğlumun evine misafir gibi gittim geldim. Sen bana ne yaptın ne biçim evlatsın dedi. İnsanlar aileleriyle iyi geçinmek için neler neler yapıyor. Gavuru müslüman ediyor sen adam olup da bir karını bize ısındıramadın dedi. Eşim de siz her hafta konuşurken de hala ara diyordunuz dedi. Kp de sen o zaman da kızı sürekli ara deyip bunaltmayın diyordun. Kız bunlara bunaldığına göre normal biri değil dedi. Nerde yetişmiş bu kız padişah soyundan mı falan dedi. Sonra eşime boşanmış bir akrabalarını örnek göstererek o da senin gibiydi inşallah sonun onun gibi olmaz. Bir oğlu oldu da buldu belasını dedi.

Bahsettiği çocuk da yaşı büyük olmasına rağmen çalışmayan, baba parasıyla gezip tozan herkesin sorunlu diye bahsettiği birisi ama ben çocuğu tanımıyorum.

Her neyse ben bu konuşmalara çok ama çok sinirlendim. Sadece kp ile içli dışlı olmadığım için bana bunları nasıl söyleyebilir inanılmaz tuhafıma gitti. Bir de üstüne bayramda aradık açmadı. Eşimin doğumgününde aramadı. Bir de üzerine küstü anlayacağınız. Kv ye birisi bir şey desin kp hemen müdahale eder kvye toz kondurmaz bu çok güzel ama bana söylediklerine bakınca benim de oğlunun eşi olduğumu kabullenememiş herhalde. Onların çekirdek ailesine sonradan katılmış biri gibi hissettiriyorlar. Yarın bir gün evlerine gidince ne yapacağım diye düşünmeye başladım. Bir taraftan hakkımda neler söylenmiş. Bir taraftan da gitmesem ilişki iyice kopacak. Bu durumun benzerini yaşayan var mı? Kp gile karşı nasıl bir tutumda olmalıyım?
Eşiniz ne diyor bu laflardan sonra hâlâ babamdır,gidelim gönlünü alalım diyorsa sıkıntı büyük Sizde bu koca varken size huzur yok Net olun "ben böyleyim işine gelmezse herkes babasının evine gitsin, bitsin bu iş " diye bilin .....

Eşimle zaten durumu konuşuyoruz. Onunla ilgili yardım isteyebileceğim bir şey olmadığı için onu yazmadım ve çok uzadı diye bazı detayları geçtim. Eşim de susup dinlemedi biz yeni evliyiz kendi hayatınıza bakın rahat bırakın artık dedi. Tabii ben eşimle ilgili nasıl böyle konuşursun gibi bir çıkış beklerdim ama bu kadarını yapabildi.
Oyleyse esınızı elestıremeyecegım
Bana gore yetersizde olsa elinden geleni yapmıs, seni ortaya atıp Kendisı seyirci kalmamıs 🙏

Çok üzülüyorum ama çok zor ya yaşadığım için biliyorum ama ısrarla oturup kocamla konuşacağım demedi az gitsem olur mu hesabı yapıyor…
eşimle konuştum zaten konuşmasına da kayınpederime nasıl davranacağımı bilemedim o yüzden konuyu açtım. Eşimle bu tip konularda çook tartıştık. Arasan ne olur sanki, laf dokundurduklarında idare etsen ne olur millet neleri idare ediyor derken bizimle evlenmediniz bu kadar hayatımıza dahil olmayına yeni gelebildik

Eşiniz ne diyor bu laflardan sonra hâlâ babamdır,gidelim gönlünü alalım diyorsa sıkıntı büyük Sizde bu koca varken size huzur yok Net olun "ben böyleyim işine gelmezse herkes babasının evine gitsin, bitsin bu iş " diye bilin .....
kp beni bir daha arama dedi eşim de bana tamam ben de aramam dedi ben bayramda ara dedim açmadı 😂 meğer o bize küsmüş. Keşke karışmasaydım açmayınca eşim daha çok üzüldü. Ben zaten bundan sonra asla aramam. Sadece yılda bir kez yanlarına gidiyorduk. Artık süreyi olabildiğince kısa tutarım, hizmet falan zaten pek etmem beni köle olarak gördükleri için. Başlarda yapıyordum artık hiç yapmam. Ya da bilmiyorum görüşmemek mi lazım. Eşimi yalnız göndermek de istemem.

Bu laflardan sonra aramazdım sorduklarında "Padişah torunuyum ya ondan aramıyorum işte oğlunuz benden boşansın diye yol yapıyordunuz o lafların üstüne ne konuşayım. Ayrıca size gün gün rapor vermemiz gerektiğini bilmiyordum" derdim. Bu lafı eşimin bile haberi olmadan lak diye ortaya söylerdim.

eşimle konuştum zaten konuşmasına da kayınpederime nasıl davranacağımı bilemedim o yüzden konuyu açtım. Eşimle bu tip konularda çook tartıştık. Arasan ne olur sanki, laf dokundurduklarında idare etsen ne olur millet neleri idare ediyor derken bizimle evlenmediniz bu kadar hayatımıza dahil olmayına yeni gelebildik
Kayınpederine davranmayacaksın bitanem artık iletişim yok elçin eşin olacak o halledecek…
Sen hallet diyeceksin…
Biraz bir tık bak çok değil çingenelik…

Bu laflardan sonra aramazdım sorduklarında "Padişah torunuyum ya ondan aramıyorum işte oğlunuz benden boşansın diye yol yapıyordunuz o lafların üstüne ne konuşayım. Ayrıca size gün gün rapor vermemiz gerektiğini bilmiyordum" derdim. Bu lafı eşimin bile haberi olmadan lak diye ortaya söylerdim.
Çok haklısınız aynı kv gibi ben iyi niyetliyim, herkes kötü, yanlış anlaşılıyorum demek lazım herkes inanıyor nasılsa. Artık aramayacağım zaten cevap da vermedi eşime üstüne ben aramadım. Sadece evlerine gittiğimde ne yapacağım diye düşünüyorum.

X