Gerçekten çalışmak istiyor musunuz yoksa mecbur musunuz ?

Calismak zorunda oldugum icin yoksa baba sevgisi olmayan kizimo kendimden mahrum.birakmak bana cok aci veriyor.hemde 10 saat 1300 liraya calisiyorim haftada 1 gun izinle en azindan soyle maasim.iyi olsa kizimo biraktigima değmiyor cunku o para ayin yarisini geitmiyor :KK43:((

Kesinlikle cslismani oneririm..evde kaldikca sıkılacaksin....kizim dogunca 3 yildir isi biraktim bana kalsa ben calisirdim ama esim istemedi kizimizi buyutelim dedi...iyi mi olduuu evet kizimin ozguveni yuksek gozlerinin ici gülüyor...ama ben evde olmaktan biktiiiim.

Spor yaptim olmadi suan ikinci unv okuyorum acik ogretim...

Evde olunca herkesin beklentisi artiyor yemek camasir temizlik hersey daha cok ustune kaliyor...anlayis degisiyor nasilsa butun gun evdesin yan gel yat saniyorlar ve bikmaya basliyorsun yeterrr beee diyorsun zaman gecince...

Esinim ailesi bile calisirken sana daha bi farkli bakıyor birakinca tavirlar degisiyor..

Maaşın bugün sartlarinda cook iyi ..nitelikli personel oldugun aldigin maaştan belli...belki birakirsan isi hemen hemen yakin bi maas is bulursun...gunumuzde bu maaşı herkese vermez ozel sektör muhtemel dil biliyorsun ayni maaşla bulabilirsin....

Ama cocugunu belki ozel unv gonderebilirsin gelecegi hazirlamak lazim....

Çalışmak istiyorum çünkü evde sıkılan bir kızım seviyorum da. Çünkü kendini işe yarar hissediyorum. Ama iş yerinde çok sıkılıyorum. Sevmiyorum yaptığım işi.

Bende şu an Doğum izninde evdeyim,çok ta mutluyum . işim de çok stresli ve yoğun ama o kadar okuduk emek verdik , o yüzden çalışmam gerek, bırakamam
Diğer bir Doğum iznimde ücretsiz izin de almıştım, 2 yıl kadar evdeydim ama insan sıkılıyor, birde ben eşimin eline bakmak istemiyorum, çocuklarıma rahat harcamak istiyorum, o çoğu şeyi gereksiz görüyor

Anestezi teknisyeniyim ve bizim için özel hastaneler rezillik. .Ozel olursa çalışmam rezilligini cok cektim pazartesiden cumaya saatler 8-18.... c.si 8-13.30...bir tek bi pazarım kalıyor geriye hafta ici gece evde yatıyordum birden cik gel acil vaka diye cagriliyordum...yani hayat çalışmaktan ibaret...ama memurlukta bir düzen var.. kasım kpss de atanmaliyim ancak o zaman düzenli bir çalışma hayatım olursa çalışırım...

Ben martta işten ayrıldım ve 7ay kadar evdeydim.Kpss falan uğraştım biraz pek de çalışmadım gerçi.
Şöyle söyliyeyim size maksimum 6 ay sonra off ben neden böyle yaptım neden gül gibi işimi bıraktım diyeceksiniz.
Hani diyorsunuz ya eve temizlikçi gelmese de olur tatile gitmesek de olur kısarım vs.
İşte o öyle olmuyor bi süre sonra eeh yeter moduna gidiyor insan.Çünkü ev işleri insanı tüketir.
Arkadaşlarınız belki öyle alışmıştır ama siz çalışmaya alışmışsınız evet başlarda rahat gelir ama bir süre boğar ev sıkar.
Kendinizi altın gününe giden teyze gibi hissedersiniz.
Ki ev işi asla ve asla bitmez evde durdukça göze batar zaten her şey işten daha fazla yorulur bazen insan.
Hele Türkiye şartlarında aldığınız maaş lise mezunu için çok çok iyi bir maaş.
Eğer yarım gün çalışma imkanınız varsa bi bakın durumlara veya ücretsiz izne falan ayrılın bi süre.
Çünkü eşinizin geliri ne kadar iyi olursa olsun 3.300tl gibi bi rakam aniden yok olacak ve bu az bi miktar değil.
Benim eşimde işi bırakırken çok destek oldu bırak dedi ki ben çok masrafsız bi kadınımdır tutumluyumdur filan ama o bile çalışmamı istedi bi süre sonra.
E çünkü bu devirde her şey ama her şey para tatil para eğitim para eğlence para hobi para kurs para daha sayarım yani.

Şimdilerde işe başladım ve sabahları zor uyanıyorum evet ama yine de çok mutluyum.
İyi düşünün en azından 2.çocuk olduktan sonra bırakın derim ben.

Birde Cutenin hemen hemen herşeyi hazır olduğu için yemeği annesinden, işteyken çocuk bakımı annesinden, temizlik başkasından, arabası ,tatili, bakımı, alışverişi ,cartu curtu herşeyi var. Kolay ve rahat bir hayatı olduğundan standartı düştüğünde ona zor gelir bence.Bu hayatın bir üstü ne olabilir evde yatılı hizmetçi .Çocuğa ödevlerini yaptıracak bir dadı.

Son düzenleme:
Valla bu devirde tek maaşla geçinmek zor eve aylık toplamda 8000 tl para giriyor ama yine de zorlandığımız aylar oluyor çocuğun geleceği için işimden vazgeçemem sanırım standartlarımızı düşürerek sadece eşimin maaşıyla da geçiniriz ama neden daha iyi şartlar varken daha altını sunayım çocuğuma diye düşünüyorum ben. Bi de 12 yıldır çalışıyorum hamilelikten dolayı evdeyim Doğum izni ama İnan şimdiden sıkıldım bir hafta iki hafta iyi geliyor ama sonra boğuluyor alışan insan bence. Çalışmayı özledim resmen evde yapacak hiç bişey yok.

merhaba cute
geçen hafta da izinliydim bu hafta da öyleyim
evde sıyıracağım
baş ağrısından duramıyorum akşama doğru
insan çalışmayınca ne yapar bilmiyormuşum :KK70:

21 yaşına kadar üniversite okudum
sonra da hemen çalışmaya başladım
6. seneme girdim bu yıl
ve gerçekten alışkanlıktan öte, ben çalışmayınca hayatın amacını sorguluyorum :KK70:

bence iş değiştirebilirsin ama çalışmamazlık etme derim
hem kendin için hem oğlun için.

Kuaforum 200 tl, krem makyaj malzemesi her ay bi 200 gidiyordur kiyafet pek almiyorum ama ucuz yerden de almiyorum alinca.canim yapmak istemeyince hemen acip yemek soyluyorum disardan, istedigimde hemen ucak bileti aliyorum ailemin yanina , haftada en az bir kez arkadaslarimla ogle arasinda veya is cikisinda bi yerde oturuyoruz.simdi tum bunlarin parasini kocamdan istedigimi dusundum de afakanlar basti. Bunlari kendim karsilayip bir de eve destek oldugum icin esimden saygi goruyorum bence. Simdiki erkekler karima ben bakayim boynumun borcu demiyor. Tum gun evde yatiyorsun diyor yuzsuz yuzsuz. Bazen benim tatilim daha uzun olunca kendimi ev isine veriyorum o zamanlarda baya baya is yapiyorum evde ama ikinci gun bunaliyorum ve ofisimi ozluyorum.

Çalışmayı sevenlere ımrenerek bakıyorum suanda kızlar, boyle yorumlar bıle cok tatlı.
Bende olmayan bısey gıbı gelıyor. Gecen sene amelıyattan once 2 hafta amelıyattan sonra 10 gun raporluydum. amelıyattan sonra ufak ufak kalkınmaya baslayınca raporumu durdururp ıse donmustum,
cunku daha oncede yazdım hatta bı kac kısı saka mısın sen demıs hem lıse mezunu hem bu nasıl bı ıs demısler. Fabrıkada burası kucuk bır fabrıka , uretım ufak caplı, arastırma fırması. Insanların hayatları soz konusu saglık yanı ısımız.

Vıcdan azabı duyuyorum cunku gecen senede bu sene agzım yuzum dagıldıgımdada uzatabılecekken uzatmadım raporumu cunku ıcım rahat etmıyor kendımı sorunlu hıssedıyorum, halbukı rapordayken maasta sıgortada kesılıyor ama huzursuz oldugum ıcın hıc bı zaman kotu nıyet kullanmadım raporları ıyılesır ıyılesmez hemen kalkıp gelıyorum . İşide saysakladıgım soylenemez zaten gunluk rutınımı kendım ayarlıyorum , yapmam gerekenlerı yapıp yapmadıgım acıl degılse benım ve yarınımı ılgılendırıyor. Boyle yanı ısım

Kesinllikle çalışmayı seviyorum.
Her sabah işe severek geliyorum.
İhtiyaçtan ziyade ortamını sevdiğim için böyle.
Dediğiniz yere benzer bir yerde çalışmıştım ölüm gibiydi sabah gitmek.
Ordan ayrılıp bu şirkete geçince herşey güzelleşti :)

Sakın sakın işi bırakma. Memnun degilsen, başka bir iş bul. Veya kendi dükkanına geri dön, az kazan ama yine de çalış.

30'umdayım, şu an işi bıraksam, bir ömür rahat yaşayacağım imkanım var çok şükür. Ama çalışmak başka birşey. İlerde çoçuğun bir Okulu kazanıp gidicek, herşeyi ona göre yapamazsın. Kendi ayakların üstünde dimdik durmak cok cok başka.

Çalışıyorum ama mecbur olduğum için mi bilemiyorum sanırım öyle olması gerektigi için.sonucta üniversiteyi boşuna mı okudum.bir de ailemizde çalışmayan bayan azdır genelde çalışılır.ev hanımı olmak uzak bana.tabi ben öğretmenim yarım gün çalışıyorum ve baya da tatilinde var.aslinda işimiz baya yorucu eve halim kalmıyor ama dediğim gibi çalışmamak çok garip geliyor kendimi çok boş hissederim herhalde.senin durumunda da emin olmadım işin çok yorucuysa ve saatleri uzunsa zordur.bayanin tüm gün çalışması kolay değil.

Çalışmayı seviyorum ev hanimiyim ev isinde çalışıyorum..
İşe gitmek ise mesleğimi sevdiğim için güzel ve istediğim birsey o da..
Mesleğimi icra edemeden sadece maddiyat için çalışmak üzerdi beni..
Şu an çok şükür öyle bir mecburiyetim yok..
Durum ne olursa olsun sukretmek ve olumlu yanlarına odaklanmak lazım..

Bir de sen mi yazmıştın bilmiyorum banyoda kayıp dusmusmuydun yüzüm baya kötü demistin.eger sensen sormak istedim ne durumda yuzun

X