Gerçek NARSİST nedir, anlatıyorum.

Cok ttesekkur ederiim.Cok ugrastircak ama ve memlkete donme durumum var..bian once bitsin .ayriyeten bu durumda nasil olsa karimsin diye kapiya gelecek arayacak durtecek.yapmadigi seyde degil..Birde terk durumu nedeni ile dava actigin zaman eve cagri yapiyormus mahkeme karsi tarafa.eger eve almaz isen sen suclu oluyormussun.ve dava dusebiliyor 3 sene bir zaman teekrar dava acamiyorsun

Malesef ki narsistler depresyona zor girer karşısındakinin akıl sağlığıyla oynar ve herşeye neden o olmuş gibi davranır. Benimde başımda var Kendimden biliyorum. Hasta olan biziz tedaviye ihtiyacı olan biziz onlar değil ne yazık ki

konuya bugün denk geldim okudum baya sayfasını,bi zaman sonra herkes eminim neler yaşadığını anlatmaktan bile bıkmış oluyo:)
nerden başlayarak anlatsam nasıl bağlasam diye..
hatta bir çoğumuz onu hayatına almadan önce hayat dolu neşeli,mükemmel insanlarken artık kendisini tam olarak ifade edemez hale geliyor..

gerçek anlamda bir narsistle 3 yılımı geçirdim ve bu anlattığınız her aşamayı yaşadım. Özellikle sonra dönüp baktığımda kullanıldığımı resmen görüyorum. Ben bu ilişkiyi bitirdiğimde günlerce peşimden koşup daha sonra ben zaten onu hiç istemiyordum sadece o bensiz yapamaz diye uğraştım demişti benim için. Bu da son noktaydı. Allah kurtardı.

:)her boşanalım dediğimde sen bensiz yapamazsın ki sana kıyamam diyor bendeki de:)

İnanamıyorum birebir aynı şeyleri yaşamışız. Konuşmaya korkar hale gelmiştim artık bana sorduğu bir soruya aslında şöylede olabilir derdim evetmi hayırmı onu söyle diye kızardı. Neyseki kurtuldum kızlarımla çok mutlu huzurlu bir hayatım var. Böyleleriyle evli olan herkesin kurtulması dileğiyle.

Arkadaşlar söylemesi kolay belkide ama bunları boşanmaya ikna etmeye falan uğraşmayın zaten boşanalım dediğinizde tamam derler sonra vazgeçerler. Evdeki konfor alanını rahatlığı helede çalışıyorsanız parayı bırakmak istemezler. Siz onları beklemeyin gerçekten kararlıysanız gidip kendiniz dava açın.

Baslarda yazdigin sey..boyle asiri ilgi romantizm cok sacma geliyor bana.. yani insan romantik olabilir ama herseyin bi dozu vardir. Ne bilim sene sonu defter vermek vs. Bunlar bana tuhaf gelen seyler suanda.. orta lisede degilsiniz ya, hic sevimli gelmedi bana.

Psikolojik rahatsızlığın adı bağımlı kişilik bozukluğu.
Kendimden biliyorum.
Eşim narsist mi değil mi bilmiyorum, tüm tanımlamalara uymuyor ama bazı haksızlıkları oldu bana ve ben bu dönemlerde gittiğim psikologdan bu tanıyı aldım.
Ama artık hayatı ve insanları çok önemsemiyorum, elimden geldiğince toplumda iyi, ahlaklı bir birey olmaya odaklandım.
Dolayısı ile eşim ile de eskisi gibi saçma sapan mevzulardan bir birimizi yormuyoruz.
Beklentilerimi minimuma çektim, bir şey yapması gerektiğinde kendiliğinden yapmasını beklemeyip güzel bir dille ifade etmeye ve yaptırmaya başladım.
Gördüm ki karşımdakinden sürekli beklentiye girmek ve bu beklentiler gerçekleşmedikçe tirip atmak, takışmak, didişmek bizi sadece bir birimize karşı daha da öfkelendiriyor ve uzaklaştırıyor.
Yaş ilerlediğinde midir nedir artık o eski hallerim boş ve yanlış geliyor bana.
Bu şekilde çok daha iyi olduk.
Eskiden beni seviyorsa her şeyi kendiliğinden yapsın diyordum kendimce bana verdiği değeri böyle ölçüyordum.
Ama kafa mı basmıyor, işine mi gelmiyor bilmiyorum isteyince yapıyor.

E böylesi de işime geldi :)

Bugün bana sa antipatik gelse de o zamanlar hoşuma gidiyordu. Aşırılık mı, evet. Zaten masum da değilmiş. Neyin işareti olduğunu anladık ama saçma bulduğunuz kadar gözüm açık olmadığından bugün bu sonucu yaşadım.

Zaten yasarken anlamiyor insan bazi seyleri, disardan bilenler daha iyi yorum yapiyor. Ya da ne zaman o insandan kurtuluyorsun o zaman daha mantikli yorumlar yapabikiyorsun

Ben de bu anlatılanları eşim tarafından yaşamış ve malesef anlayamadığım için yıllarca mücadele ile geçirmiş biriyim kendisi ve ailesi için ben her sorumluluğu yerine getirip evlilik yürütmeye çalışırken kendisi benim sıkıntılarım var işim ailem falan bahaneleriyle sonsuz bir sessiz işkence uygulardı evliliğimizin en başından beri neden böyle yapıyorsun dediğimde ben böyle biriyim deyip kenara çekilir hiç yokmuşum eşyaymışım gibi muamele ederdi psikologlar terapistler maddi manevi çok uğraştım şimdi boşanma aşamasındayım yedi sene acıyla geçen zaman üstüne birde evliliğim boyunca eski sevgilisiyle aynı işyerinde sürekli iletişim ilgi alaka içinde gördüm bana mezar sessizliği uygulayan adamı. bir oğlum var 4 yaşında maddi manevi kurtulup hayatıma bakmak çalışmak istiyorum ama boşanmamak için uğraşıyor velayetle parayla tehdit ediyor şimdi üçüncü duruşma olacak çok ağır bir durum Böyle insanlarla farkında olmadan yaşayanlara biran önce farkındalık ve kurtuluş dilerim

Bu sessizlik aşılamaz bir sessizlik. Çünkü bilinçli olarak yapıyorlar. Amaçları yıldırmak ve cezalandırmak. Mesela eski eşim olacak ş.z saçma bir konudan tartışırdı sonra bana mesaj atardı. Ben 1 hafta yokum diye. Annesine gidiyordu. Ne arıyordu ne mesaj atıyordu. Böyle biri idi. Ben de dayanamadım boşandım. Sürekli memnuniyetsiz ve bir şeyin hemen olmasını isteyen biri idi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…