Gerçek NARSİST nedir, anlatıyorum.

Benim eşim de başkalarına sinirlenip bir sorumla bana patlardı eskiden, şu an ise çok basit bir sorumu bile abartı buluyor.
Örneğin bana abisi ile ilgili bir şey anlatıyor, ben de abin nereye gidecek vs diyorum. Başlıyor ben nerden bileyim, neden böyle sorular soruyorsun, ne kadar saçma sorular vs diye. Yani orda ben kendimi suçlu hissetmeme neden oluyordu. Bakın çok basit bir soru ve abartı seviyesi.

Ben de çok empat biriyimdir, bu yüzden galiba. Bir de çok acır, merhamet ederim. Merhamet duygum çok aşırı var, bu hayatımı hep olumsuz etkiliyor, evliliğimi de.

Konuyu biraz okudum bir sürü insan narsist eşi olduğundan aynı şeyleri yaptığından hatta bazı dönemler hayatını zindana çevirdiğinden bahsetmiş. Ama çoğu hala evli. Böyle anlatılan durumlarda birini çekmenin de bir psikolojik rahatsızlık adı olmalı diyorum ama daha ünlenmedi ise ben de şuyum diye insanların ağzından veya kaleminden duyamıyoruz sanırım.
Ben genel yazdım bu arada direkt konu sahibine yazmadım konunun gidişatına yönelik yazdım

Iyi niyetli oldukça daha çok kullanıldık,daha çok üstümüze gelinildi .Ses çıkarmadık alttan aldık kötülük olmasın, büyüklük bizde kalsın diye ama yaptıklarımız karşıdakinin zulmünü daha da artırdı ,ve de yaptıklarımız üzerimize görev addedildi.
Çocuklar olunca arada kalmasın diye diye kendi ömrümüz törpülendi. Yolları ayırmayışımızı onlarsız yapamayacağız gibi algıladılar sanırım
3 sene önce kıçına tekmeyi bastım,çocukların ricası üzerine boşanma davası açmadım

Çocukların ayakları üzerinde durdukları günü bekliyorum
Yoksa çocukların her türlü sorumluluğunu bana yıkıp beni öyle yıpratmaya çalışacaktır
Ama şimdi kendi sürünüyor
Ilahi adalet işte

Bosanmaktan vazgecti pislik yapiyor.valizini hazirladi birazdan evden cikacak.illa beni ugrastiracak.Bak neler yapacam ona.Bi ciksin su evden o imzayi atmadan bende onu surumsurum surundurmezsem adim perrier deil.

Aynen benimkide oyle..Konustugu konuda birsey soracagim zaman secerek soruyorum .Cunku ayni sizin durumu yasiyorum malesef.
Neguzel darisi basima.surundugu gunu gormek icin sabirsizlaniyorum.

Bosanmaktan vazgecti pislik yapiyor.valizini hazirladi birazdan evden cikacak.illa beni ugrastiracak.Bak neler yapacam ona.Bi ciksin su evden o imzayi atmadan bende onu surumsurum surundurmezsem adim perrier deil.
Bak ben bu aşamaya gelmiştim. Hiç bir şey yapma çıksın gitsin tamamen sessiz kal. Engelleme, msjlar yağdırma, hele ki sana karşı kullanabileceği en ufak kelimeyi bile söyleme. Sessiz kal bak o zama sürünecek. Sende içinden güleceksin. Seni kışkırtmak için, küfürler yağdırman için elinden geleni yapacak sakın kanma.. Sen sessiz kaldıkça çıldırır.

İşte orada şunu düşüneceksin. O problem ya da onun dır dır söylenmesi seninle ilgili değil. Kesinlikle değil. Ben eşime karşı bir çok şeyi evet haklısın deyip sadece dinlerim. Kardeşini atan tutar hiç cevap vermem, yorum yapmam. Çünkü biliyorum iki gün sonra onunla iyi olup bak bak spagetti şöyle diyordu sana der.. gerek yok. Hep diyorum bu insanlar medenice boşanmaz. Otokontrol geliştirmek lazım.

Inan dunden beri neler saydim.ameliyatliyim diye dokunamadi.yoksa hicbisey yapmasa ustume yururdu.Abooovv banamisin demiyor bu ne katilik yarabbim..Bu ne burnu buyukluk bu ne ozguven.Bir arkadasinin arkadasi ev arkadasi ariyormus onun yanina gidiyor .bunu bile soylemedi tlfla konusurken duydum..inanirmisin hazmedemiyorum.bu yuzden dunden beri okadar cok konustum bagirdimki.geldim gittim soylendim
Ben soylendikce pismansin yaptiklarindan ozur dileyeceksin ama yapamiyosun diyor.Halbuki alakasi yok .bukadar ofkemin hirsmin tek nedeni onun gamsiz olusu .Cocugu bile gozu gormeyisi.Yarin hastane kontrolu var ameliyat oldum 1 hafta oldu.Patoloji sonucunuda almam lazim.cocuga bak sabah gidip gelim hastaneye diyorum ona bile hayir beklemiyorum.senin hicbiseyin yok diyor bana
Bu ne degersizlik yarabbim.

Inan dunden beri neler saydim.ameliyatliyim diye dokunamadi.yoksa hicbisey yapmasa ustume yururdu.Abooovv banamisin demiyor bu ne katilik yarabbim..Bu ne burnu buyukluk bu ne ozguven.Bir arkadasinin arkadasi ev arkadasi ariyormus onun yanina gidiyor .bunu bile soylemedi tlfla konusurken duydum..inanirmisin hazmedemiyorum.bu yuzden dunden beri okadar cok konustum bagirdimki.geldim gittim soylendim
Ben soylendikce pismansin yaptiklarindan ozur dileyeceksin ama yapamiyosun diyor.Halbuki alakasi yok .bukadar ofkemin hirsmin tek nedeni onun gamsiz olusu .Cocugu bile gozu gormeyisi.Yarin hastane kontrolu var ameliyat oldum 1 hafta oldu.Patoloji sonucunuda almam lazim.cocuga bak sabah gidip gelim hastaneye diyorum ona bile hayir beklemiyorum.senin hicbiseyin yok diyor bana
Bu ne degersizlik

Ama senin onerini kesinlikle dinlicem
Bak hic yapmadigim bi sey yapip arkasindan msjlar yagdirmayi dusunuyordum.Ama yapmicam .Bugune kadar yapmadim bu sefer yapacaktim ama yapmiyorum.engellemiyorumda peki .Bakalim dunya kac bucak.

Ya adam mükemmel sen bunları ona nasıl söylersin çok geçmiş olsun. Öncelikle sakin ol. Benim eşime dediklerimi duvara söylesem boyası dökülürdü utancından. Ama yok.. artık bunları bıraktım şimdi eşimle daha kolay geçiniyorum inan ki. Adam madem anlamıyor iletişim yöntemimi değiştirdim. Bu dilden anlıyor daha sakin, daha kolay biri oldu. Hiç sinirlenip saydırma bu durum onun hoşuna gidiyor anlasana.. ondan besleniyor. Sessiz kal. Bırak kendi afallasın. Ne oldu Perriere desin. Hiç böyle yapmazdı, hayırdır desin. Sessiz kal.. Kaya gibi tepkisiz kalmaktan bahsediyorum.. sinirlenmek, ağlamak, bağırmak, gülmek Hiç bişey olmayacak.

Ama senin onerini kesinlikle dinlicem
Bak hic yapmadigim bi sey yapip arkasindan msjlar yagdirmayi dusunuyordum.Ama yapmicam .Bugune kadar yapmadim bu sefer yapacaktim ama yapmiyorum.engellemiyorumda peki .Bakalim dunya kac bucak.
Bak beni dinle inan ki en yakın arkadaşımın tescilli narsist eşinde bile işe yaradı. Bırak gitsin, o da sakinleşsin. Biraz kendinle kal. Sakın ses etme, nereye gidiyorsun falan hiç bişey sorma. sıfır iletişim. Şöyle düşün bu süreçte o bir yabancı ve sen onu tanımıyorsun. İletişim kurmaya gerek yok. Kendini telkin ettikçe işe yarayacak.

Sen çocuğunu da al git patoloji sonucunu al. Annesin sen aslanlar gibi çocuğunla halledersin. İnşallah sonucun temiz çıkar. O istiyor ki ona yalvar. Çocuk için bile muhtaç ol. Bak o saçma sapan bişey sormak için msj atar sana. Çocuğu bahane eder. Unutma bu süreçte asla iletişim yok. Çocuğun büyükse onu ararsa konuştur o kadar. Sonra onu da kullanır çünkü ben aradım kendi çocuğumu göstermedin falan der.. bu adımları bileceksin hiç bir açık kapı bırakmayacaksın unutma. Sonra çıkar gelir eve. O zaman da hiç sorma neredeydin filan deme hiç. Sonuçta giderken sana sormadı. Tırıs tırıs gelir...

Sunu kesinlikle biliyorum.her zamanda boyle yaptim.evi okadar cok terk edip gittuki.ama geri donusleri de hep kuzu kuzu oldu .cunku ben hic aramadim sormadim yazmadim cizmedim hepsindede kudurdu.Ama bu sefer bilmiyorum cok degisik ciddi kararli bi hali var ve bosanmayada gelmiyor bu yuzden deliriyorum.Kapidan ciktigi an ben her zaman sustum .kapidan cikana kadar saydirdim ama her seferinde
neyse sakinim insallah

Simdi bunu okyunca aklima bi hikayemiz geldi.
Birgun yine terketti 6 7 gun gecmedi beni aradi bosanma icin adliyeye gidelim ne zaman izinlisin diyor.Yahuu daha bir hafta once evdeyken yalvardim sana gidip imzalayalim diye simdi noldu.tamm diyip tlf nu kapatiyorum bu seferde sarki turku yolluyor whatsaptan gelde delirme

Amin insallah .Cocugum 2 bucuk yasinda canim
Hastane uzak otobusle gidecegim inip ya biraz yuruyecegim ya taksiye binecegim
Cocukla kesinlikle gidemem hem cok hereketli hem indir kaldir yapamam.Agir kaldirmak yasak cunku.Yarin 7.gun bildigin sezeryan dikisi cok tehlikeli olur.neyse oburgun annem gelecek oyle giderim artik .

Blöf işte..

Bu da canlı narsist mücafelesi olacak galiba

ya varsı çekişmeli olsun adamla evi ayırdıktan sonra ne kadar sürdüğünün ne önemi var. Evi terketti demen bile boşanma davası açmak için yeterli bence.

Çok geçmiş olsun bu arada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…