Gerçek NARSİST nedir, anlatıyorum.

Zaten o da normal oldugunu söylemiyor ki niye bu kadar ofkelendiniz bazen cocuk olsa da olmasa da gidemiyorsun iste herkesin yasadigi sıkıntı ayni degil toplum dayatmasi da cabası hadi onu geçtim kadin demis benimde bagimlilik problemim var diye insan kurulu duzeninden de kopmak istemiyor bazen yoksa yaoamayacagindan degil ki yapmış boşanmış zaten. Bazimiz da var ki bu alametleri onceden gorsek bile ya duzelir sevgi herseyi düzeltir ailesi yüzünden böyle diyebiliyoruz.

Bana kadın dusmani diyemez bu birincisi
Ikincisi ben ufak bir eleştiri yaptım hemen kurban piskolojisine girdi.
Ben ağır bir elestiride bulunmadım.
Bosanmasina değil böyle biriyle evlenmesi sıkıntı zaten biliyormuş böyle bir adam olduğunu sürpriz çıkmamış
4 senedir anlarsın neyin ne olduğunu.
Ben genel anlamda yazmıştım zaten narsist narsist herkesin ağzında ama hep bu narsistlerin peşinde kadınlar.
YouTube da orda burda narsistleri nasıl yola getiririz başlıkları.
Kurban olaraj göremem kimse kusura bakmasın.

Ben kurban psikolojisine girmedim. Eskiden böyleydim, yol gösterenim de yoktu. Biri görür belki dedim. Çünkü beni de biri uyandırdı.
İnsanların birbirine yardım etmesine bile tahammülünüz yok. İyi ki kurtulmuşsun, insanlara da anlatıyorsun ya da geçmiş olsun demeyip insanın geçirdiği tramvaya hakaret ederseniz dostluk gösterdiniz diyemem size.
Yok kaç sene ne mal olduğunu görmüşsün, yok oh olsun bilerek yapmışsın. E ne bu, dostluk mu? Sizin yaptığınız davranışın adını ben koyunca onu bunu diyemezsin oldu. Siz okumadığınız konuya bodoslama teşhisi var mı diye gireceksiniz ben cevap verince üste çıkacaksınız.
Valla çok iyi biliyorum artık bu da narsistik bir davranış.
O sebeple haklısınız toplum bu davranışı gösteren insanlardan geçilmiyor.
Ya evlenmemişsiniz ya hasbel kader şansınız yaver gitmiş yok herkes görseymiş bile isteye yapmasaymış. Tuhaflığı görmek başka bilmek başka bir şey.
Bilmiyordum diye de yazdım.
4 sene bir kötü yanını görmedim, çok iyi sakladı diye de yazdım.
Siz ona bile 4 sene biliyordun demişsiniz.
Size tepki gösterdiğim tek şey yazan her şeyi okumadan eleştirmeniz.
Fırsat kolluyordunuz sanki birinin üstünden ego tatmin etmeye de o ben oldum gibi oldu.
Ve evet bunun adı düşmanlık.

Ben sana oh olsun demedim nerde gösterene.hakaret etmedim .ettiysem gostericeksin.kendi kendine hikaye yazıyorsun şaka gibi.elestiriyi hakaret olarak görüyorsun.
olayları fazla büyütüp dram yaratıyorsun eleştiriye açık değilsin hemen öfkelenip saldırıya geçiyorsun.
Şu tavırların hayatta hep seni zora sokar.
Eleştiriye kapalı hemen bana hakaret ettiler diye aglanan ( ki burda hakaret nerde?)birine benim artık tek bir sözüm yok.
Herkes secimlerinin bedelini öder bende buna dahilim.
Sen kadınsan bende kadınım bunu unutma

Işinize gelmeyen yorumlara verilen tepkiler bu forumda beni benden alıyor zaten.
Hakaret ettiğimi gösteren tek bir söz çıkartın uyeligimi kapatttiririm.
Asıl hakareti yiyen ben
Kadın düşmanı öyle mi?
Işine gelmeyince hemcinsin için kadın düşmanı de geç ne kadar kolay hemen mağdur ol.
Böyle bir kadın hiç olmadım hayatta.
Kurban piskolojisi bana göre değil ben hep hatayı kendimde arar secimlerimi yanlış yaptığımı düşünürüm kendimi en acımasızca eleştirrim.
Bu yüzden narsist deniliyorsa tamam kabul ediyorum.

Neredeyse öğlenden beri şu postu okuyorum.Ara ara işlerim dolayısıyla anca buralara kadar geldim.Sırf şunu yazabilmek adına üye oldum.Şaşırtıcı derecede tepki göstermişsiniz.Kesinlikle sizde de bir sorun olduğunun kanısındayım.Hatayı bence yine kendinizde aramalısınız.Dışarıdan görünen yok yere ağır bir saldırıda bulunduğunuz.

Bu arada hazır üye olmuşken, teşekkür etmek istedim.Bilmeden günümü kurtardınız.Uzun zamandır bir kaosun içindeyim.Her şeyin farkındayım.Adımlarımda oldu ara ara.Kabul aşamasını çoktan geçtim.Süre gelen saçma sapan durumları hazmetmekte hala zorlanıyorum doğal olarak.Bugün öyle bir güne başladım ama okuduklarım sayesinde toparladım.

Bunu bana mı söylediniz, anlamadım?

Aa pardon, şimdi anladım. Çok üzüldüm umarım daha çabuk kurtulursunuz..

Ya aynı şeyler annesine ölsün gebersin dedi şimdi anneci barışınca, kardeşleriyle de ilişkileri öyle. Garipler. Yorum bile yapmam o yüzden. Seviyesizce ilişkilere alışmışlar bunların normali bu. Benim eşimde öyle çocuk ağlasa bana çemkirir. Hala öyle. Ýa çocuk işte ağlar yani. Zamanla çocuğun huyunu suyunu tanıdıkça hafifledi. En iyi çocuk bakmayı bunlar biliyorlar o yüzden

Ya hapsi geçecek inan ki.. youtube dan farkındalık videoları öyle çok izledim ki.. neyi nasıl davranmam gerekiyor gerçekten öğrendim narsiste karşı. Bişey olsa ben ne biçim anneyim, ben ne biçim kadınım, 5 dk sonra ben çok iyi bir anneyim, ben çok fedakar kadınım. Biz de defalarca mahkeme, boşanma vs. konuştuk ama blöf yapıyor resmen. Hiç gerçeğe dökemedi. Yani anladım ki bunlar benimle ilgili değil içinde olduğu ruh hali ile ilgili.. senin gibiydim lohusalık dönemimi hatırlamak bile istemiyorum. Kabus gibiydi.. benim kv de çocukla ilgili karışmaya çalıştı bende dedim ki hali hazırda senin büyüttüğün biriyle yaşıyorum dedim. Çocuk çişe alışacak ona karıştı herşeye karıştı. Ben böyle büyütüyorum benim çocuğum dedim. Kestirdim attım. Artık umrumda değiller, tam bir şeytanmış meğer.. neyse bu da bizim sınavımız çünkü ferdii davranamam çocuğum var. Artık daha iyi eşim benimle. İletişim yöntemimi değiştirdim. Dengesizlikler yine oluyor ama daha az. Ben çizgimi bozmuyorum. Ben hep aynıyım. Bakıyor ki bende sorun yok, sorun çıkaran ben değilim.Daha fazla otokontrol geliştirdim kendimce. Yardım almaz almayacak bunu unut. Çünkü o mükemmel annenin mükemmel oğlu bunu unutma..

Bebişim sakin lütfen.. şunu unutma biz narsistle yaşamış insanlarız bu tiplere gerilme. Bilip bilmeden böyle sinir bozucu yorum yapıyorlar, gerek yok, sakin ol, keyfini bozma.
Benim kimse sinirimi bozamıyor artık, sinirlerim alınmış gibi oldum zamanla..

İnşallah geçecek. Cok kötü bi durum bunun icin çok linç yedim ailemden falan ama ortada cocuk varken çoğu sey kolay olmuyor isin komik yanı iletisimciyim. Herkes konustuguma ettigime bakış açıma gipta ederbu beni begenmez seninle konusamiyoruz dedigim zaman bi de iletisimci olacaksın der tee Allahim neyse bende cok video izledim cook arastirmalar yaptım dedigin gibi takmamayi ogrenmeye çalışıyorum kv konusunda da bıraktım artık cocuguma bulasmasin yeter diyorum yoksa isin icinden çıkma imkanim yok

Şu an narsist olup olmadığımı sorguluyorum. Bu kadar şiddetli olmasa da bazı davranışlar düşündürdü beni

Şu an narsist olup olmadığımı sorguluyorum. Bu kadar şiddetli olmasa da bazı davranışlar düşündürdü beni
Hepimiz bazı narsistik davranışlar gösteriyoruz. Kimi sağlıklı dozda, kimi fazla. Tüm özellikler gösteriyor ve reddediyorsak kişilik bozukluğu oluyor. İpucu şu narsist miyim diyorsanız değilsiniz. Çünkü onlar asla demez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…