gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Benim kide sol tarafta hareketleri yukarda ortada hissediyorum haftaya doktor kontrolm var ayrıntılı ultrason sorcam bende doktora bu konuyu bide griptm bişey olurmu diye korkuyodm sesini duydum ya icim rahatladi... rahim agzi uzunlugu ayrıntılıda mi bakiyo

Yok canim ben yurtdisindayim ayrintili ne zaman oluyo bilmiyorum kendi doktorum ultrasona koymayinca oyle bi kereligine özel klinige gittim orda doktor durumumu sorunca her hamile gibi alt karin ve sirt agrim var dedim vajinal ultrasonla uzunlugunu ölctü erken dogum gürünmüyo dedi. Digeri kalp atisini dinledigi gun sag kasigim agrimaya baslamisti gidip gidip oraya giriyo agrimda oluyo baya bu gunde hissettim camasir sepetini kaldirirken falan hayirlisi olsun zamaninda gelsinler insallah sorarsan benide bilgilendir o gun aklima gelmedi cunku doktor baktiginda ultrasonda ortadaydi kerata :)

hayırlı olsun canım bende katılayım dedim ama ben yeniyim daha keseyi bile görmedim.. belirtiler neler merak ettim

Hayırlı olsun inşallah tarihlerimiz çok yakın birşey sorabilirmiyim keseyi görmeye ne Zaman gittiniz ben henüz erken diye salı gününe randevu aldım ama çok sabırsızlanıyorum.

Kızlar bende zor ugraslar hatta hayal kırıklıgı ölü dogum kimyasal gebelik sonucunda bu ay hanıle kaldıgımı ogrendım 5+6 yız yrn tam 6 haftalık olcaz gectiğimiz carsamba kesemı gorduk haftayla uyumlu dedı doktor ama karnımdan baktı benım bıldıgım 5 haftalıkken karın uktrasyonunda gozukmez cok sadırdım daha oncekı doktorlarım hep alttan ultrasonla baktılar ılk 3 ay ıkı hafta sonra el kalbını dınleyelım dedı sabırsızlıkla beklıyrm bakalım cok korkuyrm hergun kaybetme korkusu yasıyrm suan bı sorun yok ama gecmıstekıler sevebıyle sanıyrm hıc hanılelık sevıncımı yasayamadım henuz kımselere soyleyemedım bıle

Hayırlı olsun sağ salim kucağımıza alırız bu sefer inşallah bende 5 ay önce 9 haftalık gebeliğim düşükle sonuçlandı ozaman herkese söylemiştim erkenden ve çok pişman oldum o yüzden şimdi anneme bile söylemedim henüz eşim biliyor sadece seni çok iyi anlıyorum Canım dr a bile erken gitmek istemedim Salı günü randevum var

ahh bılmezmıyım benım 2 yıl once 5 aylık bebegım kalbı durdu olu dogum yaptım sonra 5 6 defa adetım gecıktı test yapıyrm pozıtıf ya sılık cızgı cıkıyor hemen arkdaslarımı arıyorum holey moley sevınc 2 defa hatta beta hcg degerım 96 cıktı bırınde 50 cıktı resmen hamıeyım sonra bakıyrm adet oluyrm tkrr tes hop 0.2 cıkıyor beta uzun sure anlamadık ben artık aptal olmustum bune yanı tovbe yarabbım allahım benımle alaymı edıyosun artık gucum yok dedım dr kımyasal gebelık gecırıyorsun ve her defasında boyle olmus deyınce sok oldum sonra bıraktım artık asla ugrasmadım umut etmedım adet gunlerımı bıle tutmadım bu ay hop hamıle kaldım hatta ıkı keskın cızgı cıkmasına ragmen kımseye soylemedım hcg 325 cıktı yıne sevınmedım baktım ıkıye katladı artık kesede gorundu hala terettutum var ama 4 ay botmeden kımseye soylemem ınsallah rabbm nasıp eder ogunlerıde gormeyı

Aynen inşallah bende diyorum kendi kendime 3 ayı doldurayım öyle söyleyim falan Rabbim hayırlısıyla o günleride görmeyi nasip etsin inşallah :) Nazarada çok inanıyorum bana 8 haftalığım aa göbeğin nasılda çıkmış 5 6 aylık gibisin falan dediler akşamına aniden ağrı sızı hastanelik oldum o yüzden erken söylememek en iyisi ama çokta sabırsızım bu süreç biran önce geçsin istiyorum

aynen valla bende aynı seyı ıstym cok samımı arkdsm var agzımdan kacırıcak oluyrm arada en cok ona yalan soylemek koyuyor bana ama yapıcak bsey yok anlayısla karsılar ztn benı inşallah rabbım saglıkla nasıp etsınde kendı kendımıze yasasakta olur o gunlerı nazara bende cok ınanıyrm ya bnmde karnım cok cabuk sısyor neden bılmıyrm 2 aylıkken 5 aylık gıbı oluyrm şaka degıl bbıldıgım gobegım portluyor hele 5. ayda olmeden once bebek 8 aylık hamıle gıbıydı karnım kayınvalıdem bune kız masallah 8 aylık gıbı 10 kılo cıkıcak bu cocuk heralde dıyordu sevdıgının nazarı daha kolay degıyor bence ılla kotu nıyetlı olmuyor nazar dedıgın

Kesinlikle bende fark ediyordum karnım çok çabuk büyümüştü bu seferde erken çıkcak gibi şimdiden mideme baskı hissediyorum oğluma gebeykende 2 aylık çok belirgindi. Bol şeyler giycez bir süre sanırım aynı benimde çok yakın arkadaşım var regl günlerimiz yakındı o oldu bitti ben hiç çaktırmadım olmadığımı falan Stresli bişeymiş gizlemek.

Cok iyi anlıyorum canım seni. Tabiki de net bisey olmasa da ister istemez etkileniyor insan. Ama sen bilinci bir annesin, bak ne güzel bebeginin strese girmemesi icin dikkat ediyorsun, en dogrusu da bu Insaallah güzel haberlerle döneceksin. Rabbim yardımcın olsun
Valla ben daha bir corap bile almadım teyzesi Bir ay sonra falan baslayayim diyorum. Ama o kadar güzel seyler varki insan hangi birini alsam diye şaşırıyor. Sagolsun annem, teyzem falan baslamıslar yelek - hırka - patik falan yapmaya Ama temel ihtiyaclar tabi daha önemli. Bakalım Ocak gibi düsünüyorum ben de.
Bu arada belirtiler falan kaldı mı sende ?? Ben baya bi rahatim sanki :) Ama şu hareketleri hala tam hissedemiyorum ya

Merhaba arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım Çarşamba kese için beni de çağırdı doktor ayrıca çikolata kistim ve bir de basit kistim varmış kistler gebelikte geriler mi acaba

hayırlı olsun canım bende katılayım dedim ama ben yeniyim daha keseyi bile görmedim.. belirtiler neler merak ettim
Tesekkür ederim tstlım hayırlı olsun seninde inşallah cinsiyeti ögrenecegin zamanlarda gelir cabucak :) ne belirtisi bu arada canım

MERHABA ARKADASLAR 1 KASIMDA HAMILE OLDUGUMU OGRENDIM KANDA 295 CIKTI 10 GUN SONRA LEKE GELMEYE BASLADI DOKTORA GITTIM 1300 OLMUSTU KANDA IKI KAT FALAN ARTMAMISTI LEKELENMEM 1 AY SURDU IKI HAFTA FALAN GERI GELISIMI PERSEMBE GUNU 6 HAFTA 3 GUNLUKTU KALP ATISINI GORDU LAKIN YAVAS DEDI CUMADAN BERI ADET GORUYORUM RESMEN DUN KAYSERIYE DOKTORA GITTIM KALP ATISI YOK KURTAJ DEDI SIZCE BEKLEMELIMIYIM IKI HAFTA BEKLEYEYIM DIYORUM ANORMALIK OLURSA VE KALP ATISI DUYULMAZSA O ZAMAN OLSUN DIYORUM SIZCE NE YAPMALIYIM COK CARESIZ HISSEDIYORUM BIDE ULTRASONDA GORDUKTEN SONRA ICIM ACAYIP YANIYO..

Cn
cnm bende sen yıne bır kan testı yaptır degerıne bır bak derım degerın cok yavas artmıs aslında ama jeseyı gorduk dıyosun kalp atısıda yavas dı ama vardı dıyosun bende en ıyısı bır kan testı yaptırman degerlerın 3bının uzerınde olmalı 6 haftalıksan suan

Ah benim isteginle yapsalar kese gorundukten sonra bakilmaz kan degerine dedi gecen dr . Iki hafta bekleyim diyodum ama bu hafta ic8 gidiyim en iyisi dayanamayacam icimde ne oluyo bilmiyorum

Ah benim isteginle yapsalar kese gorundukten sonra bakilmaz kan degerine dedi gecen dr . Iki hafta bekleyim diyodum ama bu hafta ic8 gidiyim en iyisi dayanamayacam icimde ne oluyo bilmiyorum
cnm oyle bısey yok yapmak zorunda devlet hastahaesıde olsa ozelde olsa doktor bazı polıklınıklerde yapıyor testı bıde saglık ocagı bıle yapıyor doyleme gıttıgınde sadece kanda gebelık baktırmak styrm de sen

bu arada ultrasonda gormedın mı kalbının attıgını gecen yıl bnm 5 aylıkken bebegım oldu ultrasano bakar bakmaz ben anladım ztn oldugunu hareketsızdı kalbı atmıyordu normalde ultrasonda gorunuyr kalbının atısı yada bır hareket vs oluyr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…