Saglikli bir bebek dogurmak ne kadar zor :(

Ne guzel masallah 7 haftalik hamilesiniz. Sizin adiniza cok sevindim. Evet ben cok sabirsizim doktor pazari bekle dedi bekleyemiyorum 2 doktora birden gidiyorum ikisinin birbirinden haberi yok. Esim de yarin test yaptirma bekle diyor. Sabir diyelim...
Teşekkür ederim.
Bence de beklemelisin ama. Bu sekikde kendine zehir edersin bu sureci :KK43:
Iki doktora birden neden gidiyorsun

Teşekkür ederim.
Bence de beklemelisin ama. Bu sekikde kendine zehir edersin bu sureci :KK43:
Iki doktora birden neden gidiyorsun

Bir tanesi bana yakin ne zaman istersem acil de olsa gidebilecegim bir doktor, digeri de hem docent hem perinatolog. Ama mesela perinatolog olanla yarin randevum vardi ameliyati varmis diye cumartesiye aldilar, onunla devam etmek istiyorum ben. Aslinda bir bahanem yok cok kafama taktim sanirim :KK43:

Kizlar doktordan geliyorum, gebelik kesesi gorundu! Ama daha sevinemiyorum cunku beta hcg 1300-1700 arasi degilse sagliksiz bir gebelik demekmis. Nolur bana dua edin

Sonucum cikti :KK43: malesef dusuk yapiyorum. Allahim neden boyle oluyo ikinci kez hem de neden benim basima geliyo cok kotuyum gercekten cokkkk

Kimse bana cevap vermese de ben kendi kendime yazayim belki bir gun okuyan olur. En son gecen hafta persembe beta hcg 620 ydi ve 2 gun sonra sadece 680 ye cikti. Minicik bir gebelik kesesi gormustuk. Ama doktorum, ki kendisi docent ve perinatolog, durumun kotu oldugunu, gebelik kesesinin muhtemelen duzensiz oldugunu 1 hafta sonra gelmem gerektigini soyledi. Ben tabi yikildim. Ama 1 haftayi bekleyemedim.

2 gun sonra pzt gunu sonra baska bir doktora gittim bu sefer iki tane minicik gebelik kesesi gorunuyordu. Doktor ikiz oldugunu ve beta hcg cok dusuk oldugu icin hemen kurtaj yapmayi onerdi. Ben de bekleyelim belki kendiliginden duser dedim.

Bugun yine baska bir doktora gittim, profesor bir perinatolog. Zaten perinatoloji bolumu o kadar az var ki. Bence buyuk eksiklik. Ve bugun ultrasonda minnacik fasulyeye benzeyen bir bebis ve kalp atisi duyduk. Doktora ne anlama geliyo bu, dusuk yapacak miyim sizce diye sordum. Doktor da yukaridakiyle aran iyiyse ona bir sor istersen bunu ondan baska kimse bilemez dedi :) Seviniyorum ve sevinemiyorum. Cok garip duygular icindeyim. Doktor beta hcg takibine gerek yok dedi ama ben dururmuyum hemen gittim yaptirdim ve 500 e dusmus :KK43: yikildim yine umitsizlige kapildim.
İnternetten arastirdim kaybolan ikiz sendromu diye birsey varmis beta hcg dusmesine ve sonra tekrar artmasina sebep olabiliyomus. İnsallah oyle birseydir. Bu arada doktor z36.4 yani fetal buyume geriligi tanisi koydu. Bu da riskli bi durum farkindayim. Allahim saglikli bi cocuk sahibi olmak neden bu kadar zor? Ama minik fasulyem orda duruyo minicik kalbi atiyo, lutfen tutunsun her gecen gun buyuyup kocaman olsun allahim nolur. :KK200:

Allah gönlüne göre sağlıklı gebelikler nasip etsin, benim basıma da geldi 9 haftalıkken kalbi durdu patoloji raporunda mol gebelik olduğu anlaşıldı, iki kez kürtaj olmam gerekti sonrası 6 ay takipli beta süreci çok zor günlerdi, 2000 de 1 ihtimal beni buldu ama hiçbir zaman neden ben demedim şimdi meleğim yanı başımda uyuyor, içini asla karartma hamile kalabiliyorsun, dusuklerin çoğu sağlıksız Bebek'ten dolayı, bir şekilde eleniyorlar

Allah gönlüne göre sağlıklı gebelikler nasip etsin, benim basıma da geldi 9 haftalıkken kalbi durdu patoloji raporunda mol gebelik olduğu anlaşıldı, iki kez kürtaj olmam gerekti sonrası 6 ay takipli beta süreci çok zor günlerdi, 2000 de 1 ihtimal beni buldu ama hiçbir zaman neden ben demedim şimdi meleğim yanı başımda uyuyor, içini asla karartma hamile kalabiliyorsun, dusuklerin çoğu sağlıksız Bebek'ten dolayı, bir şekilde eleniyorlar

Ne guzel tebrikler bebisinle birlikte mutlu saglikli bir hayat dilerim. Haklisin isyan etmemek lazim, hayirlisiysa olsun, eger saglikliysa devam etsin.
Beta takip sureci gercekten yorucu, kalp atisi duyduguma bile sevinemiyorum hep bir korku. Sen her iki bebeginde de dusus veya yukselis gordun mu? Saglikli bebeginde hic dusus olmadan surekli yukseldi mi?

Ne guzel tebrikler bebisinle birlikte mutlu saglikli bir hayat dilerim. Haklisin isyan etmemek lazim, hayirlisiysa olsun, eger saglikliysa devam etsin.
Beta takip sureci gercekten yorucu, kalp atisi duyduguma bile sevinemiyorum hep bir korku. Sen her iki bebeginde de dusus veya yukselis gordun mu? Saglikli bebeginde hic dusus olmadan surekli yukseldi mi?
Amin Allah'ım isteyen herkese saglikla nasip etsin ins. İlk gebeligimde beta hcg cok yuksekti ve direkt kese görüldüğü icin takip yapilmadi, ikinci gebelikte reglim bir gün gecmisti beta 500 lerdeydi ve kese gorulmedi doğal olarak, sonra 5 haftalıkken usg muayenesinde kese ve bebegi gördük takip yaptirmadim çünkü cok yorucu bir süreç ve ben de kafaya takan ve araştıran bir insan olduğum için hic bulandirmadim aklimi, sen de sabır et canım, 1 haftaya netleşir muhtemelen senin durumunda ins. sağlıkla ilerler..

Selam tekrar, dun beta hcg 500 olmasina ragmen kalp atisi gormustuk, bugun de 596 olmasina ragmen yine gorduk. Docent perinatologum cok sasirdi kalp atisi icin 6000 lerde olmasi gerekirdi dedi. Ben de saskinim biraz daha umitliyim. İnternetten arastiriyorum dusuk beta hcg kalp atisi gorulur mu diye hic bilgi yok. :KK43: insallah sonu iyi olur

Evet maalesef bu sabah siddetli kanama ve kasik agrisiyla 2. Dusugumu yaptim. Soylenebilecek hic bisey yok ne yazik ki

:KK43: tesekkur ederim. İnsanin kendini caresiz hissettigi durumlardan biri.
Tesadufen gordum konunuzu. Gercekten yipratici bir surec yasadiginiz. Ama insaallah Rabbim en hayirli zamanda saglikla bir bebek kucaginiza almayi nasip eder. Ben meryem suresini okumustum gercekten faydasini gordugumu düşünüyorum. Ondan once bende cok uğraştım ama demekki herseyin vakti zamani varmis ozaman oldu. Allah hepimize saglikli uzun omurlu hayirli evlatlar nasip etsin.

Amin cok tesekkur ederim dualariniz icin. Uzuntumu paylasabilecek, benimle ayni duygulari ne yazik ki yasamis insanlarla dertlesebilmek biraz olsun iyi geliyo

Çok geçmiş olsun, Rabbim sağlıklı gebelikler nasip etsin..

Arkadasim bir tanidigin 3 dusugu olmus ve simdi 3 cocugu var . Moralini bozma allah ol dedikten sonra her sey olur. Sen umidini yitirmeden dua et.

X