gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Benimde bidahaki randevum ayin 20 sinde :) hadi bakalim hayirlisi olsun. Banada herkes erkek dedi esimle ben kiz bekliyoduk

bizim buralarda da saç kesmek çocuğun ömrünü kısaltır diyorlar haşa Allah'ın işine karışmak gibi oluyor aslında farkında değiller
Onu bende duydum yengem uzamis kestor diyo gecende dedim hayir olmaz dogumdan sonra kestiririm zaten hevesliyim uzun saca cocugum sac cekmeyi ögrenene kadar sorun yok :)

maşallah size herşeyi hazır yani bu ne hız biz daha hiç bir şey almadık. Sağdan soldan eş dost aliyo. 22. hafta mı bekliyorum ondan sonra görün siz beni artık
kız zaten 20. haftadayız, 22. haftaya ne kaldı benim eşimin yaş biraz bizlerden büyük olunca birşeyler alma hevesi de bir başka oluyor, tabi bir de kredi kartlarının son aylarda coşmaması faktörü eh bir de ben tek çocuk olduğumdan annemin heyecanı da cabası, hepsi bir arada olunca bana birşey almaya fırsat pek kalmıyor zaten

Benimde bidahaki randevum ayin 20 sinde :) hadi bakalim hayirlisi olsun. Banada herkes erkek dedi esimle ben kiz bekliyoduk
genelde annenin içine doğan olurmuş ama bakalım hislerimiz ne kadar kuvvetli hayırlı sağlıklı eli ayağı düzgün evlatlar olsunlar yeterki

Onu bende duydum yengem uzamis kestor diyo gecende dedim hayir olmaz dogumdan sonra kestiririm zaten hevesliyim uzun saca cocugum sac cekmeyi ögrenene kadar sorun yok :)
benim ablam hamileliğini bile bile kestirmişti kestirdikten sonra kıza neden kestirdin hamileyken saç kestirilmez çocuğun ömrü kısalır dediler hamile kıza ne kadar korkmuştu

bizim buralarda da saç kesmek çocuğun ömrünü kısaltır diyorlar haşa Allah'ın işine karışmak gibi oluyor aslında farkında değiller
günaydın canım :))
benim saçım uzun kalın. migrenim şiddetlendi diye dedim ara makas attırsam mı. kırklareli li bir teyze var komşum, aman kızım kesme çok günah dedi izin vermedi bende artık kesicem demedim ona

benim ablam hamileliğini bile bile kestirmişti kestirdikten sonra kıza neden kestirdin hamileyken saç kestirilmez çocuğun ömrü kısalır dediler hamile kıza ne kadar korkmuştu
Akli olan söylemez öyle birsey töbe ya bizde yok aslinda oyle bi inanis eltim söylemisti oda bulgar :) görümcem kestirmisti ona dedi oda hamileydi benimkini daha bilmiyoduk

genelde annenin içine doğan olurmuş ama bakalım hislerimiz ne kadar kuvvetli hayırlı sağlıklı eli ayağı düzgün evlatlar olsunlar yeterki
Hayirlisi neyse o olsun insallah saglikli olsunlar saglikla kucaklayalim gerisi allahin taktiri

günaydın canım neden günahmış acaba merak ettim

Akli olan söylemez öyle birsey töbe ya bizde yok aslinda oyle bi inanis eltim söylemisti oda bulgar :) görümcem kestirmisti ona dedi oda hamileydi benimkini daha bil onlar bbmiyoduk
allah korusun ya bende bilmiyodum mesela bende kestrdim Rabbime emanet onlar bişeycik olmaz

Ya bana da batıl geliyor ama eskilerin bazı dediklerinde bilimsel olarak gerçeklik payları olabiliyor kökenden bilmek gerek nedeni neymiş acaba günah ya da baska birşeyler demelerinin
günah demezler bizim ordada mesela cocugun ömru kısalır derler

kızlar buarada ben dün doktora gittim duramadım cinsiyetimiz kesinleşti doktor %100 erkek dedi pipiyi bende gördüm

kan ilacı decavit ve alg yagı verdi doktor

Hayırlı olsun inşallah rabbim sağlıkla doğup büyümesini nasip etsin inşallah.alg yağı neymiş ne işe yarıyormuş ki
amiiiiin canım sagol hepimizinkini inşallah. canım balık yagı gibi bişey sanırım alglerden elde ediliymş okudugum kadarıyla bebegin gelişimi için etkiliymiş erken doğum düşük agırlıklı doğum preeklapsi gibi durumları önlemeye yardımcıymış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…