gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Primolut kullanımımdan 2 gün sonra adet oldum yani 6 eylülde ve bir sonraki ay adet olmadım hamile kaldığımı öğrendim. Şu an 7+4 haftalık gebe olmama rağmen kese ve embriyo boyutu 6+5 haftalık ebatındaymış. Bu durum acaba düşük ya da bebeğin kalbinin duracağının habercisi mi sizce? İnternette kese gelişiminin geri olması, genelde düşükle sonuçlanıyormuş yazıyor. yoksa primolut kullanmış olmam geç döllenmeye sebep olmuş olabilir mi?
Deneyim ya da fikri olan bayanların yardımını rica ediyorum.

Valla canim oncelikle hayirli olsun insallah sag salim alirsin kucagina.. benimde suan bebegim 2 aylik oldu.. ama inan cok zormus valla iki kez dusunulmeliymis cocuk hele ki yalniz bakiyorsan.. simdiden Allah sabir versin.. internetten hicbiseye bakmamani oneririm cunku cok yaniltici oluyor.. bosa moralini bozma bence..
Ben gec döllenme oldugunu dusunuyorum doktorun sonraki kontrolde sana daha dogru bilgi verir.. benimde gec döllenme olmuştu.. kese boyutu vs zamanla duzelir kuzum skma canini sakin.. Haberdar et durumlardan..
Birde doktor zaten farkli birsey gorseydi sana ilac baslardi düşük icin.. benim hersey normalken ben 20.haftaya kadar düşük ilaci kullandim hala sebebini merak ederim ama ictim..

Primolut kullanımımdan 2 gün sonra adet oldum yani 6 eylülde ve bir sonraki ay adet olmadım hamile kaldığımı öğrendim. Şu an 7+4 haftalık gebe olmama rağmen kese ve embriyo boyutu 6+5 haftalık ebatındaymış. Bu durum acaba düşük ya da bebeğin kalbinin duracağının habercisi mi sizce? İnternette kese gelişiminin geri olması, genelde düşükle sonuçlanıyormuş yazıyor. yoksa primolut kullanmış olmam geç döllenmeye sebep olmuş olabilir mi?
Deneyim ya da fikri olan bayanların yardımını rica ediyorum.
Geç döllenme olmuş canım .Rabbim saglıcakla kucagına almayı nasip etsin evladını

1 sene önce yazmıştım buraya şuan oğlum kucagımda elhamdülillah 5 aylık . kızlar sizlerde sağ salim kucagınıza alırsınız inşallah

Kızlar merhaba, ben de 5+5 haftalık hamileyim.:KK24: 4+2 haftalık iken idrar testinde evde çift çizgiyi görmüştüm. Müthiş heyecan vericiydi. Aynı gün kanda Bhcg 909 çıkmıştı. 3 gün sonra keseyi ve çizgi halinde bebeği de gördük. 1 hafta sonra doktorum kalp atışları için çağırdı. Umarım kalp atışlarını da önümüzdeki hafta duyarız. Allah'a binlerce kez şükür, Allah herkese bu guzel duyguları yaşatsın inşallah. :dua: :dua: :dua:

Kızlar merhaba, ben de 5+5 haftalık hamileyim.:KK24: 4+2 haftalık iken idrar testinde evde çift çizgiyi görmüştüm. Müthiş heyecan vericiydi. Aynı gün kanda Bhcg 909 çıkmıştı. 3 gün sonra keseyi ve çizgi halinde bebeği de gördük. 1 hafta sonra doktorum kalp atışları için çağırdı. Umarım kalp atışlarını da önümüzdeki hafta duyarız. Allah'a binlerce kez şükür, Allah herkese bu guzel duyguları yaşatsın inşallah. :dua: :dua: :dua:
Allah sağlıkla kucağına almayı da nasip etsin inşallah :KK200::anneadayı::anne:

Çok teşekkürler arkadaşım. İnşallah bekleyen, isteyen herkes yavrularına kavuşur. 1 yıl önce ciddi bir myom ameliyatı geçirmiştim. 2 tanesi 6cm diğerleri 1cm olmak üzere 10 tane myom çıkarmış doktor. sıkıntılı günlerdi benim için hemoglobin 7 kan değeriyle dolaşıyordum, çalışıyorum da. Neyseki şifa buldum çok şükür, kurtuldum. Ameliyatın üzerinden 10 ay geçti ve hamile olduğumu öğrendim:KK49:hamile kalmadan önceki ay hsg istemişti doktorum. Bu tür ameliyatlardan sonra hsg faydalı oluyor. Şimdi 8 haftalık oldu bile bebeğim, heyecanla bekliyorum:anneadayı::KK28::KK9::KK36:

Merhaba arkadaşlar Allah hepimizin bebeklerini sağlıklı sihhatli bağışlasın. Ben 7 haftalık hamileyim 4 gün önce bebeğimizi göremedik doktor kesenin şeklinin çok düzgün olduğunu olumlu düşünmemiz gerektiğini söyledi fakat benim içim hiç rahat değil. Bebeğini ultrasonda geç görenler oldu mu ?

Arkadaşlar merhaba bugün tedavi sonucu gebe kaldığımı öğrendim idrar testinde pozitif çıktı kan testinde Değer 989 çıktı fakat doktor keseyi ve bebeği göremediğini ufak olabileceğini söyledi ama ben de biraz tedirginim açıkçası bir kere düşük yaptım çünkü yedinci haftasında kalbi durdu geç görülme ihtimali varmıdır Boş gebelik kimyasal ya da dış gebelik olmasından korkuyorum gerçi doktorum böyle bir şey demedi değer nasıl sizce kasıklarımda bir ağrı var ara ara gelip gidiyor🙄🥺

Arkadaşlar merhaba bugün tedavi sonucu gebe kaldığımı öğrendim idrar testinde pozitif çıktı kan testinde Değer 989 çıktı fakat doktor keseyi ve bebeği göremediğini ufak olabileceğini söyledi ama ben de biraz tedirginim açıkçası bir kere düşük yaptım çünkü yedinci haftasında kalbi durdu geç görülme ihtimali varmıdır Boş gebelik kimyasal ya da dış gebelik olmasından korkuyorum gerçi doktorum böyle bir şey demedi değer nasıl sizce kasıklarımda bir ağrı var ara ara gelip gidiyor🙄🥺
Kalbini ferah tut değerin güzel. Normalde kaç haftalık şuan canım. Yeni gibi görünüyor.

İnşallah canım inşallah çok sağol kimyasalda fln değer böyle çıkarmı yada boşta🙄
Ben şu kadarını biliyorum; ilk verdiğin değer ikinci verdiğin değere göre düşükse o zaman kimyasal gebelik olur. Dediğin gibi önceden geçirmişsin bunu bilmen lazım. Sonra bu değerin gayet güzel görünüyor telaş yapma kafana takma

Ben şu kadarını biliyorum; ilk verdiğin değer ikinci verdiğin değere göre düşükse o zaman kimyasal gebelik olur. Dediğin gibi önceden geçirmişsin bunu bilmen lazım. Sonra bu değerin gayet güzel görünüyor telaş yapma kafana takma
Sadece bir kez istedi betayı o yüzden yükseliyomı bilmyrm

Herkese merhaba ,
Bu ayın başında pko hastası olduğumu öğrendim. Bebek istediğimizi söyleyince doktor primolut hapini verdi ve adet olmazsan gebelik testi yaptır adet olursan kadın doğum uzmanına görün dedi .Tahmini adet günüme 3 gün kaldı (her ay adet olurum duzenlidir aslinda oynarsa
2 3 gun farkeder yani en son 25 30 30 şeklinde ilerlemişti ) ama hiç bi şekilde adet belirtim yok normalde 1 hafta ya da 10 gün kala göğüslerde şişkinlik kasıklarda ağrım olurdu ama şu an hiç bi adet belirtim yok acaba bunda ilacın etkisi var mi ?
Sadece 1 2 kere bi ağrı girdi kasıklarda bi de sarı akıntı sonrasında beyaz akıntı seyretti şimdi akıntı yok .
Ileriki günlerde adet belirtisi olur mu ?
Bu ilaci kullanip bitirdikten sonra hamile kalan oldu mu ?
Hic bi belirtisi olmadan hamile kalan oldu mu ?
Ne zmn idrar gebelik testi yaptirsam doğru sonucu alırım?
Bilgisi olan tecrübelerini paylaşabilir mi ?

X