Gebelik belirtisi Parmakla rahim kontrolü

Neden herkes bu kadar tepki vermis anlamis degilim. Lutfen biraz yabanci sitelere bakin. Zamaninda bundan 10 sene once sizin gibi acilmis boyle bi konuya denk geldim. Ve girip bakmadigim site kalmadi ozelliklede yabanci siteler. Turkce kaynaklarda fazla yer verilmemis neysee. Bu yanlis bi yontem degil dogru zamanda ve temiz elle. Ve bunu iyi anlayabilmek icin vuducumuzu iyi tanimak gerekiyo. Adetten 3 5 gu oncesinde vajinal akinti kesiliyo. Hatta adetten 3 4 gun once rahim ve rahim agzinda yumusama oluyo. Sonra o yumusama 2 gun sonra geciyo ve biraz daha sert oluyo ertesi gun adet olunuyo. Bu benim kendi vücudumdaki tepkime. 2 hamileligim ve 1 dusugum var. 3 hamileligimde de adete yakin yumusama hic olmadi ve direkt rahim agzi yukardaydi. Hatta bu ayda hamilelik beklentim vardi ama rahim agzim hic yanilmadi .

Ben bunu merak ediyorum daha detaylı anlatır mısınız

Keşke dalga geçmeden, yargılamadan konuşabilsek. Kişi yanımızda olsa bu şekilde yazışamayız ama sosyal medya olunca klavyeden yazmak çok kolay. Çünkü atan kalbi hissetmiyor, yüz, mimik görmüyoruz. Velevki konuyu açan saçmalasın velevki abartsın. Yinede aynı derdi paylaştığımız bir hanım kardeşimiz için böyle konuşmak bizlere yakışmaz. Bizimle aynı görüşte olmayana saldır, aynı görüşte olanı destekle midir dostluk?

Bizler burada aynı dertleri paylaşan, adımızı sanımızı bilmeden o derdin ortağı olan insanlarız. Biraz daha uslup düzeltelim lütfen.

Siz tam benim aradığım kişisiniz. Müsaadeniz olursa size birşey sormak istiyorum. Ben düzenli olarak rahmin aşağı indikten iki gün sonra regl oluyorum.Ama bu ay rahim ağzı regl olduğum zamanki seviyeye(parmağımın ilk boğumuna kadar) regle 12 gün kala ulaştı ve 4 gündür o seviyede. Reglimi bu şekilde anladım hep ama bu farklılık beni meraklandırdı bir fikriniz var mı bu konuda.

Son düzenleme:
Şöyle söyleyeyim aylarca bunu araştırmış kişi olarak kimi insanda gebe kaldığındada o boyutlarda kalırmış ama yumuşaklığı değişirmiş sizinkinin yumuşaklık durumu nedir ?

Şöyle söyleyeyim aylarca bunu araştırmış kişi olarak kimi insanda gebe kaldığındada o boyutlarda kalırmış ama yumuşaklığı değişirmiş sizinkinin yumuşaklık durumu nedir ?
Bu her ne kadar kişiden kişiye değişsede çoğunluk şu yönde ben sırt üstü uzanarak yapmayı tercih ediyorum ama siz bi ayağınızı klozete koyarak yapabilirsiniz (bunu yapanlarda var ama oturarak yapmak biraz zorlayıcı oluyor ) parmağınız ovülasyon döneminde yuvarlar balon gibi yumuşak bir dokuya değiyor regl olacağınız zaman ise burun ucunuza dokunun aynı o dokuda oluyor yani kıkırdaklı gibi bi tık sert ve hemen parmağa değiyor gebelikte ise daha yukarıda kiminin sert kiminin yumuşak buda kişiden kişiye değişiyor

Bende bu konuda çok yazı ve araştırma okudum. Jinekologlarında yazılarını okudum ama kendi durumuma uygun hiçbirşey bulamadım. BAT a sekiz gün var 4 gündür rahim ağzı o seviyeye indi. Yumuşaklık olarak ne yumurtlama zamanı kadar yumuşak ne de regl zamanı kadar sert diyebilirim. 4 gündür yoğun beyaz kremsi akıntım vardı bugün akıntım yok denecek kadar az. Vajinamın içi de sıkılaşmış gibi.ilk defa böyle bişey oldu rahim ağzı aşağıda diye regl bekledim umutlanmadım ama hep aşağı indikten iki gün sonra kesin olurdum, 4 gündür olmamam ve reglime de hala 8 gün olması bir acaba mı dedirtti bana. Bilginiz var mı acaba bu konuda.

Umut vermek istemem her ay umutla bekleyip hüsrana uğradığım için ama söylediklerinize göre ya geç döllenmeniz oldu yada gebelik oluşuyor Allahın izniyle inşallah Rabbim gönlünüze göre versin

Umut vermek istemem her ay umutla bekleyip hüsrana uğradığım için ama söylediklerinize göre ya geç döllenmeniz oldu yada gebelik oluşuyor Allahın izniyle inşallah Rabbim gönlünüze göre versin
İnşallah ya. Rabbim hepimizin gönlüne göre versin inşallah. Ben de öyleyim inanın artık saymadım kaç negatif gördüm, kaç hüsran yaşadım.Umut etmeyi bile bıraktım artık.Kontrol de etmiyordum artık açıkçası ama bu ay bi de kasıklarımda sancı falan olunca regl mi acaba diye bi bakayım dedim ve böyle bi durumla da karşılaşınca içime bi şüphe düştü. Umut etmekten o kadar yorulmuşum ki artık umutlanamıyorum bile inanın.Bi de sancı durumu var tabi 4 gündür de sağ tarafımda sancı var bi de.

İlişki gününü yazarsan cinsiyet tahmını yapabılırım

Siz bunu yazarak beni itham ettiginiz davranisi sergielemediniz yani? Ben pozitif bilimden yana bir insanim burda bahsi gecen konular daha somut sekilde gunumuzde saptanabilmekte zaten. Cagimizin imkanlarindan faydalandigimiz icin cahil olduk peki.

Benimde bu ay böyle geçti regle 9 gün kala ilk gün sabahtan akşama kadar çok şiddetli sağ kasık sancısı çektim sonra geçti ama hergün sancım var ve eğilip kalkarken özellikle kramp girer gibi oluyor bacağımı kendime çekeceğim zaman felan hakkımızda hayırlısı olsun

Siz bunu yazarak beni itham ettiginiz davranisi sergielemediniz yani? Ben pozitif bilimden yana bir insanim burda bahsi gecen konular daha somut sekilde gunumuzde saptanabilmekte zaten. Cagimizin imkanlarindan faydalandigimiz icin cahil olduk peki.
Çağımızın imakanlarından yararlandığınız için değil hanımefendi, araştırmadığınız bir konuyu sadece kendi fikirlerinize dayandırarak yanlış görüp, bunun üzerinden de karşınızdaki insanı aşağılamaya çalıştığınız için cahilsiniz. Aslında okuduğunuzu anlama kapasiteniz olsaydı yazdığımdan bu sonucu çıkarmazdınız zaten. Sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…