Gebelik belirtisi Parmakla rahim kontrolü

1. Gün yumuşak balon gibi ortası delik
4. Güne kadar felan yumuşak balon gibi ortası delik
5. Gün yumuşaklık balon gibi olma gitti hafif sert
6. Gün biraz ileriye gitti parmağımın 2. Çizgisine kadar sokabiliyorum
7. Gün bi tık daha ileriye gitti
8. Gün yani bugün parmağımın tamamını soktuğumda ucuna ne yumuşak ne sert birşey değiyor benim tecrübelerim böyle
Burada bahsettiğin rahim ağzına dokunmak mı onu anlamıyorum? Ucuna değen şey rahim ağzı olmaz ki parmağı 2.çizgiye kadar falan sokmakla. Hem de parmağını ne zaman sokmak istesen zaten hepsi girer 2.çizgide seni durduran ne? Vücudun gevşemesiyle alakalı yani penis giriyo oraya

Vajina 3-4 cm bile olmayan bi yer mi😂 Google a bi vajina uzunluğu nedir yazar mısınız? Vajina 3-4 cm olsa ilişkiye girince rahmimiz parçalanırdı muhtemelen. Az mantık Allah rızası için.
İlişkiye girmeden önce kendinizi bir kontrol edin anlarsınız ne demek istediğimi ilişkiden önce 3 4 cm lik bir girişte rahim ağzınıza dokunabilirsiniz ama ilişki esnasında rahim ağzı arkaya doğru itilir ilişkiden sonra kontrol etsenizde dokunmanız çok zor olur çünkü arkaya itilmiştir.

Ben zaten hamileyim yada şöyleyim böyleyim demiyorum sadece aylardır kontrol ediyorum ve her ay regle 3 4 gün kala parmağımın 2. Çizgisine bile ulaşmadan burun sertliğinde bir sertlik geliyor
O sertlik rahim ağzı değil vajina 3 5 cm uzunluğunda mı 😂 Ben hamileyim şimdi o zaman ilişkiye girmeyelim allah korusun rahim ağzına zarar verir 😂 Orada kaslar var sonuçta kaslara dokununuyosun.
İlişkiye girmeden önce kendinizi bir kontrol edin anlarsınız ne demek istediğimi ilişkiden önce 3 4 cm lik bir girişte rahim ağzınıza dokunabilirsiniz ama ilişki esnasında rahim ağzı arkaya doğru itilir ilişkiden sonra kontrol etsenizde dokunmanız çok zor olur çünkü arkaya itilmiştir.
Çünkü ilişki öncesi kaslar daha gergin sert olabilir ama ilişki sonrası gevşiyor 😂

Test yapıyorum zaten 3 gündür sadece deneyemimi paylaştım ve deneyenlerin tecrübelerini öğrenmek istedim aylardır negatif görmekten yoruldum çünkü hiç bir problemimiz olmamasına rağmen . Elbette biliyorum verecek olanda alacak olanda Yüce Allah ama insan her ay bir umutla son günü bekleyip regl olunca yıkılıyor.
Yıkılmamak için mi vajinanıza parmağınızı sokuyorsunuz? Anlamadım ben bu parmak sokmanın verdiği psikolojik desteği.
Her gün test yapmayın, adetiniz gecikirse test yapın. Aylardır negatif görmekten yorulmuşsunuz hemen. Yıllarca negatif gören insanlar var ben de dahil. Hiç yorulmadım mesela. Çok şükür hamileyim şu an. Dilerim isteyen herkese en hayırlı zamanda en hayırlı şekilde versin Rabbim.
Ben sizin psikolojinizi iyi görmedim pek.
Test yapınca yıkılıyorum parmak sokayım düşüncesinden çıkarsanız iyi olacak. Bu şekilde bir stres içinde olmanız da gebeliğe engel zaten.

Bir de burada uydurup da bir şeyler yazmayın lütfen kendinizi haklı çıkarmak için. Vajina uzunluğu 3-4 cm değil ortalama 7-8 cmdir. Ultrason probu rahme sokulmaz.

Vajinada amortisör mü varmış yani. Bakın bunu yeni duydum hemen gugıllayalım.

Burada bahsettiğin rahim ağzına dokunmak mı onu anlamıyorum? Ucuna değen şey rahim ağzı olmaz ki parmağı 2.çizgiye kadar falan sokmakla. Hem de parmağını ne zaman sokmak istesen zaten hepsi girer 2.çizgide seni durduran ne? Vücudun gevşemesiyle alakalı yani penis giriyo oraya
Bakın birkez daha anlatıyorum güzel bir şekilde mübarek gün kimse kismeyi kırmasın incitmesin birbirimizi tanımıyorda olsak bu durumda insan içten içe üzülüyor . Ben neredeyse 1 küsür yıldır kontrol ederim her ay aralıklarla rahim ağzı yumurtlama zamanı yumuşak balon gibi olur parmağın 2. Çizgisine kadar soktuğunda dokunursun zaten ve ıslak olur ama regle 3 4 gün kala parmağını 2çizgiye kadar sokamadan burun ucu sertliğinde sertlik gelir buda rahim ağzının açıldığını ve regl olacağımız anlamına gelir gebe kalan kadınlarda ise rahim ağzı yukarıya çekilip kendini kapatır çünkü artık gebelik oluşuyordur attığım fotoğraf ise rahim ağzı yetmezliği yani rahimin kendini kapatamaması bu yüzden düşüklere sebep olması yada ileri gebelik tarihlerinde suyunun yavaş yavaş gelip bebeğin susuz kalması

Eklentiler

• 1000012766.jpg
    1000012766.jpg
    75,7 KB · Görüntüleme: 162
O sertlik rahim ağzı değil vajina 3 5 cm uzunluğunda mı 😂 Ben hamileyim şimdi o zaman ilişkiye girmeyelim allah korusun rahim ağzına zarar verir 😂 Orada kaslar var sonuçta kaslara dokununuyosun.

Çünkü ilişki öncesi kaslar daha gergin sert olabilir ama ilişki sonrası gevşiyor 😂
Dediğimi anlar yada anlamazsınız bu size kalmış birşey ki bence bunu sadece kendini kontrol eden kadınların anlayabileciğini düşünüyorum ki sizin söylediklerinize bakılırsa biz asla rahim ağzına dokunamayız çünkü çok ilerdedir ozaman ebeler doğumda nasıl rahim ağzı muayenesi yapıp ne kadar açıklık olduğunu söylüyor onlarda yapmamalı ozaman

Kaynanamin beni delirttigi şu mübarek günde beni güldürdünüz Allah da sizi güldürsün. Vajina girişinde bir düğme falan var muhtemelen cümleten bilmedigimiz. O düğmeye bi tek penis değince rahim ağzı hooop geri gidiyor ama el değince bişey olmuyor 🤔Ha şimdi ön sevisme,tahrik falan diye yuruyeceksiniz muhtemelen ama o da yemez. O zaman ön sevisme olmayan her ilişkinin sonu hastanede biterdi.Engin bilgilerinizle size hayatta başarılar diliyorum.

Ozaman eşlerimizle ilişkiye de girmeyelim hasta ederiz kendimizi ?
İstedigin kadar parmak sok. Parmakla bi yere varamazsın. Hamile olduğun ordan anlaşılmaz Gerçekten hiç bilgin yok. O parmağını değdiği yer rahim ağzı . Ve bu kadar stres yaptığın için,sürekli çocuk düşündüğün için olmuyor olabilir. Bı süre sal kendini rahat bırak

İstedigin kadar parmak sok. Parmakla bi yere varamazsın. Hamile olduğun ordan anlaşılmaz Gerçekten hiç bilgin yok. O parmağını değdiği yer rahim ağzı . Ve bu kadar stres yaptığın için,sürekli çocuk düşündüğün için olmuyor olabilir. Bı süre sal kendini rahat bırak
Tamam

Dediğimi anlar yada anlamazsınız bu size kalmış birşey ki bence bunu sadece kendini kontrol eden kadınların anlayabileciğini düşünüyorum ki sizin söylediklerinize bakılırsa biz asla rahim ağzına dokunamayız çünkü çok ilerdedir ozaman ebeler doğumda nasıl rahim ağzı muayenesi yapıp ne kadar açıklık olduğunu söylüyor onlarda yapmamalı ozaman
Tamam

Hanimefendi regl zamaninizin yaklastigini kendinizi her gun parmaklayarak anlamak yerine mobil uygulamalardan faydalanabilirsiniz yuzlerce var brn pepapp kullaniyorum biraz arastirin lutfen. Ayrica her gun boyle bir seye kalkismak sizde takinti basta olmak uzere cesitli psikolojik sorunlara sebep olur. Sigil yara vs varsa anlar tedavi oluruz demissiniz fakat bunun yolu da bu degil zaten cinsel hayati aktif olan her kadin belli araliklarla bir jinekologa gorunmeli olasi sorunlari onden saptayabilmek adina.
Yani hicbir soyledigginizin elle tutulur tarafi yok şok icinde okudum yazdiklarinizi ve bu yonteme bu kadar gonul vermis olmaniz si'in adiniza endiselenmemize sebep oldu. Cahillik cok kotu

Hanimefendi regl zamaninizin yaklastigini kendinizi her gun parmaklayarak anlamak yerine mobil uygulamalardan faydalanabilirsiniz yuzlerce var brn pepapp kullaniyorum biraz arastirin lutfen. Ayrica her gun boyle bir seye kalkismak sizde takinti basta olmak uzere cesitli psikolojik sorunlara sebep olur. Sigil yara vs varsa anlar tedavi oluruz demissiniz fakat bunun yolu da bu degil zaten cinsel hayati aktif olan her kadin belli araliklarla bir jinekologa gorunmeli olasi sorunlari onden saptayabilmek adina.
Yani hicbir soyledigginizin elle tutulur tarafi yok şok icinde okudum yazdiklarinizi ve bu yonteme bu kadar gonul vermis olmaniz si'in adiniza endiselenmemize sebep oldu. Cahillik cok kotu
Tmm

Ne kadar ön yargılı ve cahilsiniz?Cahilliğiniz öyle ileri boyutta ki sorgulamadan kendi tahmininizin doğru olduğunu varsayıp aşağılayacak şekilde kadını yargılıyorsunuz.En temiz de sizsiniz en bilgili de! Zahmet edip Google da biraz araştırma yaparsanız kadının dediği herşeyin bilimsel olarak doğru olduğunu görürsünüz zaten.Defalarca negatifi görmüş bireyler bunu yaşamamak için alternatif yöntemlere başvuruyorlar.Ben de regl olup olmayacağımı bu yöntemle anladım kaç ay. Bir sürü yazı okudum araştırdım googleda. Ayrıca doktorlar bile rahim ağzını elle muayaene edip rahmi tanımayı ve gerekli durumlarda farklılığı anlayabilecek yeterliliğe sahip olmayı tavsiye ederken burdaki derdini anlatmaya çalışan bir insanı aşağılama hakkını size kim veriyor. Beğenmiyorsan okuma geç!

Hayırlı Cumalar Hanımlar 😊🌸 Öncelikle bu mübarek cuma günü hürmetine Rabbim evlat isteyen aylar senelerce bekleyen tüm Anne adaylarının tez vakitte kucaklarını doldursun inşallah 🤲🏻 hepimize sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin amin🤲🏻❤️ şimdi gel gelelim regle günler kala meraktan çatlayan bu ayda oldumu olmadımı diye merakla bekleyen anne adaylarına bu parmakla rahim kontrolü yapanlar , yapıpta hamileliğini böyle öğrenenler bi toplaşabilirmiyiz rica etsem her ne kadar bu duruma yanlış iğrenç olarak bakanlar olsada aramızda bu konuyu merak edip araştıran arkadaşlarımızda vardır illaki lütfen tecrübelerinizi paylaşırmısınız..

🌸Benim tecrübelerim şu yönde
Regl döngüm 26 gün SAT: 16 Nisan BAT: 11 Mayıs kullandığım Flo uygulamasına göre 26 nisan ovülasyon günümdü ama ben 2 mayısta çok şiddetli bir sağ kasık ağrısı ile uyandım sabah evde 1 tane ovülasyon testi vardı ve nerdeyse pik çıktı sadece T çizgisi C çizgisinden bi tık açıktı ama pikti yinede anladımki 2mayısta yumurtladım yani geç döllenme dedikleri şey gerçekleşti şimdi normalde regle 1 gün var 11mayıs regl olmam gerekiyor ama her ay rahmimi parmağımla kontrol ederim regle 2 3 gün kala parmağımın daha 2. Çizgisine ulaşmadan burun ucu sertliği gibi sertlik gelirdi bu kez 2 mayıstan bu yana hergün sabah kontrol ediyorum
1. Gün yumuşak balon gibi ortası delik
4. Güne kadar felan yumuşak balon gibi ortası delik
5. Gün yumuşaklık balon gibi olma gitti hafif sert
6. Gün biraz ileriye gitti parmağımın 2. Çizgisine kadar sokabiliyorum
7. Gün bi tık daha ileriye gitti
8. Gün yani bugün parmağımın tamamını soktuğumda ucuna ne yumuşak ne sert birşey değiyor benim tecrübelerim böyle 😊
Belirti olarak 2mayıs yani yumurtamın çatladığı günden bu yana şiddetli bel bacak ağrısı kasık krampları özellikle eğilip kalkarken aniden birşeye uzanmak istediğimde vs. Ve normalde reglden 1 hafta öncesinde göğüslerim acayip şişer ve ağrır regl olana kadar geçmez
Bugün ve dün daha yeni göğüslerim dolgunlaşmaya ve hafif hafif ağrımaya başladı bu arada akıntım hiç yok 😊 hayırlısı neyse o olsun eğer hamileysem ve öğrendiğim güne kadar rahmimi kontrol etmeye devam edicem burada benim gibi bi umut bekleyen arkadaşlara ufakta olsa yardımım dokunur inşallah 🤲🏻🌸
Midem bulandı ya

Ne kadar ön yargılı ve cahilsiniz?Cahilliğiniz öyle ileri boyutta ki sorgulamadan kendi tahmininizin doğru olduğunu varsayıp aşağılayacak şekilde kadını yargılıyorsunuz.En temiz de sizsiniz en bilgili de! Zahmet edip Google da biraz araştırma yaparsanız kadının dediği herşeyin bilimsel olarak doğru olduğunu görürsünüz zaten.Defalarca negatifi görmüş bireyler bunu yaşamamak için alternatif yöntemlere başvuruyorlar.Ben de regl olup olmayacağımı bu yöntemle anladım kaç ay. Bir sürü yazı okudum araştırdım googleda. Ayrıca doktorlar bile rahim ağzını elle muayaene edip rahmi tanımayı ve gerekli durumlarda farklılığı anlayabilecek yeterliliğe sahip olmayı tavsiye ederken burdaki derdini anlatmaya çalışan bir insanı aşağılama hakkını size kim veriyor. Beğenmiyorsan okuma geç!
Çok şükür beni anlayan bir insan Allah razı olsun sizden sabahtan beri içim içimi yiyor ne cahilliğim kaldı ne iğrençliğim ne akılsızlığım 😒

X